DMM CVS experimental (nadogradnja)

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• minjon wrote:

Miro mislio sam ga ubaciti na USB zato sam pitao za nove drivere, jer mi je u flachu DE124.
      A jesili ti probao ovaj image u flachu i jel na njemu radi meobot, ja sam prije mjesec dana probao na ovome imageu instalirati meobot i nije islo.
      Po meni bez toga ovaj image nema pravu vrijednost.

Pa BH 1.3.3 sa updatovanim driverima radi isto kao osnova za multiboot kao ovaj CVS ,
      ako je zbog toga.
      Medjutim to nije moj cilj multiboot ja ga fakticki koristim jedino zbog toga sto moram testirati stalno nesto
      ali meni licno multiboot ne treba .
      Za ono sto ja koristim meni je i ovaj CVS image dovoljan jer ima sve sto mi treba
      a brzi je nego bilo koji drugi image jer je cist .
      Ubacio sam mu par emulatora ,nastimao mount rucno,ubacio moj skin,dodao ECM info (kad nadjem vremena ubacim ga direkt u moj skin OSD) i vozi.Vise nisam koristio ni u BH images jer mi netreba ,treba mi jos jedna dvije stvari a to cu ubaciti rucno
      i to je to.Super slika super brzina.

Inace ako znas ti mozes lako da sa postojecim materijalom napravis image koji je maximalno skrojen
      za tvoje potrebe a da u isto vrjeme izbacis sve sto ti netreba ili gotovo sve.
      Za tu svrhu je CVS idealan.Iz timskih images ti nemozes da izbacis mnogo toga jer image nebi radio.
      vuplus-community.net

The post was edited 1 time, last by Miro ().

• Da nastavim ovu teoriju

kao sto znate neki decki su poceli praviti skinove koji pokazuju ne samo ono najosnovnije sto imamo recimo u CVS
      vec jos uz gomilu extras koje imamo u tim (images timova) images
      dodali su 4 picona,temparaturu HDD u OSD ,broj obrataj motora u OSD i jos malo
      pa ce staviti u njih i kad im zena ide u krevet.
      Moje misljenje je i da su tim images pretrpani kojekavim glupostima posebice u skinu
      koje korisno ne koristi ni 5% korisnika.Naravno sve je to lijepo za vidjeti ali da li ti treba OLE ne.

Mnogi zaboravljaju da svi ti procesi zamo umanjuju brzinu i samim tim komoditet koristenja SAT prijemnika.
      To je ono glavno sto je bitno.
      Da nam emu stabilno rade da se brzo pali i gasi image da brzo salta kanale itd itd
      kada ti uvalis sve te drangulije u image ne osta nista od njegovih performanci.

To bi se dalo uporediti sa ovim trendom u komp svjetu
      oni dignu processor brzinu da kazemo duplo pa ti recimo uvale vistu koja direkt
      pojede sva ta hard poboljsanja i od njih ne ostane gotovo nista.

Narvno ne treba ici ni u krajnost pa nestvaljati nista novoga i lijep izgled itd
      ali stavljati neki proces koji ti malo ili nikako netreba u front liniju da ti guta
      snagu SAT prijemnika je cista glupost.
      To je i bio razlog sto sam uvjek kritikovao takve trendove ponaosob skinove
      koji u sbei sdrze takve stvari.Naravno korisnik je taj koji treba da odluci sta ce i kako ce da koristi.
      To je ono zbog cega sam poceo da expeimentisem sa CVS jer ako DE ispane na duzu stazu
      onda mi treba image koji ce u najvecoj mjeri zadovoljiti moje zahtjeve.
      Ja sam se i u DE timu uvjek protivio ubacivanjima nekih stvari i uvjek sam codera tri puta pitao e ako to i to dodas
      koji je efekat na sveukupan rad.
      vuplus-community.net

The post was edited 2 times, last by Miro ().

