totaltv srbija, totaltv bec: razlika???

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• dadi wrote:

Obican diler sigurno nije jer se moze proveriti. Covek je predstavnik Total TV internationala ili dilerska veza iz Evrope cije je sediste u Sloveniji.....Lista kanala je drugacija nego na Total TV Srbija i tu ne mislim na redosled kanala.Trazis mu ugovor na nemackom i u pravu si jer posluje u Austriji i gubi validnost ali zar se korisnik ne obavezuje ugovorom i u Srbiji i u BiH da ce resiver i kartica biti na adresi koju je prijavio kao adresu boravka i da se resiver u drugoj zemlji nece koristiti, znaci nema ni tako iznosenja i da TotalTV ima pravo takodje blokirati te kartice koje nisu na datoj adresi.
      Znam pouzdano da iza svega ovoga stoji TotalTV pa ako pukne "ćeraćemo se"....Ranije to nije bio slučaj
      To sam i mislio da je predstavnik ili diler ttv internationala,a sto se tice liste kanala ono sto je zvanicno nude na sajtu i to je njihova ponuda,a ono sto u stvari nude ispod ruke rekao sam ttv srbija bez hbo zato sto znaju sa kim bi najvise mogli da imaju posla,sad sta ako bude nekih problema,zna se,pare dajes unapred,a garantuje ti se samo ono sto pise na spisku kanala ttv international.Takodje si u pravu zbog iznosenja kartica,to svako od nas radi na svoju odgovornost i ttv moze blokirati i iskljuciti kartice,ali ako nesto slicno radi pravno lice zvano ttv international koji posluje u sastavu ttv(pusta kanale za koje nema placena tv prava za prikazivanje van granica ex yu,a istovremeno zvanicno posluje sa drugom listom kanala koje sme distribuirati u eu) koji to isto nama zabranjuje sta je onda to,mozda legalno poslovanje ili se zove malo drugacije?Moze li i njih neko mozda iskljuciti ili blokirati?

The post was edited 2 times, last by mrboobs ().

• Drasko DS wrote:

wertzuiop wrote:

samo vi kupujte po becu.oni ce uskoro biti prijavljeni policiji zbog ilegalnog rada u eu,
      tako da se i vi mozete nadati da cete imati problema sa austrijskim vlastima. :D :D :D

Evo dosla im policija.
      U stvari policija dolazi ali kupuje tv total pretplatu (kao sto je poznato ima mesovitih brakova a i ova nasa deca se sve vise prijavljuju za rad u Austrijskoj policiji pa je sasvim normalno da i oni gledaju total i pink.Nisam razumeo bas sta je kolega mislio sa tim bice prijavljeni policiji zbog ilegalnog rada koga to tv total slovenija ili ove firme koje su potpisale ugovor i u svojoj ponudi imaju tv total ,sta je tu lose ako neko ko ima prodavnicu firmu i pokusava da prezivi i prehrani porodicu u svojoj ponudi ima i tv total kakav da je ,jer na teritoriji beca zivi 200 000 ljudi iz bivse juge i mnogima je potrebna pomoc u namestanju i stelovanju antena i receivera .Tv total na izlogu je samo jedna dobra reklama,e sad nije dobro stao nekom cs ili ne moze da gleda u receiveru po njegovoj volji pa je ljut i besan i preti nekom policijom,meni ta prica ne prolazi jer zivim ovde vec podosta i znam sta moze a sta ne moze ,tako da trazim od kolege objasnjenje zasto preti sa prijavom i policijom.koliko ja znam ovde niko nije pretio niti prijavio nekog ko koristi ili nudi cs.
      pozdrav
      Rover Digicube stc
    • dadi wrote:

Obican diler sigurno nije jer se moze proveriti. Covek je predstavnik Total TV internationala ili dilerska veza iz Evrope cije je sediste u Sloveniji.....Lista kanala je drugacija nego na Total TV Srbija i tu ne mislim na redosled kanala.Trazis mu ugovor na nemackom i u pravu si jer posluje u Austriji i gubi validnost ali zar se korisnik ne obavezuje ugovorom i u Srbiji i u BiH da ce resiver i kartica biti na adresi koju je prijavio kao adresu boravka i da se resiver u drugoj zemlji nece koristiti, znaci nema ni tako iznosenja i da TotalTV ima pravo takodje blokirati te kartice koje nisu na datoj adresi.
      Znam pouzdano da iza svega ovoga stoji TotalTV pa ako pukne "ćeraćemo se"....Ranije to nije bio slučaj

Ugovor postoji na nemackom i na engleskom .
      pozdrav drasko
      Rover Digicube stc
    • Drasko DS wrote:

Inode hvala na podrsci neznam ko je iza tvog nicka pretpostavljam da me znas pa kazi mi da li sam nesto slagao ili preterao.

