Pinned Polaris Media pričaonica

• A da vas nema tolko koji Polaris gledaju preko "onoga" možda bi imao za više kvalitetnijih kanala i HD kanala. Ovako kako sam razumio (još pre dvije tri + god) se pisalo kako ljudi i u hrv na crno gledaju Polaris .
      Gledali bi preko onoga iliplaćali sharing 100evra godišnje al da imamo sve moguće kanale (potrebne nepotrebne) u HD SD UHD pa što ne ako postoji i CB analogna varijanta.
    • New

Pričaš gluposti.

1. Bez obzira na šro ovdje izgleda kao da svaki drugi čovjek gleda Polaris preko onoga to je privid jer ovo je satelitski forum i tu su sat entuzijasti koji se razumiju u problamtiku i znaju "ono" pokrenuti. Prosječan čovjek to nezna niti će ga to zanimati. On ili će uzeti pretplatu ili neće ni gledati polaris.

2. Od svih onih koji gledaju na crno, možda 10% bi se legalno pretplatilo da "ono" prestane raditi.

3. U Hrvatskoj se nije lako pretplatiit na Polaris, ako je uopće i moguće.

4. Zaključak, "ono" ne utječe previše financijski, bez obzira što se misli da utječe.
    • New

larson je u pravu.nece da kazu pravu istinu da ih ne bi ljudi poceli odjavljivat.a eto vidite ovoj dvojici kolega sa foruma su rekli da ce ipak biti sredinom 2018 te cuvene arene hd a verovatno ce to otici i na zimu 2018 ako ne i do godine(meni receno pre 2 meseca da je arena hd prioritet pa od operatera do operatera 5-6 puta zvao sve do danas ispade da ih skoro nece ni biti).tako da se moze zakljuciti da jedan operater govori jedno drugi drugo treci trece sve da bi se ljudi obmanjivali i da bi dalje koristili njihovu uslugu.a opet nije ni njima lako,mislim na glavne u polarisu,siguran sam da ih to puno kosta pa ajde malo da sirimo dezinformacije ..al ne zameram im ja,ipak se trude da budu konkurencija al daju im sve nesto na kasicicu.
    • New

alCapone wrote:

Pričaš gluposti.

1. Bez obzira na šro ovdje izgleda kao da svaki drugi čovjek gleda Polaris preko onoga to je privid jer ovo je satelitski forum i tu su sat entuzijasti koji se razumiju u problamtiku i znaju "ono" pokrenuti. Prosječan čovjek to nezna niti će ga to zanimati. On ili će uzeti pretplatu ili neće ni gledati polaris.

2. Od svih onih koji gledaju na crno, možda 10% bi se legalno pretplatilo da "ono" prestane raditi.

3. U Hrvatskoj se nije lako pretplatiit na Polaris, ako je uopće i moguće.

4. Zaključak, "ono" ne utječe previše financijski, bez obzira što se misli da utječe.

1 netacno
      2 netacno, mozda a mozda bi bilo suprotno
      3 tacno
      4 netacno za polaris utice manje ilegalaca veci profit u svakom pogledu bez obzira koliko je to vise.
    • New

vento wrote:

Sta si ti tumač o finansijama svjetskih firmi?
      Ne treba tebi tumac, dovoljno je pogledati realno kako je total odradio. Svi su rekli ako propasce ali nije zar ne?
      Vec je prve godine digao broj pretplatmika za 10 posto druge 15 posto.
      To vi koji varirate sa tim bi vam odgovaralo da bude neupareno ali uparice ne sekiraj se pa ce biti lakse objasniti se sa legalnim pretplatnicima sto rece kolega gore.
    • New

Templar wrote:

vento wrote:

Sta si ti tumač o finansijama svjetskih firmi?
      Ne treba tebi tumac, dovoljno je pogledati realno kako je total odradio. Svi su rekli ako propasce ali nije zar ne?Vec je prve godine digao broj pretplatmika za 10 posto druge 15 posto.
      To vi koji varirate sa tim bi vam odgovaralo da bude neupareno ali uparice ne sekiraj se pa ce biti lakse objasniti se sa legalnim pretplatnicima sto rece kolega gore.
      Ti neki fini čiko
    • New

@ goran387... Ne slazem se sa tobom...
      Vecina nas koji obilato volimo kS, su(smo) sat-entuzijasti
      Vecina nas ne bi se pretplatila na vise od 2,3 (5,6,8,15..) paketa...
      -nego vec ima kuci pretplatu na neku kablovsku ili iptv (light ili plus tipa)
      Puno nam je (vecini) da platimo vise od 25-30Eur mesecno za bilo kakvu PayTv uslugu.. (Ne racunam one koji Re-seruju, sutra kad sve stane nece ni oni.!)
      Nas (pretplatnika u globalu) ima koliko nas ima (sve je manje jer mnogi odlaze)
      KS usluga nije bas podpuno pouzdana da bi je prodavali babama, i tetkam, te ih ubedjivali da kupuju drimboxsove (kad mogu lako da uzmu najobicniju kablovsku)
      KS usluga (koliko god provajder/karta 4AEE) bila stabilna, dolazi ne retko do pucanja, a i internet cesto zabada...
      Mi (sat-Entuzijasti) imamo zivce i strpljene za takve anomalije, Stalno nesto r'iktamo i to sa osmehom na licu...
      Mislim da vecina (normalnih) ljudi bi vec odavno odustala od ovog hobija i od gledanja "španskih serija na pinku"...
      Cenim da je u bugarskoj slicna situacija, Vivacom,Bulsatcom,Mtel, &ETC su vec uzeli one (normalne) korisnike..
      Ne verujem da konkretno Bulsatcom ima vise od 10-20% KS korisnika od ukupnog broja svojih (satelitskih) pretplatnika.
      Sutra kad sve stane, ne verujem da bi 5% dobili novih korisnika..
      Lako je Sky-u koji ima 5-10-15 miliona korisnika da se gadja sa HD-UHD kanalima.
      Mi (svi) o tim kanalima mozemo svi samo da sanjamo dok se cene zakupa ne smanje drasticno i ne predje (vecina) kanala u HD , sto se nece skoro desiti...
      Sve u svemu naklapamo bez veze, pa re'ko i ja malo da ga poklopim :D
      Gebertini 150cm 91.5E-45W..SuperMount SMR1224EL.. BG
      Ku Inverto black ultra x2 (Linear-Circular)
      C WS International ESX241 (Linear-Circular)
    • New

