DM8000HD PVR Set up

• DM8000HD PVR Set up

U flash ubacit DMM CVS 3.0.3 image odavde zatim dodajte (ftp) MeoBoot 0.96 odavde i instalirajte preko software managment. Posle instalacije meoboota dodajte (ftp) G3 wizard odavde te isto preko software managment instalirajte G3 wizard

Restart DreamBox

Posle restarta dreamboxa odite plavo dugme a onda Device Manager te uradite maunt za dodatke koje imate dodane na svom dreamboxu, napomena kao label navedite imena od divaces ( cf, usb, sd)

Restart DreamBox

Posle restarta dreamboxa odite u Menu a onda addons i instalirajte MeoBoot na divice koji imate (cf, usb ili hdd)
      Posle instalacije MeoBoota ftp iCVS image odavde u /media/cf/MeoBoot ili media/usb/MeoBoot ili media/hdd/MeoBoot a zatim zeleno dugme MeoBoot panel selektirajte crveno nazovite iCVS image kako vec zelite
      NAPOMENA: obavezno selektirajte NO kopiranje settings iz imaga koji ste stavili u flash jer time kopirate G3 wizard koji ste instalirali u imague u flashu radi maunta divaces te onda necete moci instalirati ponove u iCVS image

Pritiskom na crveno MeoBoot instalirat ce iCVS image na divace po vasoj selekciji

Posle DreamBox restarta i bootinga iCVS image ce postati live, ponove (ftp) G3 wizard te ga instalirajte
      Posle instalacije restartujte dreambox.
      a onda odite plavo dugme Addons te ubacite sto vam je potrebno (cccam, cccam info, cccam config.....)

Da sve na kraju bude lijepo i pregledno dodajte i HD glass14 skin odavde(ftp) u /temp te preko File Browser odite u /temp folder selektirajte .ipk file i instalirajte skin,
      Po zavrsetku instalacije u Menu - Set up - System - skin

Napomena: Nemojte mi slati Privatne poruke da vam pomognem jer nazalost ija nisam bio u ovom duze vrijeme te ako zatrebate pomoc ovdje cemo pokusati ga rijesiti jer i ako ja pogrijesim neko sigurno ce me ispraviti

srdacan pozzz :thumbup:

The post was edited 2 times, last by Tango ().

• Tango wrote:

U flash ubacit DMM CVS 3.0.3 image odavde zatim dodajte (ftp) MeoBoot 0.96 odavde i instalirajte preko software managment. Posle instalacije meoboota dodajte (ftp) G3 wizard odavde te isto preko software managment instalirajte G3 wizard

Restart DreamBox

Posle restarta dreamboxa odite plavo dugme a onda Device Manager te uradite maunt za dodatke koje imate dodane na svom dreamboxu, napomena kao label navedite imena od divaces ( cf, usb, sd)

Restart DreamBox

Posle restarta dreamboxa odite u Menu a onda addons i instalirajte MeoBoot na divice koji imate (cf, usb ili hdd)
      Posle instalacije MeoBoota ftp iCVS image odavde u /media/cf/MeoBoot ili media/usb/MeoBoot ili media/hdd/MeoBoot a zatim zeleno dugme MeoBoot panel selektirajte crveno nazovite iCVS image kako vec zelite
      NAPOMENA: obavezno selektirajte NO kopiranje settings iz imaga koji ste stavili u flash jer time kopirate G3 wizard koji ste instalirali u imague u flashu radi maunta divaces te onda necete moci instalirati ponove u iCVS image

Pritiskom na crveno MeoBoot instalirat ce iCVS image na divace po vasoj selekciji

Posle DreamBox restarta i bootinga iCVS image ce postati live, ponove (ftp) G3 wizard te ga instalirajte
      Posle instalacije restartujte dreambox.
      a onda odite plavo dugme Addons te ubacite sto vam je potrebno (cccam, cccam info, cccam config.....)

Da sve na kraju bude lijepo i pregledno dodajte i HD glass14 skin odavde(ftp) u /temp te preko File Browser odite u /temp folder selektirajte .ipk file i instalirajte skin,
      Po zavrsetku instalacije u Menu - Set up - System - skin

Napomena: Nemojte mi slati Privatne poruke da vam pomognem jer nazalost ija nisam bio u ovom duze vrijeme te ako zatrebate pomoc ovdje cemo pokusati ga rijesiti jer i ako ja pogrijesim neko sigurno ce me ispraviti

srdacan pozzz :thumbup:
      Instalirao image CVS 3.0.3. po gore navedenim uputama.
      MeoBoot sam instalirao na USB,kad krenem u instalaciju image-a on uredno instalira image i restartira Box,tj,podize image ,ali onaj iz flasha.
      U citavom tom procesu nigdje se ne pojavi Logo od MeoBoota gdje se inace moze birati zeljeni image.Kada odem u Plugin browser i biram image,
      on krene u botanje,ali uvijek podigne image iz flasha,a ne onaj zadani.Molim za pomac,bio bih vrlo zahvalan !
      DREAMBOX 8000HD PVR DVD ?( ?( ?(

The post was edited 1 time, last by kopjejkin ().

