Prijem DVB-T programa susednih država u Beogradu?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Antena Man wrote:

Da li neko zna koliko su visoki antenski stubovi Borinci i Belje? Rekao bih da su veći od stuba na Čotu.

Beljski stup je visok 225 metara, a nalazi se na brdo istočno od B.Manastira na 240 metara visine, znači vrh stupa je na 465 metara nadmorske visine. Borinci su visoki 182 metra, a nalaze se na uzvisini zapadno od Vinkovaca (bivši voćnjaci jabuka) na 102 metra, vrh stupa je na... 284 metra nadmorske visine. Čot je visok ako se ne varam 136 m, a Fruška gora je na toj koti visoka 540 metara. 136+540=676 metara (vrh stupa). :smilie93:

Evo par slika Beljskog odašiljača: etfos.hr/~mplesa1/slike_stranice/odasiljac%20belje.htm
      :love: dx!
    • Kada bi u Srbiji napravili antenski stub preko 200 metara gde bi nam kraj bio.
      Koliko vidim hrvatski DVB-T nešto slabo ide u Srbiji, izgleda da samo oni u pograničnom delu imaju dobar prijem.
      Da li antenski sistemi na Belju i Borincima zrače u svim pravcima ili je posle 1991 namešteno da manje zrače prema Srbiji?
      U svakom porazu ja sam video deo slobode i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo.
    • Daca Dacovic wrote:

Mislim da bi moglo Belje (uz nestabilan prijem),ali samo na najvisim spratovima solitera! ;(

Član Slavko je već pisao,ima signala u Sremskoj Kamenici koja je dio Novog Sada i to stalni signal sa Papuka i Belja,sa Papuka samo uz bolju uhf antenu,
      a sa Belja i uz običnu univerzalnu logicu.Radi se o tome da je Sremska Kamenica smještena dijelom na brdu na većoj nadomorskoj visini,neki dijelovi i na 230m
      nadomorske visine.Sam Novi Sad mislim da bi sa dobrom antenom i osjetljivim prijemnikom bez prepreka u smjeru odašiljača mogao imat stalni signal sa Belja,mada je na granici.
      Visina odašiljača Belje može optičkom vidljivosti u ravnici pokrit do oko 80km,Novi Sad je oko 20km dalje,a snaga odašiljača na granici da to pokrije,al ako je neki neboder od 50ak metara i tamo se stavi antena mislim da bi to sa dobrom opremom moralo ić.

The post was edited 1 time, last by Chango ().

• @Antena Man
      da, B&B su prigušeni, dakle manje zrače na istok, prema Srbiji.
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)
    • deejay77hr wrote:

@Antena Man
      da, B&B su prigušeni, dakle manje zrače na istok, prema Srbiji.

[Rasprava] Efektivna izračena snaga DVB-T odašiljača

Kako se vidi iz tablice konačnih snaga koju je dao Ord Mantel,Borinci ne guše nigdje,a Belje guši na sjever,na čisti istok u smjeru Subotice,a u smjeru Beograda i Novog Sada ne guši ništa.Samo je problem ta snaga od 15kw erpa za Belje.Dok su Borinci prenisko.

• sorry ne netočnosti, bio sam uvjeren u suprotno temeljem nekih izjava u 4 oka, tablica sve kaže. ;)
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)
    • U Temerinu pored Novog Sada 38 kanal prijem sa Belja konstantan od pocetka emitovanja. Loga 8 ,predpojacalo pa pojacalo kvalitet signala oko 50-60 %. kanal 21 isto konstantan prijem , kvalitet signala 40-50% , ali zato 44 kanal :thumbdown: ,samo u vecernjim satima kvalitet oko 40%. Cim dodje lepo vreme menjam logu 8 za iskru p 47 pa ce i kvalitet biti malo bolji. Antena se nalazi na visini od zemlje oko 15m i ima opticku vidljivost odnosno nema prepreka. :thumbsup:
    • Koliko vidim male su šanse da ću uhvatiti DVB-T sa Belja i Borinaca (trenutno nemam STB-ali nabaviću čim se bude pojavio). Borinci su od mene daleko oko 160 km dok je Belje daleko oko 210 km, i dok je bila analogna nikad nisam imao konstantan signal, najveći problem je taj što mi smetaju okolna brda. Da li može da bude dobar prijem DVB-T signala ako je taj signal reflektovan od brda? Na primer analogni RTS 2 sa Čota ima jači signal kada okrenem antenu na suprotnu stranu ali ima mnogo senki u slici, tako je isto bilo i sa analognim HRT-om naravno kada se pojavi.
      U svakom porazu ja sam video deo slobode i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo.
    • Antena Man wrote:

