Pinned 13e,16e,19.2e,1w ?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• ipak je Alps u sredini?
      pomoc za to malo pomeranje kod Hota 2-3cm od centra ruke?

koliko mi maximalno DiSEqC sme biti udaljen od antene 1.5 - 2m? moze li i vise?

vidim da je tebi na stubcu

hvala puno

The post was edited 1 time, last by Vlada07 ().

• ako ga stavim u sredinu funkcionirace kako treba? ili to bas i nece biti to?

i kasnije mogu kupiti jos jedan identican drzac i zavariti ga sa ovim i stim
      cu moci postici otprilike ovo sto ti imas na slici?

slazem se da je potrebno malo vremena da naucim ali okej polako :)

hvala puno na smernicama nisam siguran sta bi bez njih.. thanks
    • ja sam kupio ovakve dvije univerzalne kao sto ti imas na slici i jednu presjekao na sredini, pa potom zavario
      radilo je to sve super, ali sad sam to skinuo i stavio samo ovu obicnu gibertinijevu na kojoj imam 5 lnb, ista kombinacija kao tvoja plus sirius

Meni sad nije jasno, jel na ovim slikama sad jedna obi?na gibertinijeva šina pa je na njoj 8 komada ili je to jedna i pol šina ovo zavareno o ?emu si pri?ao a ina?e slike mi djeluju impresivno i hvala na njima
      Gale
      Tiho voda žubori i valove stvara...
      Dreambox 5620s
      Nytrobox 7000
      Gibertini 105
      28,2E 19,2E 16E 13E 4,8E 1W
    • evo da postavim jos slicica

nadam se da se niko nece ljutiti :)
      ovdje je original shina i ima 6 lnb-ova :D
      ovaj u sredini je zbog prepreke ispred antene i njega koristim kad preko ljeta gledam 1W, a preko zime kad lisce padne onda np :D
    • caos
      slike su fenomenalne i stvarno ce mi puno pomoci oko montiranje moje
      anten.. sada vidim o cemu si mi pricao za 2-3cm ako gledamo onu sliku na kojoj
      si oznacio i satelite koje hvatas tacno.
      Hotbird13 pomerim 2-3 cm u desno gledajuci kako je na slici tj. ako se nalazim
      iza antene.

e sad, to sto ste pricali o drzacu lnb-a.. da li je to fabricka duzina kao kakda
      kupis u radnji onaj za 4Lnb-a Gibertiniev ( sa 5 mesta na kojima mozes prisrafiti
      za aluminijumsku cev) ili je produzen? ne mogu da procenim sa slike?

drzas lnb-a kada stezem stavljam na sredinu ne moram ga pomerati za jedno
      mesto unazad zbog udaljenosti 1W? ako se ravnam prema Hotu13e?

Hvala puno

The post was edited 1 time, last by Vlada07 ().

• ovo je original

gibertini shina za 4 lnb-a
      ovdje vidis da sam zadrzao original drzace lnb-ova za 1W i 5E, ali cu i njih zamjeniti ovima koje imam na ovim ostalim, nekako su mi ovi stabilniji
      sto se tice montiranja shine, slobodno je stavi na sredinu, ako zelis ovako postaviti lnb-ove
      ako zelis neku drugu kombinaciju onda moras pomjerati, sve zavisi gdje si naciljao sredinu antene
    • e sad na brzinu sam skicirao u Corelu nije ni blizu preciznog ali tek da se vidi..
      ako zelim postaviti tako kako si i ti, (a naravno da mi se jako svidelo tvoje
      resenje) onda slobodno nosac mogu pricvrstiti u sredinu i to mi je to..

Hot pomerim malo za otprilike nekih 2-3 cm udaljenosti od sipke za koju je
      pricvrscen nosac i to mi je pocetan LNB za trazenje satelita..
      stubac pod vaser-vagu da je 100%, elevaciju nekih 36,6 stupnjeva ili 37 to
      jos proverim dok budem namestao (a tolko sam izmerio za moj grad) i to
      mi je cela mudrost.
      u medjuvremenu sam poredjao ispred lnb-a za Hotbird jedan Alps za
      Eutelsat, zatim obican lnb odmah do Alpsa za Astru i tu bi trebalo vec da su
      3 glavna satelita.

evo te skice, i jos jednom napominjem da sam je stvarno na brzinu uradio :)

Hvala puno :)
    • Poruku izvorno napisao lola 75
      Da, nisam mislio 2e, nego 19.2e , a kolega Dak, pa hajde ako nije problem pošalji koju sliku sa tim zavarenim šipkama da vidimo kako taj Gibertini izgleda, a evo moj prilog sa fotografijom, ali to nije to , smeta me jedna zgradica pa ?u ubrzo morati antenu da dignem na krov pa pošaljem još koju fotku.

Zbog posla nije me bilo dva dana na forumu, i ne?e me biti slijede?a dva. Vidim da su ti kolege fino objasnili pa nadam se da ne?eš imati problema. Još nisam stavljao slike na forum, ali proba?u subotom ili nedjeljom nave?er. Moram prvo uslikati antenu. Pozdrav!
    • Poruku izvorno napisao dak
      Kao što sam obe?ao, iako je bila kiša uslikao sam antene. Na slici sa sedam lnb-a su spojene dvije gibertinijeve šine varenjem. Probao sam staviti i amos, ali mi je signal bio preslab, pa sam iskoristio i jednu staru antenu za 4 i 30 w.Ja?ina signala je od 84% na thoru do 96% na astri i hotbirdu. Pozdrav!

To je Gibertini 90 ili 105 i koja ti je lokacija ?
    • Ide ,jer i moja antena na slicii sa dva lnb-a je 85. Okrenuta je prema amosu, a za hispu treba napraviti nosa? da lnb bude povišen cca 7 cm. Imao sam u sredini i 15w,ali sada imam privremeni drža? lnb-a od ja?eg lima. Moram napraviti pravi da me vjetar ne zeza sa ja?inom signala na 30w na samsungu, dok na dreamboxu nema problema. Za dobivanje hispasata zahvaljujem se kolegi Chrisnu na savjetu.