• Inace ako znas ti mozes lako da sa postojecim materijalom napravis image koji je maximalno skrojen

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Miro ovo je dobra ideja. Samo kako to napraviti, scime odvoiti ono sto ti netreba? Prije sam na Humaxu5400 to radio sa nekim programom i bilo je jednostavno otvoris image sa programom i samo stavljas kvakicu na ono sto ti treba i onda to pospremis i dobijes jedan oguljeni image, tako je nekako bilo ako se dobro sjecam. Pa me zanima dali postoi tako neki program i za DM image?
      I KAD GUBE I KAD TUKU UVJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!!
    • minjon wrote:

Inace ako znas ti mozes lako da sa postojecim materijalom napravis image koji je maximalno skrojen

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Miro ovo je dobra ideja. Samo kako to napraviti, scime odvoiti ono sto ti netreba? Prije sam na Humaxu5400 to radio sa nekim programom i bilo je jednostavno otvoris image sa programom i samo stavljas kvakicu na ono sto ti treba i onda to pospremis i dobijes jedan oguljeni image, tako je nekako bilo ako se dobro sjecam. Pa me zanima dali postoi tako neki program i za DM image?

Pa zato postoji u Main Menu Plugin>>Manage extensions i u Setupu Software managment >>Advanced Options>>Packet managment
      a na kraju postoji i ruka da izbaci ponesto.
      Osim toga Software managment krije u sebi jos neke dobre funkcije
      kao sto je Backup i restore settings sa kojom mozes praviti backup i vracati nazad u slucaju da nanovo instaliras image
      kao sto je install local extensions sa kojom mozes instalirati ipk fajlove odnosno pakete .
      itd itd

Slicno je i sa upotrebom Network u System menu
      mnogi i taj dio koriste nedovoljno a i on pruza mnoge mogucnosti a najbitnija za neke je MountManager
      za kreaciju CIFS i NFS share.

U mnogim tim images postoji ova ista funkcija nepotrebno duplo
      naime ova funkcija nije postojala ranije u CVS .

Ja se slazem da nemoze vjerovatno svatko koristiti sve ove mogucnosti jer nezna
      ali najveci je problem sto se mnogi nisu ni potrudili da ih upoznaju i nauce
      naravno za njih je mozda bolja opcija ubaciti gotov tim image
      ali niti u njemu ne koriste iste te opcije i jos vise
      tako da fakticki ti procesi i dodatci stoje bezpotrebno u image
      i opterecuju rad istoga.

Dakle cjela ova tema ce ici u pravcu naravno kad budem imao vremena u obradi nekih mogucnosti
      i opcija CVS image dodavanja ili oduzimanja pojedinih stvari.
      Naravno ja ne koristim sve sto vi koristite pa ce nadam se odgovore na vasa pitanja davati i ostali.
      Naime me imamo momentalno jako mnogo materijala izvan timskih images
      tako da fakticki svak moze da skroji sebi image koji ce njemu odgovarati
      naravno to je moguce i sa timskim images ali kako rekoh neke stvari se nemogu
      jer su cvrsti dio tih images.
      vuplus-community.net
    • Štreber wrote:

Miro da li bi htio napraviti" CCcam 214 NewCS 1.67" i ako može" Mgcamd 1.35a NewCS 1.67"?

Ja nisam testirao pa testiraj u ZIP se nalazi samo Newcs 1.67 (dakle ne i emu) i potrebne start/stop scripte za
      CCcam 2.1.4/Newcs i MGcamd 1.35a/newcs

Dakle moras ako vec nisi imati instalrane ranije ipk fajlove/emu za mgcamd i CCcam
      Instalacija je ista kao za ostale ipk emu fajlove.
      vuplus-community.net
    • vulejov wrote:

Evo već drugi dan koristim originalni softver i više sam nego zadovoljan, kapiram da i on ima previše funkcija za običnog korisnika koji bi samo da gleda TV...jedino što mi fali iz DE je lepši font titlova..

Pa probaj neki drugi skin za CVS

ima ih prilicno nadjes i instaliras sa plugins>>manage extensions>>skins>izaberi sa OK>>crveno>>zuto (process)>>OK
      na isti nacin ih i brises stim da startas neki drugi skin prije brisanja

CVS DMM DM8000

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
      vuplus-community.net

The post was edited 4 times, last by Miro ().