Koliko vidim male su šanse da ću uhvatiti DVB-T sa Belja i Borinaca (trenutno nemam STB-ali nabaviću čim se bude pojavio). Borinci su od mene daleko oko 160 km dok je Belje daleko oko 210 km, i dok je bila analogna nikad nisam imao konstantan signal, najveći problem je taj što mi smetaju okolna brda. Da li može da bude dobar prijem DVB-T signala ako je taj signal reflektovan od brda? Na primer analogni RTS 2 sa Čota ima jači signal kada okrenem antenu na suprotnu stranu ali ima mnogo senki u slici, tako je isto bilo i sa analognim HRT-om naravno kada se pojavi.

mislim da nema šanse da češ uhvatit stalni signal sa Belja ili Borinaca,stalna analogna slika ocjene 5 +otprilike 4-6db viška je garant stalnog prijema na vrlo osjetljivom prijemniku,ako se koristi ista antena,a ti nisi imao nikakvu stalnu analognu sliku prije i nepostoji antena da stvori takvu razliku.
      Dvb-t signal reflektiran od brda može bit dovoljno kvalitetan,ali i nemora,ovisi o niz faktora,ako misliš na hrvatski dvb-t u tvom slučaju pošto vrlo vjerojatno ta brda nemaju optičku vidljivost sa odašiljačem i pošto su ti odašiljači udaljeni,male snage,mislim da je to posve nemoguće.

• Lokacija Beograd, evo šta hvatam :)

MUX A

HTV1

HTV2

RTL

Nova

Moja uprava

MUX B
      HRT3 i HRT4 crno

RTL2

Doma

MUX D

STV

Sportska tv

KN

CMC

Vinkovačka TV

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
      Strong 6355, Sector 250 analogni rec. + T-Rex&Matrix CAM
      no name anetena 120cm (Astra 19°E-W2 16°E-Hotbird 13°E)
      Fracarro 80cm (motorizovana 30W-62E)
      Orbit 55cm (Intelsat 10-01/Thor3)
    • Ne znam, možda su propagacije, trebam danas proveriti. Inače lokacija Beograd, Banjica 26. sprat

Antena loga3 bez pojačala, kabal 10m :)

Inače, od u Beogradu nisam uspeo uhvatiti DVB-T2, a nabavio sam amazon.co.uk/Alba-STB300HD-Fre…V9I/ref=pd_ecc_rvi_cart_2 prijemnik :( Zato me interesuje da li radi Košutnjak ili ne, jer sa Avale ne mogu primati signal.

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,

The post was edited 1 time, last by Aleksandar ().

• Aleksandar wrote:

Zato me interesuje da li radi Košutnjak ili ne, jer sa Avale ne mogu primati signal.
      Svrati do prvog komsije kome je stan okrenut ka jugu ako ti prijemnik prima dvb-t2 trebao bi imati prijem (CH27)
      stavljanjem prsta u antensku uticnicu!
      Zaboravi Kosutnjak,ko zna sta ce se jos desavati sa dvb-t2,vidis da se na televiziji ne vodi kampanja na tu temu...
    • Niko od njih nema antenu, svi koriste kablovsku :/

Daca Dacovic wrote:

Kako si izbrojao taj 26 sprat ?

Pa valjda znam na kom spratu sam :P Poslednji na vrhu je 26.

Inače, sa Avale ima signala, ali je pun refleksija, praktično negledljiv.

Pink, i ostali su identični, RTS2, RTS1...

• Kažem da analogija sa Avale ima refleksije, ne digitalna, tako da je prijem digitalne nemoguć. Analognu sam postavio samo kao pokazatelj kakav je prijem digitalnog na mojoj lokaciji. Što se Albe tiče, šta je tu je, nisam je kupio već dobio prijemnik, ne mogu se žaliti. Takođe, neko je na ES-u skenirao kanale sa identičnim prijemnikom:

elitesecurity.org/t398977-7-DVB-uredjaji-koji-ga-podrzavaju

Na netu sam istraživao i došao do podataka da je to Harvard box, harvardplc.com/ tj. identičan prijemnik kao

Grundig_GUD300HD (obratite pažnju identičan OSD)
      Technika STBHDH2010
      Manhattan Plaza 700 i još neki Bush, Goodsman...