Ne nista nisi slagao ni preterao,sve stoji do slovce ali bas zbog toga sto se radi o jednoj veoma kvalitetnoj familiji a koja je veoma retka u danasnje vreme mislim da nemoras nikom da polazes racune
      Nego kazi mi jel su stigli conbo resiveri za internacional i dali je moguce da se zamene postojeci echolite resiveri?
      Veliki pozdrav tebi i tvojoj lepsoj polovini Miki :thumbsup:
    • inode wrote:

Drasko DS wrote:

Inode hvala na podrsci neznam ko je iza tvog nicka pretpostavljam da me znas pa kazi mi da li sam nesto slagao ili preterao.

Ne nista nisi slagao ni preterao,sve stoji do slovce ali bas zbog toga sto se radi o jednoj veoma kvalitetnoj familiji a koja je veoma retka u danasnje vreme mislim da nemoras nikom da polazes racune
      Nego kazi mi jel su stigli conbo resiveri za internacional i dali je moguce da se zamene postojeci echolite resiveri?
      Veliki pozdrav tebi i tvojoj lepsoj polovini Miki :thumbsup:

Stigli su samo sto se meni njihova ideja ne svidja da ih prodaju po 170€ .
      Znaci radi se o Kaon kombo receiveru neke moje kolege su ga uzeli i prodali i kazu da je ok lepsa slika itd. ja licno sam ga samo u kutiji video i radi se o kolicini od 100 kom .

Zasto mi se ne svidja jer prva stvar taj receiver se u srbiji daje za 350dinara ili € 3,5 i priklucna taksa od 2000 din ili 20 €
      borim se celo vreme da nikako ne moze biti 170e jer se radi o prevari ,na zalost nemam podrsku ali videcemo sta ce do kraja biti
      Da napomenem nema tri postojeca HD kanala sto ja razumem zbog autorskih prava inace da se zamene za postojece moze ali 170€ i to kupovina nema logike pa nek je i combo rec.Necu pod tim uslovima nijedan da prodam jer ono sto ja nebi kupio necu nikom ni prodati.
      hvala miki
      pozdrav za sve
      Rover Digicube stc
    • Drasko DS druze pozz
      U pravu si bar ja te poznajem godinama, svaki dan citam forume i svasta vidim, pojedini cak predlazu da tuze Total TV navodno po nekakvim EU zakonima ne smeju da ''Prisiljavaju '' korisnikie da koriste njihov resiver, meni je to smesno nas niko ne primorava da gledamo Total TV, nego ako zelimo da gledamo onda se moramo povinovaati n jihovim uslovima.... Ni meni se ne dopada sto sam morao raspakovati echolite, ali sta da radim, sila boga ne moli, nego kakav je taj kaon, koji to u stvari moodel, jer na kaonovoj stranici ga nisam mogao pronaci, imas li ga ti?
      VU+Duo
      Vantage 8000 HD PVR
      T-90 4w+0,8w+5E+13E+16E+19E+23.5E+28E
    • @Drasko,
      I ja kao prethodnik zelim malo vise informacija o tom Kaon reciveru. Bez obzira sto se tebi ne svidja opisi nam ga. Koliko sam informisan trebao bi imati festplatu (harddisk) od 320 GB a od toga 160 GB za korisnike a druga polovina zakljucana za neke kasnije potrebe. Interesuje me da li je harddisk vec u upotrebi ili jos uvek nema softwera. Ima li USB prikljucak i moze li se tu dodati harddisk. Kakav je to HD reciver ako na njemu ne mogu gledati HD kanale(tu mislim na eurosport1 i 2 kojih ima u HD rezoluciji pa cak i na listi od SD recivera tj echolite-a) odnosno mogu se gledati samo neki promo HD kanali sa nekih drugih satelita(anixe HD i sl). Ima li ili nema wlan prikljucak. Ili rs232. Kakav mu je softwer, ima li ukljucenu opciju za pokretanje motorizovanog sistema. Evo echolite ni posle 5 godina to jos uvek nema i to samo iz razloga da korisnici ne bi videli kakvih kanala ima na drugim satelitima. Da li se i kod tog Kaona kad se iskljuci pozadi na prekidac ton vrati na pola. Za 5 godina nisu nista uradili popitanju softwera na echolite-u pa me zanima kakav je trenutno softwer u tom Kaonu. Znam da nemas bas vremena ali ako nadjes malo vremena testiraj to cudo i podeli sa nama.
      Poz...
      Sve je dobro kad se dobro svrsi
      -----------------------------------------
      dm800, total tv, polaris, sony PS3,
      Panasonic TH42PZ70EA
      shimano xt-a longcast medium +vox varior s
    • Pozdrav svima evo me preso 1000 km i sve je super samo da bude lepseg vremena.
      E ovako cemo sto se tice kaona idem sutra da uzmem jedan makar ga platio i 470e i aktiviracu ga na mene pa cemo ga zajedno testirati
      a drugi model koji se nudi u Srbiji sa PVR opcijom(snimanje na Hard Disk) nije za ponudu u iternacional paketima ,dole se nudi za 650 dinara mesecnu rentu tj. 6,5 €
      i na kraju moracu da ga donesem iz srbije da bi videli sta je i kako je.Na njihovoj stranici ima samo mali info

