total tv (za sve koji ne mogu da dobiju signal na total tv)

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Pronalazenje programa

Ne znam kako da ja upisem frekvenciju na USER kad je ona vec unapred odredjena i stoji na 10 957 i mogu samo da biram do 30 i nijedna od ovih dviju novih frkvencija ne moze da se izabere. Ne znam otkud vam USER 1 ili 2 ,kod mene stoji samo USER u meniju od dodavanja kanala kod naprednih podesavanja.Mislim ipak da je nemoguce bilo sto nastimati vec se sve radi centralno iz Beograda za nas koji imamo original recivere.Uopste neke "licne" frekvencije je bar na ovam Total reciveru je nemoguce upisati vec ima ponudjenih kao sto sam rekao 30 plus taj USER (ime mu bas prilici).Kanale nemam kao ni nikakvog signala a kad dodjem u meni signala sve je naravno na nuli iako je tanjur podesen dobro i provjeren sa drugim reciverima na istoj frekvenciji!Sve to ova gospoda iz BG kroje kako oni zele a vec je viken i to je to!Bit ce ovo zalostan vikend bez sporta...
      Boys
    • ne ides na dodavanje kanala ,nego u izbor signala,posle ubacivanja pina dobijes TotalTV1,Totaltv2,user1 i user 2.Na prva dva ne mozes nista da menjas,ali ako ides na user 1 ,pritisnes +,i dodje ti maska za ubacivanje frekvencije i ostalog.E tu ukucas gore navedene podatke,i proveris signal ,ako je dobar i imas zeleni katanac,onda jos jednom ok,i vracanje nazad i trebalo bi biti ok.
    • Hvala na pomoci,upravi si potpuno,moram da priznam da zaista nisam nikad nasao ovakav nacin trazenja jer mi i nije bio potreban ali nazalost nista se nije desilo u pitanju signala!
      Imam i crveni lokot i naravno jacina signala i sve ostalo je na nuli,a u meni od diagnostike stoji da je sistem"otkljucan".Na omiljenim kanalima onih od 900 pa na dalje vidim da je sve u nekoj fazi"Ucitavam" sto vec traje vise od pola sata...Ipak hvala i na ovome dosad.
      Boys
    • Hvala jos jednom ali neide prijatelju,katanac je uvijek isti odnosno crveni tako da mu nista ne pomaze...Da se strpim do sutra mozda automatski sve dodje sto bi i bio red a ako nista pokusat cu ih zvati mozda i dobijem kakvu pomoc...Ne znam zasto stoje ovi "omiljeni kanali" u fazi ucitavanja ,mozda dodje sve uskoro ali ne vjerujem.Hvala na pomoci bar sam malo naucio,pozdrav iz snijegom okovane Svedske!
      Boys
    • zao mi je ,ali mislim da je do jacine signala,kod mene ovde u nemackoj seckaju RTS1,2,Pink,ostali ide manje vise dobro.kvalitet mi je negde oko 60,prilicno osljabljen,tako da je verovatno to razlog sto Ti u svedskoj nemas nikakav signal.Nadamo se da ce to srediti i pojacati signal.
      Jedino Ti preostajeda ponekad udjes u menu na izbor signala i proveris na total tv1,odnosno na onom gde si ubacio gore navedene podatke,i kada bude signala samo potvrditi sa ok,i to je to.
      pozdrav iz kisovite nemacke
    • jaki2703 wrote:

Na USER 1 ili USER 2 ukucajte fr.10833 V,sr.27500, fec 5/6 i pritisnite DVA puta OK.Sasacekajte desetak sekundi i eto slike.

