Pinned Vu+ Uno

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• :) hvala marinko, neznam ko ce mi prije pomoci, ti ili zupy jel vidim da zupy odgovara isto na vu+ uno - odakle da pocnem... koji su tutorijali za pocetnika u ovome, nisam se bavio receiverima od 2009 od kada je crklo sve kao sto je digi tv i premiere... nije mi sada cilj gledati kodirane kanale, imam hrt karticu, ali zelim malo po malo uci u taj svijet receivera sa linuxom... i kaj sad... di naci tutorijale... od pocetka i kaj mi treba za pocetak...,
      taj gbox koji trebam staviti za hrt karticu, di kako? kaj mi treba za pocetak... ima li sta u manualu... pocet cu sutra kad ga kupim ali se zelim malo informirati... (znam kako mi je bilo tesko na opticumu za digi tv, premiere i ostalo... no brzo sam usao u to)

Hvala...
      :)
      :smilie91:
    • [DM800] Osnovno u radu s enigma2 imageima - Tutorial

Vecinu stvari imas ovdje
      “Liječim se. Bezuspješno. Evo, već je pet godina kako ‘apstiniram’ od Sarajeva, i da sam cijelog života bio na ‘igli’, do sad bih se ‘očistio’, ali od Sarajeva ne mogu, pa da me ubiješ. Ponekad mi se čini da je ono umrlo u meni, da sam ga se kotaris’o, ali dovoljna je najmanja sitnica, poznat glas preko telefona, ime u novinama, san, da se sve iznova uzburka u meni, da naprosto podivljam od želje da… da… da ne znam ni sam šta…”
      youtube.com/watch?v=pc1c57Fl6E4
    • martantoni wrote:

:) hvala marinko, neznam ko ce mi prije pomoci, ti ili zupy jel vidim da zupy odgovara isto na vu+ uno - odakle da pocnem... koji su tutorijali za pocetnika u ovome, nisam se bavio receiverima od 2009 od kada je crklo sve kao sto je digi tv i premiere... nije mi sada cilj gledati kodirane kanale, imam hrt karticu, ali zelim malo po malo uci u taj svijet receivera sa linuxom... i kaj sad... di naci tutorijale... od pocetka i kaj mi treba za pocetak...,
      taj gbox koji trebam staviti za hrt karticu, di kako? kaj mi treba za pocetak... ima li sta u manualu... pocet cu sutra kad ga kupim ali se zelim malo informirati... (znam kako mi je bilo tesko na opticumu za digi tv, premiere i ostalo... no brzo sam usao u to)

Hvala...

Priprema

1. Registriraj se na vuplus-community.net/board/
      da bi skinuo najnoviji BH image ( najnoviji je Black Hole 1.7.9 )
      diektno za UNO reciver
      vuplus-community.net/board/thr…k-hole-vu-uno-1-7-9.9914/
      BlackHole-1.7.9-vuuno_usb.zip
      File size:70.8 MB
      spremi ga na desktop
      2. Treba ti USB stick najmanje 100 MB.

3. Odzipaj BlackHole-1.7.9-vuuno_usb.zip
      stvi USB stick u PC i stavi cijeli folder vuplus u USB stick.

4. Raspakiraj, spoji reciver sa Plazmom/LCD HDMI kablom, spoji sa mrežnim kabelom ili WLAN stickom, spoji sa strujnim kabelom. NE UKLJUČUJ JOŠ ( imaš prekidač otraga).

5. Stavi USB stick u kojem je folder vuplus u prednji utor ( podigni vratašca od card slotova pa ćeš ga vidjet)

6. Upali reciver na prekidač otraga i nekolik puta stisni tipku na reciveru CH- NE NA DALJINSKOM !!!! Daljinski ne radi jer nije dignut image.

7. Prati na display ( reading-programming- erase flash - programing - Remove usb and Reboot

KAD VIDIŠ PORUKU REMOVE USB AND REBOOT - izvadi USB stick, izgasi na prekidaču i ponovo upali na prekidaču.

