Pinned Novi televizor: Plazma, LCD ili LED LCD

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Odlično, upravo tu plazmu sam i gledao :D

Šteta samo što nije full HD. Koliko se to stvarno vidi kod npr. gledanja Arenesport HD? I da, na starijim modelima Panny plazmi (starci imaju 42PV70 iz 2007.) dosta se vidjelo štekuckanje slike kad bi se npr. slova micala horizontalno (ili npr. kod nogometa kad bi se lopta brzo kretala). Jesu to na novijim generacijama popravili?

PS. Ima i povoljnije od Emmezete: nabava.net/trazilica.php?q=p42x60e&opensearch=true
    • Novi televizor: Plazma, LCD ili LED LCD

Ne vidi se razlika na manje od 2,5-3 m udaljenosti.

ios / tt
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)
    • Koliko vidim imam, s jedne strane, mogućnost dobiti Panny X60E koji daje odličnu sliku ali nema nikakve feature (nije full HD, nije Smart TV, nije 3D, nema DVB-T2/S/S2, Wi-Fi itd.) i, s druge, npr. LG LN575S (LED TV) koji ima sve te navedene feature, ali ima daleko lošiji prikaz slike. Gledao sam nekakvu video recenciju hdtelevizije i kažu da su i kutovi gledanja dosta loši :/

Pošto sad taj Smart TV/home entertainment tek uzima maha, a full HD programa ionako nemam previše za gledati, možda bolje da uzmem nešto jeftinije s kvalitetnom slikom, a onda za 2-4 godine, kad ću ionako kupovat neki 50+" TV ubodem nešto s većim feature setom :rolleyes:

Usput, @Roko je gore spomenuo da Panny ima CI utor. Čisto informativno, zašto je to bitno? Jedino se MAXtv Sat trenutno može gledat s CI karticom, a X60E nema DVB-S2 receiver pa to pada u vodu. Koliko čitam B.net sad daje Albise bez CI kartice pa ni to ne mogu gledat. Ili?

I zadnje, pošto nitko nije gore odgovorio, da ponovim: stari Panny koji imaju starci ima problema da slika bude muljava kad se brzo kreće, najčešće se to vidjelo kod brzih horizontalnih pomaka (npr. kad bi slova išla brzo s desna na lijevo na dnu ekrana ili na nogometnoj utakmici kad se lopta brzo kreće). Znam da sam u dućanima znao vidjet da Samsung na nekim svojim televizorima reklamira baš rješenje tog problema: na jednoj polovici ekrana su pustili sliku kako se vidi bez tog nečeg (i točno tako na tom Pannyu izgleda), a na drugoj polovici ekrana je kao kako se vidi na tom TV-u (ide skroz glatko). Ne znam dal se radi o frekvenciji osvježavanja ili o čemu, ali me zanima da li je to rješeno sad na svim televizorima ili je to još uvijek problem?
    • to da je slika muljava mi stvarno nije jasno. upravo led televizori sa sporim osvjezenjem imaju nuspojavu da ostaje trag za loptom kao da leti zvijezda repatica. plazma jedinu manu koju ima je flickering kod neceg izrazito bijelog na ekranu ali ako gledas sa pristojne udaljenosti gotovo da i ne primjecujes to. ne znam kome uopce treba smart tv, ja nisam otisao na net na tv-u 5-6 puta odkako ga imam. pitanje je imaju li jos panny u prodaji, i ja razmisljam uzeti jos jedan vece dijagonale. sluzbeno su u prodaji samo do kraja ovog mjeseca (kraja fiskalne godine u panasonicu).
      Xtrend ET4000
      Panasonic ST50
    • Pozz, poštovani forumaši.
      Zanima me koja je razlika između ova 2 Grundinga:Grundig 50VLE932BH Full HD LED i Grundig 50VLE931WH Full HD LED jer imaju iste karakteristike i koja su vaša mišljenja.
      Ekran:127cm
      rezolucija:1920×1080p , Full HDSmart TVPVR snimanje200Hz PPRhotel modeDVB-T/C MPEG4 AVC H.264 177-862MHzenergetska klasa A+

4xhdmi , scart , komponent , 2xusbvga-pc , CI-slot

Također me zanima (kad bih uzima model od 102 cm) jel bolje uzet model s EVO tv modulom ili smart tv + pvr. Ovaj s modul me čisto zanima jer možda u budučnosti isprobam evo tv uslugu.

Grunding me zanima jer ima 5g garancije.

Fala unaprid na odgovorima.
    • kolega zapeo za TV SAMSUNG UE40H6400 ali samo ako ima T2 tuner... e sad stvar je što negdje piše da ima a negdje da je običan DVB-T... čak jedan dan nazove u Samsung centar i kaže mu onaj tamo da ima T2, drugi dan nazove i jedan drugi mu kaže da nema... e sad ako netko točno zna da li ima ili ne... ili molim vas, preporučite neki 40" smart TV i T2 tunerom u toj cijeni 3800-4000 kn
    • venom88 wrote:

to da je slika muljava mi stvarno nije jasno. upravo led televizori sa sporim osvjezenjem imaju nuspojavu da ostaje trag za loptom kao da leti zvijezda repatica. plazma jedinu manu koju ima je flickering kod neceg izrazito bijelog na ekranu ali ako gledas sa pristojne udaljenosti gotovo da i ne primjecujes to. ne znam kome uopce treba smart tv, ja nisam otisao na net na tv-u 5-6 puta odkako ga imam. pitanje je imaju li jos panny u prodaji, i ja razmisljam uzeti jos jedan vece dijagonale. sluzbeno su u prodaji samo do kraja ovog mjeseca (kraja fiskalne godine u panasonicu).

Neznam tko je ikad primjetio zvjezdu repaticu u nogometu, ali ja nisam niti na plazmi niti na LEDu (Sharp). Na plazmi sam dobio burn-in trake sa strane uz svu ugradjenu zastitu koja mozda pomaze kod logotipa ali ne i kod 4:3 formata slike.
      Dobro 4:3 se vise skoro nigdje ne emitira pa to vise i nije problem. 50" LCD/LED i to je to za sada.
      Sljedeci ce biti UHD ali za njega nece jos biti prave primjene, osim pregledavanja fotki sa godisnjeg.
    • ne znam iz koje godine ti je taj tv na kojem su ti ostale burn in trake ali novije plasme imaju burn in zastitu ukljucujuci i zastitu bas za te trake. sto se tice kvalitete slike bespotrebno je raspravljati. od plasme je samo oled bolji. sto se tice uhd, cak i da sada ima odredjen broj uhd sadrzaja i programa opet nema smisla kupovati ga. najmanji za ok reprodukciju bi trebao od 55" a hd sadrzaji bi izgledali lose na tom tv-u, sd bi izgledali katastrofalno jer ih mora skalirati.
      Xtrend ET4000
      Panasonic ST50

The post was edited 1 time, last by venom88 ().

• venom88 wrote:

ne znam iz koje godine ti je taj tv na kojem su ti ostale burn in trake ali novije plasme imaju burn in zastitu ukljucujuci i zastitu bas za te trake. sto se tice kvalitete slike bespotrebno je raspravljati. od plasme je samo oled bolji. sto se tice uhd, cak i da sada ima odredjen broj uhd sadrzaja i programa opet nema smisla kupovati ga. najmanji za ok reprodukciju bi trebao od 55" a hd sadrzaji bi izgledali lose na tom tv-u, sd bi izgledali katastrofalno jer ih mora skalirati.

Plazmu sam imao jedno par godina prije ovog sharpa, znaci prije 8-9 godina proizvedena bila.