totaltv.tv/Oprema/683/Satelits…jemnici.shtml/nav_start=0

Ako se moze ponuditi prvi model zasto se ne bi ponudio i drugi jer opcija snimanja bi mozda nekom dobro dosla pogotovu sto sam uveren da su vise ljudi zainteresovani ovde nego dole,Tako da cu predloziti da se ponudi i drugi model.
      Ali sto se tice hd njihova 3 kanala tu sam svestan da ih ne smeju pustiti da nebi ceo paket doveli u pitanje ,ali iz prostog razloga sto ovde svi imamo lcd ili led zadnje generacije i sasvim je razumljivo da zelimo da poboljsamo sliku ako moze i 3 -4 -7 € mesecno nekima ne znaci nista i rado bi dali .
      E sad €170 odjednom dati i sa pricom da ste ga kupili a postavljam pitanje sta cu sa njim ako vise ne zelim placati tv total ili moram da skinem antenu ili bilo koji drugi razlog plus ako ga ja dobijem od njih za 170€ onda moram staviti pdv od 20% i to mu dodje 204€ u protivnom sam u minusu.
      Postoji mogucnost da ce postojeci Echolite(Coship) da zameni SD Kaon koji moze imati hdmi upskaler sto bi popravilo situaciju,da sam se ja pitao to bih uradio jos prosle godine jer dodatak ne kosta mnogo a dobilo bi se dosta samo ako je tehnicki moguce a pretpostavljam da je moguce.
      Sto se tice Kaon to je Korejanski proizvodjac(renomiran) i hardverski je jako kvalitetan srecem se za raznim modelima od 2002 i svi su bili jako kvalitetni cak se i iznenadim koliko su modeli od 2004 i dan danas mocni i rade kvalitetnije nego vecina opticuma hedova itd ..
      Ne budem li uspeo da se izborim za drugi nacin rentiranja onda ne ostaje druga mogucnost nego da se donese odozdole pogotovu oni koji vec imaju paket iz srbije a i dobice 3 hd kanala a i mislim da ce mozda jos neki hd da se pojavi a ako promene satelit u septembru onda ce sigurno puno toga novog doci.I ako receiver moze biti hardverski dobar ako mu SW lose odrade onda ispada da je los e sad zavisi od daljeg unapredjenja sw
      Kod Echolite modela SW je sad i dobar jer secate se kako je bilo na pocetku nije bilo diseqC opcije pa su posle ubacili pa malo neke stvari popravili ali puno stvari ne valja u svakom slucaju mnogo bolje nego sto je bilo sto se tice motora tu je sta je (u poverenju jedan tecnicar nas je uveravao da radi)
      Secate se kako se razvijala lista kanala (isla je tako sto se odavde iz beca trazilo da se stave nemacki kanali i to je odradjeno tako da i oni u srbiji su imali pozadi nemacke i jos neke kanale evo sad ako pogledate listu kanala videcete jos neke dodate jer su ljudi trazili i oni su to usvojili naravno radi se fta kanalima,ali to potvrdjuje da i hoce da poslusaju ,zato im treba stalno slati predloge .Na Kaon stranici ga sigurno nema jer ide samo za Total tv iako sa nds citacem ima i za neki drugi provajder.
      pozdrav drasko
      pozdrav Drasko
      Rover Digicube stc
    • Inace izbor za Kaon je po meni jako dobar potez evo ako neko hoce da vidi sta sve rade kaon.com
      inace seit iz nemacke je samo za postojece hd receivere koji se nude. ranije kaon nije imao svog licnog predstavnika u evropi pa su se veletrgovci sami snalazili i dovozili kontejnere receivera ali doslo je tada do totalne zbrke u oznacavanju modela pa se jako tesko snalazilo a i podrska u sw je bila komicna i tesko svatljiva za siroke mase dok su mali distributeri imali redovnu i dobru sw podrsku pogotovu iz vremena emulacije.Coship je isto veliki proizvodjac ali iz Kine jevtinije jeste ali kvalitet je uvek za korak napred bio na korejanskoj strani.Inace i jedni i drugi prave receivere za mnoga druga imena.
      Rover Digicube stc

