Pinned Sat TV muzej

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• videocrypt ,tj prethodnik videoguarda

eto u popisu imas i 3 digitalne frekve
      to je mtv viacom i telepiu kojeg je kupio sky italia,
      eto sad znamo da su talijani i mtv prvi krenuli sa digitalijom preko hotbirda,tada 1999 mogu mislit koja cijenay je bila za receiver
    • MORGANS sam kupio 28 decembra davne 1997. godine u mjestu Do kod Stoca (tu je bila velika pijaca svega i svačega, nakon rata bilo je vrlo popularno ne samo za region već i za veće prostore -bh, cg. hr...). Sa satelitskom antenom (tanjirem) i lnb 5 db (ako se ne varam) je bilo oko 240 DM (nije to današnjih 240 KM ili 120 EURA nego 5 puta više, ako bi gledali vrijednost). To je bio moj prvi resiver i satelitski sistem. Od domaćih kanala, sjećam se da je bila RTS od 17-02 svaki radni dan i cijeli vikend(tv politika subotom od 6-10, palma subotom od 10-17 i pink nedjeljom od 6-19). Kasnije je stigao RTCG Sat i BH Televizija sa programom od 21-00. Hrvatska TV je u to vrijeme i tih godina (1997, 1998, 1999) ponekad ili nikad bila na satelitu koliko se ja sjećam...bilo je ponekad na hotbirdu od 22 (dnevnik i emisij a hrvatska danas). U ratno vrijeme u Srbiji (2000) RTS je radila 0-24 dok je nisu bombardovali, pa su onda ponovo nešto radili i tako...
      PINK je uveo digitaliju sa pink plus kanalom krajem 1999 godine, irdeto kodiranje (da mi je to kodiranje sada provalili bi ga za 20 minuta :) ), kasnije RTS na hb, HRT pa svi ostali...

The post was edited 1 time, last by vps+ ().

• Ovih dana gledam da dođem do jednog resivera starog 18 godina (1990 god.), služio je u svrhe reemitovanja programa Radio Televizije Srbije (ne mogu da vjerujem da je tada išao na satelitu prvi program RTS non-stop) i bio je spojen za gradski repetitor. Valjda ga nekako iskopam ovih dana...
    • Staro, staro, staro

Evo jednog starog analognog resivera koji sam dobio na poklon zajedno sa takodje starim motorom za antenu od rodjaka iz Crne Gore. Motor je bez pozicionera, tj. manuelni i dobio sam ga bez glavnog dela, odnosno prekidaca za njegovo pomeranje levo-desno, ali sam nekako uspeo da ga nateram da radi na stari ispravljac sa naponom od 6V. Da ne pricam sto je bio skroz zaribao pa je bila muka razraditi ga. Motor planiram da namestim na svoju antenu i mada mu je ugao obrtanja oko 40 stepeni u kombinaciji sa SkyStar2 bice dosta za ASTRU, HOTBIRD, EUTELSAT i jos po nesto.
    • http://img4.imageshack.us/gal.php?g=scan0011psg.jpg Kako je to pocelo prije 25g.

Sada sam vidio ovu temu, interesantno samo sto je prerano otvorena.Znaci cekam da prode 30 g. pa da postanu moji receiveri oldtimeri... :D

