Pinned DVB-T Slovenija

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• "Prije je suprotno jer je ulazi Slo signal u BIH, negu BIH signal u SLO"

Ovo nije točno. Kako ti znaš da SLO signal ne ulazi u BIH. Em je Trdinov vrh na samoj granici s RH em je na višoj nadmorskoj visini od Kozare. Ja sam samo realan i neutralan a ti si taj koji brani jednu stranu; slovensku.

Čuj to, Kozara ometa Mux A u širem području Slovenije. Kažu na TVSlo.
    • Koliko je meni poznato, situacija je sljedeća: BIH signal radi probleme u Sloveniji, a slovenski signal u BIH ne. Nije stvar samo u tome koliko je odašiljač udaljen i na kojoj je visini, nego i kojom snagom odašilje, te koliko su sami transmiteri zakrenuti. Svega par stupnjeva zakretanja prema dolje znatno smanjuje širinu dopiranja signala. To se upravo koristi zato da jaki signal ne prelazi u druge zemlje, recimo tu stvar su napravili Austrijanci prije par godina i od tada se austrijski multipleks u Zagrebu više ne može gledati.
      Ako imaš nekih saznanja da SLO signal radi probleme u BIH, reci gdje, pa da i to doznamo.
      Ja ne branim nikoga, ali objektivno gledajući sve ukazuje na to da su na Kozari nešto zeznuli. Moja pretpostavka je da su to OIV napravili da pokriju dobar dio Hrvatske, ali su morali ipak smanjiti snagu odašiljanja, što vidim da su zadnjih dana i učinili.
    • BiH ne pravi nikome probleme. Nit je OIV nešto zeznuo, nit je pustio jači signal prema HR. Iznosiš gomilu neprovjerenih informacija. Signal s Kozare nije smanjen jer od večeras opet imam normalan prijem u Novom Zagrebu. A ne primjećujem da je propagacija jer su mi analogni prijemi uobičajeni.

Spomenuo sam da je Trdinov vrh na samoj granici i na višoj nadmorskoj visini od Kozare baš zato da naglasim da signal odatle itekako se hvata po području u BIH koje pokriva Kozara. I prije je analogni signal iz Slovenije pokrivao sjeverozapadnu BiH, a i radio FM još uvijek se uredno hvata. Signal s Trdinovog vrha uredno se hvata i na jednom povišenoj lokaciji u u jednom naselju u gradu Nova Gradiška u zapadnoj Slavoniji. Tj.hvatao se do puštanja digitalnog signala s Kozare.

Objektivno gledajući iz nekog nama nepoznatog razloga braniš Sloveniju i njihovu tvrdnju da signal iz Bosne ometa Mux A u širem području Slovenije što je čista glupost.
    • Odakle si ti tako siguran da BIH ne radi probleme nikome? Odakle znaš što je OIV radio i kako? Odakle znaš kolika je snaga odašiljanja trenutno? Ja ništa ne tvrdim ni da je ni da nije, samo gledam kako stvari stoje. Ako se meni na udaljenosti 40 km od Trdinovog vrha i 120 km od Kozare miješaju signali, što bi ti rekao, koji odašiljač jače odašilje?
      Gdje se to točnu u BIH slovenski signal tuče s njihovim? I sam kažeš da se u NG prije lovio, sad prevladava BIH signal. Iako to baš nije usporedivo jer prema BIH nije ravnica kao prema Slavoniji, pa da signal tako lako prolazi.
      Što je uopće šire područje Slovenije? Da su smetnje u pola države, to ne vjerujem, ali da ima smetnji u području 20-30 km od Bregane, to drži vodu, dovoljno je pogledati kartu i sve je jasno. Ali opet ne tvrdim da je 100% tako. Sutra ću imati prilike isprobati, pa ću znati.
      A ti umjesto da ovdje tvrdiš nešto bez pokrića, bolje nađi nekoga u Unsko-sanskom kantonu, pa neka nam provjeri situaciju da znamo.
    • Pozdrav svima, novi sam na forumu, a registrirao sam se da potvrdim da na USK ima slovenskog signala. U okolini Cazina živim i na 38 kanalu ide 11 slovenskih kanala sa jačinom signala od 60% i kvalitetom od 98%, prijemnik lg tv i antena dtx92f. Uredno ide i analogija sa kozare mislim i to Pink bh i BN tv, digitalnom signalu sa kozare ni traga, kao ni slovenskom na 32 kojeg sam prije imao...pozz
    • viz11 wrote:

b83 wrote:

"Motnja je prisotna na širšem območju Slovenije"

Ruku na srce TV SLO prepreprepretjeruje.

