BH Image for DreamBox

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• znate svi da svaki image bazira na image od multimedija lebs. osim na ovom forum-u niko ne vise price o potrebi povratka tog tima. ne razumem gde je stos?!

ima te velik i dobar izbor:

OoZooN
    Newnigma2
    OpenPLi
    IHaD
    Peter Pan Neverland
    Merlin2 Excalibur
    itd.

ocigledno ne zavisi DMM od reklame a da zavisi od podrske BH image.. :huh: :rolleyes: ^^
    pogledajte samo "balance sheet" nakon samo jedne godine postojena multimedija lebs. o DMM ne moram nista ni pricati.
  • @Miro
    Svakog dana mi je sve jasnije razlog zbog cega nema vise BH i zasto je nestala podrska za isti image.
    Ali to nemora da bude razlog da EX Yu programeri/dizajneri ponove kao sto neko rece ne osnuju elitu za DreamBox podrsku bila ona na hobby bazi ili kao ruDream na bazi zarade eura

Alen rece da se salju e-mail DMM i trazi ponovo podrska BH images za DB
    Moje licno misljenje je da to vode nepije, neko vec nabroja koliko razlicitih images imamo sto znaci jedan vise ili manje vode nepije

Nije mi tacno poznata struktura BH teama ko su sve njegovi clanovi, dali je to craud samo sastavljen od EX Yu ili tu ima jos uvijek i zabara X(
    Zasto sam ljut na pojedine zabare moj licni razlog
    Godinama sam radio na podrsci FUNLONY image za DM7000 Enigma1 i shvatio da vecina od njih je kupila eurice dok smo mi pojedini radili na dobrovoljnoj osnovi :huh:

Ja mislim da EX Yu je jaka sa osobama koje imaju veliko znanje i iskustvo u C+, C++, Graphics HTML, FTP itd itd te da nam nebi bio problem da se napravi i jedan cisti image support team od EX Yu clanova pa nek se i zove niko neznanovic ali samo nek je nas 100%

Iskreno misljenje ako se u ovom topiku skupi vecina osoba koja je za image pravljen od strane EX Yu clanova onda cu licno stupiti u kontakt sa DMM sa molbom za dozvolu ovog projekta

Tango
  • Ja respektiram svaciji izbor imagea ali nerazumijem pojedine kad kazu imate hrpu drugih imagea pa predjite na njih. Problem je u tome sto kad predjes na drugi image to ti je isto kao kad sjases dobra konja i zajses na otrcano magare. A u krajnjem slucaju tema je tko je za BH a ne za neko magare. Budite jednom uljudni i drzite se teme.
    I KAD GUBE I KAD TUKU UVJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!!
  • Po pisanjima nekih kolega ispade da nikome netreba BH image pa bi smo mogli zavrsiti diskusiju

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Da odgovorim onim ozbiljnijim , da tim vec postoji godinama i srz tima je godinama nepromjenjen
    dakle oni koji su ranije radili image i skinove rade i dan danas.
    Dakle po tom pitanju nema sta da se diskutuje jer nitko ko je ranije radio
    na image nije napustio tim cak naprotiv nas tim je jaci nego ikad jer imamo dosta novih ljudi.

To da li ili ne DMM ima interes za nas tim i images ostavit cu u sredini
    jer imamo vise nego dovoljno zainteresovanih za nasu podrsku.
    Mislim da ce to njih i te kako kostati musterija sve vise i vise
    i da su po tom pitanju napravili ogromnu gresku.

To da ima jos images ima da ima mnogo kvalitetnih images i timova nema.
    Ja sam ubjedjen da ce se ovakvom politikom DMM ta potpora stalno tanjiti
    sto i vidimo u zadnjih godinu dana ,mislim na kvalitet ne na kvantitet.

Da nebi ispalo da ja trazim nekakvu podrsku i potporu za nas tim
    ja cu se povuci iz diskusije jer meni ta potpora netreba
    a koliko znam ni nasem timu.
    Ako DMM treba podrska oni ce se sami javiti a ako ne opet dobro
    mi idemo dalje sa onima kojima treba nasa podrska koji cak salju ljude
    sa daljine hiljade kilometara na razgovore sa nama.
    A DMM neka sjede gdje sjede dok jos mogu.

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
    vuplus-community.net
  • @ tango

nije losa ideja al toga nece bit.

taj koji zna ce naplatit svoje znanje. ja licno poznajem u njemackoj tri "exyu" firme koje proizvode hd resiver gde su nasi ljudi vlasnici. oni su svatili politiku pa proizvodu sad i hd resiver sa linux podrskom.
    a sto se tice balkan dok je na exyu prostora kupovna moc niska nasi ljudi ce hekirat/pravit image za klon boxove i zaradjivat pare na tome.

