Prijem talijanskih programa u priobalju

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Prijem talijanskih programa u priobalju

Zanimaju me Vaša iskustva sa prijemom tv signala iz Italije.Ja sam u Crikvenici i kod mene prijem ovisi jako o vremenskim prilikama.Lovim muxeve sa dvije pozicije u provinciji Padova,sa Monte Vende i Monte Madonne.Jedini stabilni mux kojeg uvijek primam je Raijev mux 1,koji emitira na VHF-u.Do sad nisam uspio uloviti ni jednu drugu poziciju u Venetu.

The post was edited 1 time, last by deejay77hr ().

• Odgovor Alphaonu:bolje da o temi svi čitaju,pa ću ti odgovoriti tu.Digitalizacija je u Venetu završila u 12 mjesecu,kad su i Istrijani počeli imat problema sa njima,do tada nisam ni pokušavao loviti njihovu digitaliju,jer nisam ni imao mpg2/mpg4 tv,kupio sam ga prije mjesec dana,a prije nisam imao reciver,jer imam max tv,pa sam bio poskidao sve antene sa krova :D A prije sam se bavio antenama i primanjem signala iz Italije.Lovio sam sasvim solidno analogiju,ali uvijek je bila u igri riblja kost i pojačala,filteri, skretnice,posebna antena za Rai uno (znaš ona najveća,široka,dugačka,a tek teška :rolleyes: ),više antena na raznim pozicijama i te stvari.Bit svega je NIŠTA bez pojačala i dobrih antena.Meni smeta Istra i Krk,dok mi je i Cres prema jugu(regione Emilia- Romagna),ali od tamo još nisam ništa od digitalije ulovio,a znao sam od analogije ulovit,(recimo San Marino),a isto tako ništa od digitalije ni iz Friuli-Venezia Giulie,a u analogno vrijeme sam znao ulovit(Trieste),tako da mi Cres ne smeta za Veneto.Rai uno mi je bio i prije na vhf-u isti peti kanal,dobar analogni prijem uz posebnu antenu i pojačalo,kvaliteta skoro pa naših analognih signala,osim iznimke za lošijeg vremena.Piši o svojim iskustvima nadalje ako ti se da ,što uspijevaš uloviti i kako,jer je tema jako zanimljiva.Pozdrav!

The post was edited 4 times, last by gabrijjel ().

• Odgovor Zorcju : Ja sam ti na Crnom molu,uz more,nadmorska visina antene je nekih 15 metara,antena je najobičnija Loga sa zasebnim pojačalom i ispravljačem.Gdje si ti? Na višim pozicijama je prijem jako bolji, uz to mi smetaju stabla i dugački kabel,cirka 25 metara,a i kabel nije bajan (kvaliteta), a ima i jedan spoj (nije u komadu),a dijelom ide i po zemlji (i tu se gubi na kvaliteti signala). Imam u planu kupit Iskrinu DTX 92F- 92 elementa- F konektor (šteta za taj F konektor i tu se gubi,bolji je onaj stari spoj). I još jednu VHF antenu,vidit ću da li Iskrinu ili Fracarrovu,a volio bih i obnovit "arsenal" sa novim pojačalom,Fracarrova su odlična,imaš ih u Kalčiću,kao i antena,nisu više na Drenovi,sad su na Čavlima.Moram mijenjat poziciju antene jer mi smetaju stabla.Na toj poziciji sam prije najbolje lovio analogiju,ali stabla tad nisu još toliko narasla :D . Uglavnom dosta ovisi i o poziciji antene,5-6 metara lijevo-desno,krov-terasa i love se sa različitom kvalitetom isti kanali.Piši što ti uspijevaš uloviti.Pozdrav!
    • Odgovor rivernautu: ja radim u Omišlju i isto tako lovim sa Nanosa njihove mux-eve sa običnom logom bez pojačala,a kod mene u Crikvenici nema šanse,mada sam prije znao u analogiji uloviti njihove programe.Tebi smeta Učka,mada sam čuo da se na Vežici dobro lovi. Probaj što preciznije namjestit antenu ako je imaš (možda imaš zajednički antenski sustav,ako si u zgradi) i kupi pojačalo.Pozdrav!

The post was edited 1 time, last by gabrijjel ().

• Prijem Talijanskih Kanala U Puli

Pozdrav,
      Ne želim otvarati novu temu za moje pitanje, pa ću ovdje postati...

Ja živim u Puli na visokoj lokaciji blizu tvrđave Monvidal i imam dvije antene bez pojačala okrenute prema Učki.
      Jedna je ona širokopojasna antena, a druga je takozvana "riblja kost". Na obje antene normalno imam savršen signal hrvatskih kanala i to nije upitno.

Mene zanima dali postoji šansa da uhvatim neke Talijanske kanale stabilno?

Ja sam za probu okrenuo ovu širokopojasnu skroz suprotno od Učke negdje prema točki koja dođe između Rimini i Ancone i za čudo, očitao mi je preko sto kanala na TVu, ali uglavnom niti jedan nije bio ni približno stabilan za gledati nego je dosta pucala slika ili slike uopće nije bilo.

E sada moja pitanja su sljedeća:

Dali je bolje da probam sa širokopojasnom antenom ili sa onom "riblja kost" uhvatiti talijanske kanale?
      Dali bi neko pojačalo tu pomoglo da su kanali stabilniji, i ako da, koje?
      I gdje su točno ti odašiljači u italiji, odnosno prema kojoj lokaciji da okrenem antenu?

Hvala svima na pomoći, Pozdrav.
    • da, ko na onoj reklami za "siđite s krovova"...hahaha! :D
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)
    • Bladepula wrote:

Pozdrav,
      Ne želim otvarati novu temu za moje pitanje, pa ću ovdje postati...

Ja živim u Puli na visokoj lokaciji blizu tvrđave Monvidal i imam dvije antene bez pojačala okrenute prema Učki.
      Jedna je ona širokopojasna antena, a druga je takozvana "riblja kost". Na obje antene normalno imam savršen signal hrvatskih kanala i to nije upitno.

Mene zanima dali postoji šansa da uhvatim neke Talijanske kanale stabilno?

Ja sam za probu okrenuo ovu širokopojasnu skroz suprotno od Učke negdje prema točki koja dođe između Rimini i Ancone i za čudo, očitao mi je preko sto kanala na TVu, ali uglavnom niti jedan nije bio ni približno stabilan za gledati nego je dosta pucala slika ili slike uopće nije bilo.

E sada moja pitanja su sljedeća:

Dali je bolje da probam sa širokopojasnom antenom ili sa onom "riblja kost" uhvatiti talijanske kanale?
      Dali bi neko pojačalo tu pomoglo da su kanali stabilniji, i ako da, koje?
      I gdje su točno ti odašiljači u italiji, odnosno prema kojoj lokaciji da okrenem antenu?

Hvala svima na pomoći, Pozdrav.
      Dali bi OVO pojačalo odgovaralo za moju gore navedenu situaciju?

Imam OVU antenu koju bi upario sa gore navedenim pojačalom. Je to OK?