Pinned HD DVB-T Mpeg4 Prijemnici

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Gorski@kotar wrote:

Mustek HD 820...
      Cijena OK, ali koliko sam probao i na Mpeg 2 i na Mpeg 4(Slo-kanali) programima mi je trzao i nije uvijek otvarao...Da li je tu bio već problem tunera ili...Jer signal mi je na 98% Hrt,a 75% Slo...
      A za Optibox kako čujem mogao bi biti problem u pretjeranom grijanju?!
      Baš sam se poveselio da je napokon nešto povoljno za moj stari TV u Gorskom kotaru, te da jednim udarcem riješim obje strane meje ali ovakve naznake ne slute na dobro.
      Već mi je dosta zaj...cija sa tim kutijama da trpim njihove mane. Tako sam pred nekih više od godinu dana kupio combo Infinity ST 1000 da zamjenim neispravni satelitski prijemnik i da ujedno riješim problem sa nadolazećim DVB-T. Kada je proradio DVB-T pretvatač Donja Dobra na K54 slika na svim programima stalno trza iako je signal odličan. Odnesem ga u Rijeku MUX A na K28 OK, a MUX B na K53 trza isto kao u Gorskom kotaru na K54. Pošto sam to reklamirao u garantnom roku, a u servisu nisu mogli riješit problem, poslali su mi novi prijemnik. Kada ono isti problemi kao sa starim. No u međuvremenu proradila Mirkovica MUX B na K30 i on radi bez problema na tom kanalu. Zaključak bi bio da na nižim kanalima radi OK dok na višim trokira bez obzira na jačinu i kvalitetu signala. Vidjet ću kako će se ponašati kada MUX A preseli u definitivi sa K54 na niži kanal K44.
    • sl wrote:

Gorski@kotar wrote:

Mustek HD 820...
      Cijena OK, ali koliko sam probao i na Mpeg 2 i na Mpeg 4(Slo-kanali) programima mi je trzao i nije uvijek otvarao...Da li je tu bio već problem tunera ili...Jer signal mi je na 98% Hrt,a 75% Slo...
      A za Optibox kako čujem mogao bi biti problem u pretjeranom grijanju?!
      Baš sam se poveselio da je napokon nešto povoljno za moj stari TV u Gorskom kotaru, te da jednim udarcem riješim obje strane meje ali ovakve naznake ne slute na dobro.
      Već mi je dosta zaj...cija sa tim kutijama da trpim njihove mane. Tako sam pred nekih više od godinu dana kupio combo Infinity ST 1000 da zamjenim neispravni satelitski prijemnik i da ujedno riješim problem sa nadolazećim DVB-T. Kada je proradio DVB-T pretvatač Donja Dobra na K54 slika na svim programima stalno trza iako je signal odličan. Odnesem ga u Rijeku MUX A na K28 OK, a MUX B na K53 trza isto kao u Gorskom kotaru na K54. Pošto sam to reklamirao u garantnom roku, a u servisu nisu mogli riješit problem, poslali su mi novi prijemnik. Kada ono isti problemi kao sa starim. No u međuvremenu proradila Mirkovica MUX B na K30 i on radi bez problema na tom kanalu. Zaključak bi bio da na nižim kanalima radi OK dok na višim trokira bez obzira na jačinu i kvalitetu signala. Vidjet ću kako će se ponašati kada MUX A preseli u definitivi sa K54 na niži kanal K44.

Sa tim resiverom INFINITY sam imao posla. Zavrsio je u kanti za smece. Signal je bio 76% ali je trzao, nista nije pomagalo. Nako nekoliko mjeseci je jednostavno pregorio, sve mrtvo.
    • Ja bi rekao ovako. prošlo je kroz moje ruke nekih 20 tak resivera za MPEG4 , kako SD, tako i HD, samo sam sa 5-6 modela zadovoljan, sve ostalo je katastrofa. I kako su več neki nagovestili, ako je neki resiver koliko toliko dobar u jednom, ne znači da dobro radi i na drugom UHF području. Sa pregrijavanjem ima ogromno resivera probleme, samo kad se setim Maximum-a, pa često je problem, kad se resiver u SFN nađe negdje u sredini,... itd , itd...

Primož PINOSAT

The post was edited 1 time, last by pinosat ().

