Pinned Picons HD & SD (7.490) kanal reference

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• DreamBoxEditor & Picons
      Pokrenuti DreamBoxEditor , odabrati Opcije
      Otvara se prozor Profili. U dnu prozora nalazi se Path for picons on dreambox.
      Upisati lokaciju piconsa u Dreamboxu, kod mene je to /media/usb/picon/, vi stavljate svoju ako se razlikuje od moje.
      Prelazimo na prozor Picon.
      Označimo opciju Download and show picons for service in bouquets list.
      Picon dimensions odabrati 100x60
      Local png directory > Browse > potražimo datoteku sa piconsima na računalu > Ok> Sacuvati
      Dalje je postupak isti kao kad šaljemo listu u Dreambox sa tom razlikom što označimo i opciju
      Upload picons when sending files to dreambox.
      To je sve što se tiče podešavanja.

Usklađivanje piconsa sa reference:
      Pokrenemo DreamBoxEditor i učitamo settings listu
      Sad nam se umjesto naziva kanala pokazuju piconsi.
      Kad stavimo strelicu miša na određeni picon možemo pročitati generalije tog kanala.
      Ako picon ne odgovara ili nedostaje desni klik na njega ili prazno mjesto na kojem bi se trebao nalaziti pa odaberemo opciju Assign Picon to service, potražimo picon koji odgovara i klikemo na njega.
      Kad smo sve sredili šaljemo listu u dreambox zajedno sa piconsima.
      Kao što sam ranije napisao slanje kod mene traje oko 3 minute za 8000 piconsa.
      Još bolji alat za usklađivanje piconsa je Picon Manager ali o njemu drugom zgodom.

Edit zbog nadopune!
      DreamBoxEditor nudi i mogućnost izbacivanja piconsa koji se zbog nekog razloga više ne koriste.
      To radite na način da učitate listu zatim idete na Alati i odaberete opciju Remove all unused Picons from local Picon directory.
      Editor će unutar vašeg selektiranog foldera sa Piconsima napraviti Backup folder i u njemu će biti svi piconsi koji se ne koriste.
      Taj backup folder DreamBoxEditor ne šalje u Dreambox..

The post was edited 2 times, last by Nostradamus ().

• Nostradamus
      Mozes li odvojiti par minuta da objasnis rad sa "picon manager 1.24" pomogucnosti setting kako da podesim da bude najbolje
      Slika picona mi se nepojavljuje kad napravim picons upload te onda neznam dali picon odgovara kanalu pise mi samo N/A
      Izgleda da ovaj tool je jako dobar sto se tice rada sa piconima
    • Nostradamus wrote:

Pokrenuti DreamBoxEditor , odabrati Opcije
      Otvara se prozor Profili. U dnu prozora nalazi se Path for picons on dreambox.
      Upisati lokaciju piconsa u Dreamboxu, kod mene je to /media/usb/picon/, vi stavljate svoju ako se razlikuje od moje.
      Prelazimo na prozor Picon.
      Označimo opciju Download and show picons for service in bouquets list.
      Picon dimensions odabrati 100x60
      Local png directory > Browse > potražimo datoteku sa piconsima na računalu > Ok> Sacuvati
      Dalje je postupak isti kao kad šaljemo listu u Dreambox sa tom razlikom što označimo i opciju
      Upload picons when sending files to dreambox.
      To je sve što se tiče podešavanja.

Usklađivanje piconsa sa reference:
      Pokrenemo DreamBoxEditor i učitamo settings listu
      Sad nam se umjesto naziva kanala pokazuju piconsi.
      Kad stavimo strelicu miša na određeni picon možemo pročitati generalije tog kanala.
      Ako picon ne odgovara ili nedostaje desni klik na njega ili prazno mjesto na kojem bi se trebao nalaziti pa odaberemo opciju Assign Picon to service, potražimo picon koji odgovara i klikemo na njega.
      Kad smo sve sredili šaljemo listu u dreambox zajedno sa piconsima.
      Kao što sam ranije napisao slanje kod mene traje oko 3 minute za 8000 piconsa.
      Još bolji alat za usklađivanje piconsa je Picon Manager ali o njemu drugom zgodom.

Edit zbog nadopune!
      DreamBoxEditor nudi i mogućnost izbacivanja piconsa koji se zbog nekog razloga više ne koriste.
      To radite na način da učitate listu zatim idete na Alati i odaberete opciju Remove all unused Picons from local Picon directory.
      Editor će unutar vašeg selektiranog foldera sa Piconsima napraviti Backup folder i u njemu će biti svi piconsi koji se ne koriste.
      Taj backup folder DreamBoxEditor ne šalje u Dreambox..
      koji dreambox editor koristiš jer ja nemam Path for picons on dreambox
      DREAMBOX DM 500 S
      DREAMBOX DM 800 HD
    • Picon Manager 1.24 Tutorial
      Idemo iz početka.
      Ono gdje većina ljudi griješi kad se po prvi puta susreće sa ovim alatom je kreiranje foldera na pravom mjestu.
      Prilikom instalacije Picon Manager-a on kreira svoje mape u Documents na disku C.
      Prva mapa je PiconManager. Unutar te mape nalaze se četiri mape, Export, Picons, Services i Templates.
      Nas zanima mapa Picons. Unutar te mape nalaze se mape sa nazivima 3D, HD i SD.
      Ulazimo u mapu HD i tu bi se trebala nalaziti mapa sa istim nazivom, dakle HD.
      Ako je nema moramo je kreirati. Ulazimo u tu novo kreiranu HD mapu i tu kreiramo dvije mape.
      Jedna mora imati naziv Name, a druga Reference. Obratite pažnju na veliko početno slovo.
      Sad nam preostaje piconse koje imamo na računalu prebaciti u novo napravljenu mapu Reference.
      To je sve što se tiče kreiranja foldera (mapa).

