Linux diskusije

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Linux diskusije

Da li koristite Linux kao primarni OS? 15
      1.  
        Da (2) 13%
      2.  
        Ne (14) 93%
      3.  
        Ne,previše je kompliciran (0) 0%
      Znatiželjan sam da li iko koristi linux kao primarni os pošto linux (hvala bogu) postaje sve popularniji tj. sve je više kvalitetnih komercijalnih aplikacija za linux.
      Davor

Samsung UE46ES8000

Telemach D3 - full

Apple iPad Retina.
    • RE: Da li koristite linux kao primarni OS

Ne, ali najozbiljnije razmišljam o njemu.
      Tražim nešto što bi bilo najjednostavnije za pocetnika. Koliko vidim to bi trebao biti mandrake, suse ili debian. Ako netko ima neku preporuku pogotovo za instalaciju na neku slabiju mašinu koja bi bila kao server-router-firewall.
      Pozdrav
      :smilie2:
      pozdrav
      --------------------------

VU+ solo2
      wavetoroidal T90
      1W; 7E; 10E; 13E; 16E; 19E; 23E; 28E; 39E; 42E

The post was edited 1 time, last by Dambo ().

• FreeBSD! Moje Preporuke. Odli?an stabilan i jedan od najsigurnijih linux distribucija.
      Debian! Drugi odli?an linux OS. Skroz besplatan,dobra programska podrška,razvija ga GNU Free Software Foundation.....

Debian

Free BSD

Što se jednostavnosti ti?e, svaki je linux u osnovi isti jedino se razlikuju ove sada "super/komercijalne" distribucije koje su našminkanog interfacea da bi li?ili na windowse (fuj!!!) kao što je recimo lindows (koji je poslije promjenio ime). Najvažnije je da izabereš dobar windows manager i to je sve. Uostalom, sve je više GUI alata koji rade ono što se nekada moralo u terminalu.... Moj omiljeni windows manager za linux je afterstep
      Davor

Samsung UE46ES8000

Telemach D3 - full

Apple iPad Retina.

The post was edited 1 time, last by davor ().

• Da razmišljao sam i o Free BSD, samo do sada nisam naišao na pozitivne kritike.
      Tim više što sada koristim m0n0wall koji je baziran na njemu (zadnja verzija bazirana na Free BSD 5.3). Samo malo bi proširio mogu?nosti na statistike, iako sam i sa ovime zadovoljan.
      pozdrav
      --------------------------

VU+ solo2
      wavetoroidal T90
      1W; 7E; 10E; 13E; 16E; 19E; 23E; 28E; 39E; 42E
    • Reci mi kakvo misljenje imas o ovoj verziji Linuxa: SUSE Linux 9.1?
      Nabavio sam ga od prijatelja na Bootabilnom DVD-u je.
      Trebam da sredim jedan stariji kompjuter i na njega planiram da isprobam ovu verziju Linux-a,ali hvali mi samo jos tastarura,a najgore je sto nije klasicni prikljucak za tastaturu nego je mnogo vec..i tesko je naci, i nikako bez nje ne mogu sistem da instaliran na hdd.
    • SuSe je dobra distribucija no meni se najviše svidja freebsd i debian. Nisam baš puno koristio suse, ali vidjeo sam da ne radi baš dobro sa nekim native linux libovima.
      Debian+ Afterstep windows manager bio bi moj izbor za obi?nog korisnika. Za one paranoi?ne kojima je sigurnost bitna ili one koji namjeravaju pogoniti server preporu?io bih free bsd.
      Davor

Samsung UE46ES8000

Telemach D3 - full

Apple iPad Retina.
    • Neki dan probao Knoppix 3.4 Live distribuciju sa CD-a, podignuo ga ali nisam uspio podesiti modem da mi proradi, ali koliko mi je poznato taj linux ima problema sa softverskim modemima, pa ujedno da pitam da li bi vanjski modem rijesio stvar, jer o Linuxu nemam BLAGE veze!! :]

pozzdrav

sugar
    • Linux i PCI modemi se bas i ne vole, Exteren modem e to je vec druga prica :D
      Ja izlazim samo preko mrezne kartice. ;)
      Jedino od kuce sam primoran koristiti Windows za izlaz na net, jer imam modem dial up.
      MAY THE FORCE BE WITH YOU!

Gatam sat. drivere na grah, proričem CS na tarot karte, bioenergijom otklanjam probleme s boxeva, centriram antene telekinezom!

• Mada ga nekoristim kao prmarni OS jer mi se posao zasniva na windows platformama ali zato imam i kuci i na poslu instalirane linuxe i oni su u eksperimentalnoj upotrebi.Najvise radim sa Mandrake 10.0 mada ocekujem uskoro i suse za koji znam da je bolji od mandrake ako ne i najbolja distribucija linuxa samo je pitanje jos dopremanja CD-a jer mi je puno za skinuti 6cd-a sa net-a.
      Recimo da mi se svidja jer ima neke stvari bolje rijesene npr. program za tv kartu na windowsu jedva da gledam tv dok na linuxu imam sve(Fullscreen tv,teletekst,radio....naravno od karte zvisi)
      DreamBox DM 500S
      par komada :)

GNU/Linux
      ------------------------------
    • RE: Linux i virusi ??

Virusi za Windows u svakom slucaju ne mogu da se pokrenu na Linuxu tako da ne mogu ni da naprave neku stetu. A sto se tice antivirusa za Linux mislim da ti nije ni potreban jer, mislim, za linux i ne postoje virusi. U svakom slucaju nisu opasnost kao na Windowsu.

Pozdrav,
      nele