just my two cents
  • I ja se pridruzujem mada vidim da od toga nema nista. Takodje bih volio da radi na clone boxovima.
    Opet mi nije jasan Miro sa svojim objasnjenjima. Miro, boli me dupe sta misli Dream Multimedia, napravite nam jedan image evo vidis da ima ljudi raspolozenih i da plate ako treba. Posto si rekao da nije do placanja, onda nam napravite besplatno pa da i mi uzivamo.
    Ja i dalje koristim onaj stari 1.3.3d iako sam probao sve moguce image mislim da je ovaj jos uvijek najbolji i ponovo sam se vratio na njega. Da mi nije mrsko sad stavljati neki drugi image u flash rado bih stavio taj patchirani BH od ramiMAHER-a.
    Pozdrav svima, i nadam se da ce se ova trakavica konacno zavrsiti.
    World of Basketball
    Hoops Universe
    Kutak za djecu

Dreambox 800 HD clone, antena 120 cm, super jack motor.
  • Cao svima....
    I ja sam se malo pozabavio ovom temom oko BH Image-a i naravno da bih zeleo kao svaki drugi jedan BH Image na moj
    Dreambox.Zato sam pazljivo citao ovu temu i poslao sam juce jedan Mail firmi DMM u korist BH Image-a i za njegov Support.
    Jutros sam dobio ovaj Mail od DMM-a:

Sehr geehrte(r) Mister mac_xxl,

tut mir Leid, aber ich befürchte dass ich Ihnen da nicht weiterhelfen kann!
    Das hat nichts mit einem bestimmten Entwicklerteam oder Image zu tun, wir
    geben keinerlei Support zu jeglicher Fremdsoftware - egal welches Image!

Vielen Dank für Ihr Verständnis

Nisam hteo prevoditi na engleskom jer bi prevod bio ne tacan ali znam da ovde veliki broj ljudi govori nemacki.
    Kako ja vidim on ne daju nikome podrsku i niti ih interesira nijedan drugi Image.
    Sada ja ne znam koliko im je za verovati.

Pozdrav
    mac_xxl
  • //

Dambo wrote:

I sada?
    Zatvoreni krug.
    DMM ne j**e korisnike ni pod razno. BH tim kažnjava DM korisnike zbog postupaka DMM-a.

nije istina.Da ne brinu o korisnicima ne bi odgovorili na mailovi ni tebi ni meni ni svakom liku koji se sjeti nesto pitati ili napisat,jel da?
    naravno da nece priznati preko jednoga maila ili javno podrsku za kojekave "strane" image,a zna se i zasto :rolleyes:
    Oni daju podrsku gemini teamu,i to zna svaka ptica na grani,pa gdje bi oni zavrsili da uzmu pod ruku svaki team koji postoji na sat sceni..
    dapace,vjerujem da podupiru teamove (ukiljucujuci tadasnji DE team) sa receiverim itd,sto nije mala stvar,e sad sto teamovi hoce veci komad kolaca,u to ne ulazim..
    uzmite samo koliko dodje jedan DM 8000,800,500 itd(novi modeli ),zajedno mnogo para zar ne,sto clanovi teamova dobiju na poklon...no neka,ajmo dalje..
    Nisam ovdje da branim DMM,nego da kazem i drugu stranu price,da nije DMM kriv,nego ljudi koji su u kontaktu s njima,odnosno bivsi clan BH teama..A to sto Miro cijelo vrijeme optuzuje DMM,to se svodi na to da se salju mailovi istima,te se vrsi pritisak na njih,nista drugo..
    E sad da li ce meni opet post biti obrisan ili ne,sasvim mi je svejedno,jer nisam jedini koji ovako misli,i na ovom forumu i na drugima,pa pogledajte samo kako su na Sat universu pricu brzo zavrsili o ovoj temi,bez obzira sto je Miro i tamo VIP clan..
    imao sam prilike pricati sa jedim Turetom koji drzi sat shop,izravni handler DMM,kad sam ga pitao za ovaj problem,on nije znao o kojem teamu pricam.oni znaju samo za Gemini.mislim da sam s ovim sve rekao.
  • mac_xxl wrote:

Cao svima....
    I ja sam se malo pozabavio ovom temom oko BH Image-a i naravno da bih zeleo kao svaki drugi jedan BH Image na moj
    Dreambox.Zato sam pazljivo citao ovu temu i poslao sam juce jedan Mail firmi DMM u korist BH Image-a i za njegov Support.
    Jutros sam dobio ovaj Mail od DMM-a:

Sehr geehrte(r) Mister mac_xxl,

tut mir Leid, aber ich befürchte dass ich Ihnen da nicht weiterhelfen kann!
    Das hat nichts mit einem bestimmten Entwicklerteam oder Image zu tun, wir
    geben keinerlei Support zu jeglicher Fremdsoftware - egal welches Image!

Vielen Dank für Ihr Verständnis

Nisam hteo prevoditi na engleskom jer bi prevod bio ne tacan ali znam da ovde veliki broj ljudi govori nemacki.
    Kako ja vidim on ne daju nikome podrsku i niti ih interesira nijedan drugi Image.
    Sada ja ne znam koliko im je za verovati.

Pozdrav
    mac_xxl

naprotiv kolega, ovdje baš veliki broj ljudi ne govori njemački pa bi te zamolio da drugi put bar prevedeš na engleski jezik koji je ipak daleko razumljiviji jezik od njemačkoga večini forumaša ;(