Imam sigurno najvecu kolekciju u HR, sigurno preko 100 raznih receivera od 1986g pa do danas. Znaci sve sacuvano cak s dokumentacijom . Neki receiveri uopce nisu radili, potpuno novi.
      Mislim da imam kompletnu kolekciju chaparral receivera od svih modela koji su bili na trzistu znaci monterey 20,40,115,140 itd.Imam 20-30 dekodera d2 mac, eurocrypt,.....
      Mogu poslikati neke receivere, ukoliko postoji interes.Posjedujem obilnu dokumentaciju o razvoju sat. tv od 1984g te mnoge kataloge i sve cijene toga doba...Kako je prvih receivera u Evropi bilo u Engleskoj posjedujem kataloge ( Megasat, Micro-X) pa i mnoge receivere sacuvane , te razne polarotore, konvertere itd...Kako sam osobno preko 25 puta putovao po sat. receivere u London, svasta bih mogao pricati, danima....Nokon toga jedno 200-300 puta do Njemacke po sat opremu itd...
      Samo da spomenem najstariji receiver koji imam, to je prvi ili medu prvih 10 rec. napravljenih uopce u tvornici Fracarro mislim da je bila oznaka STR 1 i ima 8 kanala..Imam snimljeno na VHS-u posjet mnogobrojnih ljudi koji su u to vrijeme hodocastili u Stubicu gdje sam postavio 1986g. 3m antenu Fracarro na krov. Tada je bila "zabrana" postavljanja sat. antena jer je stanoviti g. Sinjeri hajducio po Zagrebu pod optuzbom da je to predajnik radio-stanice ili tako nesto...uglavnom lov na vjestice...Cak se grozio da ce s tadasnjeg Interkontinentala baciti antenu s krova. Sjecam se sastanka ljubitelja sat. tv na velesajmu te godine kao i prve 3m. antene izlozene tih godina na velesajmu , koju je kasnije kupio restoran u Pribislavcu pored Cakovca restoran "Viktorija" i tamo su se na televiziji pratili spotovi preko te antene...
      Isto tako imam jos 3 m antenu Fracarro i to prvu koju je ta tvornica napravila zajedno s rec. i konverterima.
      Posjedujem negdje i racun od toga svega iz 1984 na oko 13 000 DM!!
      Eto nasao sam sada katalog koji sam skanirao, tu je taj prvi rec. od fracarra, antena je tu 2m, jer kasnije BA3 je bila u drugom katalogu.
      Sve receivere cuvam slozene na policama i cekam vrijeme kada ce biti aktualni za muzej jer sam siguran da posjedujem najvecu kolekciju evolucijskog razvoja receivera.
      Imam slike gotovo svih receivera iz svojih ducana satelitske opreme, moram slike skanirati. Radi se o preko 300 raznih receivera koje sam prodavao u to vrijeme.
      Tokom godina marljivo sam sakupljao satelitske receivere, sve do kojih se uopce moglo doci.Kada sam prestao aktivno raditi u svom ducanu sat. opreme spremio sam stotine receivera na sigurno kako bi jednog dana svjedocili o proteklom vremenu mozda u jednom muzeju za nekoliko godina.Cekam jos odmak vremena kako bi mnogi rec. bili jos raritetniji...
      Eto ukratko malo povijesti, nadam se da cu imati vremena jos svasta se sjetiti iz tog doba, jedino je problem sto sada svi znaju da imam puno ljeta na ledima...

Evo receivera koji posjedujem, kao i antenu samo sto je moja 3 metra !!!

The post was edited 5 times, last by Dalibor-Zg ().

• Ne znam stavljati na youtube, moliti cu sina kada mi se javi da mi u tome pomogne....
      Ono sto mogu a to je skanirati slike opreme iz toga doba, antene itd.
      Jos i danas imam antene od 3m,2m 1.8m svih proizvodaca te pratece opreme kao i onu antenu od 3met. koja je 1986 bila postavljena na Interkontinentalu niz godina...
      Ako koga posebno interesira nesto iz tog vremena , slobodno napise jer neke stvari cu sigurno za 5,10g. zaboraviti pa ce tu biti ovi postovi kao podsjetnik..... :rolleyes:
    • Jeli VHS prebacen na DVD?Pomoci ce ti netko na forumu.
      Meni su zanimljive i slike stare opreme a jos vise me zanima i zelim vidjeti kako su se ljudi cudili toj satelitskoj anteni u 80tim

To bi ti trebao angazirati nekog studenta rezije da ti napravi dokumentarac o razvoju SAT TV u Hrvatskoj i uklopi tu snimku u dokumentarac.
      Steta da to ne napravis i dokumentiras jedno razdoblje kad vec imas dovoljno materijala koje su trag vremena.Pogotovo jos ako si imao trgovinu pa znas kako s kretala oprema i njen razvoj
    • Dalibor-Zg wrote:

Ne znam stavljati na youtube, moliti cu sina kada mi se javi da mi u tome pomogne....
      Ono sto mogu a to je skanirati slike opreme iz toga doba, antene itd.
      Jos i danas imam antene od 3m,2m 1.8m svih proizvodaca te pratece opreme kao i onu antenu od 3met. koja je 1986 bila postavljena na Interkontinentalu niz godina...
      Ako koga posebno interesira nesto iz tog vremena , slobodno napise jer neke stvari cu sigurno za 5,10g. zaboraviti pa ce tu biti ovi postovi kao podsjetnik..... :rolleyes:
      ak ti nije problem daj uslikaj te stare receivere i metni ih na ovaj muzej i usput da te upitam jel imaš kojeg FORCE D-MASTERA(digitalnog)-bilo koju verziju.
      Xtrend - ET - 5000
      Xtrend - ET - 9500