DVB-T odašiljači - Istočna Slavonija

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Packy wrote:

hertzoje wrote:

prsu wrote:

Odasiljac BELJE
      aktivirana frekvencija za Mux A na ch 36 koji radi punom parom, za nijansu slabije od nekadasnjeg ch 38
      nadam se da ce jos korigovati snagu i pojacati 8)
      dok ch 38 sa malom snagom sa pomocnog stuba radi jos koji dan ...

Da li je samo proradilo na 36ch Belje,ili su pustili i Borince.Jutros sam uhvatio signal na 36(100%),ali je kvalitet bio 0%.Rezultat je bio za ocekivanje.Rumuni na 36 pokrivaju skoro celu Srbiju sa svojim drugim programom.Snimio sam pa cu postaviti naknadno.

Kod mene u Bačkoj radi normalno, jacina signala je nesto manja nego na 38, ali valjda zato što su oba kanala još uvek uključena. Istina, malo sam dalje od Rumuna, ali umeju oni da dopru i ovamo, naročito 21. kanal. I kod sestre kod koje analogni hrvatski kanali nikad nisu radili kako treba, jer su joj prioritet srpski, novi mux radi bez pikselizacije, isto s malo smanjenim kvalitetom u odnosu na 38. kanal.

hertzoje wrote:

franjo1986 wrote:

Prema obavijesti OIV-a, trebali bi odašiljači Belje, Borinci, Drenovci i Josipovac biti uključeni.

Ovo sam pitao da bih saznao sa kog odasiljaca iz Slavonije primam hrvatske muxeve(kako kada,od kasnih popodnevnih casova do ranih jutarnjih,nema pravila).Sad slobodno mogu reci "laku noc" MUX-u A na 36ch jer mi je analogna TVR2 toliko jaka da nema neke velike razlike kad mi je antena okrenuta prema Belju-Borincima ili kad je usmerena prema Rumuniji.Ista prica je i na 21ch,iako je upliv TVR2 i Happyja znatno manji,jako retko otvorim MUX-D :(

hertzoje wrote:

fischer wrote:

Kod mene je jači signal na 36 nego na 38 koji sad ide puno manjom snagom od jutros

Pa ti si kod kuce,a meni je ovo DX-ing.Sva sreca da su pojacali signal na 36,inace bi i ti osetio sta znaci posast sa istoka na 36 i 58 :D

Packy wrote:

hertzoje wrote:

prsu wrote:

Odasiljac BELJE
      aktivirana frekvencija za Mux A na ch 36 koji radi punom parom, za nijansu slabije od nekadasnjeg ch 38
      nadam se da ce jos korigovati snagu i pojacati 8)
      dok ch 38 sa malom snagom sa pomocnog stuba radi jos koji dan ...

Da li je samo proradilo na 36ch Belje,ili su pustili i Borince.Jutros sam uhvatio signal na 36(100%),ali je kvalitet bio 0%.Rezultat je bio za ocekivanje.Rumuni na 36 pokrivaju skoro celu Srbiju sa svojim drugim programom.Snimio sam pa cu postaviti naknadno.

Kod mene u Bačkoj radi normalno, jacina signala je nesto manja nego na 38, ali valjda zato što su oba kanala još uvek uključena. Istina, malo sam dalje od Rumuna, ali umeju oni da dopru i ovamo, naročito 21. kanal. I kod sestre kod koje analogni hrvatski kanali nikad nisu radili kako treba, jer su joj prioritet srpski, novi mux radi bez pikselizacije, isto s malo smanjenim kvalitetom u odnosu na 38. kanal.

Poslednji pozdrav 38-om :( A od 36-og ni traga ni glasa.Kad su najjaci signali sa Belja-Borinaca,i od danas samo na 21,44,51 i 56 i recimo kada je 44ch 95S/98Q,na 36ch se samo i to povremeno pojavljuje jacina signala 100% a kvalitet 0%.Od 16.Oktobra pokusavam da ga otvorim ali bezuspesno X(
    • King 2005 wrote:

prsu wrote:

tako da ce presisati celu Vojvodinu i stici do Hrvatske i bice belaja ljeti

Neće baš to moći tako. I oni će morati da se drže evropske agende o digitalnim T/T2 frekvencijama te će morati da idu sa smanjenom snagom i velikim prigušenjem prema zapadu.

Pa, do sada se ni Srbija ne drži nikakvog plana... Navedite još jednu državu u kojoj se emitira po sedam-osam analognih kanala na državnoj razini??? Gdje toga ima još?

Ako krene signal na K36 iz Subotice, bit će pravi dokaz kako ta država poštiva bilo kakve međunarodne dogovore... Za Suboticu nisu predviđeni ni kanali 22 i 47, pa opet emitiraju na istima.