• Evo danas sam dobio OPTIBOX T1000 HDCX. Kratka zapažanja tj. ona koja su me zanimala su: Zagrijavanje kučišta nakon jednog sata rada je 48°. (umjereno lagano peckanje). Kvaliteta slike bi mogla biti i bolja. Fali malo kontrasta. i svjetline, ali u granicama normmale. Ono najbitnije što je mene interesiralo je osjetljivost samog prijemnika. Uspoređujući sa ova tri koja imam (Yumatu MX+Combo, USB Stick Yakumo i Usb Stick AverTV Hybrid Volar HX), mogu reći da sam očekivao bolju osjetljivost. Nisam uspoređivao jake signale, jer to nema smisla, nego nešto slabije. Konkretno iz Zagreba antena koja je usmjerena prema Svetoj Geri, Slovenske kanale prima sa: Jačina 99; Kvaliteta 68. Recimo na USB sticku od AverTV-a, jačina je 99, ali Kvaliteta 91. Također taj stick lovi sa tom antenom i Mirkovicu na k30. Kod Optibox-a crni ekran s natpisom "preslab signal". Znači AverTV stick dosta osjetljiviji od Optiboxa. Yumatu MX+Combo kao i Yakumo stick lošili od Optibox-a. Postavke sve koje treba imati takav uređaj. Možda fali podešavanje kontrasta i svjetlosti, ali sve u svemu zadovoljavajuće. (Možda još nisam pronašao ta podešavanja). Promjena kanala bi mogla biti brža. Radi se o 1-2sec. Recimo kada bi po tome svemu davao neku ocjenu za takav prijemnik od 1-10, moja bi ocjena bila 7,5. Nadam se da sam ovim malim testom barem malo pomogao oko odabira-neodabira ovog prijemnika.

The post was edited 1 time, last by Tomcat ().

• ...evo,još par stvari za Mustek HD 820...
      Probao sam i drugi reciver.Kao što sam napisao kod prvog mi je trzala slika (vjerovatno je bio problem s tunerom ili sw)...
      Ovaj drugi reciverradi OK. Nakon skeniranja Mpeg4 programa(Slo1,2,3,..) i Mpeg2(Hrt1,2,Rtl,Nova i Nit) slijedi moj zaključak...
      Kod gledanja Mpeg4 sve OK, ali nakon prebacivanja s nekog od Mpeg4 na Mpeg2 program vidno se slika "zakockala", što nije slučaj u obratnoj situaciji (s programa Mpeg2 na Mpeg4),tuner i sve karakteristike podsječaju na Quadro satelitske uređaje,uređaj se vrlo malo grije u usporedbi s Optibox-om,i omjer cijene u odnosu na kvalitetu je OK (subjektivno).Kako će se tuner ponašati nakon godinu dana... ?( !

...to je onako,...laički...
      Gorski@kotar
    • Jel tko imao prilike isprobati kak šljaka i kakvu sliku van daje najnoviji STRONG SRT 8100 DVB-T HD mpeg-4 USB PVR receiver?
      Ima ga u ZG u Prosatu (650 kn) i na nekom web-shopu nađoh za 620 kn...
      Čini se OK cijena za sve kaj nudi, pogotov ak je to onaj Strong iz DVB-S receiveri priče, nije baš neki totalni no-name anonimus...?
      Onda?

P.S. I da, kak bi to išlo na Philipsa serije 9 iz 2006.-7. u smislu HDMI porta i povezivanja? Mislim, jel bi mi išao s njega i ZVUK preko HDMI-a, ako pretpostavimo da je HDMI izlaz na tom receiveru današnje 1.3 generacije (izvedbe) kroz koji audio inače ide, a HDMI ulaz na Philips TV-u je recimo SAMO 1.0, 1.1. (ne vjerujem i 1.2, prestar je TV za tu verziju)?? Ili sound moram na dig. koaxijalac i dalje furat...?
      Tnx.
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)

The post was edited 2 times, last by deejay77hr ().

• sran.e, ne podržava AAC, što će biti bitno za prijem Slovenaca..
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)
    • ne bi se reklo po njihovom službenom sajtu, gde ni riječi o .aac-u, istina imaju ga 3 najskuplja modela (od 7 ukupno i svi su HD mpeg-4), no ne i ovaj početni, najjeftiniji... nažalost.