Total TV Makedonija

• gligor wrote:

abcdef wrote:

Bedna ponuda ? ti izgleda si mnogu greska i te kako imas dobri programi dovolno da ti kazam deka ima 8 pink kanali ili ne si go znael toa ?
      Koja kablovska dava Sportklub ? tie nekoj od selata li ? Cabletel nema sportklub Boom nema Maxtv nema,,..
      I u Makedonija ziveam drugar t.s u Skopje spomnav Kablovski operatori, Boom i Maxtv tie operatori vodat bitki koj kolku korisnici ima

Stvarno ne sum znael deka ima 8 pink kanali, Tuka TotalTV Makedonija Paketi pisuva samo 5.
      Pink Extra, Pink Folk i Pink Plus za 370 denari e dobra ponuda???? no comment!
      Da, kaj mojot selski operator, koj patem ima povece pretplatnici vo moeto selo otkolku sto ima total vo cela Makedonija, dava Sport Klub digitalno i toa sosem legalno. (Nesto ne go gledam i Sport klub vo oficijalnata LEGALNA ponuda za Makedonija)
      Koga vece go spomna Cabletel, pogledni sto nudi ovoj operator CabletTEL Digitalna TV za 400 den. iCableTEL Analogna TV za 450 den. na neogranicen broj televizori gratis montaza i oprema, i bez pretplata do 31-12-2010.
      I seto toa sporedi go so totaltv full paket od 1026 den. + 215 den za sekoj nareden TV + 2400 den montaza + 1200 demontaza.
      Ne e sporedlivo, kako den i noc.

O.T. Izvinjavam se sto pisem samo na Makedonski bez prevod na Srpski, nadam se da razumete, ako neko ne razume neka kaze, dobija prevod. ;)
      Pa da samo tvoeto selo Legalno gi otkupile pravata za sportklub moj gaz dava ako dava ke stavat i Maxtv i Boom i Cabletel (navedi koj e toj operator sto dava Sportklub kaj tebe)
      Za cabletel sekoj dopolnitelen reciver se plaka po 2000den ako pravis dogovor na 2g. ako pravis mesec za mesec plakas i za 1 digitalen 2000den i priklucok 2000denari..i za dopolnitelen 2000den...ne im go gledaj toa na sajtot samo za plaknenje oci im e...
      za 553denari dobivas poveke od toa sto im e na oficijalniot sajt na Total tv makedonija imas dopolnitelni kanali kako 8pink kanali a i Sportklub gi ima sto gi nema ni Cabletel ni Maxtv ni Boom....
      Da ne zborime sea ako se povrze kartata na Dremabox dobivas poveke od sto moze da zamislat operatorite kaj nas vo Mak.
      dm500s
      Total tv
    • ...Nezaboravite tema je i dalje TOTAL TV Makedonija, ne kablovski sistemi ili operatori u Makedoniji !!!!!
      Kanal5 i Kanal5+ su promenili mesto pozicije no ostala im stara identifikacija.Sinoč nisu išle,nešto rade jer u ovo vreme nestaju na par sekundi

The post was edited 3 times, last by zochko ().

• Freon :

Moje pitanje se je odnosilo na nove kanale koji idu umjesto MKTV i K15 - znaci Kanal5 i Kanal5+.
      Ostatak MK kanala su paralelno i u Irdeto kodiranju kao i u NDS-u.
      Znaci AB kanal, Alfa Tv, Sitel, Sitel 3 idu i sa Irdeto i s NDS-om, dok nova dva kanala Kanal5 i Kanal5+ idu samo s NDS-om.
      Pitanje postavljam iz razloga sto ja posjedujem doticnu Irdeto karticu i sad bih naravno htio pogledati preko te kartice. MAY THE FORCE BE WITH YOU!

Freon dali si siguran da imaš PRODAJNU karticu IRDETO....... ;) ;)
      Vito satelitv.net/jumpto.asp?ref=index

XSAT 430, TOTAL TV HD RECORD .....antena 110 cm motor HH 120 LNB 0,2 TWIN televizor LG 50 PV 350 FULL HD i stari dobri NORDMENDE 50 Hz...... :P
    • Juce popodne sam primetio da tv Sitel ima EPG od Alfa tv a danas na Alfa tv ima EPG iz A1 tv koja ne ide na satelitu.Proverio sam na oficijalnu A1 tv sajtu da je to njihov program.Otkud na Alfa tv epg od A1tv.....Ko postavlja EPG u total tv, STN ltd ili sama tv????
      Jel se cnesto novo sprema u ponudi Total tv?
    • @ Toro Roso.

Smatram da bi korisnici TTV Makedonija trebali da budu zadovoljni sa izborom. Ipak su najatraktivniji kanali Sitel, Sitel 3, Kanal 5, Kanal 5+ i Alfa u ponudi. Javni servis je zastupjen kao Mktv Sat. Ne bi bilo loše da bude jos kanala ali na žalost zakup transpondera je veoma skup a neke od televizija ili nemaju interesa ili finansija da emituju preko satelita.
    • Ma daj ne zafrkavaj, Sitel i Kanal 5 se se samo televizii ne.(turdki serii+vesti pa pak turski serii),a ovie Sitel 3 i 5+ ne spagaat vo rejtingot na lokalnite televizii Tera, TV M (Ohrid) i Vis od Strumica. Sitel I Kanal 5 ti se isto zlo kako i A1 zakopanata. Ako MKTV Sat za tebe e televizija koja ja zadovoluva tvojata potreba od javniot servis ondak ti ne si so site (izvini ali toa e ziva bruka od slika i programa, stram mi e sto ja pustaat na satelit, stram mi e sto sum Makedonec) edinstvena koja zasluzuva pofalbi e ALFA TV. E sega MTV 1 od utre pocnuva so nova programa, daleku podobra od onaa na SItel i 5-ka bez turski sitovi sto e za respekt i ako taa televizija so Telma (koja isto taka ne emitira turski sranja) ako ne zasluzuva da se najdat vo ponudata na TOTAL togas i total ne zasluzuva da se najde na makedonskiot pazar.

I da ne zaboravimo svaki operator koji posluje na teritoriju MAkedonije duzan je spored zakona da prenosi nacionalne televizije u svoju ponudu, zasto to TOTAL ne sprovedjuje ? nego mi daje druge kanale ispod pulta i tako zamotava narod. Pa ja ne zelim spske i hrvatske kanale, nego makedonske jer zivim u Makedoniji i to treba da bude prioritet.

The post was edited 1 time, last by toro roso ().

• Toro Roso. Molio bih te da pripaziš kako kometarišeš. Ja te ničim nisam uvredio tako da isto to očekujem i od tebe. O ukusima ne vredi da se raspravja. Kriterijumi su ti bazirani na ličnim stavovima. Što je za nekog odličan kanal za nekog drugog je smeće. Dobro je što na makedonskom tržistu ima dovoljno izbora (Max-TV, Total TV, Boom TV, Blizoo, Telekabel i ostale lokalne kablovske) tako da svako može da izabere ono što mu odgovara.