Moramo dodat da je ova država džaba dobila opremu za digitalno emitiranje, a u 2014. objavljuje natječaj za još jednu nacionalnu tv mrežu... Svašta...
    • nasao sam i ovo ...
      ratel.rs/editor_files/File/PLAN%20RASPODELE.pdf
      gde stoji da za potrebe analognog emitiranja na ch 36 10kw gde je bila tv avala,
      ako puste sa tom snagom ...pa to ce dopreti do granice i ometace ch36 u HR !
      nadmorska visina 116m a postavljena antena na stubu za ch36 209m
      tako da bice jako interesantno :huh:
      predajnik u Subotici prema tabeli podele analogne frekvencije:
      ch 05 35kW ERP RTS 1 na 150m
      ch 22 1kW B92 na 60m
      ch 34 1kWhappy na 60m
      ch 36 10kW ??? za sad nista ali uskoro cemo videti i to cudo bivsa tv Avala ... a sad cik pogodi TV Nova
      ch 40 1MW Vojvodina 2 na 209m
      ch 43 1MW Vojvodina 1 na150m
      ch 47 1kW na 100m bivsa Super TV regionalna ... a sada INICIJALNA DIGITALNA MREZA DVB T2
      ch 50 1kW PRVA TV na 60m
      ch 53 1kW ??? na 100m
      ch 56 1kW PINK na 60m
      ch 61 1MW RTS 2 na 150m
      ch 65 1kW YU eko TV na 100m
    • prsu wrote:

nasao sam i ovo ...
      ratel.rs/editor_files/File/PLAN%20RASPODELE.pdf
      gde stoji da za potrebe analognog emitiranja na ch 36 10kw gde je bila tv avala,
      ako puste sa tom snagom ...pa to ce dopreti do granice i ometace ch36 u HR !

Mislim da neće ometat hrv. dvbt u Hrvatskoj,jer je dig. signal žilav na smetnje od analognog,razlika može bit samo 3db i da opet nema ometanja,nema ni optičke vidljivosti granice Hrvatske sa odas. u Subotici,a Belje je puno bliže granici.Dok bi hrv. dvbt trebao kvarit kvalitetu analogne slike nove TV u Srbiji na36kanalu i to uglavnom zapadnije bliže hrv. granici,ali opet tu bi mogli pokrit i neki drugi odašiljači,pa da opet to ne predstavlja neki problem.Ometanje hrv. dvbt u Srbiji na36 kanalu je neupitno ako krene analogni signal sa Subotice na istom kanalu.

The post was edited 1 time, last by Chango ().

• Povremeno u Bačkoj na 23. Iako to deluje jadno, jer za vreme analogije, signal sa Papuka se u Bačkoj bolje hvatao nego sa Borinaca. Čak je dopirao i signal sa Psunja, konstantno, HRT 2 na 50. kanalu je bio gotovo čist. Još jedan dokaz koliko se digitalija guši ka mestima gde "nije predviđena". Govorio sam već o Mađarima. Nisam mogao da ih se otarasim analogno. Smetali su mi i na 32 i 49 kanalu, gde god okreneš antenu apsolutno čista slika, sada digitalno tek povremeno dobijam signal.
    • Chango wrote:

Dok bi hrv. dvbt trebao kvarit kvalitetu analogne slike nove TV u Srbiji na36kanalu i to uglavnom zapadnije bliže hrv. granici,ali opet tu bi mogli pokrit i neki drugi odašiljači,pa da opet to ne predstavlja neki problem.Ometanje hrv. dvbt u Srbiji na36 kanalu je neupitno ako krene analogni signal sa Subotice na istom kanalu.

Hrvatski DVB-T na 36. kanalu bi ometao analogni signal sa Subotice čak i do ~10 km od predajnika, tako da će pokrivenost analognog predajnika sa Subotice biti problematična. Nedavno je pisano o tome da EvoTV sa Belja na 56. kanalu ometa Pink sa Subotice. U novoj analognoj mreži za Sombor uopšte nije predviđen predajnik.
      EDIT: Ups. Za novu analognu mrežu je predviđen predajnik u Somboru na 46. kanalu, ali on, zajedno sa Crvenim Čotom na 31. kanalu, ne bi pokrio celo područje smetnji od strane HR MUX A sa Belja. Mora da sam ja to nešto pomešao sa DVB-T2 Proširenom Inicijalnom mrežom, koja neće imati predajnik u Somboru.

The post was edited 3 times, last by BoshkoIgich ().

• franjo1986 wrote:

Što se tiče signala iz Subotice i Sombora:

4. studenog kreće odašiljanje MUX-a B s Csávolya na K25 snagom 83,2 kW, bit će problema s Pinkom
      12. studenog kreće odašiljanje MUX-a C s Mecseka na K47, bit će problema u prijemu digitalnog signala sa Subotice.

Bilo je za očekivat, pa ćemo vidjeti kakav će biti prijem...

franjo ja jos nemam Madjare sa pecuha koje sam imao prije par mjeseci u Vinkovcima ( promjenio sam ime bio sam Noviclan hehee da znas ko je ) ,sto se tice novog kanala 36 sa borinaca ide sa manjom snagom nego 38 prije, neznam oce ga pojacati , a dvbt2 sa cota jos uvijek imam 90-100 % samo ima laganih prekida signal nije konstantan svakih minutu -dvije se pojave kockice na 2-3 sekunde ali nikad ne nestane prijem.
    • Ne znam u čemu je kod tebe fora s Pečuhom, ja sam prije tjedan dana bio doma i sve radi kako i ranije... Kakva ti je instalacija? Jesi li možda pokušao okrenut antenu k Csávolyu?

Što se Čota tiče, okrenuo sam antenu TV4043 k Čotu. Prije dva mjeseca nisam imao nikakav digitalni signal s Čota, sam mi je s TV plusom za K31 i širokopojasnim 95/75 bez kockanja i ispadanja.