BH Image for DreamBox

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Freon wrote:

Potpis i moj!

Stavio sam ICVS image s GP3 pluginom i nije mi to to...
    BH 1.3.3 mozda i je stariji image, ali vozi ko Nikki Lauda :D

Potpisujem u potpunosti.
    Mozda je to stvar navike ali zaista ni na jednom drugom imageu nisam imao brzinu i stabilnost kao na bh 1.3.3.Probao sam isto tako sve ove nove image od novog dream elite pa do icvs ali bezze sve opet se vrati pouzdani 1.3.3. u flash i rekao sam nema vise mijenjanja dok bas ne bude neka revolucija
    Dreambox 800 HD :smilie90:
  • sandokan1 wrote:

//

Dambo wrote:

I sada?
    Zatvoreni krug.
    DMM ne j**e korisnike ni pod razno. BH tim kažnjava DM korisnike zbog postupaka DMM-a.

nije istina.Da ne brinu o korisnicima ne bi odgovorili na mailovi ni tebi ni meni ni svakom liku koji se sjeti nesto pitati ili napisat,jel da?
    naravno da nece priznati preko jednoga maila ili javno podrsku za kojekave "strane" image,a zna se i zasto :rolleyes:
    Oni daju podrsku gemini teamu,i to zna svaka ptica na grani,pa gdje bi oni zavrsili da uzmu pod ruku svaki team koji postoji na sat sceni..
    dapace,vjerujem da podupiru teamove (ukiljucujuci tadasnji DE team) sa receiverim itd,sto nije mala stvar,e sad sto teamovi hoce veci komad kolaca,u to ne ulazim..
    uzmite samo koliko dodje jedan DM 8000,800,500 itd(novi modeli ),zajedno mnogo para zar ne,sto clanovi teamova dobiju na poklon...no neka,ajmo dalje..
    Nisam ovdje da branim DMM,nego da kazem i drugu stranu price,da nije DMM kriv,nego ljudi koji su u kontaktu s njima,odnosno bivsi clan BH teama..A to sto Miro cijelo vrijeme optuzuje DMM,to se svodi na to da se salju mailovi istima,te se vrsi pritisak na njih,nista drugo..
    E sad da li ce meni opet post biti obrisan ili ne,sasvim mi je svejedno,jer nisam jedini koji ovako misli,i na ovom forumu i na drugima,pa pogledajte samo kako su na Sat universu pricu brzo zavrsili o ovoj temi,bez obzira sto je Miro i tamo VIP clan..
    imao sam prilike pricati sa jedim Turetom koji drzi sat shop,izravni handler DMM,kad sam ga pitao za ovaj problem,on nije znao o kojem teamu pricam.oni znaju samo za Gemini.mislim da sam s ovim sve rekao.

sandokan1 wrote:

//

Dambo wrote:

I sada?
    Zatvoreni krug.
    DMM ne j**e korisnike ni pod razno. BH tim kažnjava DM korisnike zbog postupaka DMM-a.

nije istina.Da ne brinu o korisnicima ne bi odgovorili na mailovi ni tebi ni meni ni svakom liku koji se sjeti nesto pitati ili napisat,jel da?
    naravno da nece priznati preko jednoga maila ili javno podrsku za kojekave "strane" image,a zna se i zasto :rolleyes:
    Oni daju podrsku gemini teamu,i to zna svaka ptica na grani,pa gdje bi oni zavrsili da uzmu pod ruku svaki team koji postoji na sat sceni..
    dapace,vjerujem da podupiru teamove (ukiljucujuci tadasnji DE team) sa receiverim itd,sto nije mala stvar,e sad sto teamovi hoce veci komad kolaca,u to ne ulazim..
    uzmite samo koliko dodje jedan DM 8000,800,500 itd(novi modeli ),zajedno mnogo para zar ne,sto clanovi teamova dobiju na poklon...no neka,ajmo dalje..
    Nisam ovdje da branim DMM,nego da kazem i drugu stranu price,da nije DMM kriv,nego ljudi koji su u kontaktu s njima,odnosno bivsi clan BH teama..A to sto Miro cijelo vrijeme optuzuje DMM,to se svodi na to da se salju mailovi istima,te se vrsi pritisak na njih,nista drugo..
    E sad da li ce meni opet post biti obrisan ili ne,sasvim mi je svejedno,jer nisam jedini koji ovako misli,i na ovom forumu i na drugima,pa pogledajte samo kako su na Sat universu pricu brzo zavrsili o ovoj temi,bez obzira sto je Miro i tamo VIP clan..
    imao sam prilike pricati sa jedim Turetom koji drzi sat shop,izravni handler DMM,kad sam ga pitao za ovaj problem,on nije znao o kojem teamu pricam.oni znaju samo za Gemini.mislim da sam s ovim sve rekao.