• Digitalni
            prijemnik je kompaktan, dimenzija 29x22x5 cm. Poseduje dva SCART izlaza
            (TV, VCR), kompozitni video RCA izlaz, stereo RCA i SPDIF audio izlaze
            kao i RF antenski izlaz. Prisutan je i RF loop izlaz, na kome se
            prosleđuje signal sa RF ulaza. Podržava 16:9 i 4:3 formate slike.
            Digitalni prijemnik ima EPG do 7 dana unapred, sa mogućnošću
            postavljanja podsetnika za odabrane emisije. Moguće je kreiranje liste
            omiljenih kanala. Uz digitalni prijemnik dolazi odgovarajući daljinski
            upravljač sa svim potrebnim komandama.
            Hibridni HD/DVB-T

Ovo
            je satelitski prijemnik visoke rezolucije (HD) i digitalni satelitski
            prijemnik sa mogućnošću prijema TV i radio kanala kompresovanim u MPEG2
            ili MPEG-4 sistemu. Pored mogućnosti prijema DVB-S/S2 satelitskog
            signala, ovaj uređaj poseduje i dodatni DVB-T tjuner, tako da ima
            mogućnost prijema i DVB-T FTA kanala (digitalni zemaljski kanali). Kao i
            dosadašnji modeli, poseduje elektronski programski vodič (EPG) do 7
            dana unapred. Od ulaznih konektora, poseduje antenski priključak za
            satelitsku i zemaljsku antenu, a od izlaznih 2 x Scart, kompozitni,
            komponentni, HDMI i S/PDIF. Ovaj prijemnik ima mogućnost prikaza HD i SD
            kanala sa rezolucijama slike 576i, 576p, 720p, 1080i.
            HD/DVR

Ovo
            je model satelitskog prijemnika visoke rezolucije (HD) sa digitalnim
            video rekorderom (DVR). Uređaj poseduje mogućnost prijema DVB-S/S2
            satelitskog signala, uz dva TV tjunera, tako da istovremeno omogućava
            gledanje i/ili snimanje dva različita kanala. Hard-disk veličine 320 Gb
            omogućava na jednom delu snimanje i čuvanje 75 sati digitalnog ili 30
            sati programa u HD kvalitetu, dok je drugi deo namenjen budućim
            servisima Total TV-a, kao što je VoD (video-on-demand). To znači da
            podržava i VOD (video na zahtev) i PPV (Pay per View) servise. HD/DVR
            poseduje i opcije koje omogućavaju snimanje i gledanje u isto vreme,
            pauziranje živog programa i vraćanje propuštenog programa. Od ulaznih
            konektora poseduje antenski satelitski, a od izlaznih 2 x scart,
            kompozitni, komponentni, HDMi i S/PDIF.

• Preuzeto sa total tv
      Rover Digicube stc
    • satm wrote:

Zanimljivo ti pišeš baš zanimljivo,reklamiraš 3 HD kanala kao da su jedini na sat nebu i to još u Austriji,pa ta 3 HD kanala ne prolaze ni kod nas o Austriji da ne pričam,još pričaš o slanju predloga,pa jbg...tebe zaista trebaju nagraditi,baš si im odan.

