Pinned LYNKSIS WRT 54 G,GS,GL

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Originally posted by krimi
      @gregory

moze gregory, kupi ovaj linksys wireless-G game adapter WGA54G,
      i onda ces dreambox prikljuciti na tvoj network bezicno.

Ja imam Linksys Wireless WRT54GS Router i ovaj game adapter, radi perfektno, samo sto nisam promenio software na ruteru, neznam tacno sta to dobijam extra, a za sada mi nije ni potrebno.

Pozdrav

@krimi
      Taj ure?aj koji imaš se ne isplati kupovati, ako je to ono na što ja mislim.
      Naime, on ti je po meni od koristi samo ako imaš xbox i želiš se igrati system link igre sa friendovima koji su spojeni na jedan AP.
      Naime, probaj spojiti na njega switch i koristiti ga da ti dva stroja idu preko njegovog wireless dijela na AP.
      Sve ?e ti se stiltati.
      Stvar je u tome da WGA klonira MAC adresu ure?aja koji mui je piknut u lan i na svom wireless dijelu se predstavlja s tom MAC adresom.
      To je zgodno za XBOX system link igre (wireless to ethernet bridge), ali samo dok imaš samo jedan ure?aj uštekan na njegov lan dio.
      Za sve ostalo je bespotreban.
      Ako slu?ajno staviš dva ure?aja na njega, stiltat ?e ti se sve jer ?e morati klonirati dvije adrese. To zna?i ili da ?eš imati strašno visok ping loss ili da ?e ti samo jedan MAC prolaziti ili da ?e se sve skupa srušiti i ne?eš niti jedan od ure?aja zaka?iti.
      S druge strane, ako pristupni AP staviš u WDS mode (što WRTGS sa ddwrtom ili hyperwrtom podržava, možeš uzeti još jedan WRTG ili GS te ga isto staviti u WDS te tako upariti s njim i dobio si istu stvar, s time da za razliku od WGA, svi ure?aji koji su im spojeni na switch oba ure?aja vide MAC adrese jedni drugima bez obzira na kojoj to?ki u mreži se nalazili)
      To konkretno zna?i da na svakom linksysu možeš imati 4 XBOXA i svih osam mogu me?usobno komunicirati bez štekanja i još svaki od ta dva ure?aja može primati neovisne wireless klijente.

:)
    • Originally posted by stanbran
      Originally posted by dani28zg
      Drugo, moraš imati dd-wrt ili hyperwrt na linksysu.

Radi sve i sa originalnim firmware-om, ne mora biti dd-wrt ili hyperwrt ....

Da li si probao vo-ip sa modificiranom firmware ?

@Stanbran
      Ne radi jer originalni fw ne podržava klijent mode a on želi koristiti linksys kao beži?nu karticu kako bi Dreambox spojio na Siemensa...
      Dream>žica>linksys>beži?no>siemens
      Pro?itaj pažljivije.
      Kako ?eš to druga?ije riješiti? :)
      Voip je za sipath, ne vidim koristi od toga u našim prilikama, a i nisam se igrao s time.
    • @dani28zg

Hvala na ovako iscrpnim iscedjenim informacijama :smilie79:.

WGA upotrebljavam samo za dreambox, znaci jedan uredjaj je prikljucen, radi perfektno :smilie90:.

Tako ti je to kada imas zivotinju u kuci koja grize sve na sta naidje :smilie88:, menjao sam kablove svake nedelje ( 15 metra ), e pa dosta je bilo, sada sam miran :smilie78:.

Jos jedno pitanje,

citam na nekim holandskim forumima da ovaj WRT54GS nemoze da da podrsku za brzinu od 20mb/s, bar tako pisu na forumu,ja licno imam 1mb/s i planiram da predjem na opciju od 20mb/s. Ali ako ovaj ruter to ne podrzava, onda nista :smilie54:.

Pozdrav

The post was edited 2 times, last by krimi ().