sve se slažem s tobom ali vidim šta se dešava u mojoj regiji ( masovno se kupuju jeftini amiko i ostali receiveri preko oglasa a linije koštaju od pet KM pa naviše )
      Ljudima je dovoljno da imaju max ili Polaris i ništa im više ne treba jer je dosta jeftinije od kablovske ili totala .
      al' ga je opravio svaka mu cast

GigaBlue 800 HD Solo
    • New

I ja vidim te silne oglase, cak sta vise, i gomili drugara, prijatelja, kumova(koji bi eventualno hteli da se cimaju sa ovim)
      sam im rekao kako bi ovde imali sto sta nego na "kablovskoj", ali ne vredi, navike su cudo...
      -kad mi dodju u goste, kazu "lepo je to" .."Sta mu je, sto se koci?" (tek jednom u 5 minuta zakoci!)
      A da ne govorim o starijoj populaciji kako bi baratali sa listama itd., popili bi mozak "davaocu usluga"
      Kazu... Ćuti di si, ni za disi nisi..
      Sve je dobro dok je ovako, ima ga onaj koji zeli, moze ga podeliti sa kim hoce, pokazace svoju ljubav i umeće onom kome hoce, evo i mi ovde imamo isti hobi i delimo mišljena, usporedjujemo...
      Up odoh od teme polaris. :)
      Gebertini 150cm 91.5E-45W..SuperMount SMR1224EL.. BG
      Ku Inverto black ultra x2 (Linear-Circular)
      C WS International ESX241 (Linear-Circular)
    • New

Možete li mi objasniti kako mi u Hrvatskoj koji nelegalno gledamo Polaris utječemo na njihov pad pretplatnika???

Ta platforma ne posluje na području Hrvatske i samim time mi ju nikako ne možemo ugrozit sa nelegalnim gledanjem kad se ionako ne možemo na nju legalno pretplatiti.

Što se tiče Totala i uparivanja, to da im je zbog toga porastao broj korisnika nije točno jer svi ti kanali koji emitiraju u Total Tv-u se mogu bez problema gledati nelegalno preko iptv-a.

Poanta svega je tko če uzet legalno uzet če, a tko neče ionako neče, a oni slobodno neka uparuju jer uvjek postoje drugi načini za gledanje.

VIP SAT je živi primjer kako uparivanje nema veze sa porastom broja korisnika.
    • New

goran387 wrote:

šta god mi mislili o tome, činjenica je da nelegalno gledanje bulsatkom paketa uništava tu kompaniju ( kao i digi svojevremeno)
      Nije samo problem ako gledamo mi u ex yu veći je problem ako je to masovna pojava i u Bugarskoj
      Nije Digija uništilo nelegalno gledanje nego njihova siromašna ponuda kanala kao i još gora reklama. Paralelno sa tim je počeo i Max Tv koji ih je prešišao kako sa reklamom tako i sa ponudom kanala i uzeo im moguće pretplatnike.

Kod nas u Hrvatskoj jedan Total Tv ima manje pretplatnika od Evo Tv-a samo zbog loše poslovne politike iako imaju odličnu ponudu kanala za razliku od Evo Tv-a.
    • New

sve njih uništava loša ponuda i pljačkanje korisnika. to kreira korisnike 'onoga'
      da opet ne uspoređujem sa njemačkom
      uzmimo Portugal , zemlja sa 10ak miliona ljudi, znači nemaju toliko ogromno tržište
      evo njihov MEO što daje svom korisniku za 26 eura mjesečno, korisniku koji je opet financijski jači od nas (BDP 19.813,31 USD po glavi /Hrvatska 12.090,67 USD)

meo.pt/tv/canais-servicos-tv/l…cote=MEGA%20(110%20Canais)

većina atraktivnih kanala je u HD
      Triax 110 23.5E-1W
      Triax 88 30W
      DSR 9500 VIA CI
      DM500HD Ferrari
      VU+ Solo SE V2
      VU+Zero
    • New

@Ludi Pera, kad sam napisao digi mislio sam na kompletnu kompaniju a ne samo hrvatski ogranak . Pa bili su negdje čak i službeni podaci koliko je kompanija izgubila i skoro su dovedeni u bankrot jer su bili jako dugo dostupni preko emulatora.
      Pusti nas kao tržište , mi smo sitni .
      Treba globalno gledati .
      Moja priča se odnosila na pisanje gdje su kvalitetni hd kanali u bulsatkom i zašto ih ne pokreću . Pitanje je koliko im je uopće to isplativo ( pogotovu za Polaris ) s obzirom na broj legalnih korisnika
      al' ga je opravio svaka mu cast

GigaBlue 800 HD Solo