Pinned Za početnike, korak po korak

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• PRIMJER
      IPBox
      IP Adresa 192.168.1.7
      Subnet Mask 255.255.255.0
      Gatway 192.168.1.1

Mrezna kartica na PC-u
      IP Adresa 192.168.1.1
      Subnet Mask 255.255.255.0
      ovo je kada uzmes staticku IP sto ti prelazem radi toga da ne moras u raznim editorima stalno mijenjati IP Adrese

ili ukljuci DHCP na oba uredjaja mislim na PC i IPBox i kada se spoje stavi ih oba dva na STATIC IP
      Pozdrav
      Matic

: :smilie28:

Nije da se nema,samo je dosadno !
    • Mrežna na PC-u

Točno. Mrežna na PC-u je mjesto gdje sam zapeo, a upravo mi rikava baterija na laptopu (naravno nemam punjač ovdje :D ) tako da ću mrežnu upisati tek sutra.
      Dečki zahvaljujem, svaki put me iznenadite kako brzo reagirate. Svaka čast!
      :smilie13:
    • Pravda je spora, ali dostižna

A baš takav, poput pravde sam i ja!!
      :D
      Evo konačno imam konekciju na IPbox. Vidim sve foldere i spreman sam za slijedeći korak!!
      Osjećam se kao da treniram kung-fu u Shaolinu.
      Veliki majstore mstevanicu spreman sam za slijedeći korak/pojas...
      :thumbsup:
    • FTP ubacivanje novog image-a

Evo jos jedan nacin kako ubaciti image bez USB-a.

1. Spojiti se FTP-om na box (moze i TC)
      2. prebaciti image (usb_root.img) u box i staviti ga u " /tmp" folder
      3. logirati se telnetom ili ssh
      4. izvrsiti slijedece komande:

cd /tmp
      echo {ime vaseg imagea} >images
      update.sh /tmp /tmp/images

Zapamtite da je {ime vaseg imagea} = usb_root.img (to je primjer a ime moze biti bilo koje od imagea)

Ako /tmp/images nema korektno ime image-a, flashiranje nece biti uspjesno.

PS. Ovo mi je jako pomoglo jer je prebacivanje sa USB-om puno, puno sporije nego ovako.

The post was edited 1 time, last by DDamir ().

• Situacija 22-7-2008

Nije me bilo neko vrijeme, skupljao sam kablove i ključeve, učio upisivati IP postavke, ali sada mislim da imam sve, konekcija mi radi, mislim da znam gdje treba ubaciti ključeve i to bi trebalo konačno donijeti rezultat. Ostale su neke nedoumice (koje me doduše ne sprečavaju da pokušam ubaciti ključeve), a ako netko zna odgovor - neka bude slobodan napisati ga, dakle:
      -ja imam nlb, da li su ti ključevi dobri za svaki image (samo se stavljaju na drugo mjesto/folder, za sif je var, a za nlb je data, odnosno da li je problem verzija imagea koji imam, ja sam na verziji 7473, a koliko sam shvatio ključevi vrijede za sve verzije)??
      -da li potrpam sve što sam našao u var(Autoroll.Key, Autoupdate.Key, Softcam.Key, ignore.list, priority.list... itd.) odnosno u scce(sve neki nagraepr3.bin pa nadalje)??
      -to što trenutno imam samo Astru ne smeta (mislim ostali ključevi ako su unutra neće smetati i pobrkati nešto, box će uzeti onaj koji mu treba obzirom na to koji program gledam)??
      -mislim da sam bio u zabludi kada sam mislio da moram imati stalnu mrežu, nešto sam si zabrijao da box kad se pali povuče ključeve preko mreže ono skoro u real time (a to je ipak krivo, promet s interneta je samo da se skidaju image-i i ključevi, a ostalo je samo da se to onda preko Flash Toolsa/Total Comandera stavi na box što je onda interna/lokalna mreža obzirom da ja koristim laptop)??
      Evo još par stvarčica da si razjasnim, ali slika će skoro i prije toga.
      Čim proradi obećavam da ću si dati truda i detaljno napisati sve, od toga što je sve potrebno i kako se koristi, ali onako za totalne početnike kao što sam obećao na početku ove teme...
      :D
    • molba za iskusne

Obzirom da smo svi savladali osnove oko ovog boxa, bilo bi dobro da netko od iskusnijih napravi nekakv tutorijal za ono za šta smo svi ovaj box i kupili, nisam totalni početik ali da su mi neke stvari jasne i nisu, amislim da je tako i sa većino ljudi koji prate ovaj forum
      LP
    • Pa pročitaj predhodne postove od početka,ima tu dosta već objašnjeno,zar ne?
      Inače kolega fabi je obećao,čim sredi utiske postavlja nešto tako slično :) ali..
      i on malo kasni..Pitaj šta je nejasno, ima ko da odgovori ovde valjda?...Pozdrav
    • Imam problem sa TC sve sam napravio kako je mstevanic napisao i uspio sam se spojiti međutim sad neće da se poveže sa IPBoxom samo ponavlja Please specify the password iako sam ubacio ipbox ili relook ne ide nije mi jasno kako je moglo a sad neće!"!??
      Pozdrav svima na forumu!!
      PS:Da li ima neki drugi program npr Flashwizards ako ima neko uputsvo za korištenje ne bi bilo loše da neko ubaci na forum!!
      GigaBlue UHD UE 4K
    • Može li usporedba IPBox - Dreambox

Zdravo!

Može li neko reći kakva je razlika u ubacivanju, pohranjivanju novih imidža između Dreamboxa i IPBoxa.
      Mnogi od nas su vec upoznati sa nekim Dreamboxom. Koristimo multiboot najcešće na USB memoriji.
      Razumijemo se u Camove i ostale stvari.

Vjerovatno mnogi kpuju IPBox zbog pristupačne cijene da dođemo do HD programa.
      Usporedba bi nam pojednostavila prelazak na IPBox.
      Hvala

Pozdrav

:smilie4:
      __ Sunray SR4 Triple Tuner __ -
      __ Dreambox DM800 HD se __ clon