Total tv Hrvatska novi korisnik

• Nakon Seemore-a te DIGI TV,odnedavno sam postao novi Bnet Total TV pretplatnik.Sadržajem sam zadovoljan(prva 3 mj.sve otključano za 1 kn mjesečno :rolleyes: ).
      Nezadovoljan sam Echolite receiverom,iako mi je prije na Digi TV bila lošija slika sa njihovim Humaxom. Glavna zamjerka je što listu kanala ne mogu sam na receiveru urediti? Evo,upravo gledam MGM,emitira u osnovnom Bnet paketu na visokom 13.mjestu je na popisu,a prijevod samo na ćirilici! Inače na ostalim kanalima je uredna lokalizacija,dosta slabija slika je na SportKlub + Croatia(jedan od mojih favorita!) Pinkovi su na ćirilici,ali na njih se neću pretplatiti. Inače,OK mi je i dodatni srpski paket,za samo 10 kn mjesečno,mislim da ću se pretplatiti.Prva TV ima dosta filmova,koliko vidim sve latinica( na ćirilici baš nisam brz u čitanju) Eto,to su moji prvi utisci,za sada OK...
      Mecool KIII PRO, Android TV Box (Android 7.1) DVB-T2(H.265 HEVC)/S2/C (CCcam) S912/3GB/16GB
    • brođanin wrote:

Nakon Seemore-a te DIGI TV,odnedavno sam postao novi Bnet Total TV pretplatnik.Sadržajem sam zadovoljan(prva 3 mj.sve otključano za 1 kn mjesečno :rolleyes: ).
      Nezadovoljan sam Echolite receiverom,iako mi je prije na Digi TV bila lošija slika sa njihovim Humaxom. Glavna zamjerka je što listu kanala ne mogu sam na receiveru urediti? Evo,upravo gledam MGM,emitira u osnovnom Bnet paketu na visokom 13.mjestu je na popisu,a prijevod samo na ćirilici! Inače na ostalim kanalima je uredna lokalizacija,dosta slabija slika je na SportKlub + Croatia(jedan od mojih favorita!) Pinkovi su na ćirilici,ali na njih se neću pretplatiti. Inače,OK mi je i dodatni srpski paket,za samo 10 kn mjesečno,mislim da ću se pretplatiti.Prva TV ima dosta filmova,koliko vidim sve latinica( na ćirilici baš nisam brz u čitanju) Eto,to su moji prvi utisci,za sada OK...

Kako je taj eholite spojen sa tv,skartom ili hdmi kablom pa velis da je slika dosta bolja od digijevog humaxa.
    • zggo wrote:

brođanin wrote:

Nakon Seemore-a te DIGI TV,odnedavno sam postao novi Bnet Total TV pretplatnik.Sadržajem sam zadovoljan(prva 3 mj.sve otključano za 1 kn mjesečno :rolleyes: ).

Kako je taj eholite spojen sa tv,skartom ili hdmi kablom pa velis da je slika dosta bolja od digijevog humaxa.
      Spojen je običnim scart kablom,kao što je bio i Humax.Na Digiju sam uvijek imao mračnu sliku,sa lošom bijelom bojom.Ne znam,ova slika je prilično korektna,očekivao sam znatno lošiju,čak sam odmah od instalatera naručio HDMI receiver,međutim on ga nije imao,pa mi je dao obični Echolite u zamjenu dok ne dođe uređaj,a ja ga sad neću mijenjati i plaćati dodatnih 25 kn mjesečno jer je ovo u redu.
      Mecool KIII PRO, Android TV Box (Android 7.1) DVB-T2(H.265 HEVC)/S2/C (CCcam) S912/3GB/16GB
    • darkos1 wrote:

meni je glavna zamjerka uređivanje liste kanala..
      stvarno ne vidim razlog da to više ne srede prema volji pretplatnika.
      Kao što sam i ja prije napisao-to je ogromno razočarenje.Svašta.Promijenio sam mnogo receivera,i ovo je 1.kod kojeg ja nisam "gazda" kod slaganja redoslijeda kanala na listi,brisanja kanala itd :thumbdown:
    • Ja sam imao prilike videti prijemnike i ostalih NDS provajdera kod kojih je isti slučaj kao sa Totalom. Lista se ne skladišti permanentno u prijemniku kao što smo navikli, već se uvek ažurira, pa s toga kad nemate signala nema ni liste kanala, već stoji "Učitavanje..."

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
      Strong 6355, Sector 250 analogni rec. + T-Rex&Matrix CAM
      no name anetena 120cm (Astra 19°E-W2 16°E-Hotbird 13°E)
      Fracarro 80cm (motorizovana 30W-62E)
      Orbit 55cm (Intelsat 10-01/Thor3)
    • Aleksandar wrote:

Ja sam imao prilike videti prijemnike i ostalih NDS provajdera kod kojih je isti slučaj kao sa Totalom. Lista se ne skladišti permanentno u prijemniku kao što smo navikli, već se uvek ažurira, pa s toga kad nemate signala nema ni liste kanala, već stoji "Učitavanje..."

Baš tako, lista se učitava signalom.
      Onda relacija:
      Broj pozicije kanala u listi - freqv. istog i okolnih u listi je posebna priča i nije kao kod drugih risivera, upravo zbog citiranog.
      Opet to povlači onemugućavanje slaganja kanala korisnicima, a posebno brisanje iz liste, ili samo prividno izostavljanje..

Svakako i da se lista ne učitava signalom (preko nekog od defin. tp-a.) , onda bi se korisnicima moralo ostaviti da je sami uz sw-ski novopostavljenu opciju updata liste srede . Pitanje je koliko su oni ukupno spremni za to, da li ih to zamara...itd..

Opcija slaganja kanala iz ponude bi svakako napravila probleme.
      Bilo bi :
      " nešto sam stisno i nestali mi neki kanali , nemam ih već 20 dana ? " (kad se priznaje greška)
      " neznam kako su mi se izgubili neki kanali , nemam ih već 20 dana , a plaćam!"

brođanin wrote:

Promijenio sam mnogo receivera,i ovo je 1.kod kojeg ja nisam "gazda" kod slaganja redoslijeda kanala na listi,brisanja kanala

Da i meni bi odgovaralo da je tako, ali nije nažalost. Opet kad bih na vagu stavio sve ovo , a postavio se u uloge svih strana, zbog ipak mnogo manje potencijalnih nezadovoljnih korisnika bih uradio isto kao što je.