Digi TV pričaonica

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• a kakva je situacija sa Sporklubom + za Hrvatsku, znam da MaxTv ima ekskluzivu, a sad će tome biti otprilike godinu dana, pa da li netko zna na koliko se obično ekskluzive dogovaraju, te da li bi i mi u Digiju mogli očekivati ovaj program, jer iako se nalazi u MAxTv relativno mali broj pretplatnika je pretplaćen na taj paket, tako da ni njegova gledanost nije bogzna kakva
    • naravno da digi može da proturi sport klubu srbiju,kako to radi total? na spisku kanala na primer za bih ili za sloveniju nigde ne pišu da su u ponudi kanali sa srpskom nacionalnom koncesijom kao npr b92,rt1,2,fox,avala a tamošnji korisnici ih bez problema gledaju i ne plaćaju nikakvu nadoknadu znači uz osnovni paket ovi dođu kao "gratis"....Digi se napunio love sad treba dase pođe u veliko sređivnje srpskog tržišta,zakinuzi smo za mnoge kanale ali mislim da će se to popraviti jer je već počelo sa HBO-vim kanalima........
    • sony2000 wrote:

The Romanian DTH and cable operator RCS/RDS has signed a multi-year and
      multi-transponder expansion contract for capacity on Intelsat 10-02 at one
      degree West. 5.9.2008

kopy i paste u translator i evo odgovora:
      The Romanian DTH i kabel operatera RCS / RDS je potpisan multi-godinu i
      multi-transponder za proširenje kapaciteta za ugovor na Intelsat 10-02 na jednom
      stupanj Zapad. 5.9.2008

bukvalno je prevodjeno.... ;)
      DM 7000s
      DM 500 HD
      Panasonic TX-L32C10P

The post was edited 1 time, last by thot ().

• Evo i cele vesti:

Platforma Digi TV zakupila dodatni kapacitet na poziciji 1° zapadno

Autor teksta: SateliTV.net, danas u 18:43

Romania
      Cable Systems i Romania Data Systems S.A. (RCS / RDS), vlasnici i
      operateri međunarodne digitalne satelitske pay tv platforme DIGI TV,
      potpisali su novi ugovor sa grupacijom Intelsat, Ltd. o zakupu dodatnog
      transponderskog kapaciteta na poziciji 1° zapadno.

Digi
      TV je trenutno vodeći operater DTH usluga u istočnoj i jugoistočnoj
      Europi sa daleko najvećim brojem pretplatnika. S druge strane, Digi TV
      je Intelsatu najvažnija mušterija na orbitalnoj poziciji 1° zapadno,
      odnosno na satelitu Intelsat 10-02 na kojem Digi TV koristi čak 11
      frekvencija.

Novi kapacitet na poziciji 1° zapadno
      biti će korišten za daljnje širenje programske ponude Digi TV-a, a
      između ostalog i uvođenje brojnih novih sportskih kanala za gledatelje
      u Rumunjskoj.
      Grupacija RCS i RDS započela je sa
      emitiranjem svoje platforme Digi TV u Rumunjskoj krajem 2004 godine.
      Zahvaljujući ogromnom uspjehu koji je Digi TV polučio na rumunjskom
      tržištu, u vrlo kratkom roku RCS i RDS odlučili su dodatno proširiti
      platformu na nekoliko susjednih zemalja, a to su: Mađarska, Srbija,
      Hrvatska, Češka i Slovačka. U ponudi Digi TV-a trenutno se emitira više
      od 130 tv i radio kanala.

Pozicija 1° zapadno jedna je od
      najbrže rastućih orbitalnih pozicija u regiji, a sve zahvaljujući
      upravo Digi TV-u. Samo u Hrvatskoj više od 80.000 kućanstava ima
      usmjerenu antenu prema Intelsatu 10-02 na 1° zapadno. S obzirom da je
      kapacitet na Intelsatu 10-02 ionako već dobrano popunjen, Intelsat je
      od Telenor Satellite Broadcastinga - svojeg vjernog partnera, zakupio
      čak 10 transpondera na najnovijem satelitu Thor 6 koji bi trebao biti
      lansiran na ljeto iduće godine.
      Upravo je to kapacitet koji će Digi TV koristiti za daljnje širenje svoje satelitske usluge.
      Novi kapacitet Digi TV će iskoristiti
      za pokretanje brojnih novih kanala za tržišta na kojima posluje, ali i
      novih usluga kao što su HDTV paketi i kanali.