Opet moram da te demantujem jer nrkr stvari nisu tacne,a neke jesu.

DMM laze da ne podupire timove i utjece na ostalo preko svojih predstavnika,menadjera i dilera
    to kao prvo.
    To da BH tim nekoga kaznjava nije tacno.Mi nismo nikome nista duzni da bi nekoga kaznjavali
    a imamo i ovako pune ruke posla.
    Ti pokloncici od DMM u obliku prijemnika koji njih ne kosta ni sto dvijesto eura neka oni poklanjaju
    nekom drugom meni ne trebaju .Dostra mi jedan prijemnik ito moze biti i onaj najjeftiniji
    a njih je vec puna kuca a bit ce ih i jos vise
    a ja sam jedini koji ga koristi od svih ukucana ,niti jedan prijemnik nikada nije bio prodan
    i koristili su se svi za rad na images i skinovima.
    Dakle ja nemam nikakve koristi od toga .
    To ti je isto ko kad ti neko pokloni lopatu da mu cjelu godinu dvije kopas njivu.

Glavni razlog za moj demanti je sljedece taj bivsi clan DE tima nije bio nikad u DE timu
    kao clan vec je pysten u tim kao predstavnik DMM i kontakt osoba koja ima kontakt sa DMM
    i sa Timom (procitaj na svim bivsim i sadasnjim forumima da se isti gospodin Tim predstavlja
    kao predstavnik DMM) Ja cisto sumnjam da bi gospodin Tim i gospodin Ferrari poklanjali
    dreamboxove a da nerade direkt ili indirekt za DMM.

Dakle napadi na DMM su legitimni i neradi se na napade nekakvog bivseg clana DE tima.
    To je cista manipulacija i zavaravanje naivnih na svu srecu nismo svi mala djeca.

Odgovor dalje na tvoje insuniacije da kao eto ja tjeram ljude na nekakve emilove
    ako se ne varam vi ste pitali za BH images a ne ja
    meni ne treba DMM a u BH timu sam vec dugo i imam sve sto mi treba
    dakle ja nemam nikakve potrebe da trazim BH podrsku a DMM sa njihovim
    pokloncicima za moje sate i dane rada na image,skinovima,i pomoci na forumima
    korisnicima mi isto jos manje treba jer me kosta samo zivaca i rada.
    Neka oni traze besplatne radnike za pokloncice na drugim stranama
    od mene su imali vise nego dovoljno koristi.

A to da znaju samo za Gemini pa eto im ga neka ga stave u djep.
    Ali van Njemacke pa cak i u Njemackoj ce gubiti i izgubiti jos vise musterija
    sljedece godine jos vise a to im Gemini nemoze vratiti nikad.
    Nadolazak novih konkurenata koji mozda cak prave i kvalitetnije prijemnike
    sa jos vise snage za manje pare je neminovan.
    Dakle njihov monopolizam je razbijen .Istina oni su jos uvjek
    za koplje ispred sa software ali i to se polako tanji jer raste broj onih
    koji koriste ili ce koristiti te druge prijemnike
    tako da kapital tih firmi njima omogucava daleko visi angazman inzinjera unutar i van firme.
    Medjutim cini se da DMM nije toga jos svjesan ali to je tok stvari
    koji se nece dati vise zaustaviti jer inteligencija vise nije locirana samo u jednom djelu svjeta
    i monopolizam pada.
    vuplus-community.net

The post was edited 3 times, last by Miro ().

