Pinned Sklanjanje logoa kanala pomoću WinAvi

• Sklanjanje logoa kanala pomoću WinAvi

Uzmimo za primjer da ste snimili neki film sa nekog kanala i želite ga snimiti u svoju arhivu na DVD, ali vam smeta logo tog kanala. Ja sam za ovaj tutorial uzeo video materijal snimljen sa kanala CANAL+ COMEDIA... 30
      Pored spomenutog razloga što ovaj kanal ima logo, tu je još i to što program ne prikazuje u DVD rezoluciji, pa ćemo i to usput obraditi.
      Napominjem da ovo nije brisanje logoa ili zamazivanje logoa, već širenje slike horizontalno i vertikalno.

1. Snimili ste film, prebacili ga u kompjuter, konvertovali ga iz TS u MPEG rezolucije 528x576, koji ćemo mi konvertovati u DVD rezoluciju 720x576. Pokrenite WinAvi i kliknite na sličicu koja se nalazi na dnu, a druga je slijeva. Kad stavite strelicu miša na nju, gore vam piše Batch media files convert! U WinAvi idemo na ovo područje zato što ćemo pretvarati MPEG ne-DVD rezolucije u MPEG DVD rezolucije.

2. Kliknite na Add file i u pomoćnom izborniku odaberite prvu opciju Any to DVD/VCD/SVCD/MPEG (Slika 1) i odaberite originalni MPEG koji ste snimili, onaj sa logom kanala.

3. Sada pod Output Directory odaberite gdje želite da vam na vašem disku bude konvertovani MPEG sa logom kanala (dugme Browse). Pod Select Output Format vam stoji DVD, ali vi otvorite padajući meni i odaberite MPEG2 (Slika 2). Sada kliknite na dugme Advanced

4. Prvo ćemo naštimati da nam WinAvi naš film konvertuje u DVD rezoluciju. Namjestite sve kako je prikazano na slici 3 i kliknite gore na područje Encode.

5. Na slici 4 vam je prikazano kako izgleda originalni snimak. U polju "Picture Clip" ćemo namještati vrijednosti kako nam odgovara sve dok se logo ne skloni od našeg pogleda. Konačan rezultat kada više ne vidimo logo kanala je prikazan na slici 5.
      Na slici je prikazano za ovaj slučaj da su te vrijednosti širenja slike po gore i dolje po 15, a lijevo i desno po 1.

Naravno da ovo nije isto za svaki kanal i za svaki film, pa ćete na drugim snimcima trebati ukucavati drugačije vrijednosti. Primjećujete da kako god ukucate neku vrijednost, tako vam se lijevo na slici snimka prikazuje šta ste uradili. Dakle ne možete nikako pogriješiti.

POZDRAV ALMIN
      Nismo forum. Mi smo Satelitski Forum!

The post was edited 2 times, last by Almin ().

• 6. Sada kliknete na dugme OK, pa onda na zeleno Convert i konverzija u MPEG DVD rezolucije 720x576 bez logoa kanala će početi. Ja sam već kliknuo na Convert tako da izgleda kao da je nedostupno. Brzina konvertovanja zavisi od jačine vašeg kompjutera (Slika 6).

7. Na kraju možete vidjeti kako razliku između original snimka (Slika 7) i konvertovanog snimka ( Slika 8 ).

A ako vam se ne sviđa ovaj posao i snimak koji će izaći kao finalni, onda Bože moj, tražite drugi način sklanjanja logoa ili isti film ganjajte da ga snimite na nekom drugom kanalu :smilie98:

POZDRAV ALMIN

The post was edited 3 times, last by Almin ().

• Originally posted by Almin
      6. Sada kliknete na dugme OK, pa onda na zeleno Convert i konverzija u MPEG DVD rezolucije 720x576 bez logoa kanala ?e po?eti. Ja sam ve? kliknuo na Convert tako da izgleda kao da je nedostupno. Brzina konvertovanja zavisi od ja?ine vašeg kompjutera (Slika 6).

7. Na kraju možete vidjeti kako razliku izme?u original snimka (Slika 7) i konvertovanog snimka ( Slika 8 ).

A ako vam se ne svi?a ovaj posao i snimak koji ?e iza?i kao finalni, onda Bože moj, tražite drugi na?in sklanjanja logoa ili isti film ganjajte da ga snimite na nekom drugom kanalu :smilie98:

POZDRAV ALMIN

Almin, bravo i svaka cast, ali ... bez uvrede, jesi Ti skinuo logo kanala, i sve si to na profesionalan nacin prezentovao (slikama)...

Ali ... ajd skini logo a da ne "cropujes" sliku :D :D :D :D .... u sustini Ti se sekao sliku a nisi skidao logo :D :D :D :D u svakom slucaju dobar i interesantan post ...

ps. mislim da Tvoj hobi moze resiti Pinnacle studio ...
      ps 2. bez uvrede :] :]
    • RE: Sklanjanje logoa kanala pomoæu WinAvi

Poruku izvorno napisao Almin
      Napominjem da ovo nije brisanje logoa ili zamazivanje logoa, već širenje slike horizontalno i vertikalno.
      U polju "Picture Clip" ćemo namještati vrijednosti kako nam odgovara sve dok se logo ne skloni od našeg pogleda.
      Na slici je prikazano za ovaj slučaj da su te vrijednosti širenja slike po gore i dolje po 15, a lijevo i desno po 1.

@Bojcoffe - Kao što vidiš iz gore povađenih citata ja sam i rekao da je ovo slučaj izduživanja/širenja slike da se logo kanala skloni od pogleda, da se ne vidi. Ovo nije slučaj zamazivanja ili brisanja logoa sa slike, to WinAvi ne može.
      Slažem se s tobom da Pinnacle studio može bez problema ovo riješiti, ali ovako sa WinAvi je puno brže i jednostavnije. Normalno da mi ne pada na pamet da ovo radim sa nekim materijalom koji sam snimio sa HRT ili Nova TV, jer možeš misliti koliko onda ode slika u širinu, a još i nestadoše titlovi od pogleda :D :smilie98:
      Naravno da se neću uvrijediti, pa zato i jesmo na ovom forumu da pomognemo savjetima i sugestijama jedni drugima. Volio bih da ima više ovakvih pametnih komentara kao što je tvoj.

POZDRAV ALMIN

The post was edited 1 time, last by Almin ().