(SateliTV.net / Parabola.cz)
    • SportKlub + ima atraktivne prijenose ruske,američke,argentinske,portugalske,francuske i bundeslige pa neka ljudi ne kažu da ne valja. i naravno da bi se trebao naći u hrvatskom i srpskom digiju,ali kod nas bar u hr znam da max tv ima ekskluzivu koju masno plaća ali zato masno i naplaćuju putem plus paketa. ne znam hoće li im se isplatiti,ali ekskluzive se uzimaju na 2 godine ako se ne varam. programska shema mađarskog sportklub + i sportklub + za hrvatsku , srbiju i sloveniju je gotovo identična,ali kršila bi se prava kad bi nam taj mađarski bio ponuđen . tako da bar nekih godinu dana taj program nećemo moći vidjeti u digiju i to 100%.
    • u principu ne baš,ali znam da se radilo sa 2 godine potpisanim ugovorima i s mogućnosti produljenja za neke ekskluzive recimo fox kanale u b.net. mislim da je i t-com išao s tim da se ptpisivale ekskuzive na početne dvije godine,ali nisam siguran volio bi d ami netko potvrdi. to je inače poslovna tajna jer kako bi konkurencija reagirala da zna takve stvari. inače,volio bi da se varam pa da dobijemo taj preeeedobar kanal u ponudu.
    • meni su ti svi ekskluzivni ugovori bezveze zašto se uvjek netko pravi pametan pa sad kao ja imam taj i taj program a ti ga nemožeš imati jer ja imam ekskluzivu umjesto da sve platforme imaju mogučnost bilo kojeg programa kojeg žele a ne da se sami korisnici nađu u nezavidnoj poziciji pa da nakraju moraju imati dvije ili više platformi zato jer se na svakoj od njih nalazi ponešto što ih zanima a zbog ekskzuzivnog ugovora nemogu te sve programe imati u jednom
      Mess With The Best
      Die Like The Rest
    • Pa u pravu si potpuno pogotovo što Hr ima jako malo programa sa hr lokalizacijom (17) 5 ekskluzivno za b-net, 2-3 za maxtv 2 od tih premium i praktički ti ne ostaje ništa previše, e da imamo 50-70 lokaliziranih kanala ne bi imali takoav problem ,a sad je više od pola pod raznoraznim ekskluzivama i za potencijalne kanale se već zna (tipa fox) i slični u kojoj će platformi biti ekskluziva :thumbsup:
    • Sve to stoji i mislim da svi to znaju ali mislim da bi trebalo uvest neku regulativu za to pay tv tržište da svaki paket mora imati barem (bezveze ću reč) 70% kompletnog tv programa na hrvatskom jeziku tj lokalizirano( naravno da se regulativa odnosi samo na pay tv kanale, a ne na kanale tipa rai, kanal a ili slo 1,2,3) pa nek si onda oni uvode ekskluztive do mile volje ovako mi pretplatnici nismo niti malo zaštičeni zakonom i mi tu najviše ispaštamo :thumbdown:
    • slatkica wrote:

uvjek postoji riješenje i za takve stvari, znači ako se želi imati sa jednom pretplatom fox kanale,sport klub+, viasat kanale i još puno toga, uzme se legalna pretplata na Total tv i smije se ovim našim platformama u brk :D.

znači uz malo truda sve se može :)

mozes biti siguran sa cijenom koju ima Total tv da u hr. nebi skupio ni trecinu pretplatnika koliko ih Digi ima do sada ;)
    • Don@ wrote:

slatkica wrote:

uvjek postoji riješenje i za takve stvari, znači ako se želi imati sa jednom pretplatom fox kanale,sport klub+, viasat kanale i još puno toga, uzme se legalna pretplata na Total tv i smije se ovim našim platformama u brk :D.

znači uz malo truda sve se može :)

mozes biti siguran sa cijenom koju ima Total tv da u hr. nebi skupio ni trecinu pretplatnika koliko ih Digi ima do sada ;)

to znam, ali sam napomenuo da za onoga tko želi sve te kanale na jednom mjestu ipak riješenje postoji, e to sad šta neke naše firme Totalov resiver naplačuju od 100 do 120 eura je druga stvar :S