Pinned B.net

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• dxer wrote:

Inace sto se tice tih reklama, bas prije nekoliko dana mislim da je na National geographicu isla reklama za Ford i full na reklami sve pise na Rumunjskom, ali covjek prica naški. Kažem naški jer nije previše pričao da bi odredio točno da li je Hrvatski ili Bosanski, ali tu je negdje. I to nije bio ton spikera, nego baš na reklami kao čovjek u salonu prodaje automobile i priča naški, a sve ostalo piše na Rumunjskom. Baš čudno.
      Hehe i ja sam se istripovao kad sam video reklamu. Kao prodavac priča na njima nekom nerazumljivom jeziku i na kraju samo kaže "Ford" i svi ga razumeju. :D Stvar je u tome što su za taj nerazumljivi jezik izabrali "naš", ništa drugo.
    • Koja je shema sa Slovenijom 2 i sportom. Evo sada je kanal zamračen a
      ide Newcastle-West Ham. Ove sezone se do sada sve moglo gledati (eng.
      liga) pa me zanima princip tog kodiranja.

I prošle sezone su zamračivali i to 4-5 dana cijeli sport i onda par mjeseci ništa; pa opet malo zamrače pa opet sve puste, wtf?

Znači SLovenci zovu Dcm/Bnet da kodira sport?

Jebote idem si kupit zemaljsku antenu...
    • prije svega pozdrav svima :P

da ne duljim previše odmah ću postavit jedno pitanje i nadam se da ću dobit odgovor...ko pita ne skita jel' tako :D

B-net je najavio digitalni signal u 2008. god...što to konkretno znači i da li će se popravit i koliko kvaliteta slike u odnosu na sadašnju analognu kablovsku tv...napominjem usput da imam i novi lcd tv Samsung LE-37 S 62 B koji i sada nije loš,ali znam da može bolje i bez HD-a :)

pozdrav svima i unaprijed hvala na odgovorima :D
    • Savec wrote:

Digitalna kabelska znači da će slika do tebe dolaziti u izvornoj kvaliteti - kakva je na izlazu iz B.neta takva je i kod tebe doma -nema smetnji.
      Da se nadovežem.
      Što bi pak značilo da programi koji se preuzimaju na stari analogni način, možda sa refleksijom ili "sniježe", dolaze do tebe isto sa tom manom. U tom slučaju ništa se neće popraviti dok ih se ne bude moglo preuzeti također digitalno. Nažalost, povremeno i HRT preuzimaju sa neke analogne instalacije.
    • dxer wrote:

Savec wrote:

Digitalna kabelska znači da će slika do tebe dolaziti u izvornoj kvaliteti - kakva je na izlazu iz B.neta takva je i kod tebe doma -nema smetnji.
      Da se nadovežem.
      Što bi pak značilo da programi koji se preuzimaju na stari analogni način, možda sa refleksijom ili "sniježe", dolaze do tebe isto sa tom manom. U tom slučaju ništa se neće popraviti dok ih se ne bude moglo preuzeti također digitalno. Nažalost, povremeno i HRT preuzimaju sa neke analogne instalacije.

sad sam valjda dobija i odgovor na pitanje koje nisam ni postavija (kvaliteta slike na hrt-ovim programima)...najčudnije je to što ja ka korisnik (a virujen da nisan jedini) s potpunin pravom očekujen da upravo hrt ponudi najviše u kvaliteti prijema...treba bit i iskren pa kazat da je gledanje hrt-a sa lcd ili plasma tv-om ispod 10-15 000 kuna i nije neki doživljaj,ali to je samo sudar tehnologija koji je neizbježan i ne bi triba još dugo potrajat bar kod nas sa kablovskon tv
    • B.net stalno prebacuje prijem HRT programa i najviše u tome treba tražiti problem kvalitete slike HRT-a. Još prije koju godinu su, kako sam dobio od njih informaciju, pokušavali optikom povezati svoju stanicu sa HRT domom, ali HRT nije želio to dopustiti. To bi bilo najbolje i dobili bi najbolju moguću sliku. Ovako smo osuđeni na ono što B.bet odabere. Obzirom na povremene probleme sa blokiranjem slike na satelitu, ponajviše kada je lošije vrijeme (gusti oblaci), oni valjda kada im u određenom postotku padne signal sa satelita, automatski prebacuju na zemaljski prijem, ali ne onaj digitalni (DVB-T), nego najobočniji analogni sa svim manama (zrnato, refleksija). Kada predviđaju lošije vrijeme na dulje, onda valjda stave da prijem po defaultu ide sa zemaljskih analognih odašiljača i to je to. nadajmo se da će se to u bliskoj budućnosti riješiti i da će prijem biti preko DVB-T.
    • Savec wrote:

Sportklub prikazuje razne sportove, a SportKlub+ prikazuje samo nogomet. Ali čisto tebi za utjehu, SportKlub+ iako prikazuje samo nogomet, ne prikazuje ni La Primera, a ni Premiership :)

Bas citam na netu nes o tom i makar nemogu razabrat jel je rijec o SK ili SK + ispada da Sportklub u Sloveniji prenosi Talijansku i Spanjolsku ligu, NFL 8o

Mislim ak nam daju Njemacku/Rusku/Belgijsku ligu upucat cu se je me vec oci bolje od buljenja u monitor gledajuci tekme na stramu. ;(
    • Dakle, to su dva različita kanal koji dolaze od iste televizije, ali SportKlub+ je čisto nogometni kanal koji prikazuje jedno desetak liga, ALI ne La Primera, Serie A i Premiership. od većih liga prikazuje Ligue 1 i Bundesligu, a nisu za baciti ni Eredivisie, Championship, a ni argentinska Primera.

Naš SportKlub (baš naša verzija) bi mogla prikazivati Premiership, a za La Primeru i Serie A nisam siguran zato što HTV ima prava na te lige. No doduše, samo na najatraktivnije tekme oko 20 sati.
      Lp Savec,
      B.net
      MAXtv Sat
      Evo TV