Thomson TG782i Annex A Optima?

• Kužim na što misliš, iako neznam kako točno postavke namjestiti. Poslužim se tražilicom za to.
      Modem od optime mi je žični pa bi mi dobro došlo wireless proširenje. Znam u teoriji da treba optima ići u bridge, namjestit IP adrese modema i pc-a i još pokoju sitnicu i to bi trebalo bit to. (ako je izvedivo)

Hvala na odgovoru.
    • ako ti treba samo wireless, tj ne smeta te da postojeći router od optime i dalje bude gateway, samo uštekaj thomsona u router. samo mu promijeni ip adresu da ne bude ista kao od postojećeg routera, i kad se spojiš preko wirelessa bi laptop trebao automatski skužit da je pravi gateway router od optime, a ne thomson. ako to ne bude, samo u network settingsima postavi manualno ip adrese (pod gateway ip od routera od optime, a pod dns 85.114.32.7)
    • Bem ti..pišem odgovor 10ak minuta i onda forum kaže da opet unesem login podatke i izbriše mi sve šta sam napisao..uf.
      @miko.s
      Bio sam se držao uputa za wan port iz one teme i to je prošlo sve ok. Nakon toga u thomsonu namjestim konfiguraciju tj unesem one podatke za login na net i to sve ok (nadam se da sam dobro stavia postavke..)
      Optima (bridge) modem spojen dakle na thomsona port2 (wan) a PC na port 1, drugi PC wireless-om bez problema se spaja na thomsona. Al nema nigdi interneta :D To je valjda jer sve IP adrese su namještene na automatsko..bar se nadam da je do toga. Thomson prijavljiva da je sve ok s internetom tj da je spojen a da dsl je mrtav (mislim da je to ok). Tako da se idem igrat s adresama iako se nekužim najbolje u njih al držim se uputa šta si ih naveo pa valjda proradi.

@vuk
      Nije meni neophodan wireless. Davno je meni istekao ugovor s optimom al neda mi se opet vezat na njih ukoliko nebudu pošteni kao t-com (nećemo o njihovom poštenju :) ) pa mi daju mobitel :D haha. S obzirom da sam ja jedan od onih zatupanih koji misle da wireless šteti zdravlju a žični mi se uvijek činia stailnijim i pouzdanijim nebudem ja napuštao žični sistem. Ovo šta sad radim je samo posljedica dosadnog vremena i jednog novog modema viška koji bi mi trebao tu i tamo (mobiteli), dakle uključivao bi se po potrebi.
    • Evo uspia sam :D

Al način na koji sam uspia je još nejasan al to je manje važno :P
      Nakon šta su mi popucali moji tanki živci jednostavno sam svima stavia iste ip adrese i pogasia neke dhcp-sr**a na optimi i thomsonu i sve radi :D lol..mimo logike al bitno da radi i žični PC i wireless PC.

Hvala svima na pomoći.
    • nenene, ne iste ip adrese. to će se tuči. svaki komp MORA imati različite. 192.168.1.xxx, samo šibaj random brojke na svaki komp. netmask, gateway i dns-ovi su isti.
      dhcp na thomsonu ugasi, na routeru od optime pusti upaljenog, ako ugasiš na oba 2 nećeš dobit automatski ip adrese na kompjutere kojima nije manualno definirana ip adresa.
    • A kad stavim različite IP-ove onda ništa neradi :D
      DNS-ovi su svugdje isti
      A igrat ću se s tim (IP i DHCP) kad se smirim (mrzim petljat po postavkama mreža jer se nekužim u to) :) Bitno je da sad ovako radi pa sad nakon svake promjene mogu vidjeti gdje je problem. Još jednom hvala.