8. Sad će se dizat image i doći će do WIZARD-a koji će te voditi za namještanje motora/Lnb, mreže........

9. Obavezno treba napraviti upgare flasha
      www2.vuplus.com/14-vuplus-articles/91-vu-uno-upgrade

Opcija B. ako imaš internet je lakša

Option B) Upgrade directly from the internet

1.Goto FPG plugin menu. --- Na daljinskom zeleni gumb i nađi FPGA upgrade
      2.Download the data file by pressing 'Blue' button. - Sa plavim download
      3.Select the downloaded data file and start 'Upgrade'. Selektiraš taj skinuti fajl ( TS_PRO.dat ) i na start Upgrade
      4.Restart your box. - Restart boxa

10. Ubaciti listu kanala
      Imaš gore liste kanala za E2 pa izaberi koji ti paše.
      Ubaci da dreamset
      dreamset-editor.com/index.php

za ulaz u reciver možeš preko total commandera ili preko telneta

Ovako izgleda preko telneta

Source Code

1. Vuplus 2.2.0 + BlackHole 1.7.9 vuuno
      2. vuuno login:root
      3. Password: <---- nema passworda, ostavi prazno, možeš poslije staviti password

10. za emulatore registriraj se na nabilo forum i tamo skineš koji trebaš
      nabilosat.info/forum/showthrea…CK-BlackHole-img-Emu-Plug

npr. skineš neki-emu-9_E2_bh.tgz i ubaciš u reciver u tmp folder preko total commandera

Daljisnki na zeleno-žuto - Manual Install BH package

11. Plavo na daljinskom pa lijevo-desno izabereš emulator i OK stisneš

Eto to bi bilo najosnovnije.
      Pozdrav marinko
    • Dosao je vu+ uno i napravio sam po marinkovim uputama, image je black hole..1.7.9

upgrade flasha jos nisam napravio jel kcer sada gleda televiziju, to ce biti poslije..

e sad, ne cita mi HRT karticu u citacu kartica... neznam zasto... jel to kaj sada fali emulator ili to ima najnovijem firmwaru koju jos trebam instalirati...

ili ce to doci sa ovim
      ______________________________________________________________________________________
      10. za emulatore registriraj se na nabilo forum i tamo skineš koji trebaš
      nabilosat.info/forum/showthre…le-img-Emu-Plug

npr. skineš neki-emu-9_E2_bh.tgz i ubaciš u reciver u tmp folder preko total commandera

Daljisnki na zeleno-žuto - Manual Install BH package

11. Plavo na daljinskom pa lijevo-desno izabereš emulator i OK stisneš
      tocku 10 i 11 jos nisam napravio jel mi danas nisu dali da se registriram - rekli su malo strpljenja...
      kad taj emu skinem kako to prebaciti preko telecomandera??? ili ima uputa na netu...
      _______________________________________________________________________________________

nije mi jasan pojam emulator... (znam da sam na opticumu imao emu za digi tv... davno 2008) - jel to to...
      ili je to emulator koji je dobar za neke stvari... a poslije se snjim spaja na cs - cs mi ne treba za sada....

Znaci postoje razliciti image - original od vucka i naprimjer BH koji sam stavio... ima ih jos... naravno

i normalno firmware original od vucka koji jos moram staviti kako je Marinko napisao - upgrade flasha

Listu kanala jos nisam ubacivao, nego sam sam skanirao astru i hot bird - razlika nema kanala po brojevima.... skanirano mi je ok 2600 kanala, e sad kako staviti da mi HRT1 bude broj jedan, uopce nema brojeva.... ili je to nesto drugacije od mog opticuma 4100 tscr koji je crkao pred par dana i ostalih sd receivera....

Malo sam isao po meniju i listao plug in itd... jedan plug in je dvd player... kako to napraviti da mi cita dvd file koji je na pc-u (folderi za DVD film su isti kao na DVD) ... no nevidim pc, odnosno nisam jos nasao to - vucko je spojen lanom na mrezu i znam da ima internet jel sam namjestio vremensku prognozu i znam da lampica na network svijetli zeleno...

to bi bilo za sada... znam de ce biti pitanja jos, ako ih ne nadjem na netu, no ova su mi sada najvaznija - pogodovo citac kartica (nadam se da ispravnoHRT karticu u citac kartica, sa cipom (zlatnim prema dolje)

hvala... :)
    • forumasi please help - zena pi...di nema HRt-a, zivimo vani..
      dakle napravio sam BH-1.7.9
      Napravio sam upgrade flasha prema Marinkovim uputama

e sad za HRT karticu treba mi scam gbox ili emu neznam jos ne kuzim za sada...
      nemogu se na nobilo sat registrirati - momentalno neda...