Sad ćemo podešavati Picon Manager.
      Pokrenemo program i ulazimo, File > Options > Edit
      Kako to izgleda možete vidjeti na slikama. Kod vas mora biti gotovo identično, osim putanje prema settings listi
      Putanju prema settings listi na računalu namještamo u prozoru Services

Na zadnjoj slici vidite otvoren prozor Picons.
      Ovdje moramo podesiti putanju do naše mape sa piconsima. Putanja je ispod naziva Piconpath. Kliknemo na dugme Search i pronađemo mapu HD
      Sve to zaključimo sa Save pa nas program vraća na osnovni prozor.
      Preostaje nam kliknuti na File >Open > Default
      Ako je sve u redu vidjet ćete picone pa ih po želji možete prebacivati između Name i Reference sa zelenim strelicama između picona.

Ako je sve u redu vidjet ćete picone pa ih po želji možete prebacivati između Name i Reference sa zelenim strelicama između picona.

Pozdrav !

The post was edited 1 time, last by Nostradamus ().

• evo download link za : PiconManager_v1_1_.24_Setup.
      v1.24
      -----------------------------------------------------------------------------
      Feature: Import/Export/Reset the configuration file
      Feature: Move/Restore/Delete unused picons
      Feature: Rename channel in bouquets
      Fix: Subservices in bouquets now work
      Fix: Dont must restart after settings reload
      Fix: Service/Bouquets now saved correctly
      Fix: Windowsize now calculated with captionsize
      Fix: Change default servicetypes to 1,2,4,25
      Fix: Dont imports the backupfiles from dreamboxedit anymore
      Fix: Servicetypes in bouquets now correct
      Fix: Channel loading is now faster
      Fix: Some other corrections
      Setup-Fix: Correct startupmenu link
      -----------------------------------------------------------------------------

Source Code

1. http://rapidshare.com/#!download|557l36|283943227|PiconManager_v1_1_.24_Setup.zip|1071

idem se baš igrat sad hvala @nostradamus ..
      Cosa Nostra - Samo Techno (Promo)
      youtube.com/watch?v=7BI8pxR57Fs

The post was edited 2 times, last by antoxx1 ().

• Nostradamus wrote:

Idemo iz početka.
      Ono gdje većina ljudi griješi kad se po prvi puta susreće sa ovim alatom je kreiranje foldera na pravom mjestu.
      Prilikom instalacije Picon Manager-a on kreira svoje mape u Documents na disku C.
      Prva mapa je PiconManager. Unutar te mape nalaze se četiri mape, Export, Picons, Services i Templates.
      Nas zanima mapa Picons. Unutar te mape nalaze se mape sa nazivima 3D, HD i SD.
      Ulazimo u mapu HD i tu bi se trebala nalaziti mapa sa istim nazivom, dakle HD.
      Ako je nema moramo je kreirati. Ulazimo u tu novo kreiranu HD mapu i tu kreiramo dvije mape.
      Jedna mora imati naziv Name, a druga Reference. Obratite pažnju na veliko početno slovo.
      Sad nam preostaje piconse koje imamo na računalu prebaciti u novo napravljenu mapu Reference.
      To je sve što se tiče kreiranja foldera (mapa).

Sad ćemo podešavati Picon Manager.
      Pokrenemo program i ulazimo, File > Options > Edit
      Kako to izgleda možete vidjeti na slikama. Kod vas mora biti gotovo identično, osim putanje prema settings listi
      Putanju prema settings listi na računalu namještamo u prozoru Services

Na zadnjoj slici vidite otvoren prozor Picons.
      Ovdje moramo podesiti putanju do naše mape sa piconsima. Putanja je ispod naziva Piconpath. Kliknemo na dugme Search i pronađemo mapu HD
      Sve to zaključimo sa Save pa nas program vraća na osnovni prozor.
      Preostaje nam kliknuti na File >Open > Default

Pozdrav !

Veliko hvala Nostradamus
      Ja sam juce dosta pokusao rijesiti problem ali sad vidim gdje je bila greska
      nisam kreirao HD folder a nije ga bilo i Name & Reference sam pisao malim pocetnim slovom.
      Veceras kad dodjem doma trebalo bi da je problem rijesen :thumbup:
    • Ma definitivno je bolje raditi picone po Kanalname a ne reference jer i kad promijene frekvenciju i ostale parametre i .dalje će raditi
      dok po reference bih onda imali krivi picon.
      Ja sam sebi napravio bazu s picon managerom iz reference u name i tako mi je najbolje i baza je manja jer recimo Boomerang ima recimo 10 kom i svi koriste isti picon po name a po reference bih svi koristili poseban.
      To je moje mišljenje i meni je tako lakše.
    • Meni se javio ovaj problem.Prije neki dan sam morao da prefleshujem box i normalno picone koji su bilo na usb sam prebacio na PC kako bi ih imao zacuvane.Sve je prebaceno kako treba,ali kad sam otvorio folder na PC-u vidim da su reference picona ispisana malim slovima,dakle nesto kao ovako: 1_0_1_1b03_3fe_1_c00000_0_0_0.png I sad pokusao da ih opet ubacim u box,oni su usli svakako ali nisu prepoznati i nema ih nigde,valjda zbog ovih manjih slova.Baza mi je malo veca,skupljao sam je i sreddjivao dosta vremena,i sad mi pala muka,zar treba svaki picon pojedinacno da preimenujem kako bi ga dobio velikim slovima ili mozda ima neki tool ili nesto slicno da bi njime preimenovao sve picone odjednom...Inace pojedinacno preimenovanje bi me kostaleo jedno 3 godine rada :D