Vip i mobilni internet ????

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Da. Ovisi o kvaliteti, tj. jačini signala na poziciji.

Probati promijeniti poziciju VIP mobitela/USB sticka/homebox uređaja (što je već u pitanju).
      Za USB stick produžni USB kabel čini čuda za promjenu poziciju.

Ovisi, može li se spojiti na GPRS/EDGE/UMTS, tj. je li bazna stanica opremljena kojim od tih standarda.

GPRS: očekivano: 56-114 kbit/s
      EDGE: očekivano:400kbit/s do 1Mbit/s
      UMTS/HSDPA: očekivano: 384 kbit/s do and 7.2 Mbit/s

Ovisi o lokaciji i kvaliteti GSM signala. Ako je manje, ne valja kvalitet signala.
      Možda su zvučnici u blizini ili neko drugo magnetsko polje koje ometa?
      Udaljenost od bazne stanice je vrlo važna, kao i vremenski uvjeti.
      "Od sada će vam smeće koje gledate biti kristalno čisto." (Felix o DVB-T-u)
      DVB-T Mapa, jako korisno.
    • phantom25 wrote:

Ovisi, može li se spojiti na GPRS/EDGE/UMTS, tj. je li bazna stanica opremljena kojim od tih standarda.

GPRS: očekivano: 56-114 kbit/s
      EDGE: očekivano:400kbit/s do 1Mbit/s
      UMTS/HSDPA: očekivano: 384 kbit/s do and 7.2 Mbit/s

šta ti dezinformacije širiš tuda kakav edge do 1mbit ?!?!?

da je tako ovaj bi se gore spajo s abakom na net...

gprs do 80 kbps
      edge do 236 kbps
      umts do 384 kbps

...
    • Piše "očekivano". To su teorijske brzine.

U praksi su, kako je naveo adagioforstrings.

Blizu teoretskih se može dobiti na rijetko opremljenim baznim stanicama, vrlo blizu njih, u idealnim uvjetima, u velikim gradovima.

Lokacija je bitna. Lokacija. I opremljenost bazne stanice. Starije i u udaljenijm selima im još uvijek nemaju sve UMTS...

UMTS može ići do 7, u Zagrebu recimo. Iako, vrlo rijetko.

Ako ti nije OK (ovisi o lokaciji), uzmi Tele2 ili T-Mobile. Tele2 ionako ima roaming kod T-mobile-a, pa su im i performanse slične.

Vip je, koliko se sjećam, prvi uveo besplatni mobilni Facebook. Prema jednom istraživanju, Facebook čini danas 60% internet prometa u svijetu. Normalno da su im opterećeni serveri besplatnim surfanjem. Sad je i T-Mobile slijedio, zavisi koliko su opremu prilagodili navali...

GPRS u Osijeku mi je prije 3 mjeseca išao na Vip.me-u surfajući vrlo ponekad i stvarno 114 kbit/s preko moba u modem-modusu za računalo. (5. kat zgrade, bazna stanica mi je vrlo blizu).
      Sad imam ADSL, što je i stabilnije i brže.

Najvažnija je mikrolokacija opreme. Samo malo pomicanje nekada čini velike pomake, kod slabih signala/veće udaljenosti od bazne stanice.
      U većim/velikim gradovima je situacija dosta dobra, nije u manjim mjestima. Tamo je još uvijek stara oprema.
      "Od sada će vam smeće koje gledate biti kristalno čisto." (Felix o DVB-T-u)
      DVB-T Mapa, jako korisno.

The post was edited 6 times, last by phantom25 ().

• stavija sam u postavkama samo UMTS da uzme za vezu ,kad mi izaberere GPRS/EDGE signal je full al totalno prespor a na UMTS-u ima jednu crticu i eto brzine iz priložene slike..pa diču u 4-5 sati ,uzeja sam mobilni stick samo kad nema struje ili kad idem negdi ,kad sam u bolnici itd.znači ne koristim ga često a i to malo šta koristim zgadi mi se..posla sam Vip korisničkoj službi mail u vezi brzine još se nisu udostojili vratit mail..a svaki misec im plačaj 220 kuna :thumbdown:
      Cosa Nostra - Samo Techno (Promo)
      youtube.com/watch?v=7BI8pxR57Fs