• Miro
    Posto vec i ptice na grani znaju sta je uradio ramiMAHER sa VU image dali postoji sansa da BH team za nas uradi taj Image ali kako treba i kako dolikuje, ne ovaj hakerski crap koji je izbacio ramiMAHER te da isti pokloni clanovima satelitskog foruma to jest korisnicima DreamBoxa
  • Tango wrote:

Miro
    Posto vec i ptice na grani znaju sta je uradio ramiMAHER sa VU image dali postoji sansa da BH team za nas uradi taj Image ali kako treba i kako dolikuje, ne ovaj hakerski crap koji je izbacio ramiMAHER te da isti pokloni clanovima satelitskog foruma to jest korisnicima DreamBoxa

izgleda da ne čitaš šta @miro piše ili ti je nejasno ...budite razumni i razumite BH.. :thumbsup:
    Cosa Nostra - Samo Techno (Promo)
    youtube.com/watch?v=7BI8pxR57Fs
  • Tango wrote:

Miro

Iskreno da ti kazem neznam ,na tu temu se do sada nije nikad razgovaralo u timu.
    Samo me nemoj pitati da ja pokrenem tu inicijativu jer ja to necu.
    Da ste samo vi korisnici i nasi prijatelji u pitanju u cjeloj ovoj aferi
    ja bi bio prvi koji bi trazio image za vas ali ovako necu
    ako neko pokrene inicijativu ja se necu protiviti.
    Dakle to su te nedoumice izmedju vas iskrenih prijatelja naseg tima i ovih malih
    mangupcica koji misle da su veliki ,dilera i sl

Dakle ponavljam meni je isto zao sto barem u ovom momentu nije moguc nas image
    za vas nase korisnike a siguran sam da slicno ako ne identicno misljenje vazi i za ostale u timu.

Dakle nemam odgovor , i to nije nikada bila nasa intencija vas ostaviti bez nasih images
    mi nismo imali drugog izbora poslije malverzacija koje i dan danas traju vezanih za nas rad
    i tim.
    vuplus-community.net
  • antoxx1 wrote:

Tango wrote:

Miro

izgleda da ne čitaš šta @miro piše ili ti je nejasno ...budite razumni i razumite BH.. :thumbsup:

kolega
    u potpunosti razumijem Mira ali nepitam licno u svoje ime jer ako bi zelio pitati samo za sebe onda bi to ucinio putem PP
    Znaci moje pitanje je bilo konkretno i siguran sam da nisam sam u konceptu istog pitanja za naseg druga, prijatelja, komsiju Mira
  • Miro wrote:

Tango wrote:

Miro

Iskreno da ti kazem neznam ,na tu temu se do sada nije nikad razgovaralo u timu.
    Samo me nemoj pitati da ja pokrenem tu inicijativu jer ja to necu.
    Da ste samo vi korisnici i nasi prijatelji u pitanju u cjeloj ovoj aferi
    ja bi bio prvi koji bi trazio image za vas ali ovako necu
    ako neko pokrene inicijativu ja se necu protiviti.
    Dakle to su te nedoumice izmedju vas iskrenih prijatelja naseg tima i ovih malih
    mangupcica koji misle da su veliki ,dilera i sl

Dakle ponavljam meni je isto zao sto barem u ovom momentu nije moguc nas image
    za vas nase korisnike a siguran sam da slicno ako ne identicno misljenje vazi i za ostale u timu.

Dakle nemam odgovor , i to nije nikada bila nasa intencija vas ostaviti bez nasih images
    mi nismo imali drugog izbora poslije malverzacija koje i dan danas traju vezanih za nas rad
    i tim.
    Miro
    Hvala puno na iskrenosti prilikom odgovora na svako nase postavljeno pitanje
    Nazalost jedina osoba iz BH teama sa kojom i razmjenjujemo argumente ovdje si ti :huh:
    Dali je moguce i kako stupiti u kontakt sa vise clanova BH teama i porazgovarati o svemu ovom sto se dogadjalo, dogodilo ili ce dogadjati, dali postoji izlaz iz ove situacije i ako postoji kako doci do toga.
    Dali clanovi SF mogu pomoci i kako.
    Naravno mozda bi koncepciju ovog trebalo svesti na neki nivo to jest odredjenu grupu clanova SF koji jos uvijek podrzavaju BH team i koji bi zelili povratak BH imaga za DreamBox