Zaključak:

Nadam se da radiš za Total direktno pa tako pišeš!
      Ako ipak ne radiš a toliko si se primio njih izaći će ti sve na nos jednog dana ogadiće ti se sat tv za sva vremena,možda se tada i sjetiš našeg pisanja ! ;)

Nisi me razumeo ne reklamiram HD kanale nego tvrdim da ne rade u Total tv internacionalu niti da ja zelim nekog ubediti da da 170€ za combo receiver a uz to ta mu ne rade ti kanali.kako ti mene ne mozes da razumes iz par postova ja se borim za obicnog naseg normalnog coveka u dijaspori da ne bude prevaren i da se ne oseca prevarenim sa druge strane prodajem satelitsku opremu i zivim od toga ne radim za total nego radim za mene i za moju familiju ,ali ne bi zeleo da sad pricam o sebi ,nije mi jasno kako ne prolaze hd kanali ?
      Rover Digicube stc
    • satm wrote:

Ako ipak ne radiš a toliko si se primio njih izaći će ti sve na nos jednog dana ogadiće ti se sat tv za sva vremena,možda se tada i sjetiš našeg pisanja ! ;)

satm wrote:

Zaključak:

Nadam se da radiš za Total direktno pa tako pišeš!
      Ako ipak ne radiš a toliko si se primio njih izaći će ti sve na nos jednog dana ogadiće ti se sat tv za sva vremena,možda se tada i sjetiš našeg pisanja !
      Ne radim direktno ne daj boze nisam se ja primio njih meni je total tv samo jedan od 450 produkata koje nudim i to 2 puta toliko neznam zasto bi mi se zgadilo i zasto na nos izaslo objasni mi,sta sam primetio mnogo direkno dajete svoja misljenja i namecete svoje stavove koji se neki put jako brzo menjaju ,ne mislim samo na tebe nego ima tu jos nekih.
      pozdrav
      Rover Digicube stc
    • Artikli koji se prodaju----- ne proizvodim to bi bilo previse a i sta se proizvodi od toga ovde kod nas ---sve ti je iz kine koreje....
      Opet ulazis u sveru gde pricas sta ce ko da radi ovako cu ti reci montaza te opusta imas kretanje sto je zdravo i direktno iz prve ruke vidis sta prodajes da li to stvarno vredi i imas iskustvo i stices znanje iz prakse a i moze se i zaraditi mnogo bolje nego na prodaji ,samo da ti kazem da sedenje za neke ljude je mnogo opasnije po zdravlje nego fizicki rad.Plus ko kaze da sam ja sam ali sto se tice platiti montera ,ovde te jedan radnik kosta 2000 e mesecno a ovaj posao je sad ga ima sad ga nema pred novu godinu puno a kad dodju odmori nista tako da se i ne isplati ,vecina austriskih firmi koja je to radila nekad vise ne radi ili imaju takve kompleksne poslove sa strujom netzwerkom alrmom i jos sta tako da se nima moze isplatiti plus oni mogu dobiti takve poslove ,
      vecina elektro firmi ima pravo i dobija prilikom rada na instalciji i montiranje antena velike poslove misle da mogu odraditi sami pa puno puta naprave i probleme sebi pa onda zovu nas da im pomognemo ,medjutim oni su odradili glavni posao i uzeli pare ti im mozes samo greske ispraviti tako da tu ne ostane bas nesto osim naplatiti satnicu ,zamisli kad dobijes posao ogromne zgrade u vrednosti od 10 000-30 000 € gde ti ceo material ne prolazi 4000-5000 € a sve ostalo ti je cisti rad 10-tak dana ili cak i manje.Na prodaji zaradjujes na receiverima po 10-tak € koliko ih treba prodati da bi se napravilo nesto vise ,sam si rekao koliko si poslao za nemacku i austriju i to sigurno za kratko vreme ali na primer sad je to stalo i da zivis od tog posla moras da nadjes izlaz a ne da cekas da neko stavi nesto publik na netu.

Von wertzuiop

de ti nesto posteno radi,nisi ti za pisanje ;) ----- o pa gde si ti kad cemo u policiju ne javljas se polako naci cemo se a i mozda se znamo sve mi na to ide.
      pozdrav

pozdrav
      Rover Digicube stc