Kod mene se umjesto USER1 i USER 2 nalazi TOTAL TV R

TOTAL TV 1

i uradio sam ovo kako je napisao jaki2703 i konacno sam dobio signal na prvih 11 kanala i na AXN ali ostali i dalje nazalost ne rade nadam se da sam nekome pomogao posto je mnoge bunilo to user1 i user1 koje se ocigledno ne nalaze na svim risiverima ?( ?( ?(
    • oni koji nemaju user 1 i user 2,i umesto toga user R ,moraju da resetuju receiver na sledeci nacin:ugasiti receiver na prekidacu pozadi--potpm pritisnuti napred na receiveru sve cetri tipke za gore,dole,desno,levo i drzati ih pritisnute --onda opet upaliti na prekidacu pozadi,ALI sve vreme drzati sve cetri tipke stisnute,sve dok receiver ne startuje i na ekranu se pojavi info"molimo Vas ugasite dekoder iz struje" ili slicno.Tek onda mozete pustiti tipke i ponovo na prekidacu pozadi ugasiti i potom upaliti receiver.Potom mora da se instalira receiver ponovo ,izabrati jezik menija,satelite,diseqc-konfiguracija,ako ima vise lnb-a itd.
      Sada bi trebalo da pise user1 i 2,i trebao bi biti jaci signal u "izboru signala"

Ali upozoravam one,koji ne znaju sami da prodju instalaciju,da pozovu nekog ko to zna.

pozdrav
    • Ovaj mail sam dobio od menedzerice Total TV-a, da proslijedim korisnicima koji su dosad kupili Total TV kod mene:

Postovani,

Ukoliko niste u mogucnosti da pratite nijedan kanal iz nase ponude, mozete pomocu tastera Help na daljinskom uci u meni risivera, odaberite ikonicu Kljuc i izaberite opciju Izbor signala pa pritisnite taster OK.Nakon unosa PIN koda (vrednost je 0000 ukoliko je niste promenili a ako jeste onda unosite Vas PIN kod), pritisnite taster OK pa odaberite opciju Total TV 1 i ponovo pritisnite OK.Ukoliko se pojavi zeleni katanac samo jos jednom pritisnite taster OK .Nakon ovog postupka bicete u prilici da pratite kanale iz nase ponude.

Moze postojati mogucnost da se u opciji Total TV 1 pojavi crveni katanac, tada mozete proveriti da li u izbori signala postoji opcija Total TV R ili Pace 625.Ukoliko stoji Total TV R , tada odaberite poslednju opciju koja stoji u Izboru signala (najcesce je to User 1ali moze biti User 2, Total TV 1 ili Total TV 2) pa pritisnite taster + . Pojavice se polja za unos paramatera transpondera pa je potrebno uneti sledece vrednosti:
      Frekvencija: 10972 pa OK
      Polarizacija: Vertikalna pa OK
      Symbol Rate: 27500 i OK
      FEC: 3/4 i OK.
      Nakon ovog postupka pojavice se ponovo poslednja opcija koju ste vec odabrali ( npr. User 1) i potom pritisnite OK.Ukoliko se pojavi zeleni katanac samo jos jednom pritisnite taster OK .Nakon ovog postupka bicete u prilici da ponovo pratite kanale.

Ukoliko se u nekoj od ovih varijanti pojavi crveni katanac, to onda moze upucivati na problem sa prijemom signala a mozete i proveriti podesavanja LNB-a u meniju risivera kako bi proverili da li je tu sve u redu.
    • Potpuno se slazem sa gornjim tekstom, ali bih dopunio sliku ovih dana:

-ako slucajno10972 ne prodje, za svaki slucaj uzeti u opciju upis pod user 10930h27500 3/4..To je inace jedan od dva TP-a sa kojih signal nije ni nestajao, a o tome smo pisali odmah nakon nestanka signala. Druga je 10892H27500 3/4

Dodatno bi jos bilo:
      -ttv1 signal recimo 80-90%, a ne radi pola kanala i to sa 10874 i/ili 10834, da ne pominjem 11095..Tu je vec problem do pozicioniranja antene i signal je u novim okolnostima kritican (moguce da ce naradenih dana biti ok) , ili neke do sada nekriticne deformacije na anteni, polozaja lnb-a itd..
      -ttv1 signal je 100% i opet nije garant da ce sve ostalo biti OK.

p.s. Izvlacenje maximuma na 11095H27500 montazom antene za 16e je trenutno vaznije nego ranije.