Pinned Polaris Media pričaonica

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• New

Hvala kolegama Freon i Keller na odgovoru.Ja nemam nikakvih problema sa prijemom signala nego generalno mi se cini da

je signal sa BULGARIA SAT losiji ( slabiji) u odnosu na susjedne (THOR i ASTRA 4A) za koje isto treba na podrucju ex

Jugoslavije 60 cm za beam koji pokriva europu.Respektirajuci i snagu isijavanja signala sa recenih satelita.Gledajuci

prikaz signala sa mog sat prijemnika ( OPTICUM HD)na BULGARIA SAT, onda je snaga 52 % , a kvaliteta 99 %.Taj prikaz je

"VRLO RELATIVAN".Inace vrijednosti koje sam naveo za 4 transpondera su mjerene sa SPAROS 609 koji i sluzi iskljucivo za

analizu signala i trebao bi biti vjerodostojan.
    • New

Nije ti onda antena dobro namestena.. kod mene doduse na 1.5m anteni -na prve 4 frekve po 17-18 dB a na onoj petoj (12525 H) svega 12-14 dB i po njoj usmeravam antenu u koliko se nesto poremeti ili ako proveravam pozicije...
      Pa bi i tebi preporučio da nadjes tu frekvenciju pa onda izmeris ove prve 4 (koliko vidim nisi 12525 ni spomenuo)
      Pozz
      Gebertini 150cm 91.5E-47.5W..SuperMount SMR1224EL.. BG
      Ku Inverto black ultra x2 (Linear-Circular)
      C WS International ESX241 (Linear-Circular)
      DreamBox920.. TBS5922
    • New

Kolega Smigic ,moguce je da trebam mozda malo "u fino" podesit antenu,ali da je bas ovolika razlika u odnosu na susjedne
      THOR(0,8 W)I ASTRU (4,8 E) gdje su mi signali 14-15 MER-a . Sad sam provjerio i 12524 H,30000 I ona mi je po snazi(RF-u)
      slicna frekv.11968(oko 53,5 dB),ali onaj konacni zbroj tj.MER je drasticno los i iznosi 5,3 dB.I jos k tome za "izbit" ovih 5,3 MER-a
      moram antenu pomaknit nesto manje od 0,5 stupnja ka zapadu (5-6 impulsa na DRAKE-800).
      Za dobit maksimalnu vrijednost one 4 frekv. moram opet antenu vratit za 5-6 impulsa,naravno ka istoku.
      Jedini zakljucak je , a to sam znao i prije ove nelogicnosti sa susjednim satelitima,da kad mi to vrime dozvoli,dodatno
      "gimnasticirat" sa podesenjem antene.
    • New

Ja sam imao prošle godine Inverto HGLN "singl" i DreamBox 800 klon i ovaj TBS tjuner iz potpisa...;
      Ove godine sam pribavio DreamBox 920 org, i Inverto HGLN "twin"..

Prilikom skeniranja TBS-om onda i sad, osetno se primeti kako su mi "više" frekvencije znatno jače (10.7-11.2 i 11.7-12.2 su otprilike iste, ali su 11.2-11.7 i 12.2-12.75 -znatno jače)
      E sad dal je zbog novijeg tjunera u dreamboxu ili novog LNB-a ili oba., Na TBS tjuneru je definitivno bolje zbog novog LNB-a.
      :thumbsup:
      DreamBox920.. TBS5922
    • New

Kolega Smigic da bi kvalitetno mogao usporedit mjerenja tj.vrijednosti , molio bi da mi kazes snagu i kvalitetu signala OIV 16 E
      10720 H 27500,jer je to moj najblizi satelit (0,4 stupnja od 16 E) SPLIT je 16,41.To ce mi bit dobra usporedba.Prije sam imao
      PAP antenu 1,8 m i na njoj mi je MER bio 17,5 - 17,8 dB , a sada na ovoj CM od 1,0 m je 12,0-12,2 MER-a.Tako da probam
      ustanovit sto znaci tvojih 17-18 dB.
      Ako je moja antena i malo van "punog" signala na 16E je sigurno najmanja greska.Hvala i Pozz

PS- I NEKA MI OPROSTE NADLEZNI FORUMA STO SAM NA ZATVORENU TEMU PISAO POST.sorry
    • New

Trenutno je kisa i duva vetar kod nas.. ali uglavnom je na dreambox-u 15.25 dB na 10721 H (pomak 0.00 ; 0.25 ; 0.50 ; 0.75 )
      Ali je trenutno 14.50 dB

Sve ostale frekvencije od DigitAlba su dosta jace (10.7-10.95), zapravo 10721 je naj-slabija od svih 6 u tom delu frekv.
      DreamBox920.. TBS5922
    • New

Hvala na odgovoru kolega Smigic .Sada je meni 12,4 dB MER na 10720 H (puse bura,a i mjestimicno je oblacno) i za velicine
      antena ( 1,0 m i 1,5 m)odnos signala je po meni realan , jer beam europa B nas pokriva po teoriji sa istom jacinom signala tj.
      dovoljna je antena 60 cm.
      Jos jedan detalj moram spomenit.Prije 3-4 mjeseca sam jednom mom poznaniku (ima card searing) pored antene na koju gleda
      isti ,dodao jos jednu (madjaricu staru) antenu i pozicionirao je na 1,9 E.I tada sam se cudio kako je slab signal sa 90 cm antene.
      Pa se pitam ima li ovde "neka rupa"u signalu.
      Jer ipak je cudno (iz posta 4022 )da su susjedni sateliti ( razlika u 2-3 stupnja) toliko jaci.Jasno mi je da su geostac.sateliti na
      36000 km i da je nas zemaljski stupanj velika udaljenost gore na 36000 km od zemlje.
      Opet ponavljam provjerit cu polarmount,pa cu dat izvjestaj.U medjuvremenu ako neko blizu mene ima antenu na 1,9 E molim
      podatke o signalu i velicini antene.Kolega Smigic , hvala jos jednom , a i na strpljenju.