Pinned 13e,16e,19.2e,1w ?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• 13e,16e,19.2e,1w ?

Evo ovako, pošto imam 4 lnb-a i gib.105 htio bih uhvatiti 13e 16e 19,2e i 1w a
      nalazim se u okolici zagreba pa me zanima gdje bih trebao usmjeriti centar antene u koji smjer da dobijem maximalne signale :D
      Gale
      Tiho voda žubori i valove stvara...
      Dreambox 5620s
      Nytrobox 7000
      Gibertini 105
      28,2E 19,2E 16E 13E 4,8E 1W
    • RE: sredina izmedju

obzirom da su hot13 w16 i astra 19 samo tri grada razmak ja sam napravio sljedece postavke
      U SREDINU HOT13
      LIJEVO OD HOT 13 montirao sam 1.OW
      DESNO OD HOT 13 montirao sam W16 A posle ASTRA 19

SVE OVO IZGLEDA KADA SE NALAZIS IZA ANTENE SA POGLEDOM NA LNB. ako trebas pomoc javi se.
    • Nije mi jasan 2e, vjerovatno kolega misli na sirius 5e. Kad ve? stavljaš 5 satelita, mogao bi kupiti dvije šine za gibertini i spojiti ih varenjem zajedno i tada bi mogao loviti još Astru 23 i astru 28 na kojoj ima dosta fta glazbenih kanala i crti?a. Kupiš disceq sklopku 8/1 i sve povežeš. Ja sam to napravio isto sa gibertini 105.Pokušao sam dobiti i amos, ali tada bi morao žrtvovati 28e pa sam amos zajedno sa hispasatom stavio na drugu antenu.Pozdrav!
    • Da, nisam mislio 2e, nego 19.2e , a kolega Dak, pa hajde ako nije problem pošalji koju sliku sa tim zavarenim šipkama da vidimo kako taj Gibertini izgleda, a evo moj prilog sa fotografijom, ali to nije to , smeta me jedna zgradica pa ?u ubrzo morati antenu da dignem na krov pa pošaljem još koju fotku.
      Gale
      Dreambox 5620s
      Nytrobox 7000
      Gibertini 105
    • usmjerio prema 16E :D
      sto se tice pravljenja shine nije nikakva mudrost
      ja sam kupio ovakve dvije univerzalne kao sto ti imas na slici i jednu presjekao na sredini, pa potom zavario
      radilo je to sve super, ali sad sam to skinuo i stavio samo ovu obicnu gibertinijevu na kojoj imam 5 lnb, ista kombinacija kao tvoja plus sirius
    • caos,

a kada bi se centar antene namestio na poziciju Astra 19,2e pa se onda redom redjali Eutelsat 16e, Hotbird 13e i na kraju 1w da li bi to tako funkcionisalo?
      i koja je razlika izmedju resenja kada je Hotbird 13e u sredini?
      Takodje imam Gibertini 105 i identicnu sinu za vise LNB-ova, a to sve tek trebam da montiram.

pozicija mog grada je:
      Subotica Srbija,
      Latitude: 46.100
      Longitude: 19.66667

Koristeci program FXPOS.exe,
      http://www.tele-satellite.com/fxpos.exe

dobio sam sledece podatke:
      (antenna-position for Satellite on 19.2 East)
      Elevation: 37.0 Above Horizon
      Azimut: 0.5 West from South

Moze li mi neko proveriti da li je sve okej? i da mi pojasni malo azimut? elevaciju namestam na skali same antene a azimut sta sa njim?
      stub mora da mi bude u vaser vagu ravan i sta mi je drugo bitno?
      DiSEqC koji je 4/1 sme da bude koliko max udaljen od same antene?
      koji je najbolji kabel? i da li mi od njega puno zavisi?
      i na sta je bitno da obratim veliku paznju prilikom montaze?

I da pitanje za LOLA 75.. Posto je ista antena Gibertini 105 i isti nosac za Lnb-ove da li mi mozes reci koliki ti je razmak(udaljenost) izmedju Hotbirda13e i Thor-Intelsat1w?
      da li ti je problem da izmeris?

Puno Hvala

The post was edited 3 times, last by Vlada07 ().