Jos jednom hvala puno na odvojenom vremenu :thumbup:
  • Steta Miro da mi je znati sta bi mogao sa moje strane uraditi ja bih uradio.Cim sam procitao ove postove ovde ja sam odmah slao Mailove DMM-u i to ne zbog nekakvih pritisaka sa tvoje strane vec prema vernosti BH Image-u.
    Ja sam nov na ovom Forumu ali odavno radim po Forumima i dolazim sa Nemackih Foruma.
    Veruj mi da oni ne mogu zaboraviti BH jer kada je se najavio novi tim DreamElite masovnu su se registrirali na DreamElite Forumu misleci da ce dobiti novi BH Image.Posto su videli da su prevareni sa EDG Image-om onda su satanizirali Ferrarija koji je (po njihovim recima) "oteo DreamElite Forum" i pokvario i uprljao ime starog DreamElite Teama.
    A i mora se reci da na primer Newnigma Team se ne podnosi sa Gemini Teamom zato i GP3 Plugin ne radi kod Newnigme.To znaci da postoji nemoguca konkurencija izmedju teamova i ko koga moze prevariti u svoju korist on to i uradi.
    BH Team sa njegovim Image-om i Skinovima su jedinstveni i ne bih dozvolio da sam na vasem mestu da nas drugi tek tako "otkace"sa scene.
    Ja bi im tek sada pokazao da ste jedinstven Team koji se ne da rasturiti i da bi im odgovor da bi svi zanemeli.
    Kao sto su zanemeli kad su videli da stancate jedan Image za drugim na Vu+.

Pozdrav...
  • Ja licno mislim da situacija jos nije sazrela
    to je i bio glavni razlog zasto sam se pobunio zbog ovih tzv hakera koji misle
    da svojim akcijama naprave neko ime za same sebe a ne da naprave kao eto neku uslugu vama
    Oni ustvari samo stete interesima vas korisnika i ljubitelja images BH tima.
    Dakle ja mislim da nije potrebno nikoga pitati iz BH tima jer je to samo kontraproduktivno
    mi znamo da se pravi steta nasim stvarnim prijateljima i jedini dobar nacin je
    da ne dozvolite manipulantima da vam prodaju sarene lazi i da na taj nacin
    stimulisete povratak BH tima i na dreambox sat scenu.

Do sada smo imali situaciju da se onima koji stete timu aplaudira i naravno takve pozicije
    nisu doprinjele razvoju situacije oko svega toga.
    Samo su pojedinci stali u odbranu tima dok su ostali ili gledali iza ugla sta se zbiva
    ili su cak podrzavali na brutalne napadace tima i profitere na nasem radu.
    U tom slucaju zna se bye bye dreambox pa nismo mi mali.

Hakeri naseg rada se proglasavaju borcima za slobodu pa kad su tako dobri
    neka sami naprave koji image.
    vuplus-community.net
  • mac_xxl wrote:

Steta Miro da mi je znati sta bi mogao sa moje strane uraditi ja bih uradio.Cim sam procitao ove postove ovde ja sam odmah slao Mailove DMM-u i to ne zbog nekakvih pritisaka sa tvoje strane vec prema vernosti BH Image-u.
    Ja sam nov na ovom Forumu ali odavno radim po Forumima i dolazim sa Nemackih Foruma.
    Veruj mi da oni ne mogu zaboraviti BH jer kada je se najavio novi tim DreamElite masovnu su se registrirali na DreamElite Forumu misleci da ce dobiti novi BH Image.Posto su videli da su prevareni sa EDG Image-om onda su satanizirali Ferrarija koji je (po njihovim recima) "oteo DreamElite Forum" i pokvario i uprljao ime starog DreamElite Teama.
    A i mora se reci da na primer Newnigma Team se ne podnosi sa Gemini Teamom zato i GP3 Plugin ne radi kod Newnigme.To znaci da postoji nemoguca konkurencija izmedju teamova i ko koga moze prevariti u svoju korist on to i uradi.
    BH Team sa njegovim Image-om i Skinovima su jedinstveni i ne bih dozvolio da sam na vasem mestu da nas drugi tek tako "otkace"sa scene.
    Ja bi im tek sada pokazao da ste jedinstven Team koji se ne da rasturiti i da bi im odgovor da bi svi zanemeli.
    Kao sto su zanemeli kad su videli da stancate jedan Image za drugim na Vu+.

