DMM CVS experimental (nadogradnja)

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• DMM CVS experimental (nadogradnja)

Kako dodati Emu u orginal OE 1.6 DMM experimental images .
      Prednosti i mane.

Prednosti

Cist image lak za update preko software managera (mozes da ga updatujes svaki dan ako ti je volja)
      Brz jer je minimalno opterecen dodatcima.Naravno ovo pod uslovom da ga sam ne opteretis istim.

Nedostatak

Mane u odnosu na tzv tim images i OoZooNa
      je nedostatak plugins i addons kao i manjak nekih informacija u OSD .
      (naravno neke od ovih manjaka je moguce nadograditi po zelji i mogucnostima i u CVS image)

==================================================================================

Kako nadograditi emu sto je ono osnovno nekima ni ne treba vise .

Da bi smo dodali emu moramo izbaciti dccamd i dodati plugin sa kojim mozemo startat/restartat/automatski startat emu po
      dizanju image i dobiti neke info o emu i CS.

Za to mozemo koristiti preradjene pakete iz OoZooNa koje je radio kako ga ja zovem gutevitamine
      Naime ovi paketi se nedaju instalirati u CVS jer u njima je kontrolni file.
      ============================================================================================
      Da krenemo

Instaliramo za svoj box DMM CVS image koji nadjemo ovdje ito onaj za OE 1.6
      pise Images (Opendreambox-1.6)
      na samom vrhu liste je onaj najnoviji.
      sources.dreamboxupdate.com/
      Naravno ove images mozemo instalirati u flash i na USB
      ali pod uslovom da onaj image u flashu koristi iste drivere i loader kao i onaj na USB
      Ja recimo za testiranje koristim BH 1.3.3 sa updatovanim driverima i Meoboot
      naravno moze se koristiti i neki drugi image sa BA
      Sve ovo vazi za orginal boxove za clone ja neznam.
      =========================================================================

Idemo napokon na instalaciju EMU
      u mom ZIP fajlu se nalazi plugin za start/stop/restat i auto emu
      kao i tri emulatora >prvo instaliramo plugin za start/stop/restat i auto emu
      Napravimo po instalaciji restart boxa zatim instaliramo emu fajlove

mgcamd 1.35a ,CCcam 2.1.4 i gbox

Sada iz ZIPa kopiramo u / odnosno u root file po file
      i instaliramo file po file
      moze da se ubace svi emu fajlovi odjedanput ako imas mjesta u flashu
      ako je image u flashu a ako je na USB onda to nebi bio problem.

Po instalaciji izbrisemo fajlove
      Ili ako instaliramo jedan po jedan instalramo jedan pa taj isti izbrisemo
      i sve tako redom.
      ================================
      Dakle kopiramo iz ZIP prvo ipk file koji ima u imenu userscripts u /
      i instaliramo na sljedeci nacin
      Main menu >>Setup>>Software managment>>Install local extensions>>Internal Flash>>OK>>Install extensions

Sada tamo vidimo nas ipk fajl koji smo kopirali u / (t.z.v root)
      ili vidimo sve fajlove ako smo ih kopirali sviju u /.
      (ovo vazi za sve instalacije kako one ako je image u flash i one ako je image na USB ako je image na USB
      onda mozemo kopirati fajlove i u /media/usb i instalirati sa USB Stick u software manageru)

Sada naznacimo fajl ili fajlove koje zelimo instalirati ako vec nisu naznaceni (naznacuje se ili ne sa OK)
      sada pritisnemo zeleno dugme i instaliramo.

Kad smo sve instalirali obrisemo instalacijske fajlove iz / (root u total commanderu 0./*.*)

Sada napravimo restart image i sa plavim dugmetom vidimo nas plugin pod User Scripts
      sada pod execute user Scripts from...bla bla

Aktiviramo nas emu sa start / stop /restat/enable autostart ako zelimo da se emu dize automatski po image startu
      a tu imamo i info gdje mozemo vidjeti CS informacije.

Za svaki slucaj napravimo jos jedan restart i treba da vidimo mapu /var/keys
      ako to nije slucaj pokreni neki emu pa restartaj box to je potrebno da bi se napravila mapa keys.

