Popis recivera u kojima radi total tv kartica

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Octagon SF918HD

Octago

Kajego wrote:

Na dosta foruma čitam da se dosta članova raspituje na kojim resiverima radi Total kartica pa evo naletih na ovaj spisak resivera a preuzet je sa foruma Nachtfalke Sat-Board.

Lista sa kojim Boxom radi Total TV kartica

Opticum 9500 HD

Opticum X 403 P

Octagon SF 318

Octagon SF 518

Octagon 1018

Octagon 1008

Dreambox 500 HD

Dreambox 8000 (sa Smargo Card Reader)

Dreambox 800 HD

Dreambox 7020 ( sa Smargo Card Reader )

Dreambox 7025 ( sa Smargo Card Reader )

Head 2900

Head 3900

Head 2700

Head 3500

Edison Argus vip/vip 2 / classic / mini / picollo

Echolite 7xx

Clarke Tech 2500

Clarke Tech 5xxx

Dream 500

VU+duo

Medialink BP HD

Golden Media UNI - Box CRDI HD PVR

h**p://www.sat-ulc.eu/showthread.php?t=303943

Na vlastitu odgovornost ko oće da proba!

Da li netko ima Octagon SF 918 HD sa kojim bi se mogla otvoriti regularna Total TV Srbija kartica jer evo iz ovog gore clanka idu svi ostali Octagoni osim pomenutog 918, ima li netko stariju verziju i moze li opisati kako da barem pokusam i sa 918 - om ?
      Hvala na savetima !
      Boys
    • mstevanic wrote:

mitchun wrote:

Hvala! A da li se moze birati i koji je bolji?

Ako uzmeš hd predplatu dobijaš KAON a,ako uzmeš bez hd kanala..ne gine ti Echosh*t :D

Ja sam mnogo istestirao ove kaone i mogu reći:

1. Daljinski je FENOMENALAN u kaon-a, za razliku od echolite
      2. Software je bolji u kaona nego echolite
      3. KAON ima HDMI echolite NEMA

ima tu još stvari...
      DM 500-S(K)
      Amiko Alien SHD-8900 SOLD
      Total TV BIH HD/DVB-T (Start1,Plus,HBO,HD)
      NETFLIX & HULUplus via unblock-us dot com
    • E ovako stoje stvari, moja iskustva imao sam prilike da koristim oba boxa. ,

Od samog pocetka naravno Echolite i mogu da kazem da je slika bila dobra, cak mnogo
      bolja od bilo kog modela Dreambox-a na kome smo do nedavno voleli da pratimo TOTAL TV.
      Sam box je inace zivi shit ali ono najbolje na njemu bila je slika.

Iz gore navedenih razloga smo bili prinudjeni da nastavimo pracenje TTV preko originala pa
      sam ja iz tog razloga promenio box, misleci da je KAON bolji.

Echolite je shit ... ali je zato ovaj KAON ... BULLSHIT

Ako se prate SD kanali u bilo kojoj varijanti slika je losija na KAON nego na Echolite.
      Na KAON slika je bleda kao da nisu umeli da nasteluju kontrast, pa sam eto to morao
      da uradim sam ali na TV-u.
      Na KAON-u razlika postoji kada se gleda preko SCART i HDMI. Slika je maaalooo bolja preko HDMI.
      Ali je shit u tome da recimo TELETEXT ne radi ako kanale pratis preko HDMI, dok sve uredno radi
      preko SCART ali zato dobijes sliku izoblicenih voditelja, koji su preko SCARTA deblji bar deset kila.... (TV 16:9)
      Serviseri TOTALA preporucuju upotrebu oba kabla, ... da kako da ne... zemljo otvori se ....
      KAON takodje ima boljku da voli da se ZAKUCA, tako da za nastavak gledanja ne pomaze nista drugo
      osim prekidaza sa zadnje strane boxa. HD kanali na KAON su ok i tu nemam zamerki.

Menu na oba boxa je skoro isti stim sto KAON ima lepsi skin ali je pretraga kanala ista .... listaj braco
      dok ne nadjes kanal. Jedino olaksanje kod KAON je sto sa CH+/- moze da skaces po 10 kanala na
      sledeci prozor.

