Pinned DVB-T Italia

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• šta se tiče dernjave, kad sam stavljao antene i doma i u stanu to smo rješili bežičnim telefonima i internim pozivom. ali sjećam se pred puno godina kad su nono i moj stari stavljali antenu u sad već bivšem stanu u starom gradu, pa su se drali preko prozora, gira de qua, gira de la, opopo ferma ferma, xe bon :) a ja super oduševljen kad se pojavila slika od canale 5 :D neka divna stara vremena, kad se na televiziji i moglo nešto kvalitetno pogledat (u ono vrijeme, samo crtani naravno)
    • Jedan detalj...
      prije par dana kad je puhalo ono jako jugo ovu veliku Yagi okrenulo mi je skorz suprotno od di je bila, negdje prema Učki. Tih par dana vidio sam sve naše Muxeve s maksimalnim signalom.

Možda da probam prvo s nekom jačom antenom, bezveze mi je davat 200 kn za pojačalo, a da kasnije stvar ne radi kako treba.
      dm 600 PVR -> Astra, EutelSat, HotBird, Astra/Eurobird
      pečiran Echostar dsb770
      ----
      Toshiba Satellite L675-10V Ubuntu 10.10.
    • gubite vrijeme sa eksperimentiranjem, spašava jedino isključenje antene okrenute prema italiji, repetitor tar u stvari lanterna ti ne emitira na ch 28 jer su aparaturu sa 28-prebacili na 68 ch, a štelanje antene se radi u troje, treči toči. od danas nova pi.darija, na pozicijama gdje se lovio samo ch 53 ima šta gledat , 28 totalni mrak , da nije t-com platio nekome preko da izaziva smetnje tako da bi ljudi kojima je stalo do hrv kanala bude prisiljeno na max-tv ili sl. viva istria-due de bastoni.
    • I kod mene mrak na 28, 53 i 68 kanalu od danas. Ali antena okrenuta prema italiji nije krivac. Na scan 28 ništa(do jučer je radilo), na 29 ide normalno nit, nova, kanal ri, i ri tv, a na 53 neka nova pretraga: Nova TV, RTL TV, Kapital NET, HTV1, HTV2, HTV3, HTV4, RTL2, Doma TV, Kapital NET. Snaga na 53 kanalu je i dalje 100%. Pojavila se reklamna slika na RTL2 i Doma TV koji kreću na tv slijedeće godine. HTV1 i HTV2 bez slike :?: a snaga 100% :!: :!: :!: Više bi rekao da talijani nisu nimalo krivi, već kako kolega dklari33 kaže

dklari33 wrote:

da nije t-com platio nekome preko da izaziva smetnje tako da bi ljudi kojima je stalo do hrv kanala bude prisiljeno na max-tv ili sl

Već ja mislim da naši odašiljači toliko smanje signal ili kako vjerujem da danas uopće ga ne šalju sa učke da budemo prisiljeni na nešto 3. X(
      Na teletekstu sam pročitao da od danas MUX B bude prebačen na MUX A. Katastrofa...A sve one jadnike koji su platili da im neko naštima antenu??, Moraju sve ispočetka?!?!? Za 12 mjesec neću im platiti rtv pristojbu..

The post was edited 1 time, last by slobodanusvemu ().

• Meni na 53 kanalu baca vani samo nove kanale HRT3 i HRT4, domaTv i Rtl 2.
      Probat ću namještat antenu na 68 kanal, možda proradi.
      Ne da mi se trošit pare na pojačala i ostalu opremu, pa da mi i dalje ne radi.
      Taljane neću isključit, napokon vidim italia1 i la7! :D

Za sada za naše me spašava Dream i mogućnosti interneta ;).
      pečiran Echostar dsb770
      ----
    • vanja_istra wrote:

Meni na 53 kanalu baca vani samo nove kanale HRT3 i HRT4, domaTv i Rtl 2.