Jos jedno pitanje,

citam na nekim holandskim forumima da ovaj WRT54GS nemoze da da podrsku za brzinu od 20mb/s, bar tako pisu na forumu,ja licno imam 1mb/s i planiram da predjem na opciju od 20mb/s. Ali ako ovaj ruter to ne podrzava, onda nista :smilie54:.
      Pozdrav

Ne da mise sada prera?unavati, ali za po?etak moraš razlikovati megabite od MegaByta jer su razlike skoro za red veli?ine.
      Ja ?u ovdje govoriti u Megabajtima dakle MB.
      Brzina ?e ti najviše ovisiti o udaljenosti od AP-a i ja?ini signala.
      WRT54GS ima mogu?nost uklju?ivanja AFTERBURNERA pa se može malo boostati transfer. Ima i drugih ure?aja koji imaju sli?ne mogu?nosti i to tako da koriste više kanala istovremeno što zna biti dvosjekli ma?.
      Ja ti preporu?am da se ne petljaš s time. Naravno, važno je ovdje re?i i to da ure?aj koji ?e se ka?iti na takav AFTERBURNER ure?aj mora isto podržavati tu tehnologiju ina?e ?e ti tranferi ostati isti kao prije, a tvoj WGA to gotovo sigurno ne podržava. To su ti ina?e ure?aji koji imaju nazivnu brzinu teoretsku 108 Mb/sec i tu treba biti oprezan i kupiti ure?aje koji rabe istu tehnologiju ina?e si opet pušiona.
      E sad što se brzine ti?e...ako imaš 1 megabit/sec, to je strašno sporo....to ti je oko 100 KB/sec ili tu negdje što je grozno.

Normalne brzine koje sam ja postizao sa G i GS ure?ajima su ti oko 1,8 do 2,5 MB (megabajta) po sekundi, dok se sa afterburnerom može eventualno dose?i 3 MB/sec, ali teško.
      S time da su kod mene u igri udaljenosti od 1 do 3 km sa usmjerenim antenama.
      To su sasvim solidne vrijednosti, vjeruj mi.
      Za kulturne brzine trebaš imati signala izme?u -60 i -70 db.
      Poanta je da je WGA dosta skup, i ovdje teško nabavljiv te za te novce radije kupiš G/GS i staviš unutra drugi fw :)
    • @dani28zg

:smilie79: pa dobro nije mi brzina bas tako zalosna 100kb/s,
      racunaj tu negde oko 990kb/s :smilie78:

Znaci ovaj ruter moze puno toga, to me raduje.
      Videcemo, probacu sve mogucnosti.
      Za sada sam vise nego zadovoljan.

Pozdrav i hvala

The post was edited 1 time, last by krimi ().

@dani28zg

:smilie79: pa dobro nije mi brzina bas tako zalosna 100kb/s,
      racunaj tu negde oko 990kb/s :smilie78:

Znaci ovaj ruter moze puno toga, to me raduje.
      Videcemo, probacu sve mogucnosti.
      Za sada sam vise nego zadovoljan.

Pozdrav i hvala

Pa ako je tako, zapravo jesu grozne...osobito za G standard
      100 KB/sec unutar ku?e naspram mojih 2500 KB/sec na 2-3 km?
      Ja bih to nazvao groznim.
      Ili se se negdje prera?unao?
      Pa više nego duplo bržu vezu imam s interneta.
      Probaj promjeniti kanal ili staviti antenu neku na pristupni AP, jer ovo nema smisla. BTW, kod G-a i GS se može boostati izlazna snaga tako da se ure?aj bolje "?uje". Preporu?ljiva vrijednost je 84mW. Nalazi se obi?no pod Advanced Wireless.
    • Originally posted by gregory
      Poruku izvorno napisao dani28zg
      @Gregory
      Drugo, moraš imati dd-wrt ili hyperwrt na linksysu.
      ?im flashnes Linksys, .

Imam WRT54G v5 , mogu li ga flashnut?

NE!
      ?vrsto i odlu?no NE!
      Ako stigneš, vrati ga i zamjeni za V4 GS ili za WRT54GL ako ga imaju.
      On radi na Vx worksu i ako gurneš ovaj fw, strgat ?eš router.
    • Originally posted by marinko
      Našao sam ova dva, koji je bolji uzeti s obzirom na mogu?nosti?

