Odašiljači u Hercegovini

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Ajmo ljudi zna li jos itko ijedan odasiljac u hercegovini, ako nema nogdje popis da nesto onda mi sklepamo.

Znam da biokovo odasilje FTV na k39 i Crno Brdo kod Capljine odasilje FTV na k33 i BHT1 na k11 i iz tog smjera hvatam Hercegovacku TV na k57 i HTV Oscar C na k59, ali nisam siguran dali odasilju sa Crnog Brda jer ne mogu na netu naci nikakve informacije.

Dakle na loaciji sjeverno od Citluka prema Mostaru hvatam slijedece kanale

Odasiljač Biokovo:

k09 HTV1
      k33 HR DVB-T MUX-A
      k39 FTV
      k41 HTV 2
      k45 RTL
      k53 HR DVB-T MUX-B
      k62 TV Jadran
      k66 Nova

Odasiljac Crno Brdo(Čapljina)

k11 BHT 1
      k33 FTV
      k57 HTV(Herc.) ?
      k59 Oscar C ?

Odasiljac - nepoznat

k10 RTRS

Odašiljač Pescara(vjerovatno) - ljeti

k25 RAI Due
      k44 Rai Tre
      k54 Rai Uno

The post was edited 4 times, last by limitator ().

• [quote='limitator',index.php?page=Thread&postID=801323#post801323]Ajmo ljudi zna li jos itko ijedan odasiljac u hercegovini, ako nema nogdje popis da nesto onda mi sklepamo.

Znam da biokovo odasilje FTV na k39 i Crno Brdo kod Capljine odasilje FTV na k33 i BHT1 na k11 i iz tog smjera hvatam Hercegovacku TV na k57 i HTV Oscar C na k59, ali nisam siguran dali odasilju sa Crnog Brda jer ne mogu na netu naci nikakve informacije.

Dakle na loaciji u Blatnici(sjeverno od Citluka prema Mostaru hvatam slijedece kanale)

Odasiljač Biokovo:

k09 HTV1
      k39 FTV
      k41 HTV 2
      k45 RTL
      k53 HR DVB-T MUX-B
      k62 TV Jadran
      k66 Nova

Odasiljac Crno Brdo(Čapljina)

k11 BHT 1
      k33 FTV
      k57 HTV(Herc.) ?
      k59 Oscar C ?

Odasiljac - nepoznat

k10 RTRS

Odašiljač Pescara(vjerovatno) - ljeti

k25 RAI Due
      k44 Rai Tre
      k54 Rai Uno[/quote]

K 10 je naj vjerovatnije predajnik na Leotaru. Leotar koristi K 10

The post was edited 1 time, last by elvir1971 ().

• Jucer je povremeno nestajalo digitalnog signala s biokova na 53. kanalu. Tijekom nestanka digitalnog signala na 53. kanalu sam analogno mogao hvatati OBN sa slikom solidne kvalitete, antena je bila usmjerena prem crnom brdu pa pretpostavljam da i OBN na k53. odašilje s Crong brda.

Zanimljivo je koliko gusenje radi DVB-T jer dok imam taj signal OBN-a nema nikako, ni kroz snijeg.
    • Uz malo kopanja po netu nasao sam slijedece podatke za kanale koje hvatam.
      Prvo kanali koje hvatam iz Italije i Hrvatske

ITALIJA(Propagacija):

Odasiljac Monte Caccia(Bari):

k25 - RAI DUE (Monte Caccia)
      k44 - RAI TRE (Monte Caccia)
      k54 - RAI UNO (Monte Caccia)

Odasiljac ??:

k23 - RETE 4 (Italija)
      k32 - CANALE 5 (Italija)
      k66 - ITALIA 1 (Italija)
      k67 - MTV Italia (Italija)

HRVATSKA:

Odasiljač Biokovo:

k33 - HR DVB-T MUX A (Biokovo)[HTV1, HTV2, NOVA, RTL]
      k39 - FTV (Biokovo)
      k53 - HR DVB-T MUX B (Biokovo)[HTV1, HTV2, NOVA, RTL, KAPITAL NET]
      k62 - TV Jadran (Biokovo)

Odasiljač Vrgorac Gomila:

k33 - HR DVB-T MUX A [HTV1, HTV2, NOVA, RTL]
      k53 - HR DVB-T MUX B [HTV1, HTV2, NOVA, RTL, KAPITAL NET]

Odasiljač Rota (Pelješac):

k33 - HR DVB-T MUX A [HTV1, HTV2, NOVA, RTL]
      k53 - HR DVB-T MUX B [HTV1, HTV2, NOVA, RTL, KAPITAL NET]