Pssst, možda uspije ovaj blef, pa Bosanci prebace na k27. :/

Nije to nikakav blef!!! Probleme ponajprije imaju ljudi u dobrom dijelu SLO, tek onda RTV SLO. Bilo bi krajnije vrijeme da se malo smirite i pristanete na zemlji.
      XYZ

OCTAGON SF4008 Triple 2XDVB-C/T2&1XDVB-S2X UHD + multistream + HEVC

EDISIOON Argus VIP3 Magicvision
      DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45,0W

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • KanalA wrote:

nek krene Kozara na kanalu 45 i mirna Bosna, Hrvatska i Slovenija :D

Mislim da bi to bilo najbolje rješenje. Ako pređu na kanal 27 i ne smanje snagu, može se desiti u SLO isto i na kanalu 27.
      XYZ

DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      74,9E do 45,0W

• b83 wrote:

Ostavljam te da raspravljaš sam sa sobom, vidim da ti dobro ide. Hasta la vista.

MIslim da si ti jedan od onih, koji riječ objektivnost ne poznaju.
      XYZ

DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      74,9E do 45,0W

• Nije ni bitno ko kome smeta, sve zavisi iz kojeg se ugla gleda, ali poznavajući procedure bilo kakve promjene u BIH mislim da je Slovencima lakše da se pomjere na drugi kanal. Bosna je kasnila 6-7 godina sa puštanjem digitalije, tako da kad pričamo o promjeni nema od toga nista. Ne smije nitko dirat ništa bez političke volje, a toga u bosni nema nažalost....
    • DVB-T Slovenija

b83 wrote:

Hvala tmurgel. Znaš ono, nije bitno što ti tko kaže već tko ti kaže.

Čekamo da se jave iz Mađarske iz Pečuha da nam kažu da ih Kozara ometa na 32 UHF i njihov mux D. Kozara je balkanski Mont Everest.

Bosanci su krivi za sve.

Mađarsko Prekodunavlje nema smetnji od Kozare. Ja osobno mislim da i Bilo gora igra veliku ulogu u tomu jer čini optičku zapreku i odbija signale.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    • problem su kriticne lokacije gdje se preklapaju signali,kod mene licno (područije Trebave Modrica) hvatam signal Mađara na 32 ch mux d Pecuh 100% signal,mogun uhvatiti signal sa Cera 32ch mux a 70% signal a kozara mi ne ide,iako imam analogiju solidnu sa Kozare i udaljenost mi je 110km i skoro imam opticku vidljivost,ali zbog svega navedenog,i k3 koji ide analogno,Kozara ne prolazi.
    • Smirite se malo. Odašiljač Kozara( bar ja tako pretpostavljam)je tek u testnoj fazi odajanja. U samoj testnoj fazi se budu verovatno videli svi nedostatki i prednosti odašiljanja digitalnog signala, tako da če verovatno doči do popravka na odajanju signala ( smanjenje moči odajanja signala, prizemljenje signala, malo zaokretanja antena) i stvar bude rešena.
      Da bude koleraterne štete za pojedince, pa to več odavno znamo poedinci, koji imamo več opravka sa prijemom digitalnog signala sa susjednih ili trečih država.
      Jedno su naše želje, a drugo je realnost u primanju prizemnog signala.

Dodano: ovo je ipak tema DVB-Slovenija, tako da ste nju posve zasmradili sa postovima koji uopšte nemaju veze sa naslovom teme.

​Lp

The post was edited 1 time, last by skala ().