1. Wireless-G LAN Linksys (WRT54GS) - Broadband Router + SpeedBooster----686.24 Kn

2.Linksys Wireless-g WRT54G Brodband (ADSL) router/4port switch+access point, 54MB/sec
      ----------710,04 kn, kom

Niti jedan od njih ne bi smio biti V5.
      Ako kupuješ u ZG, ja bih kupio sigurno WRT54GS jer je on gotovo sigurno V4, a WRT54G ve? dugo nisam u ZG shopovima vidio, a da nije V5.
      Verzija piše s donje strane ure?aja.

The post was edited 1 time, last by dani28zg ().

• Idealno bi ti bilo da negdje na?eš stariju verziju GS-a jer ima duplo RAMA i dupli FLASH. To zna dobro do?i kada rutaš malo žeš?i broj konekcija na net (torrenti i sl.)
      Ja osobno, radije bih kupio polovni GS v1, v2 ili v3 nego bilo koji od ovih novih koji se sada mogu na?i u ZG du?anima.
      BTW, ak netko ima, nek mi slobodno ponudi na PM po nekoj razumljivoj cifri.

Ako baš želiš novi ure?aj i ne možeš/ne želiš na?i polovni starije verzije, onda slobodno kupi taj v4 GS i ne?eš pogriješiti.
    • WRT54GS do v3... da - najbolji izbor

WRT54G do verzije 4 - drugi najbolji izbor

WRT54GS v4 - tre?i najbolji izbor

WRT54GL - ?etvrti najbolji izbor (teško da ih ima kod nas)
      WRT54GSL - ?etvrti najbolji izbor (teško da ih ima kod nas)

WRT54G v5 - ni slu?ajno
      WRT54GS v5 - ni slu?ajno

Prve tri verzije WRT54GS su hardwareski superiorniji svim ostalim verzijama.
      v5 su sme?e.

Nadam se da je dovoljno jasno :)

The post was edited 1 time, last by dani28zg ().

• Idu sve verzije osim v5 radi toga jer se na v5 verzija ma ne može zamjeniti firmware.
      Da biste koristili linksysa kao mrežnu karticu za beži?no spajanje na neki AP morate promjeniti na njemu firmware. To ne možete u?initi s verzijama v5 i nikada se ne?e mo?i.
      Sve ostale verzije rade, samo što neke imaju bolji hardware od drugih.
    • Upravo sam flesovao WRT54GS v4 sve je proslo OK :smilie61:
      Prvo sam ubacio dd-wrt.v23_mini_wrt54gsv4.bin , pa posle toga dd-wrt.v23_wrt54gsv4.bin.
      I sve radi upotpunosti OK. Pri samom flesovanju nije bilo nikakvih problema.
      Pozdrav svima
    • Originally posted by marinko
      Evo jedne dobre stranice sa specifikacijama

http://www.linksysinfo.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6

Da.
      To su sve revizije i upravo vidim da sam zaboravio na WRT54G v1 ima slabašan CPU. No i onako sumnjam da ?ete ga na?i u HR pa...
      U svakom slu?aju, radije v4GS nego V1G.
      Znam, malo je komplicirano, ali...
      Sve to do?e do izražaja kada ideš malo ozbiljnije stvari posložiti.

Na stranici fale još samo WRT54GL/GSL koji su skoro identi?ni hardwareski sa WRT54GS v4
    • Originally posted by dani28zg
      Da li si probao vo-ip sa modificiranom firmware ?

@Stanbran
      Ne radi jer originalni fw ne podržava klijent mode a on želi koristiti linksys kao beži?nu karticu kako bi Dreambox spojio na Siemensa...
      Dream>žica>linksys>beži?no>siemens
      Pro?itaj pažljivije.
      [/quote]

Tako je, nisam primetio njegovu konfiguraciju ...

Imam jos neka pitanja o dd-wrt firmware-u :

- da li se konfiguracija routera resetira posle promene firmware-a
      - da li je moguce staviti vise dyndns alias-a u konfiguraciju routera (sa originalnim firmware-om se moze staviti samo jedan dyndns alias)