TOTAL TV - Kuća

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• TOTAL TV - Kuća

Hajdemo u ovoj temi pisati gde u Srbiji sve postoje tehničke mogućnosti , (bar po pitanju telefonske centrale, koja je jedan od najbitnijih faktora) za instalaciju sistema Total tv kuća.

evo provereno:
      1. Paraćin radi
      2. ....idemo dalje.......

ali nemojte napmet, nego da idemo na sigurno. znači gde provereno radi Call back
      Pozdav
      http://www.banskoski.com/bg/

• U Srbiji je bar lako proveriti na kom tipu centrale se nalazi priključak na telekomovom sajtu ukucavanjem broja telefona. Inače, ovo ništa ne znači, možda u paraćinu postoje dve ili više centrala, tako da ništa ne znači :D Iskreno, ne znam kako funkcioniše to, mada ja ako je to zvučna komunikacija, kao kod dial-up konekcije, onda ne vidim problem da se isto izvrši preko analogne centrale?!

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
      Strong 6355, Sector 250 analogni rec. + T-Rex&Matrix CAM
      no name anetena 120cm (Astra 19°E-W2 16°E-Hotbird 13°E)
      Fracarro 80cm (motorizovana 30W-62E)
      Orbit 55cm (Intelsat 10-01/Thor3)
    • U suštini bi mogli, ako se provera vrši kada linija nije zauzeta, opet ne znam. Dvojnik može biti i na digitalnoj centrali...

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
    • Dovoljno je samo da centrala bude digitalna, a linija moze biti analogna, kao sto u vecini slucajeva i jeste. Naravno ako imate ISDN to ne smeta.

• digitalSRB wrote:

pa ja sa na digitalnoj centrali ali sam dvojnik, e sad pozvao bi ja korisnicki servis, da mi objasne o "totaltv kuca", ali mislim da bolje informacije mogu dobiti na forumu, pre nego kod neupucenih uposhljenika

Ici ce to . Prikljucak na telefon dig. centrale je nebitan za rad dodatnog/ih risivera. Bitno je da vide risivere ( kartice) na lokaciji, kad pozele to..@Aleksandar je dobro napisao . Vise i sve cu moci od sutra i posebno od ponedeljka.
      Bice tu jos dosta zanimljivih pitanja. :D

p.s.
      Monter ne montira dok ne napravi test sa povezanim risiverom na tlf. liniju. Za test mora zvati Korisnicki, pa nakon par minuta ce dobiti potvrdu, za ok i dalje.
    • a stace biti sa onima koji vec imaju 2 risivera u kuci i placaju 2 pretplate a proslo 2 godine
      dali se oni mogu povezati imam sve sto treba zasto bi davo te 3500din i onako koristim twin.....
      ps. astp pocinjemo sa raznim pitanjima!
      IMAO JE SEDAM LETA KAD JE REK'O: "BIĆU PRVAK SVETA!"
    • milan67 wrote:

a stace biti sa onima koji vec imaju 2 risivera u kuci i placaju 2 pretplate a proslo 2 godine
      dali se oni mogu povezati imam sve sto treba zasto bi davo te 3500din i onako koristim twin.....
      A jel znas da postoji broj sa call centrom???ovde treba pricqati o stvarima koje nam nece reci korisincki servis iz ttv,a ovo tvoje pitanje je bas za call centar ttv...
    • Radi sasvim ok. Istalacija je bila dosta komplikovana, zalio se i montazer da nista nije jasno definisiano. Svej e tako odradjeno sto bi rekli "s brda, s dola" ali uspeli su nekako da povezu.
      Bilo je problema oko aktivacije posto je taj njihov aktivacioni servis bio zauzet sat vremena ali i to se odradilo kako treba.
      Izgleda da nije bio potreban broj telefona posto ga ovaj nije spominjao dok je pricao sa njima.
      Toliko, pozdrav.
    • milan67 wrote:

a stace biti sa onima koji vec imaju 2 risivera u kuci i placaju 2 pretplate a proslo 2 godine

Da naravno da mogu, ima slicnih i sa 4 pretplate. Za ovakve slucajeve ako nema montaze i korekcija, prvo pozvati KS, pa onda i lokalni predstavnik, te se dogovoriti..
      Definitivno neko mora doci i :
      1.Povezati telefonskom linijom oba prijemnika. Ako je korisnik napravio vezu , testirati je i eventualno dodatno osigurati...
      2.Event. preuzeti nove sw-e, ako nisu vec u risiveru. Ako se ne mogu preuzeti na dis.B za 16e kod nekih starijih modela, lnb za 16e postaviti na diseqc A, pa i pomeranjem antene. nakon preizetog sw-a vratiti na opciju 16e+HB itd..
      3.Drugim telefonom (obicno mob.) biti u komunikaciji iz 2-3 puta sa servisom za aktivacije (oko 10min)..To ne moze korisnik.
      4.Ispisati nove papire i dati garancije za montirano na 2 godine, jer odgovara za ispravan rad.

Milane pretpostavljam da tebi nista od ovoga ne treba, da je sve tu. Mozes korisnickom reci i da si sve sam ispravno povezao. Mogli bi te prebaciti na drugu liniju (zato pozovi sa drugog broja) i uraditi test. Sve bi bilo vidjeno, aktivno , ostali bi samo papiri.
      Pozz