Raskid ugovora

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Raskid ugovora

Ukoliko sam negdje na forumu propustio odgovor na ovo pitanje, izvinjavam se.
      Uglavnom, koristim Total TV(BiH paket) od juna 2009.
      Sada bih da raskinem ugovor sa njima, opremu da vratim monteru i dovidjenja prijatno.
      Da li mogu da ocekujem neke sankcije, prijetnje, ucjene ili mozda sudsku tuzbu od strane cijenjene "gospode" iz Total TV-a zbog prijevremenog raskida ugovora, ili ovo moze da prodje bezbolno za obje strane?
      A razloga za raskid je mnooogo, da ne nabrajam sada, samo se treba malo vratiti kroz ovaj forum unazad.
      Ne bih da se ovo pretvori u raspravu za i protiv Taotal-a, nego me jednostavno interesuje moze li se ugovor jednostrano raskinuti(od strane korisnika) prije isteka 24 mjeseca bez (previse) problema.
      Hvala
    • bar paket HBO puta meseci do isteka i to je to ali nebi dao opremu samo rec i kartu!
      ali nikakva svrha ovog nije
      ima bar u srbiji jednostavno prestanu placati i nikom nista oni iskljuce posle mesec do dva a nisam cuo da je neko isao na sud :(
      IMAO JE SEDAM LETA KAD JE REK'O: "BIĆU PRVAK SVETA!"
    • rivernaut wrote:

Možeš raskinuti ugovor, naravno, ali su im dužan platiti iznos mjesečnih naknada do kraja perioda za koji si preuzeo obvezu.
      Ti uvjeti su jednaki za sve providere telekomunikacijskih usluga.

Apsolutno stoji ta konstatacija, ugovor koji sam potpisao stiti ih kao bijele medvjede.
      Medjutim, stvari za koje ih nazalost isti taj ugovor stiti, od izbacivanja pojedinih kanala iz paketa, do zacrnjivanja kanala za vrijeme svjetskog prvenstva, signala na granici gledljivog na nekim kanalima itd itd, malo su, bar u mom slucaju, prevrsile mjeru.
      Dragi montazer ce za koji dan da dobije reciever i karticu, posto je to jedino njihovo vlasnistvo, a ako im se ide na sud...vidimo se.
      Na kraju krajeva, dosta puta se postavljalo i pitanje legalnosti poslovanja pomenute firme u BiH....nista ne prejudiciram, ali ako im se tuzi..nek tuze.
    • Po meni ne znam zašto raskidaš ugovor.... Situacija od juna je samo bolja, a nikako gora... Em novi kanali, em titlovi na animal planet, em dolazi novi satelit...
      Kažeš izbacivanje kanala hmm : bbc, onaj neki dječiji... šuplja priča
      Sa signalom nema problema ako je antena kako treba namještena, dolaskom satelita i taj problem će biti prošlost
      Zamračivanje kanala : Moram priznati da i meni smeta, ali npr. neće nikada zamračiti kanal gdje je utakmica, a da se ista ne može gledati na drugom kanalu: npr. zamračili vaterpolo na rts, ja okrenuo na arenu i gledao ko čovjek...

Pitanje legalnosti u BiH je glupost ne treba ni komentarisati...

teddy wrote:

Na Balkanu većina razmišlja pogrešno. Zato i jeste Balkan, a ne neki bogati region Evrope.

TOTAL TV BH (start+plus+HBO)
      Panasonic Viera TX-L39E6E
      Total TV novosti
    • Toni wrote:

Možda je čovjek našao bolju alternativu? A i napisao je da ne želi raspravu za i protiv Totala... :rolleyes:

Toni, upravo si u dvije recenice rekao ono sto bih ja vjerovatno malo opsirnije sad ovdje izlagao :thumbup: .
      Bas tako, alternativa...da li i koliko kvalitetnija da ne ulazimo u pretjerane rasprave oko toga.
      Sto se tice zamracivanja programa, uglavnom postoji alternativni kanal u totalovoj ponudi, sto nazalost nije bio slucaj na pocetku SP u fudbalu.
      RTS je bivao zamracen, a muke se nastajale u danima kada je BHRT imao pravo prenosa a ne dva druga javna emitera koja se emituju u sklopu Total-a.
      Posle je bilo...vec poznato, dodavanje BHRT-a, ekspresno u ponudu.
      Da li su pripreme za najvece sportski dogadjaj godine prosle nezapazeno za odgovorne iz Total-a, pa nisu imali vremena(4 godine) da se pripreme da oni koji placaju uredno svoje(ne bas male) racune i dobiju ono sto su platili.
      Neko ce reci, bilo pa proslo, ali hvala, ne vise.
      Evo sad ja zapoceh raspravu.
      Znaci, nije pitanje zasto, nego KAKO, i naravno moza li uopste.
      Hvala

The post was edited 1 time, last by hitsms ().