Sukladno odluci Vijeća za elektroničke medije od 22. prosinca 2010., OiV će tijekom 27. prosinca te 3. siječnja izvršiti promjene sadržaja i poretka u mreži digitalne televizije MUX B. Sadržaj i poredak u MUX A se ne mijenja.
      Novi poredak u MUX B:
      1. HRT 3
      2. HRT 4
      3. RTL 2
      4. Doma TV
      5. Kapital NET - 3. siječnja 2011. će biti isključen

oiv.hr/tvrtka/vijesti/vijest_hr.aspx?id=487
    • Ovo premještanje kanala su mogli obaviti iza praznika jer ovo je čisto za.ebavanje naroda i montažera, uostalom trebalo je sačekati da se normaliziraju signali pa tek onda razmještaj, ovako svako malo bingo. Gdje okrenuti antenu u bujama, na jedini rtv stup u bujama, ako nisi u blizini i ako si zaklonjen od njega 68 ch zaboravi. Ako ti je antena prema učki - logaritamska, svejedno imaš smetnje na ch 28 jer ti antena prima it signal u leđima.
    • Okrenuo sam antenu na odašiljač u Lanterni (vidim ga s krova), ali ch68 ne ide, s njega ide samo ch53. ch28 niti čuti. Ch29 s Učke radi ko violina.
      Sve to vrijedi kad je spojeno na mješalicu. Direktno radi, ali onda nemam Talijane.
      Probao sam neko pojačalo šta sam imamo doma, ali s njim više ništa nije radilo, tako da me nije volja kupovati drugo-skuplje (i možda uzalud bacit pare).

Jedino da još probam s logaritamskom ako uhvati naš MUX A s lokalnog odašiljača (a možda skinem i rai na VHF ch09).

Sve moguće kombinacije su radile (naše sam lovio s prstom u zraku :D),ali od kad su Talijani sje*ali kanale ch28 i ch53 nisi više pametan.
      Već mi je sve pomalo dopi*dilo.
      pečiran Echostar dsb770
      ----

The post was edited 3 times, last by vanja_istra ().

• miko.s wrote:

možda blesavo pitanje ali - jesi osim pojačalo montirao i njegov ispravljač?
      Jesam. I nije ništa radilo kako treba...
      Danas sam bio opet na krovu i uspio namjestiti ch68, tako da sada vidim i naše. Signal 100%.
      Okrenuo sam antenu direktno na Učku, tako da mi sada više ništa nije jasno. 8| Učka ne emitira ch68, možda lovim nešto iz Buja, a možda i iz Lanterne.
      Ali uglavnom sve se vidi i radi, bez pojačala i drugih antena. :)
      pečiran Echostar dsb770
      ----

The post was edited 1 time, last by vanja_istra ().

• hahahaha! drito TV i risiver na krov, odma uz antene...samo ti fali još i fotelja i pifa pa da udobno zavaljen možeš štapom namještat smjer i lovit što bolji signal...pravi Stipe u gostima, nema šta! ovo je za reklamu, bravo!

:D
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)
    • Bok ekipo,

Lokacija Poreč/Vranići
      Imam 2 x UHF antene i 1 X Vhf antenu.
      Do prije problema sa Talijanima, sve se vidili, i naši, Rai, Mediaset, uglavnom sve u 95 %.
      Sada sam uspio iskombinirati slijedeće:
      1 UHF prema Sv. Nikoli/Poreč, udaljenost 3.5 km i ulovio 68 kanal
      1 VHF prema barem mislim-Piancavallu i ulovio Rai 1,2,3

Ako drugu UHF antenu okrenem u istom smjeru gdje je i VHF, gubim 68 kanal sa Sv.Nikole i dobivam MEdisaet, čak i one Italia1HD, Canale 5HD, Italia 1 +1...., ali kako sam rekao naše na 68 kanalu gubim...
      Učka ne ide.
      Obzirom da mi se pretvarač na Lanterni koji emitira na 68 kanalu nalazi točno u smjeru Piancavalla, zanima me dali je moguće da mi on stvara probleme sa 68 kanalom sa Sv.Nikole? Ako antene okrenem samo prema Lanterni, sliku ne uspijem izvući, čisto je potpuno ali neznam kakav je domet ovoga pretvarač na Lanterni smjer prema kojemu emitira.