Odasiljač Uljenje (Pelješac):

k51 - HR DVB-T MUX A [HTV1, HTV2, NOVA, RTL]
      k59 - HR DVB-T MUX B [HTV1, HTV2, NOVA, RTL, KAPITAL NET]

Zatim kanali koje hvatam u hercegovini:

Odasiljac Crno Brdo(Čapljina):

k11 - BHT1 (Crno brdo)
      k24 - FTV (Crno brdo)
      k32 - OBN (Crno brdo)
      k57 - Hercegovačka TV (Crno brdo)
      k59 - HTV Oscar C (Crno brdo)

Odasiljac Malić(Grude):

k23 - OBN (Malić)
      k47 - FTV (Malić)
      k50 - BHT1 (Malić)
      k56 - HTV Oscar C (Malić)

Odašiljač Fortica(Mostar)

k07 - FTV
      k30 - RTM

Odasiljac Leotar(Trebinje)

k10 - RTRS
      k37 - BHT1
      k54 - Herceg TV

The post was edited 5 times, last by limitator ().

• Što imaš sve od opreme pa sve ovo hvataš?! :D Ja sam na području Čapljine . . .

I evo što imam od analognih kanala:

Znači sve su to analogni signali koje lovim logaritamskom antenom uz pojačalo TV MAX ŠPP 2UL/N, a cilj mi je uloviti digitalne signale iz Hrvatske što nikako ne uspjevam. Primjetite kako mi je loša analogija sa Biokova:

k09 - HTV1 (Biokovo)
      k41 - HTV2 (Biokovo)
      k45 - RTL (Biokovo)

Ima li nade da išta ulovim uz ovo što mi je na:

k33 - FTV (Crno brdo) gdje je DVB-T s Biokova, pa
      k53 - OBN (Crno brdo) gdje je također DVB-T s Biokova
      a imam i na k51 - TV Novu s nekog repetitora u Čapljini :smilie76:

The post was edited 2 times, last by wicomat ().

• Ovo sam sve hvatao s logaritamskom sirokopojasnom VHF/UHF antenom. Dakle to su kanali koje sam uhvatio popevsi se na krov. Ljetos sam to radio tako da sam talijane hvatao zahvaljujuci propagaciji. Nisu svi kanali sa super kvalitetnom slikom, neki su sa snijegom, drugi su tek toliko da vidim logo pa da znam koji su. Izmjerio sam signale i za one najjace sam narucio kanalnu skretnicu s pojacalom od MKE-a tako da mogu gledat skoro sve te kanale(HTV1, HTV2, NOVA, RTL, Jadran, BHT1, FTV, Kanal 5, Herc. TV, Oscar C) s odlicnom slikom, zatim RAI 2 i RAI 3 imam vecinu vremena s solidno gledljivom slikom a kad je fino vrijeme i odlicnu sliku(dakle propagacija), a ostale talijane samo kad je fino vrijeme. OBN ne mogu gledat jer mi smeta DVB-T s Biokova (Prije nekog vremena je doslo do prekida DVB-T-a i tad mi je i OBN bio odlican), a za RTRS mi smeta RTL ali cu to pokusat s usmjerenom VF 13 yagi antenom rijesit na proljece.

Da zakljucim: koristim dvije logaritamske sirokopojasne VHF/UHF antene s kanalnom skretnicom s pojacalom (one ASSP).
    • U Trebinju postoji HERCEG TV, da li ko to hvata u zapadnoj Hercegovini ili u podrucju Dubrovnika i Konavala?!

btw Kako NOVA TV moze imati repetitor u Capljini?

Slike sa Crnog brda bi ti trebale biti bolje jer se vidi da antena ti nije dobro usmjerena prema tom odasiljacu jer slika ima velike refleksije,duhove.

A gdje je HTV Oskar C iz zapadnog Mostara?

U istocnom Mostaru postoji i TV MOSTAR ali to sigurno ne dobacuje do Capljine.

Nekadasnji HTV Mostar iz zapadnog Mostara mislim da je danas HTV tj. hercegovacka televizija.

The post was edited 6 times, last by b83 ().

