Pinned HD DVB-T Mpeg4 Prijemnici

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• kako mi ekipa reče ne zagrijava se puno, tuner mrak (ko i obično na Topfieldu). mislim da ne podržava .aac, no nis ziher, bum pito..
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)

The post was edited 1 time, last by deejay77hr ().

• Gorski@kotar wrote:

Na koju ste najnižu cijenu ''naletili'' za Topfield 7700 HTCI ?

Pozdrav!

Sada baš gledam u "Svijet Mediji" 1.599kn. Kada bi mi netko potvrdio 100% da podržava AAC onda bi čak razmišljao o njemu, mada je ustvari evo već u trećoj godini starosti. Ustvari nisam siguran da će Topfield dati nasljednika za ovaj model, jer u ono vrijeme kada je napravljen skoro nijedan TV nije imao Mpeg4. Sada skoro svi to imaju, pa ne vidim ekonomsko opravdanje takvog nasljednika. Možda, možda kada bi dodali na njega eventualno PVR ili barem mogućnost čitanja DVD, DivX, itd. preko USB-a. Isto mislim za 7700 HTCI da mu fali i sklopka na zadnjoj strani,a i da budem iskren nekako u današnje vrijeme potrošnja u Stand By režimu je 7W. Po meni nije malo kad već postoje TV sa takvom potrošnjom ispod 1W.
    • berdo wrote:

Zar ti se isplati davati toliko novaca za taj prijemnik? Dodaj još malo novaca i kupi si lcd tv ;)

Da i ne. Imam relativno novi (Panasonic 16/9 CRT) TV koji ima super sliku. Znam da digitalna slika preko Scarta neće biti toliko dobra, ali na to sam spreman pristati daljnjih 3-4 godine. Vidim tu razliku, jer imam preko Scarta spojen Combo prijemnik. Slika je čista, ali fali malo oštrine. Ma na to se privikneš. Za jedno 3-4 god. ovaj TV će biti star 10god. pa namjeravam onda kupiti OLED TV. Samo se nadam da neće biti preskup. Na koncu i ovaj je bio 1500€. Mislim da mi je ovo jeftinija varijanta da kupim pa makar i Tofielda 7700 za 1.600kn, nego sada uzeti neki malo bolji LCD za 5-6.000kn. Što ću onda sa ovim kojeg imam. Doduše kupio sam ja prije mjesec dana Optibox T1000 koji ima Mpeg4 i 2 te AAC, ali nisam sa njim zadovoljan. Slika je dobra, ali dosta se zagrijava i da budem iskren nema dobru osjetljivost. Ono što lovim sa Yumatu MX+ combom, sa dva Mpeg2 i 4 Sticka za PC, a tu mislim na slabe signale, on to ne lovi. Isto tako uslijed tog zagrijavanja ima neugodan smrad koji pomalo iritira, tako da će biti dobar u vikendici gdje isto tako imam 5god. stari TV, ali 4/3. Topield znam da je poznat po osjetljivosti. Vjerujem da mu je ipak zagrijavanje manje od ovog Optiboxa. Nakon sat vremena jedva izdržavaš temperaturu kučišta kada na njega metneš ruku. Kažem jedino me muči taj vražji AAC. Ako to podržava, onda ću ga vjerojatno nabavit. 8)

The post was edited 2 times, last by Tomcat ().