Pozdrav...

A cuj naravno kod ljudi moze proc jedna laz ili dvije ali onda se upale zelene lampice i onaj ko te laze dobije
    nazad ono sto je i zasluzio.
    Meni je u principu jako zao i situacije sa gospodinom Ferrarijem ustvari jako sam razocaran jer sam mislio da se radi
    o iskrenom prijatelju kako tima a isto tako i u mojim kontaktima sa njime.
    Medjutim na kraju je ispalo da se tu vrte neka druga kola koja ni meni nisu poznata a niti me vise interesuje
    jer nema smisla zamarati se sa onim a na drugoj strani imas ozbiljne ljude sa kojima se da raditi na
    drugacijim osnovama uzajamnog uvazavanja i dogovora po svim pitanjima ukljucujuci i razvoj images
    software drivera i slicno.Pa ko ce onda da se zmara sa onima koji misle da je njihov svjet
    i da su to kako rekose nepoznati strani images o kojima oni nista ne znaju

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
    vuplus-community.net
  • Miro wrote:

ostalo necu komentirati,jer smo mnogo o tome razgovarali,no reci mi samo odakle ti ovaj podatak,argumentiraj ga?Odnosno kako znas da ce sljedece godine pasti prodaja DMM-ovih proizvoda?Da li bi se to promijenilo kad bi se vratio BH team?
  • Ja mislim da kada su procitali naziv VU+Image radi na Dreamboxu vecina su skinuli image i jake zadoznalosti i da imaju nov Image posle duze vremena.
    Ali kada su videli ( ja bar mislim da je tako) da je image nije savrsen to jest:HDD se neprepoznaje,oled ne funktionira i jos neke stvari onda ni ramiMaher ni bilo koji hakeri nisu heroji vec oni koji nas jos vise odvajaju od BH teama i njegovog Image-a.
    Ali nabolje je ignorisati te glupake i nadati se da preko tebe na ovom Forumu ipak nesto bude.Jer nema nista lepse nego kada Image potpuno funkionise.

Pozdrav...
  • Pa kako vam nedosadi ista prica ?(
    “Liječim se. Bezuspješno. Evo, već je pet godina kako ‘apstiniram’ od Sarajeva, i da sam cijelog života bio na ‘igli’, do sad bih se ‘očistio’, ali od Sarajeva ne mogu, pa da me ubiješ. Ponekad mi se čini da je ono umrlo u meni, da sam ga se kotaris’o, ali dovoljna je najmanja sitnica, poznat glas preko telefona, ime u novinama, san, da se sve iznova uzburka u meni, da naprosto podivljam od želje da… da… da ne znam ni sam šta…”
    youtube.com/watch?v=pc1c57Fl6E4
  • sandokan1 wrote:

Miro wrote:

ostalo necu komentirati,jer smo mnogo o tome razgovarali,no reci mi samo odakle ti ovaj podatak,argumentiraj ga?Odnosno kako znas da ce sljedece godine pasti prodaja DMM-ovih proizvoda?Da li bi se to promijenilo kad bi se vratio BH team?

sandokan1 wrote:

Miro wrote:

A cuj odakle mi koji podatak to je moja licna stvar
    pa cu ti odgovoriti na drugo pitanje .
    Ja nemislim da se na duzu stazu moze saustaviti nadolazak novih kompanija
    na trziste HD prijemnika a pogotovo ne za Linux prijemnike jer monopol je probijen
    i znanje potrebno za taj razvoj se vise ne nalazi samo u jednoj kuci.Mislim da je to jasno.
    To je samo pitanje vremena.

