Iskon IPTV pričaonica

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• T-Comov lopovluk je sve inteligentnije i dostize sve sofisticiraniju razinu.
      Ma kakvi ISKON IPTV kad je Iskon u 100% vlasnistvu T-coma.
      Zasto se ne desi uobicajan scenarij kad netko preuzme neku konkurentsku tvrtku da je integrira u svoju ponudu a ne stvarati paralelnog operatera.
      Odgovor se krije u tome sto T-com ima preko 40% klijenata koji su osudeni na T-com jer je T-COM pokrao infrastrukturu zahvaljujuci losem ugovoru kad je drzava prodala HT.Sada se alternativnim operaterima ne isplati u neke krajeve vuci opticke kabele i radit posebne lokalne petlje i to T-Com koristi.
      Sad ce on sa tom ISKON uslugom rusiti konkurenciju u vecim sredinama tipa Zagreb,Split a onih preostalih 40% korisnika koji nisu u dometu ISKON i alternativnih operatera eg Optima ce i dalje placati za telefon,internet oko 300 kn u prosjeku +65kn Maxtv.
      Naravno da bi Iskon tv mogao biti dostupan svugdje gdje i MaxTV ali to im zbog navedenog nije u interesu :smilie24:
    • adamo wrote:

T-Comov lopovluk je sve inteligentnije i dostize sve sofisticiraniju razinu.
      Ma kakvi ISKON IPTV kad je Iskon u 100% vlasnistvu T-coma.
      Zasto se ne desi uobicajan scenarij kad netko preuzme neku konkurentsku tvrtku da je integrira u svoju ponudu a ne stvarati paralelnog operatera.
      Odgovor se krije u tome sto T-com ima preko 40% klijenata koji su osudeni na T-com jer je T-COM pokrao infrastrukturu zahvaljujuci losem ugovoru kad je drzava prodala HT.Sada se alternativnim operaterima ne isplati u neke krajeve vuci opticke kabele i radit posebne lokalne petlje i to T-Com koristi.
      Sad ce on sa tom ISKON uslugom rusiti konkurenciju u vecim sredinama tipa Zagreb,Split a onih preostalih 40% korisnika koji nisu u dometu ISKON i alternativnih operatera eg Optima ce i dalje placati za telefon,internet oko 300 kn u prosjeku +65kn Maxtv.
      Naravno da bi Iskon tv mogao biti dostupan svugdje gdje i MaxTV ali to im zbog navedenog nije u interesu :smilie24:

To su profesionalni lopovi ,koji zaslužuju dozivotnu robiju :smilie76: :smilie76:
    • Dokaz mojoj tvrdnji je i ISKON.Share(50 kn Adsl) koja bi trebala biti dostupna isto gdje i HR.Duo.Ali nije jer s tim gube tih 40%.

Dali HAKOM radi svoj posao kako treba kad zna da je ISKON u vlasnistvu T-coma i da bi trebao imati iste restrikcije kao T-com.Vani se za takve stvari provodi temeljit nadzor a evo opet kod nas T-com iskoristava musicavost nasih zakona.
    • adamo wrote:

Dokaz mojoj tvrdnji je i ISKON.Share(50 kn Adsl) koja bi trebala biti dostupna isto gdje i HR.Duo.Ali nije jer s tim gube tih 40%.
      Dokaz cega? share je dostupan iskljucivo tamo gdje iskon ima svoj DSLAM. Znaci, od t-coma ti ostane telefon a dsl dobijes sa ISKON-ovog DSLAM-a,sto je potpuno drugacije od hr.duo gdje je sve od T-coma.
    • Mislim da ovaj tjedan krecu instalacije... Ja ga imam kao tester i zadovoljan sam, no jedino s cime ga imam usporediti je maxtv kojeg imam kod staraca.
      A i ne gledam TV toliko jako puno da mogu primjetiti neke velike nedostatke. Imam CRT i STB je spojen scartom. Obicno radi kad ga gledam ;) kvaliteta slike je dobra, (doduse mislim da je par kanala mutno ali cini mi se da je to do samog programa a ne do iskon.tva) Prebacivanje programa je brze nego na MaxTV-u, EPG mi je bolji, iako bi volio da info (kod prebacivanja na program) bude proziran kao na maxu. Sami meniji su mi bolje izvedeni.
      Povremeno mi zna zatrzati slika ali to je do moje linije (imam paralelu koju moram rjesiti a neda mi se). U videoteci nema nista jos. Sto se tice ostalih featura, svidja mi se sto se hrt 1, 2, rtl i nova snimaju cijelo vrijeme (automatska snimalica) pa mozes bilo sto u zadnjih par dana pogledati (programi koji se snimaju se ne mogu promjeniti). Ima par radio programa (5-6), snimalica standardna...
      Zaboravih, ima 4 mozaika, 4 hrvatskih programa, prvih 20 kanala, drugih 20 kanala i svi kanali...

Jos pitanja?

The post was edited 1 time, last by the_ghost ().

• the_ghost wrote:

Mislim da ovaj tjedan krecu instalacije... Ja ga imam kao tester i zadovoljan sam, no jedino s cime ga imam usporediti je maxtv kojeg imam kod staraca.
      A i ne gledam TV toliko jako puno da mogu primjetiti neke velike nedostatke. Imam CRT i STB je spojen scartom. Obicno radi kad ga gledam ;) kvaliteta slike je dobra, (doduse mislim da je par kanala mutno ali cini mi se da je to do samog programa a ne do iskon.tva) Prebacivanje programa je brze nego na MaxTV-u, EPG mi je bolji, iako bi volio da info (kod prebacivanja na program) bude proziran kao na maxu. Sami meniji su mi bolje izvedeni.
      Povremeno mi zna zatrzati slika ali to je do moje linije (imam paralelu koju moram rjesiti a neda mi se). U videoteci nema nista jos. Sto se tice ostalih featura, svidja mi se sto se hrt 1, 2, rtl i nova snimaju cijelo vrijeme (automatska snimalica) pa mozes bilo sto u zadnjih par dana pogledati (programi koji se snimaju se ne mogu promjeniti). Ima par radio programa (5-6), snimalica standardna...
      Zaboravih, ima 4 mozaika, 4 hrvatskih programa, prvih 20 kanala, drugih 20 kanala i svi kanali...

Jos pitanja?
      Kakva je internet veza dok se gleda iptv, da li je usporena ili normalno radi bez da iptv utjece na nju?
    • the_ghost wrote:

Jos pitanja?
      Evo, ako može...

1. Dal se dobije možda novi adsl modem (ja imam DUO uslugu i imam onaj Thomson modem)?
      2. Koje su mogućnosti podešavanja tipa signala koji ide preko SCART-a, u smislu: kompozitni, s-video, rgb? Ima li STB dva SCARTA ili jedan?
      3. Je li što od dokumnetarnih programa titlovano?

Hvala
    • ljoljo wrote:

the_ghost wrote:

Jos pitanja?
      Evo, ako može...

1. Dal se dobije možda novi adsl modem (ja imam DUO uslugu i imam onaj Thomson modem)?
      2. Koje su mogućnosti podešavanja tipa signala koji ide preko SCART-a, u smislu: kompozitni, s-video, rgb? Ima li STB dva SCARTA ili jedan?
      3. Je li što od dokumnetarnih programa titlovano?

Hvala
      1. Ja imam thomsona, pa pretpostavljam da neces dobiti novi (meni su ga factory resetali) i nakon toga je proradio IPTV
      2. Ja nisam nista podesavao :P Ima dva...
      3. Ne citam titlove :p mislim da je national geographic, history channel (povremeno?), mozda neki discovery? morao bi pogledati ali ne znam da li cu stici danas kad dodjem doma...