• da, isto HD mpeg-4 i navodno ima i .aac podršku, oko 650 kn košta u ZG u Prosat shopu u Prečkom. model Strong SRT 8100.
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)
    • i ja sam mislio prema službenom webu Stronga da 8100 nema AAC, no onda me član kokodix ovdje 2x demantirao, čini mi se da je iz svoje prakse korištenja dotičnog modela potvrdio informaciju..
    • Nabavio jučer Topfield 7700HTCI. Pokušat ću malo opisati svoja zapažanja pa možda nekom posluži o odabiru ovog relativno skupog prijemnika. Što se tiče kvalitete slike mogu reći da sam zadovoljan ili bolje reći prezadovoljan. Skoro da i nema razlike između analogne i digitalne slike. Analogna možda za nijansu oštrija, ali što se tiče čistoće tu je digitalna bolja. Kontrast i sama boja super tako da nije potrebno u postavkama televizora eventualno korigirat ta podešavanja. Recimo kod ova dva koja imam (Yumatu MX+ Combo i Optibox T1000HDCX) potrebna bi bila korekcija kontrasta i boje. Nekako kao da je sve umjetno, plastično, tako da pored podešavanja kontrasta i boje potrebno je podesit i toplinu boje. Jasno, na onom TV aparatu koji ima tu mogućnost. To sve govorim isključivo za CRT (obični 16/9) TV sa spojem preko Scarta. Isto tako ono malo koliko sam uspio u trgovini vidjet kvalitetu slike na LCD preko HDMI-a, slika famozna. Tu mislim na progreme u SD rezoluciji. HRT HD Promo posebna priča. Nevjerojatno kristalna slika sa svim detaljima. Fenomenalno. Zagrijavanje samog uređaja je prihvatljiva. Nekih 40°C. Možda tome doprinosi relativno veće kučište sa dosta otvora za hlađenje. Uglavnom zadovoljavajuće od recimo Optibox-a T1000HDCX koji pomalo peče, pa tada daje neugodan i iritantan miris da ne kažem drugu riječ. Što se pak tiče osjetljivosti samog uređaja, moram reći da sam ostao iznenađen, jer sam mislio da će daleko biti osjetljiviji, bar kako se priča. Ukratko. Pošto sam u ZG, jedna od antena mi je usmjerena točno prema Sv. Geri (Trdinov Vrh) za Slovenske kanale. Sva tri prijemnika to love, jedino ih Yumatu MX+ Combo ne može otvorit, jer nema Mpeg4 dekoder. Isto tako svaki prijemnik pokazuje drugačije vrijednosti jačine i kvalitete signala. Recimo tako Yumatu MX+ Combo pokazuje I=65, Q=65 ; Optibox T1000HDCX I=99, Q=72 i Topfield 7700HTCI I=99, Q=99. E sada pošto mi je Mirkovica 17° južnije od Sv. Gere, signal joj je relativno slab tako da sam to iskoristio za bolju usporedbu osjetljivosti samih prijemnika. Tu sam došao do zanimljivog rezultata. Optibox T1000 ništa ne vidi na UHF K30. Yumatu MX+ Combo nađe bez problema sadržaj na toj frekvenciji i to sa: I=52, Q=48. Slika stabilna. E sada sam očekivao snagu Topfielda 7700HTCI da pokaže i možda opravda svoju cijenu. Ostao sam malo iznenađen. I=91, Q=78, ali nevjerojatno, slika trza i koči svake sekunde. Provjerio sam još jednom da nisam negdje možda pogrešio kod spajanja, ali opet isto. Znači potukao ga je (obični) Yumatu MX+ Combo u osjetljivosti, za kojeg sam mislio da je slijep, jer se o tome pričalo na sve strane. Uglavnom Topfield 7700HTCI nije opravdao moja očekivanja sa svojom osjetljivosti. Isto tako moram reći da sam imao malih problema sa Slovenskim kanalima (signal dobar, ali ih nije mogao pronaći). Već sam se malo uplašio da sam prijemnik ne može otvoriti Mpeg4 programe, ali postavljanjem na K56 bez problema je otvorio HRT HD promo. Znači jedino što je moglo biti problem je u SD Mpeg4 kanalima. Pregledom FirmWera zapazio sam da je on za Australske parametre. Pokušao sam to negdje promijeniti, ali za sada nisam to nigdje našao na Topfieldu. Na kraju skinuo sam i instalirao nov FirmWare za Talijanske parametre, i tada je sve proradilo. Možda još jedna stvar koja manjka na Topfieldu je ta da nema sklopke na zadnjoj ploči za gašenje uređaja. Ovo prednje digme samo gasi uređaj u Stand by režim. Tada svijetli dosta jako ona plava LED dioda koja bar meni smeta. Recimo tako da je tu Optibox najbolji. Ima i sklopku, ali možeš ga zagasit na dva načina. Stand by ili kompletmo gašenje pritiskom na tipku za gašenje više od 3 sekunde. Na samom kraju pitanje da li Topfield 7700HTCI opravdava cijenu. Ipak mislim da ne, mada ima bolju i prirodniju sliku od ova ostala dva koja imam. Kod osjetljivosti me malo razočarao, jer sam očekivao više, bar po tome kako su neki pisali.

The post was edited 2 times, last by Tomcat ().