Pinned MAXtv pričaonica

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Nije loša zamisao ali mislim da ima premalo aktivnih max tv forumaša za toliko tema koje se međusobno tek za nijansu razlikuju jedna od druge. Meni je osobno posve prirodno i normalno da se recimo u temi "Novi kanali" potakne rasprava o lokalizaciji, da netko iznese svoje želje koji kanal želi itd jer pobogu nalazimo se na forumu, iliti po hrvatski "pričaonici" u kojoj kao što i sama riječ kaže i jest cilj da se od nečega razvije rasprava a ne da se odmah piz*di "idete u offtopic" i da se svatko ispričava za svaku svoju rečenicu viška. Ukoliko bi se zaista svi držali teme onda ta tema ne bi smjela biti aktivna već mjesecima jer osim OKTV-a već duže nije ništa novog uvedeno u ponudu, a ona je i dalje prepuna špekulacija koje se, gle apsurda, smatraju "ontopic" - Smiješno! Ukoliko netko želi saznati koji je novi kanal došao u MAX TV ponudu onda ga valja uputit na službene MAX TV web stranice, a u temama tipa "Novi kanali" dopustit rasprave koje su indirektno povezane sa njom (lokalizacije, želje koje kanale tko želi vidjeti u ponudi itd). Glupo je očekivat da će netko u temi "novi kanali" napisat da je došao neki novi xy kanal, a onda otići u POSEBNU temu "max tv pričaonica" da bi napisao svoje mišljenje kako mu se taj kanal nimalo ne sviđa ili kako ima određenih problema sa tim kanalom samo da bi se "držao teme" i ne bi ostale forumaše naveo na offtopic. Mora se držati teme, slažem se, ali da neki pretjeruju - itekako pretjeruju! I to posebice u ovom MAX TV podforumu.
    • Toni wrote:

Možda i ja malo pretjereujem u vezi ovoga, ali kakve veze ima AXN s novim korisnicima, ili štekanje MAXtva na temi MAXtv na satelitu?
      Slažem se da te teme nemaju veze jedna sa drugom, i napisao sam gore da sam prvi "ZA" da se mora držati teme ALI ako netko krene u raspravu o lokalizaciji novih kanala u temi "Novi kanali" pa ga drugi poklopi da to nije tema, to je posve nepotrebno. Nešto tipa nedavne situacije sa Zone Fantasy kanalom kada se potakla rasprava o eventualnoj lokalizaciji tog kanala (pošto isti se testira u MAX-u) i kada je 3-4 poruka jednostavno izbrisano sa objašnjenjem da to nije tema. Znači, netko bi trebao otići u drugu temu da bi pitao to jedno posve banalno pitanje, ili pak otvoriti novu posebnu temu u kojoj bi ga mogao postavit, umjesto da postavi to na mjestu gdje se nalazi i sama informacija o testiranju tog kanala i dobije odgovor. Mislim da se ide u krajnost...

The post was edited 1 time, last by soundvision ().

• Komentar o novom (starom) sučelju [1]

Čudni su mi ti codeci/filteri i sl. koje maxtv koristi. Vjerujem da su i drugi primjetili da se na mnogim kanalima gdje prolaze tzv. tekuće tekstualne poruke (SCROLL BAR) u samom početku trzaju a potom kližu ravnomjerno. Najlakše uočiti na DM SAT-u. Kako sustav može znati da se u nekom dijelu ekrana nešto kreće i onda povećati broj slika u sekundi (na cijeloj slici ili možda parcijalno)? Dok je bilo staro sučelje trzalo je povremeno, neovisno o tome kreću li se slova pri dnu ekrana ili ne, a sada trza samo dok slova ne ispune određeni dio ekrana i neposredno pri promjeni kanala /Atlanta/. Zna li možda kako radi taj 'sustav'?
    • RE: Komentar o novom (starom) sučelju [1]

gip wrote:

Čudni su mi ti codeci/filteri i sl. koje maxtv koristi. Vjerujem da su i drugi primjetili da se na mnogim kanalima gdje prolaze tzv. tekuće tekstualne poruke (SCROLL BAR) u samom početku trzaju a potom kližu ravnomjerno. Najlakše uočiti na DM SAT-u. Kako sustav može znati da se u nekom dijelu ekrana nešto kreće i onda povećati broj slika u sekundi (na cijeloj slici ili možda parcijalno)? Dok je bilo staro sučelje trzalo je povremeno, neovisno o tome kreću li se slova pri dnu ekrana ili ne, a sada trza samo dok slova ne ispune određeni dio ekrana i neposredno pri promjeni kanala /Atlanta/. Zna li možda kako radi taj 'sustav'?

To je kod mene prije bio problem na svim kanalima. Kad se okrene na neki kanal jedno 1-2 sekunde slika bude usporena, nakon toga bude normalna, većinom je to vidljivo na kanaliam koje si spomenuo... No, u zadnje vrijeme je sve uredu što se toga tiče, bar kod mene...
    • RE: Komentar o novom (starom) sučelju [1]

gip wrote:

en.wikipedia.org/wiki/Motion_compensation

en.wikipedia.org/wiki/Interlace

Da, Mpeg4 upravo radi tako da može prepoznati "kuda slika ili dio slike ide". Problem je kod Atlante što njezina elektronika zaslužna za dekodiranje ili deinterlacing jednostavno ne radi dobro u svim situacijma, za razliku od Siemensa gdje je to nešto bolje riješeno. Prouči malo ove linkove pa će ti biti možda malo jasnije.
    • Ja pričam o posebnom HD paketu, da plaćam osnovni paket 65 kun a+ 20kn snimalice + 40kn plus paket + 50 kn HD paket pa bankrotirao bih... A uzmimo u obzir još da moraš plaćati Internet i telefon.. Osnovni paket je sasvim OK... Kad će više taj 3play?

Ovo su HD kanali u MAXtv-u, od kojih 4 idu u onsovnom paketu u SD-u, a ostala 2 idu FTA na satelitu:
      ■ Anixe HD
      ■ Eurosport HD
      ■ History HD
      ■ Luxe TV HD
      ■ Melody Zen HD
      ■ National Geographic HD

The post was edited 1 time, last by Toni ().