• tako kako si

zamislio s tim sto bi imao max signal na 19 E a sto se vise odaljujes od centra gubio bi na jacini i kvaliteti signala
      po mom misljenju 1W bi ti bio na samoj granici ako bi i imao zadovoljavajuci signal
      mislim da si pogresno upisao longitudu, ona je za suboticu 19,6 ili tako nesto
      sto se tice azimuta ne treba te brinuti sta znaci ali da probam da objasnim obicnim rijecima
      Azimut ti je uglovna razlika izmedju jednog orjentira i pravca u kom mjerimo (krecemo se, nisanimo itd)
      u tvom slucaju azimut astre 19.2E je 0.5 stepeni u odnosu na tvoj geografski jug
    • hvala puno na ispravci, pogresno sam upisao.. te sam sada ispravio. znaci li to da
      bi bilo mnogno pametnije da krenem sa trazenjem Hotbirda?
      koji mi je dobar analogni kanal na Hotu za pronalazenje signala (kao test)?

e sad? pronadjem Hot13e (LNB sa klasicnom pecurkom), levo dodam LNB Alps sa manjom pecurkom za Eutelsat16e, a odmah pored njega klasican LNB sa standarnom pecurkom za Astru 19,2e?
      a skroz desno od Hota13e trazim Thor-Intelsat1w (klasicna LNB)?

da li su mi konvertori za Astra, Eutel i Hot prilepljeni jedan uz drugi?
      i kako pronaci Thor1w?
      da li neko mozda ima Gibertiniev nosac pa da mi pomogne oko razdaljine?

ovo je sto imam od opreme..
      1 x Alps LNB Single
      3 x Smart Titanium SecondEdition Single
      1 x DiSEqC koji je 4/1 (Best Germany)
      Gibertini 105 i nosac za 4 konvertora

Hvala puno :)

The post was edited 1 time, last by Vlada07 ().

• Na ovoj mojoj slici sam probao uhvatit amos 4w i uspio sam ali samo osam kanala, ali kako rekoh antena mi je na nesretnom mjestui, pogled mi udara u susjednu ku?u pa ?u se ovih dana penjat na krov da je smjestim gore jer tamo joj ništa ne smeta i dao sam se još u potragu za satfinderom pošto idem na krov
      Gale
      Dreambox 5620s
      Nytrobox 7000
      Gibertini 105
    • za trazenje satelita ti ne treba neka velika pamet
      drzac podesi sa libelom 100%
      antenu podesi na onih 37 stepeni i postavi na drzac
      montiraj drzac lnb-ova i lnb-ove
      ova 3 komada 13E, 16E i 19.2E stavi sto je moguce blize jedan drugome
      centar lnb za 13E pomjeri malo nastranu, otprilike 2-3 cm od centra ruke, a pored njega 16E i pored 16E ti ide 19 otprilike kao kod @lola75
      1W ti je udaljen negdje 15-20 cm od 13E
      kad to sve pritegnes ides u menu boxa i nadji nekakav indikator signala, ne znam koji box imas, ali snaci ces se ;)
      i odaberes manuelno neku frekvenciju, npr od hrt, dosta dobra frekvencija za trazenje pozicije antene
      kad nadjes najbolji signal, probaj jos malo podesiti gore-dolje, mozda nije bas 37 stepeni najidealniji podatak
      kad to pronadjes, provjeri signale na 16E i 19E, trebali bi biti tu i jedan i drugi
      kad si sredio prva 3 satelita onda nadji neku frekvu na 1W i pomjeraj lnb lijevo-desno dok ne ulovis naj signal i kad to nadjes pritegni=posao gotov
      oko konfiguracije diseqc mislim da nije potrebno pisati tu ces se sigurno snaci ;)
    • puno, puno hvala!

"centar lnb za 13E pomjeri malo nastranu, otprilike 2-3 cm od centra ruke, a pored njega 16E i pored 16E ti ide 19 otprilike kao kod @lola75"?

centar ruke?? na drzacu lnb-a postoji 5 mesta za prisrafiti. Posto je sredisnje mesto trece, da li da ga vratim jeno mesto unatrag tj na drugo i tu da stavim lnb za Hot?

elevaciju koju sam racunao koristeci FXPOS.exe je prema Astri19.2, a kada to
      isto uradim prema Hotbirdu13e dobijem drugacije podatke

elevation: 36.6
      azimut: 7.4 west from south

da li se trebam rukovodit novim podacima?

Jos jednom mnogo hvala :)

The post was edited 1 time, last by Vlada07 ().

• probamo
      moram odmah reci da sam razocaran kvalitetom slike :(
      morao sam je smanjiti da bi mogla da se nabaci ovdje
      ovo je slika odnedavno sa 8 lnb-ova, sutra cu sredjivati antenu malo pa cu nabaciti nove slike
      raspored sa lijevan na desno
      1W, 5E, ova do sirius lnb je bila namjenjena za 7 ili 10E ali je nisam bio dostelovao, nisam se mogao odluciti :D
      zatim dolazi 13E, 16E, 19E, 23.5E i 28.2E

The post was edited 2 times, last by Shame ().