Tako da momci ... mislim ... sta da vam kazem ...
      Dreambox DM7020s, ruDREAM

The post was edited 2 times, last by rasicboy ().

• rasicboy wrote:

E ovako stoje stvari, moja iskustva imao sam prilike da koristim oba boxa. ,

Od samog pocetka naravno Echolite i mogu da kazem da je slika bila dobra, cak mnogo
      bolja od bilo kog modela Dreambox-a na kome smo do nedavno voleli da pratimo TOTAL TV.
      Sam box je inace zivi shit ali ono najbolje na njemu bila je slika.

Iz gore navedenih razloga smo bili prinudjeni da nastavimo pracenje TTV preko originala pa
      sam ja iz tog razloga promenio box, misleci da je KAON bolji.

Echolite je shit ... ali je zato ovaj KAON ... BULLSHIT

Ako se prate SD kanali u bilo kojoj varijanti slika je losija na KAON nego na Echolite.
      Na KAON slika je bleda kao da nisu umeli da nasteluju kontrast, pa sam eto to morao
      da uradim sam ali na TV-u.
      Na KAON-u razlika postoji kada se gleda preko SCART i HDMI. Slika je maaalooo bolja preko HDMI.
      Ali je shit u tome da recimo TELETEXT ne radi ako kanale pratis preko HDMI, dok sve uredno radi
      preko SCART ali zato dobijes sliku izoblicenih voditelja, koji su preko SCARTA deblji bar deset kila.... (TV 16:9)
      Serviseri TOTALA preporucuju upotrebu oba kabla, ... da kako da ne... zemljo otvori se ....
      KAON takodje ima boljku da voli da se ZAKUCA, tako da za nastavak gledanja ne pomaze nista drugo
      osim prekidaza sa zadnje strane boxa. HD kanali na KAON su ok i tu nemam zamerki.

Menu na oba boxa je skoro isti stim sto KAON ima lepsi skin ali je pretraga kanala ista .... listaj braco
      dok ne nadjes kanal. Jedino olaksanje kod KAON je sto sa CH+/- moze da skaces po 10 kanala na
      sledeci prozor.

Tako da momci ... mislim ... sta da vam kazem ...

EVO MOJE KONAČNO MIŠLJENJE ZA HD/DVB-T

Pozitivne stvari su svakako:
      1. HDMI (popravljena slika na LCD/LED.. televizorima)
      2. Daljinski (stvarno je odličan, i jedno 100 godina ispred ovog echolite daljinca, domet daljinca je velik)
      3. Dual Tuner (satelitski i zemaljski) s tim što zemaljski tuner možda spada u jedva prosječne, slabije tunere.
      4. Moderan dizajn, resiver izgleda lijepo, glomazan jeste, ali uklapa se lakše nego echolite jer je crn.

Negativne stvari:
      1.Lista kanala
      2.EPG nepregledan
      3.renta za resiver
      4.DVB-T neosjetljiv tuner, voli kockati sa slabim signalom, NEPAMTI EPG!!
      5.Slaba ponuda HD kanala da bi opravdala uzimanje resivera samo zbog kanala
      6.Nema podrške za motor (USALS i sl)
      7.Iako vizuelno unaprijeđen software u odnosu na echolite i dalje ga smatram dosta primitivnim.

Ukupno: Resiver jeste bolji od Echolite resivera, ako ste stvarno razočarani echoliteom kao što sam ja bio, te ako imate LCD tv novije generacije, ili
      eventualno želite gledati ova 3 HD kanala EuroSport 1 HD, EuroSport 2 HD, National Geographic HD (beztitlova).. onda svakako nabavite ovaj resiver

Neki ljudi govore da resiver Mrzne... ja nisam imao nikad sa tim problema, ili je bilo toliko rijetko da se uopšte ne sjećam toga.
      DM 500-S(K)
    • astp wrote:

Uz dodatne HD kanale , novi "ozbiljnije napredniji" HD risiver je neki dan najavljen za 2012. na 5-godišnjoj konferenciji.
      Prvo treba dočekati novi satelit. ;)

da hoće da Humax napravi za total resiver :) ili PACE, Samsung :/
      DM 500-S(K)