skinuo sam sa interneta ovo All Cam Pack Blackhole & Nabilo E2_B@G u rar extenziji...

e kako sada to instalirati na vu+ uno ( tu su svi camovi i gbox i scam koji autoriziraju HRT karticu) molim tutorijal , kako prebaciti na reciver preko total comandera ili moze sa usb stcika i sama instalacija u receiveru...

pls... :)
      ja sam ?(
    • ftp-om ubacis u box cam koji hoces
      ide u /tmp
      onda na daljinskom zeleno, žuto pa manually install BH package
      morao bi ti ponuditi to sto si stavio u tmp i ok
      restart boxa
      sad na plavi gumb imas taj emu (lijevo desno i nađeš ga)
      trebalo bi jos nesto valjda podesiti za citanje HRT kartice ali ja to nisam nikada radio pa ce morati neko drugi objasniti
    • uspio sam, samo nisam ftp-om ubacio u receiver nego sam otisao namy computer - network i tamo vidim moj Vu+ uno (mreza mi je preko fritzboxa 7270) i nasao sam tmp direktorij stavio tamo scam tar file, otisao na daljinskom kako je napisao Marinko i u zadnjem postu Oblivan to instaliarao, stavio karticu i sada konacno radi HTV... - najljepsa hvala svima na pomoci...

sad cu ici dalje, idem prvo citati postove za ono kaj me zanima, pa ako zapnem pitat cu opet... znam mozda sam malo dosadan sa pitanjima... sorry... ali ako nemogu naci... javit cu se...

PS. Mozda bi neko mogao napasita tutorial za pocetnike... ili ga mozda ima u sekciji dreambox... nisam jos trazio... ali bi bilo dobro da to stoji i za Vucka...
    • pitanje u vezi hard diska i snimanja na hard disk. Prikopcao sam jedan mali hd za probu (60 gb) i zanima me za koliko je to snimanja filma. Nemogu naci na vucku zauzece diska. Preko mreze sam nasao HD od vucka na pc-u i vidio da otprilike 1 minuta ili malo vise je potrosio 30 Mb diska - jel to otprilike to, znaci 90 minuta 270 Mb cca 300 Mb jedan film.... Jel neko zna tocno... da li se moze na vucku vidjeti zauzece diska...?

I druga stvar otkopcao sam disk sa usb (to je ionako stari samo za probu) da bi vidio zauzece diska na windowsima, ustekao u pc i windowsi ga nisu prepoznali - jel to nakon vuckove inicijalizacije disk formatiran u linux sistemu pa ga windows ne vidi - vidi ga samo preko mreze.

Kad sam ponovno ustekao disk u vucka, ovaj ga nije prepoznao, mislim da sam i napravio restart vucka, ali me je onda trazio inicijalizaciju, znaci da ga ponovno formatiram...
      Da li postoji opcija u vucku da sigurno otkopcam disk i da ga ponovno spojim na vucka da se podaci ne izgube i da ga nemoram ponovno inicijalizirati...

imam BH image

• VU+ uno jos par pitanja

Stavio sam usb u Uno sa slikama, i otvorio mi se defaultni otvarac slika. Njega sam kasnije nasao na plugin – jpeg downloader ili tako nesto. Prvo pitanje kako mogu napraviti da mi slike budu po cijelom ekranu TV-a.
      Ne mogu nigdje naci meni...

I drugo pitanje kad sam otvorio plugin jpeg downloader otvorilo mi se nesto sa download softwera,, naprimjer firmware, media player , dvd player itd... da postoje nove verzije...
      Da li se to onda updejtira (azurira) obavezno ili ne , imam BH image... (jel to kao na android telefonu update novih verzija), ili se ceka nova verzija BH image-a. To mi nije jasno.

Trece pitanje, kako sam uspjesno spojio 3TB ext. Disk na Vucka, zanima me kako mogu napraviti snimanje na njega sa opcijom pocetka snimanja i zavrsetka snimanja.

To nisam nasao. Naprimjer da mi pocne snimati 1. prora, 20.01.213 u 17 sati i zavrsi isti dan u 20 sati…

Hvala…