Pinned DVB-T BiH

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Sta je to DVB-T signal ili resiver?Moj tv to posjeduje ali nikakve promjene nisam primijetio u kvalitetu.Nalazim se u Njemackoj i u zgradi imamo kablovsku digitalnu a i taj signal tv ne pronalazi bez DVB-C resivera,iako mi je prodavac rekao da moze bez resivera ali ne pronalazi ni jedan digitalni kanal.TV je LCD Philips 32PFL5403D/12 :!: :!: :?: :?:
  • Mango19 wrote:

Ma neće puno ni BIH zaostajat za drugima...jer u BIH je dovoljno da postave odašiljač na Vlašiću i pola zemlje će bit pokriveno ;)
    A konačan datum gašenja analogne tv su odredili za 1.12.2011. Tako piše u biltenu na web stranici dtt.ba

Samo tu pise ovako :
    Tranzicijski period traje od 17. juna 2006. do 17. juna 2015. godine. Nakon isteka tranzicijskog perioda, analogni plan prestaje da važi i vrijediti će samo digitalni plan.

Znaci 2 godine su otisle u vjetar.....

8| ?(

The post was edited 1 time, last by Jole ().

• Enska wrote:

Sta je to DVB-T signal ili resiver?Moj tv to posjeduje ali nikakve promjene nisam primijetio u kvalitetu.Nalazim se u Njemackoj i u zgradi imamo kablovsku digitalnu a i taj signal tv ne pronalazi bez DVB-C resivera,iako mi je prodavac rekao da moze bez resivera ali ne pronalazi ni jedan digitalni kanal.TV je LCD Philips 32PFL5403D/12 :!: :!: :?: :?:

to nema veze sa ovim signalima sto imas u zgradi. To ti je digitalni signal ali koji se emitira "zemaljskim" putem, preko onih obicnih antena. Znaci moras imati na zgradi ne satelitsku nego onu "grablje" antenu i onda mozes direktno na tvom philipsu, bez dodatnih dekodera, prikljuciti taj kabal i gledati digitalne kanale ali samo njemacke
    Bijelo-crvena, polja Hrvatska, na dresu sjete me, da ja volim te.
    Igrajte za nju, Našu voljenu, nek´ jace kuca to, srce vatreno
    :love:
    semper fidelis
  • novica wrote:

Enska wrote:

Sta je to DVB-T signal ili resiver?Moj tv to posjeduje ali nikakve promjene nisam primijetio u kvalitetu.Nalazim se u Njemackoj i u zgradi imamo kablovsku digitalnu a i taj signal tv ne pronalazi bez DVB-C resivera,iako mi je prodavac rekao da moze bez resivera ali ne pronalazi ni jedan digitalni kanal.TV je LCD Philips 32PFL5403D/12 :!: :!: :?: :?:

to nema veze sa ovim signalima sto imas u zgradi. To ti je digitalni signal ali koji se emitira "zemaljskim" putem, preko onih obicnih antena. Znaci moras imati na zgradi ne satelitsku nego onu "grablje" antenu i onda mozes direktno na tvom philipsu, bez dodatnih dekodera, prikljuciti taj kabal i gledati digitalne kanale ali samo njemacke
    Moras imati tv sa DVB-C tunerom onda ces moci primati digitalnu kablovsku bez risivera.
  • to nema veze sa ovim signalima sto imas u zgradi. To ti je digitalni signal ali koji se emitira "zemaljskim" putem, preko onih obicnih antena. Znaci moras imati na zgradi ne satelitsku nego onu "grablje" antenu i onda mozes direktno na tvom philipsu, bez dodatnih dekodera, prikljuciti taj kabal i gledati digitalne kanale ali samo njemacke

Moras imati tv sa DVB-C tunerom onda ces moci primati digitalnu kablovsku bez risivera.

@miki2004

S tobom se slazem,trgovac mi je rekao da ima DVB C tuner a ustvari samo ima DVB T tuner znaci da me zeznuo a uz to je jos i bio nas domaci,nema veze sam sam kriv.Ko ce koga ako nece svoj svoga!!
  • Na konferenciji za medije u srijedu, 14. 01. 2009. godine u zgradi Institucija BiH, Ministarstvo prometa i komunikacija BiH, Regulatorna agencija za komunikacije i DTT Foruma su predstavili nacrt Strategije prelaska s analogne na digitalnu zemaljsku radiodifuziju u Bosni i Hercegovini. Nacrt Strategije je upućen na javne konsultacije, te se pozivaju svi zainteresovani da dostave svoje komentare na email dttforum@rak.ba ili na adresu: Mehmeda Spahe 1, Sarajevo, Regulatorna agencija za komunikacije sa naznakom za “DTT Forum“, najkasnije do 14.02.2009. godine.

Nacrt Strategije prelaska sa analognog na digitalno emitiranje u Bosni i Hercegovini
    dtt.ba/dtt_sub_17_strategija.html
  • Usvaja se slijedeći vremenski okvir za uvođenje digitalne zemaljske
    radiodifuzije u Bosni i Hercegovini:

I - najkasnije do 1. 11. 2009. godine potrebno je pokrenuti eksperimentalno
    emitiranje DVB-T u Bosni i Hercegovini za MUX A i MUX B.
    Ovaj period bi omogućio svim učesnicima u digitalnom emitiranju da se
    prilagode novom načinu radiodifuzije i poslovanja u skladu sa novim
    regulatornim okvirom. Prije ovog perioda potrebno je završiti procedure
    dodjele privremenih dozvola za sve učesnike u digitalnoj zemaljskoj
    radiodifuziji.

II – najkasnije do 1. 6. 2010. godine potrebno je pokrenuti zvaničnu tranzicijsku
    fazu simultanog emitiranja na MUX A i MUX B.
    Najmanje tri mjeseca prije početka tranzicijske faze potrebno je završiti
    proceduru dodjele dozvola za sve učesnike u digitalnoj zemaljskoj
    radiodifuziji.

III – Najmanje šest mjeseci prije konačnog gašenja analogne zemaljske radiodifuzije
    potrebno je završiti tendersku proceduru i odabir nosilaca dozvola za MUX C i MUX
    D, koji će početi sa radom nakon potpunog gašenja analogne zemaljske
    radiodifuzije.

IV – Sa ciljem osiguranja tehničkih preduslova prijema DTT-a, korisnici dozvola MUX
    A i MUX B će osigurati da najmanje 85% (pokrivenost) stanovništva bude u
    mogućnosti da prima digitalni zemaljski TV signal do 01.10.2011. godine.

V - Dana 01.12.2011. godine u 00.01 sati, analogna radiodifuziju u cijeloj Bosni i
    Hercegovini prestaje sa radom u opsegu IV (470-582 MHz - kanali 21-34) i V (582-
    862 MHz - kanali 35-69).