• Toni wrote:

Alternativa je Telemach?

Ne, alternativa je Mtel IPTV, paket sa ukljucenim internetom i telefonom.
      Bolje ili ne, nebitno, kao sto rekoh da ne ulazimo u pretjeranu raspravu oko toga, veliki sam djecak pa valjda mogu sam da donosim neke odluke,a? :P
      Elem vidjecemo, IPTV radi vec nekih dvadesetak dana, i za sada nikakvih problema.
    • Dobro kako hoćeš...

Uglavnom oko ugovora ne možeš tek tako nešto potpisati pa ona raskidati kako ti volja... Ako ti je do kraja ugovora ostalo godina dana, moraš platiti iznose mjesečnih pretplata i onda raskineš ugovor...

teddy wrote:

Na Balkanu većina razmišlja pogrešno. Zato i jeste Balkan, a ne neki bogati region Evrope.

TOTAL TV BH (start+plus+HBO)
      Panasonic Viera TX-L39E6E
      Total TV novosti
    • dzeremi wrote:

Ako ti je do kraja ugovora ostalo godina dana, moraš platiti iznose mjesečnih pretplata i onda raskineš ugovor...

Najbolja preporuka je izdrzati do kraja sa najminimalnijim paketom (HBO). Onda vracanje uglavnom samo risivera i kartice.
      Alternativa je placanje fiksne cifre (sigurno odredjene) za otkaz ugovora bez obzira na datume, opet uz vracanje pomenute opreme.
      Treća opcija bi mogla biti najbezbolnija, ako bi se u kontaktu za obliznjim monterom (zastupnikom/dilerom, ili onim od koga se nabavilo) nagodilo za prepis ugovora na neku drugu osobu.
    • astp wrote:

dzeremi wrote:

Ako ti je do kraja ugovora ostalo godina dana, moraš platiti iznose mjesečnih pretplata i onda raskineš ugovor...

Najbolja preporuka je izdrzati do kraja sa najminimalnijim paketom (HBO). Onda vracanje uglavnom samo risivera i kartice.
      Alternativa je placanje fiksne cifre (sigurno odredjene) za otkaz ugovora bez obzira na datume, opet uz vracanje pomenute opreme.
      Treća opcija bi mogla biti najbezbolnija, ako bi se u kontaktu za obliznjim monterom (zastupnikom/dilerom, ili onim od koga se nabavilo) nagodilo za prepis ugovora na neku drugu osobu.

:thumbsup: kako je kolega @astp napisa ovo su ti najbolje solucije ..nek mi mislimo kolko su u banani države u kojima živimo opet stižu ovrhe..kod nas nema više sudskih postupaka itd sad sve obavlja javni bilježnik i on je sad tata -mata .. :thumbdown:
      Cosa Nostra - Samo Techno (Promo)
      youtube.com/watch?v=7BI8pxR57Fs
    • sinanziric wrote:

znači mogao bih platiti resiver + nova kartica i to je to? oni pošalju poštom sve ponovo? ako neko ima iskustva ili zna kako ide neka kaže :)

Placa se izgubljeni (ukradeni-bez zapisnika), a novi je ponovo na reversu..Za tarifu za "jevtinije proci " nisam siguran kako bi sve moglo ..

p.s. Svakako potrebno od dokumentacije:

Source Code

1. http://www.totaltv.tv/Korisnicka+zona/444/Korisnicka+dokumentacija.shtml/nav_start=0

The post was edited 1 time, last by astp ().

• j

bordo_boys wrote:

@hitsms,zasto ne nadjes nekoga ko bi bio zainteresovan da uzme od tebe tu opremu i nastavi placati na svoje ime,jer ima ljudi koji nemaju opcije za kablovsku,IPTV itd ? Moj komsija je nedavno uzeo "Moja TV",nasao covjeka koji hoce Total TV,monteri iz Total TV donijeli nove ugovore,njih dvojica potpisali i zavrseno.

Hvala na savjetu bordo_boys. Montazer koji mi je iznajmio opremu mi je i prijatelj, tako da vjerujem da mi moze to relativno brzo zavrsiti.