Pinned Thomson speedtouch 780 Wl

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• solden87 wrote:

miko.s wrote:

nakon dosta surfanja po netu, našao sam način da se speedtouch pretvori u wan router, šta bi značilo da ako imate nekog drugog operatera tipa optimu ili bnet, njihove modeme prebacite u bridge mode, a na speedtouchu podesite sve normalno kao šta biste podesili obično spajanje na net, samo umjesto telefonske žice, ukopčajte u njega lan kabel iz adsl/kabelskog modema vašeg operatera:
      sa sljedećim komandama se podesi da jedan port (lan port 2,3 ili 4) glumi WAN port , te je sada st780 običan WAN router, bez adsl-a. ako imate recimo optimu ili bnet, njihov modem prebacite u bridge, i spojite ga na lan port kojega ste prepodesili da bude wan, i stvar radi, provjereno.
      logirajte se na speedtouch preko telneta, i redom ukucavajte:

Source Code

1. :ppp relay flush
      2. :ppp flush
      3. :eth flush
      4. :atm flush
      5. :atm phonebook flush
      6. :eth bridge ifdelete intf=ethport3
      7. :eth ifadd intf=eth_wan
      8. :eth ifconfig intf=eth_wan dest=ethif3
      9. :eth ifattach intf=eth_wan
      10. :ip ifadd intf=ip_wan_eth dest=eth_wan
      11. :ip ifconfig intf=ip_wan_eth status=up
      12. :ip ifattach intf=ip_wan_eth
      13. :nat ifconfig intf=ip_wan_eth translation=enabled
      14. :dhcp client ifadd intf=ip_wan_eth
      15. :dhcp client ifconfig intf=ip_wan_eth metric=5 dnsmetric=5
      16. :dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=dhcp-lease-time
      17. :dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=dhcp-renewal-time
      18. :dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=dhcp-rebinding-time
      19. :dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=subnet-mask
      20. :dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=classless-static-routes
      21. :dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=default-routers
      22. :dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=classfull-static-routes
      23. :dhcp client rqoptions add intf=ip_wan_eth option=domain-name-servers
      24. :dhcp client ifattach intf=ip_wan_eth
      25. :saveall
      Display All

sa ovime vam sada lan port 3 glumi wan port (možete staviti ili 2, ili 3 ili 4, s time da 4 kod mene nije prošao, izbaci mi uknown command, ali s 3 radi). voip mi neznam zašto nije prošao, možda je stvar do voip providera jer koristim neki gratis sip server, pa ako ima koja dobra duša da mi posudi voip account sa npr pola eura ili 1 euro na njemu, bio bih zahvalan, samo za test da li ga speedtouch želi registrirat.

nemojte me tjerat da stavljam slike jer mi je nakon toga trebalo 10 minuta da glupi edimax skuži da sam ga vratio na linksysa i da ponovo digne liniju.
      Pozdrav, ubacio sam u thomsona firmware 7.4.4.7, i napravio ovo preko telneta. Medjutim, sad se thomson cijeli ponasa kao switch. Bilo koji port ustekam i radi, znaci od 1-4 a ne samo 3 kao sto je ovdje navedeno. Na thomsona su piknuta 2 racunala i sve uredno radi sa manualnim postavkama mreze.

Ali ne radi mi wlan, cak i kad upisem manualno adrese mreze u mreznu karticu wlana. Uredno se spojim na wlan, ali kao da wlan nije uopce povezan sa internetom. Mogu pristupiti routeru preko wlana ali nemogu surfat.

Jos moram probati voip, al mislim da bi trebalo raditi.

Any idea?

edit: Trebao bih modificirani user.ini file sa bridganim internetom. Ovdje sam nasao neki user.ini gdje je samo bridgan iptv, ne i internet. A nemogu pristupiti direktno u Thomsonu postavkama internet konekcije, imam samo ponudjeno user name i pass.

Ako netko ima neki bolji user.ini ili zna sta treba unutra promijeniti da sa speedtoucha dobijem bridgani internet neka javi.

Btw Sretna Nova svima!

Mislim da je u netko thredu spomenuo da b net ne radi. Danas sam upisao naredbe u thomson i proradilo iz prve. Znači, onaj tko je prešao sa t coma (ostao mu je thomson), na b net i uzeo samo žični modem sa jednim izlazom, a želi spojiti više kompova, što žično, što bežično, ovo je prava stvar za vas.
    • Kako ovaj ruter staviti u bridge mod?????......nikako ga nemogu upariti sa DM500s tj airlive ruterom u clijent modu??? ?(
      Pioneer PDP506XE,Zgemma H2H,Optibox 2800,Lnb twin smart titanijum,Triax90,Pioneer VSA-AX10Ai,Pioneer DV 989AVi,Pioneer DVR 545HX, Philips SBC-HD1502U Cineos. LED Samsung UE40F7000,MyGica ATV 1900AC,Philips SBC-HD1502 Cineos,OP105,7xAlps LNB+motor,Zgemma H2H. LCD Philips 32PF7331,DM 800SeV2,Yamaha RX-V595aRDS,Philips SBC-HD1502 MachLine,MyGica ATV 582. CRT Panasonic TX-32PH40F/P,Panasonic NV-HD650,Yamaha DVD8795,Zgemma H2H
    • zeleb wrote:

Kako ovaj ruter staviti u bridge mod?????......nikako ga nemogu upariti sa DM500s tj airlive ruterom u clijent modu??? ?(
      ako nemaš orginalni softwer(t-com) u njemu onda nikako, ja sam se zezo sa tim bez uspjeha.
      neki dan dobijem thomsona sa orginalnim softwerom i riješim to za 5 minuta.
      još najednostavnije ako si na t-comu odeš na njihovu stranicu i automatski pribaciš iz Router mode u Bridge mode
      a možež i ovako: tutorijali.hdonweb.com/konfigu…st780-thomson-bridge-mode
    • Hvala na objasnjenju!

Jeli postoji mogucnost upotrebit Lan Port 3 i 4 za dodatne PCove BEZ da stavim neki novi FW?

Jel nemogu jednostavno promjenit 3play u 2play (kod tcoma sam) u set up routera???

Sve bi ja to izprobao sam na brzinu, ali nisam blizu routera... Moram radati preko teamviewera...

Zato molim za pomoc!
    • Jel moram ovo promjenit?

[ vlanbridge.ini ]
      ifadd name=IPTV intf=ethport3
      ifadd name=IPTV intf=ethport4
      ifadd name=IPTV intf=IP/TV
      ifdelete name=default intf=ethport3
      ifdelete name=default intf=ethport4
      ifdelete name=default intf=IP/TV

[ bridgevlan.ini ]
      ifconfig brname=bridge intf=ethport3 vlan=IPTV
      ifconfig brname=bridge intf=ethport4 vlan=IPTV
      ifconfig brname=bridge intf=IP/TV vlan=IPTV

Naso sam na nekoj austriskoj stranici za Thomson TG 585 neku uputu za promjenu lanportova, ali nemogu se spojit preko telneta sa routerom:
      (by flo83)
      :eth bridge vlan ifadd name=default intf=ethport3
      :eth bridge vlan ifdelete name=IPTV_vlan intf=ethport3

:eth bridge vlan ifadd name=default intf=ethport4
      :eth bridge vlan ifdelete name=IPTV_vlan intf=ethport4

:saveall

HELP!?