• Dali si ftp zeljeni image u media/usb/MeoBoot a onda zeleno dugme na daljinskom te selektirao MeoBoot a onda crveno zatim imenovao zeljeni image selektirao NO za kopiranje settinga od image iz flasa i onda Crveno , tad bi se trebala pojavit slika od MeoBoot govoreci ti da sacekas dok se image ne instalira, posle toga DB ce se restartovati i kad bude buting vidjet ces da ce se pokazati MeoBoot menu i unjemu ce imat -flash i - tvoj instalirani image
    • Sve instalirano kako ti navodiš.MeoBoot je instaliran u njegovom menu osim imigea u flasha mogu birati željeni image te me pita želite li botati Peter Pan imige potvrdim sa Ok.Krene rebot i podizanje imige ali do kraja instalacije ne pojavljuje se MeoBoot na ekranu televizora a morao bi .Bilo koji image odaberem uvjek mi se instalira imige iz flsha.
    • kopjejkin wrote:

Sve instalirano kako ti navodiš.MeoBoot je instaliran u njegovom menu osim imigea u flasha mogu birati željeni image te me pita želite li botati Peter Pan imige potvrdim sa Ok.Krene rebot i podizanje imige ali do kraja instalacije ne pojavljuje se MeoBoot na ekranu televizora a morao bi .Bilo koji image odaberem uvjek mi se instalira imige iz flsha.

dali si instalirao MeoBoot to jest dali si selektirao usb i instalirao MeoBoot unutra kad si ftp MeoBoot prvi put u Image u flash, dali si uradio Maunt usb-a
      Nesto ovdje nestima.
      Uradi tacno sve sto sam ja uradio koristi iste images kao sto je kodmene, i reci mi gdje zapnes , kad rijesimo problem onda sebi mozes mijenjat kako zelis :thumbup:
    • kopjejkin wrote:

Sve instalirano kako ti navodiš.MeoBoot je instaliran u njegovom menu osim imigea u flasha mogu birati željeni image te me pita želite li botati Peter Pan imige potvrdim sa Ok.Krene rebot i podizanje imige ali do kraja instalacije ne pojavljuje se MeoBoot na ekranu televizora a morao bi .Bilo koji image odaberem uvjek mi se instalira imige iz flsha.

ista stvar i kod mene pa sam se vratio na BarryAllen i sve radi ko zmaj :thumbsup:
      DM8000
      DM7000
      Azbox Premium HD
    • Instalirao sam Barry Alen na CVS 3.0.3 koji je sada među pluginsima instaliran uflashu.tu nastaju problemi za mene jer nikako ne uspjevam ga instalirati na usb stick.Napominjem da sam usb formatirao i incijalizirao te uDevice Manager infou ga vidim pod Type:SCSI(direct-access)/dev/sdb
      Nikada do sada nisam koristio Barry Alen te mi ispada ovo kao nepremostiva prepreka u odnosu na MeoBoot kojeg sam koristio do sada.
      Procitao sam upute od Zupya kako instalirati B.A,ali bez uspjeha
      Molim pomoć i unaprijed hvala!!!
      DREAMBOX 8000HD PVR DVD
      HDD 1 TB ?( ;( ;(

ps.Da li na ICVS GP3 radi WLAN mreza? ?(
    • kopjejkin wrote:

Instalirao sam Barry Alen na CVS 3.0.3 koji je sada među pluginsima instaliran uflashu.tu nastaju problemi za mene jer nikako ne uspjevam ga instalirati na usb stick.Napominjem da sam usb formatirao i incijalizirao te uDevice Manager infou ga vidim pod Type:SCSI(direct-access)/dev/sdb
      Nikada do sada nisam koristio Barry Alen te mi ispada ovo kao nepremostiva prepreka u odnosu na MeoBoot kojeg sam koristio do sada.
      Procitao sam upute od Zupya kako instalirati B.A,ali bez uspjeha
      Molim pomoć i unaprijed hvala!!!
      DREAMBOX 8000HD PVR DVD
      HDD 1 TB ?( ;( ;(

ps.Da li na ICVS GP3 radi WLAN mreza? ?(

dbolehr1 je negdje objasnio meni kako da instaliram BA
      potrosio sam 2 dana pokusavajuci ali na kraju sam ponove vratio se na MeoBoot 0.96
      BA nema sanse da instaliram na CF, sve sam pokusavao ali neide svaki put ode na HDD
      Do neke nove prilike ostaje MeoBoot 8)
    • Tango wrote:

dbolehr1 je negdje objasnio meni kako da instaliram BA
      potrosio sam 2 dana pokusavajuci ali na kraju sam ponove vratio se na MeoBoot 0.96
      BA nema sanse da instaliram na CF, sve sam pokusavao ali neide svaki put ode na HDD
      Do neke nove prilike ostaje MeoBoot 8)
      ako si formatirao kartu u EXT2/3, FAT / FAT32, i ako ti poslije boot-a je ne prepozna i ne instalira BA na CF, napravi ordner oli ti folder(na karti naravno) i nazovi ga "noba" i trebalo bi funkcionirati
    • pogledaj si flesh image dali imas u /etc/fstab ovu liniju
      /dev/sdd1 /media/cf auto defaults 0 0
      ako ne moras je staviti,sdd1moze biti sdc1 sde1 ovisi gdje ti je CF kartica montana.
      I stvarno nemoj vise flashirati stavisi org.image u flash inediraj dm8000 je preskup za neka prevelika igranja s njim.druga stvar da stavljas image u mooltiboot formatiras ga nanovo i nema nikakve stete
      DM8000
      DM7000
      Azbox Premium HD