• b83 wrote:

U Trebinju postoji HERCEG TV, da li ko to hvata u zapadnoj Hercegovini ili u podrucju Dubrovnika i Konavala?!

btw Kako NOVA TV moze imati repetitor u Capljini?
      Cuo sam za Herceg TV ali neznam odakle odasilju ni na kojem kanalu tako da ih nisam ni trazio, mozda pokusam ako se dokopam kakve bolje antene.
      A sto se tice repetitora Nove u CP, ne znam kako je to izvedeno, ali nista me ne cudi ipak je ovo Hercegovina u kojoj su svakakva cuda moguca.

wicomat wrote:

Znači sve su to analogni signali koje lovim logaritamskom antenom uz pojačalo TV MAX ŠPP 2UL/N, a cilj mi je uloviti digitalne signale iz Hrvatske što nikako ne uspjevam. Primjetite kako mi je loša analogija sa Biokova:

k09 - HTV1 (Biokovo)
      k41 - HTV2 (Biokovo)
      k45 - RTL (Biokovo)

Ima li nade da išta ulovim uz ovo što mi je na:

k33 - FTV (Crno brdo) gdje je DVB-T s Biokova, pa
      k53 - OBN (Crno brdo) gdje je također DVB-T s Biokova
      a imam i na k51 - TV Novu s nekog repetitora u Čapljini :smilie76:
      S obzirom da si ti u CP i da su odprilike Crno Brdo i Biokovo u istom pravcu mislim da ti je jako tesko dobiti kvalitetan DVB-T signal s Biokova(ako ikakav mozes dobiti). Sto se tice signala s Uljene to ti ovisi i o tome gdje ti je smjesten taj repetitor koji odasilje Novu. Ukoliko taj repetitor nije u smjeru Uljene mogao bi pokusati usmjeriti antenu prema peljescu pa vidjeti da li ces imati signala.
    • Upravo u suprotnom smjeru od Gradine iznad Čapljine mi je Pelješac i pokušat ću možda već sutra ovaj eksperiment. Što se tiče hercegovačkih čuda, mi od 1992. imamo sve te signale od HRT1, HRT2, pa kasnije HRT3, onda dođe RTL i NOVA. Netko se očito brine o tome ...
      Ipak, ovdje se samo to i gleda, jer razni društveno-politički odnosi na to vjerojatno utječu. I hvala svima na savjetima ....
      Antena mi je okrenuta prema Gradini iznad Čapljine, nije prema Crnom brdu jer ne gledam BHT i FTV...

Pojačalo koje imam, jel mi od pomoći ili moram nešto drugo kupiti? Gore sam naveo koje imam: TV MAX DIGITAL ŠPP 2UL/N ...

A ovo gore na k60 stoji dvije godine tako, netko nam je reemitirao Eurosport čak prije na tom kanalu prije dosta godina.

The post was edited 3 times, last by wicomat ().

• b83 wrote:

U Trebinju postoji HERCEG TV, da li ko to hvata u zapadnoj Hercegovini ili u podrucju Dubrovnika i Konavala?!

btw Kako NOVA TV moze imati repetitor u Capljini? To je protuzakonito najvjerovatnije.

Slike sa Crnog brda bi ti trebale biti bolje jer se vidi da antena ti nije dobro usmjerena prema tom odasiljacu jer slika ima velike refleksije,duhove. A gdje je tv Oskar C? U istocnom Mostaru postoji i TV MOSTAR ali to sigurno ne dobacuje do Capljine.

Nekadasnji HTV Mostar iz zapadnog Mostara mislim da je danas HTV tj. hercegovacka televizija.
      Za Herceg TV nisam čuo, niti ga lovim. Ono što lovim ima gore u scanovima.
      Već sam u prethodnom postu rekao kako bi to moglo biti vezano za NOVU TV :rolleyes:
      Nisam okrenuo antenu prema Crnom brdu nego prema Gradini iznad Čapljine kako bi imao što bolji HRT 1, HRT2, RTL i NOVU. Oscar C je na 59 (editirano)

A taj TV Mostar iz istočnog Mostara je na k30 što vidite gore na scanu, a Hercegovačka TV iz zapadnog Mostara je ono gore na k57.

The post was edited 1 time, last by wicomat ().

• Viktor wrote:

Ocito se iz Capljine i s neke druge lokacije piratski emitiraju ovi programi:

HRT 1 na 37 i 38 UHF
      HRT 2 na 47 i 49 UHF
      Nova na 51 i 52 UHF
      RTL na 28 i nekada vjerovatno na 60 UHF
      Što se mene tiče sve se to može pogasiti, samo da mi je uloviti DVB-T s Biokova ili s Pelješca :D Mislim da je to sve iz Čapljine, a zanimljivo je da HRT 1 na 37 UHF kasni za HRT 1 na 35 UHF punih 7 sekundi, isto tako HRT 2 na 49 kasni za 47 za 7 sekundi i čini mi se da netko satelitski prima program i emitira na 37,49 i 52 i 60... Dok je 28, 35, 47 i 51 sa repetitora na Gradini iznad Čapljine i upravo prema tamo mi je usmjerena antena kako bi to mogao gledati.

The post was edited 2 times, last by wicomat ().