Utjecaj BH tima na prodaju recimo VU duo u Italiji je vec evidentan
    i ako sam dobro cuo prije izvjesnog vremena tamo postoji manjak uredjaja posebno VU solo
    koji je pojavom BH image ipak krenuo na trzistu i nedostaje ga
    jer se Italijani zale da ga nemaju gdje kupit.
    Kakvo je momentalno stanje to neznam.

Ako pogledamo zbivanja na ostalim forumima vidimo isto tako utjecaj naseg prisustva
    ali ne samo naseg vec i drugih timova za VU tako da je potpora za VU barem sa images
    u ovom momentu ako ne jaca a ono u ravni sa DMM.

U sljedecoj godini ja licno ocekujem jos vise konkurencije za DMM a sobzirom da i ostali
    sve vise dobijaju potporu timova a ne samo dreambox to ce sigurno utjecati na stanje trzista
    posebno ako su ti isti ustanju da izbace kvalitetne stvari sa istim ili cak jacim mogucnostima
    a to sto ce DMM imati mozda neki plugin vise nece sprjeciti mnoge da kupe jeftiniju
    a bolju robu. Nije to vise clone to su sada profesionalni uredjaji iz profesionalnih firmi.
    vuplus-community.net
  • @Miro
    Tvoja izjava je bila da imate gotov image za DM, da imate stranicu na netu, koja nije javna, i da očekujete da mi, korisnici apeliramo na DMM.
    Ajde da se dogovorimo, ljudi smo.
    Neka odgovor DMM na naš dopis bude ulaznica za skidanje imagea.
    Vi ste dobili potporu korisnika kod DMM, mi smo dobili najbolji image.
    Vuk sit i ovce na broju (možda ne sve ali večina) :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
    pozdrav
    --------------------------

VU+ solo2
    wavetoroidal T90
    1W; 7E; 10E; 13E; 16E; 19E; 23E; 28E; 39E; 42E
  • A cuj lega mozes ti misliti sta hoces ali nemoj zaboraviti sta sam napisao danas.

Monopol je razbijen.Do sada su DMM stitili njihovi driveri ali to sad mogu i drugi
    E2 je slobodna za upotrebu pa ni tu nema prpreka.
    Znanje o hardware imaju tamo mozda sada i bolje nego DMM
    koriste kvalitetne i robusne komponente.
    I DMM radi manje vise tamo te uredjaje i kupuje komponente
    a to je njihova kuca ,tako da su u mogucnosti za manje pare izbaciti isto
    ili bolje.

Tzv. TPM zastita koju je DMM pokusao ubaciti u igru i vec je koristi u nekim pluginsovima
    ima malo efekta ako si izgubio mnoge koji su iskljucivo davali tebi podrsku
    jer za djabalucu nemozes imati dozivotnu podrsku tako da TPM za sada
    a tako ce i ostati koriste uglavnom samo programeri iz DMM i mozda jos poneko.

Dakle propali potez zastite i sa vrlo malo efekta.Ostalo nemogu staviti pod TPM jer
    nebi imali pravo koristiti opensource itd itd.
    Sve to uz politiku koju koriste utjece na gubitak monopola a samim tim i trzista.
    vuplus-community.net
  • Dambo wrote:

@Miro
    Tvoja izjava je bila da imate gotov image za DM, da imate stranicu na netu, koja nije javna, i da očekujete da mi, korisnici apeliramo na DMM.
    Vuk sit i ovce na broju (možda ne sve ali večina) :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Dambo wrote:

@Miro

A cuj ja licno se nebih htio mjesati u sve to
    ja ovako drugarski cakulam sa vama i izlazem neke poglede vezane sa svim i stanjem ne samo sa BH timom
    vec opcenito.

DMM zna vrlo dobro adresu BH tima prema tome oni su na potezu ako im to treba a ako im ne treba
    ma boze mili idemo dalje i vi korisnici i mi kao tim.
    Kuda ce sve stici budemo vidjeli.
    vuplus-community.net