Linux diskusije

• pozdrav svima,da postavim i ja jedno pitanjce na linux temi. koristim linux na laptopu i desktopu,verzije Ubuntu i Mint,Ubuntu sam poceo koristiti od verzije 12.10,a Mint od 16.04,naravno 32 bitne. sada sam na verzijama 18.04 Ubuntu i Mint 19.1 ,do sada mi se nije desavalo da kada instaliram Opera web da mi automatski brise Kodi ili kad instaliram Kodi da brise Operu. kao da se ta dva "programa" ne podnose medjusobno. Dali postoji neko resenje da to sredi i da se ne brisu medjusobno.Probao sam bezbroj mogucnosti,cak i preko Wine da Operu pokrecem ,ali se desava da se rusi ili prijavljuje gresku tako da nije ni to resenje,prevrnuo google naopacke ,ali ne nudi neko konkretno resenje,pa ako ima neko ko je resio slicnu stvar ako moze da me nauci .hvala unapred

The post was edited 1 time, last by Senka45 ().

• Zagor Tenej wrote:

Hvala.A kako da na Linuxu otvorim Unebotin ili neki drugi program za prebacivanje na USB i instaliranje na netbook?
      Skinem Unebotin idem ga otvoriti/instalirat neće probam alati>gdebi paketni neće.
      Pa jesi probao u terminal upisati

Source Code

1. sudo add-apt-repository ppa:gezakovacs/ppa
      2. sudo apt-get update
      3. sudo apt-get install unetbootin
      To je za ubuntu , ali mozda prođe i kod lubuntu -a
    • Zagor Tenej wrote:

Da i šta je tu čudno?!
      Ovaj sad Linux imam preko tri godine .I nikada ništa nisam otvarao preko terminala.Zašto bi uopće kad sam sve što mi je trebalo mogao bez njega.
      Pre sam isto u dva navrata imao Linux 9 i 4 mjeseca.I nikada nisam koristio terminal ,probao jesam.Al mi nije bio potreban.
      ma ne moras ti da koristis Terminal,ali se Linux komande dosta zasnivaju na njemu....i imas apliakcije koje se ne instaliraju u tvom slucaju iz 'DEB' fajla...primera radi KODI(njega moras iz Terminala)...
      svakako tvoja stvar...
      Rufus,kolko vidim ide samo za Windovs...mada ima Terminal Opcija i za Linux.....
      ja ti predlozio Balena Etcher,sa kojim u dva klika sve gotovo...
      Wetek 4K/LibreElec
      GigaBlue Quad Plus/PurE2
      Multifeed (1w-9e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      SlingBox Pro
      ChromeCast
    • Kako mi je samo potrebno da povratim imam adminstratorske ovlasti na linuxu. Dal mogu preko

alati sustava>korisnici i grupe

postaviti novog admina (promijenim ime lozinku) pa da tako imam ovlasti. Ili ih vratit kao sadašnji admin.
      Treba mi zbog ovjere kada sustav ima ažurianje ili ako hoću nešta instalirat iz lubuntu softver centra.

Kad mi se otvori prozor "nadopunitelj softvera"
      kliknem instaliraj sada otvori se prozor traži se ovjera kada upišem ime lozinku javi nemate dozvolu ili se taj prozor sam od sebe zatvori.