RTi core 1.0.3 BETA

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Jedno pitanje za DDamir posto je negdje gore napomenuo :
      "Jedan mali hint.
      Ukoliko kod bootanja ostane stajati naziv vaseg box-a (Elite, premim+, ...) ili sto vec i nista se ne dogadja neko vrijeme,
      jednostvano pritisnite bilo koju tipku na RCU. Krenuti ce dalje.
      p.DDamir "
      Normalno sam instalirao zadnju verziju E2 sa Azupom
      10:38:04 > Connecting...
      10:38:05 > Login...
      10:38:05 > Login Success.
      10:38:05 > Check rescue mode
      10:38:09 > You have NEW kernel in your AZBox
      10:38:10 > Rescue mode - OK
      10:38:10 > Getting patch.bin ...
      10:39:10 > Getting patch.bin - Done
      10:39:10 > Creating Cramfs
      10:39:11 > FW type : E2 by TheRipper
      10:39:11 > Umount USB
      10:39:11 > FW ver. : E2
      10:39:11 > Creating Partitions...
      10:39:19 > Creating Partitions - Done
      10:39:20 > Formating Partitions...
      10:39:28 > Formating Partitions - Done
      10:39:28 > Preparing...
      10:39:30 > Sending Cramfs ...
      10:40:44 > Sending Cramfs - Done
      10:40:45 > Copying E2 kernel...
      10:44:03 > Copy kernel - Done
      10:44:03 > Copying E2 files...
      10:45:11 > Copying E2 files - Done
      10:45:11 > Finalising Installation
      10:45:14 > Removing tmp files...
      10:45:15 > E2 installed successfully.
      10:45:15 > Rebooting... after ~5sec
      Osim sto mi je kod upisivanja Cramfsa doslo do "Could not write file" i nakon sto sam kliknuo OK sve je krenulo dalje sto se vidi i u procesu Azupa.
      Jucer mi je sve ostajalo nakon butanja na IP adresi i nije se micalo dalje .Danas sam opet stavio oficijalni FW i ponovo pokusao sa E2 i ponovilo se isto.Samo sta sad dolazi Bootanje -VFD Ready -12 ,13 i ostaje na premium i ni makac .Probao sam naravno sa tvojim prijedlogom ali nista .Dali imas ti koju bolju ideju ? Ili je neko drugi prosao isto pa ima koji prijedlog ?
    • kod mene nece ni jedna rezolucija na HDMI kad promjenim sem one pocetne(a na njoj pise da je output component), niti se vrati za 20 sec na prethodnu, niti moze dva puta brzi klik na ok.... a tv je full HD u prethodnim verzijama mi je bilo ok na 1280p

brisao sam videomodeaz svaki put da bih vratio na default....

a preko web interfeaca vidim sliku i podesavanja koja su trenutno ali na tv nema signala...
      Svi svoje hvale, al' zna se ko je rahatluk izmislio....
      73
    • Nalbantic wrote:

Valjda ce se to da ispravi u iducoj verziji.Imam puno povjerenje u RTi momke.Kada su ovo do sada ovako sredili,po meni su ostalo samo sitnice koje treba da se ispeglaju. :thumbsup:
      Pozdrav

Ima tu još puno posla da bi to radilo u nekom egalu sa ostalim E2 ( drugi rec-ovi ), jasno mi je da to nije mačji kašalj i da treba vremena, ispitivanja, itd,itd, najteže mi pada od toga što ne radi interni čitač, nema drivera sa smargo, opet kažem, bar meni
      Svako zbog nečeg kuka i žali se a ovo me najviše ubija
    • Ne zalim se ja nista, to je bio komentar u svrhu da se vidi di su jos problemi

Meni nista za sad ne fali zato sto samo testiram ali i dalje koristim oficijalni

za negdje pol godine-godinu ak se nastavi razvoj mislim da ce bit to to :thumbsup:
      DM7020HD
      gibertini OF105
      Inverto Black Ultra HG single
      i motor Strong SRT DM-2100

>A journey of a thousand miles begins with a cash advance<
    • Šta je novo :

Source Code

1. - New Overclock driver/module ( You can safely set freq. of CPU if You
      2. need more speed, and this will not affect stability of Your receiver ).
      3. - Recording / Subtitles - In Final phase, You can expect in next release
      4. - A/V Settings fixed ( Changing resolutions and outputs for HDMI, Component, Scart etc. )
      5. - Several other fix-es on Enigma 2.
      6. Stay tuned, Christmas is comming and new release with it
      Display All
      AZBox Elite, Premium, Me, MiniMe
      Dreambox 8000
      AZBox Titan - Android 4.1.4 - Twin tuner DVB-S2 - XBMC - Ubuntu 12.04 ARM release
    • Svaka vam cast Mickey Sa i ostali decki iz RTi team . Dosta nas nije ni samo svjesno koliko ste ucinili za taj box.Bez obzira na razlicite komentare mislim da ste ucinili naveci preokret u 2010 sto se tice Fw za Azbox i opcenito u sat industriji na podrucju SW. Dali ste nam nadu i vratili box od vec izgubljenog do boxa koji polako poprima sve svoje funkcije za koje je i namjenjen.