• Jaoooooooooooooo sto je los skin :) Cekam i dalje samo da znas :)
      Праштањем уврjеда човjек се уподобљује Богу=показује Божански карактер.Праштање је мjера љубави!Бог је Љубав и зато је Он и Непресушни Извор праштања. Најкрвавији догађај у историји је Распеће Господа Исуса Христа на Велики Петак.И шта Спаситељ моли за Своје мучитеље са Крста? ”Оче опрости им, јер незнају штo чине"(Na latinici-OVDJE)

VU+DUO i td
    • Zanima me dali se takav cvs image uz one najbitnije dodatke o kojima je Miro pricao moze tako srediti da se negde okaci kao recimo polugotov proizvod pa da takav skinemo i odmah koristimo ono sto je vec skuhano unutra.
    • minjon wrote:

Miro hvala na pojasnjenju!
      Znali neko kako dobiti smargo na ovome imageu, odnosno imali gdje za skinuti smargo treibe za DM800?
      Imam osjecaj da ce mo mi sa Mirom i jos ako se neki znalac prikljuci za mjesec dana dobiti najbolji CVS image.

Smargo ja nemam ali trebalo bi ovako

odes ovdje i skines kernel module s za svoj BOX i OE 1.6

Experimental (opendreambox-1.6)

sources.dreamboxupdate.com/

Tamo vidimo gomilu modula
      tebi po mome treba seriel USB modul i ftdi sio modul za smargo
      skines najnovije a najnoviji su oni sa najvecom verzijom
      recimo

DM800

kernel-module-usbserial_2.6.18-r5.0_dm800.ipk
      i za ovaj neznam da li ti treba vjerovatno ne
      mozes ga naknadno instalirati po potrebi ako neradi smargo
      kernel-module-usbhid_2.6.18-r5.0_dm800.ipk

sta ti jos treba je ftdi smargo driver

kernel-module-ftdi-sio_2.6.18-r5.0_dm800.ipk

Ovdje vidimo da su sve verzije modula r5.0 za ostale boxove mogu biti vise ili nize verzije.
      ===============================================
      Sada instaliramo ove module isto kao sto smo instalirali emu sa software managerom
      ili sad vec mozemo koristiti User script Menu
      u tom slucaju kopiramo fajlove u /tmp a ne u / (root) kao za software manager ipk instalacije

Prvo moramo instalirati ovaj modul
      kernel-module-usbserial_2.6.18-r5.0_dm800.ipk
      pa onda
      kernel-module-ftdi-sio_2.6.18-r5.0_dm800.ipk

Kada smo instalirali modules onda treba da aktiviramo module u bootup fajlu
      dodavanjem sa Linux editorom
      u bootup sljedece na samom kraju
      echo 52 > /proc/progress
      modprobe ftdi_sio

bootup file se nalazi u /etc/init.d/

Ili koristi moj bootup file prepisi postojeci jer ovaj file ima prava 755.

Poslije svega napravi restart image

Da li nam driveri rade mozemo provjeriti u telnetu

komanda
      dmesg

Tamo vidimo svasta nesto ali
      treba da vidimo i ovako nesto

usbcore: registered new driver usbserial
      drivers/usb/serial/usb-serial.c: USB Serial support registered for generic
      usbcore: registered new driver usbserial_generic
      drivers/usb/serial/usb-serial.c: USB Serial Driver core
      drivers/usb/serial/usb-serial.c: USB Serial support registered for FTDI USB Serial Device
      usbcore: registered new driver ftdi_sio
      drivers/usb/serial/ftdi_sio.c: v1.4.3:USB FTDI Serial Converters Driver
      vuplus-community.net

The post was edited 5 times, last by Miro ().

• Pod nazivom "novisfcvs" :)
      Праштањем уврjеда човjек се уподобљује Богу=показује Божански карактер.Праштање је мjера љубави!Бог је Љубав и зато је Он и Непресушни Извор праштања. Најкрвавији догађај у историји је Распеће Господа Исуса Христа на Велики Петак.И шта Спаситељ моли за Своје мучитеље са Крста? ”Оче опрости им, јер незнају штo чине"(Na latinici-OVDJE)

VU+DUO i td
    • Ja sam ZA i da pomognem koliko mogu. Bojim se da je potreban neko ko zna oko kodiranja,sem u slucaju ako bas nebi proizvod bio CVS go ko barut.

VU+DUO i td