Naravno prije koristenja emu moramo ubaciti svoje keys konfiguracije u /var/keys
      i za cccam u /etc

Zamolio bih ne saljite PM u vezi ovog threada jer necu odgovoriti
      pitajte ovdje ako ko ima pitanja
      tako da bi i drugi mogli odgovarati.

=======================================

Sto se tice updatovanja samog image ili dodavanja CVS plugins za to koristi
      plugins u Main Menu>>Manage extensions za dodatke,plugins i CVS skinove
      a za sam image update koristi Setup>>Software managment>>Software update
      naravno software manager ima jos mnogo drugih mogucnosti
      no to nije tema ovog threada/posta
      vuplus-community.net

The post was edited 2 times, last by Miro ().

• Ma koristio sam ga milion puta ali kada upucam neku listu u originalni softver jednostavno nemam ništa kada pritisnem plavu tipku za bouquet-e jer tu piše favorites..

edit. Rešeno, ode se u setup-system-customize i stavi yes u enable multiple bouquets...uzgred, neka priča ko šta hoće ali je slika na fabričkom softveru bolja!

The post was edited 1 time, last by vulejov ().

• vulejov wrote:

Ma koristio sam ga milion puta ali kada upucam neku listu u originalni softver jednostavno nemam ništa kada pritisnem plavu tipku za bouquet-e jer tu piše favorites..

Evo sad sam testirao dva puta sa dreamboxedit koristim 3.0.1.4 i oba puta je DM8000 primio listu iz prve
      jedino sto sam primjetio da nije bilo one vrtnjave tockova na ekranu ali lista je unutra ukljucujuci i favorites.

Da ti ipak nisi zboravio da napravis reload settings ili da ukljucis opciju autoreload settings u FTP transfer
      panelu dreamboxedit.

U krajnjem slucaju ako znas mozes u telnetu poslije ubacivanja liste
      da das komande
      prvo
      init 4
      pa onda drugu
      init 3

No sve u svemu kod mene to ide bez problema sa dreamboxedit
      cak mi se cini da su sada settinzi odmah aktivni bez da restartuje enigmu
      jer su odmah unutra.Nevidim tockove da se enigma restartuje.
      Vjerovatno su promjenili u CVS i setinzi rade odmah barem je to moj utisak.

p.s probat cu i na DM500HD kad budem na njemu pa cu javit
      vuplus-community.net

The post was edited 3 times, last by Miro ().

• OK

da dodamo za one koji vole CVS jos jednu dobru stvar u image a to je CCcam info plugin mozda nekima vec znan
      on pokazuje info o CCcam u obliku OSD a moze se dobiti jos vise informacija unutar samog plugina.
      Istina ove informacije je moguce integrisati direkt u sam skin bez dodatnog top bara ali to nekom drugom
      prilikom kad bude neki moj skin.

Instalacija na isti nacin kao nasih emu paketa napisano u prvom postu.
      (Naravno za ecm time nan problem treba ubaciti lib fajl o tome je vec bilo ranije na forumu)

p.s
      Za one koji su pitali neke druge emu kombinacije to cu vidjeti kad nadjem vremena.
      vuplus-community.net

The post was edited 1 time, last by Miro ().

• Pa za smargo ne koristim ali je procedura ista koju smo ranije imali sa images bez drivera a to je ubacivanje dodatnih drivera za smargo barem tako mislim.

Za skinove nemam pojma kad ce i da li ce biti neki skin ,na to sam vec ranije odgovorio.

Za skidanje novih drivera pa oni su vec novi te nema potrebe ubacivati neke nove drivere
      ako si ubacio neki od zdnjih CVS experimental image
      a update sa software managerom ce updatovati cjeli image
      dakle ne samo drivere,vec sve ostalo sto se mjenja gotovo svakodnevno u CVS
      sto je i najveca prednost ovakvog CVS image da su sve promjene stalno u njemu
      ako updatujes image sa software update u Software manageru.
      vuplus-community.net
    • Miro mislio sam ga ubaciti na USB zato sam pitao za nove drivere, jer mi je u flachu DE124.
      A jesili ti probao ovaj image u flachu i jel na njemu radi meobot, ja sam prije mjesec dana probao na ovome imageu instalirati meobot i nije islo.
      Po meni bez toga ovaj image nema pravu vrijednost.
      I KAD GUBE I KAD TUKU UVJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!!