RTi core RC8 Enigma 2

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• RTi core RC8 Enigma 2

RC8 - version ok for all models

This Enigma 2 Image is for DOM Install !!!

USE AzUP 2.1 to Install this Image in Your device

EXPERIMENTAL - TWIN SUPPORT - ofcourse only on P+
      Ultra model now work fine
      STC Prebuffering - only for test , added in A/V Settings
      Scart/RCA - Composite out fixed
      Aspect Ratio and Scalling added in A/V Settings

MultiMedia imrove and fixs : fixing packed avi support for gstreamer (finally solved most sync issues)
      been playing 1080p dts through mediacenter from nfs

NOTE : STC Prebuffering is only for test, pls play with this and report on forum what is your experiances , and what is best combination and compromise between fast zap and stable zap

Download:

RTi Core RC8

RTi Core RC8 Enigma2

Pozdrav..;)

Daconi

• Johny, titlovi nisu ni navedeni u izmjenama, ali svakakondanas ide fix za titlove i jos neke stvari.

Ljudi obratite paznju na AV prebuffering, ukoliko imate problema sa tonom prilikom prebacivanja, mozete podici buffer sa defaultnih 250 ms sve do 750 ms u AV Settings unutar E2.

Kao referenca, u verziji RC7 vrijednost je bila 250 ms.
      AZBox Elite, Premium, Me, MiniMe
      Dreambox 8000
      AZBox Titan - Android 4.1.4 - Twin tuner DVB-S2 - XBMC - Ubuntu 12.04 ARM release
    • Da se samo nadovezem na konstataciju od zeme..;)
      Sredjen konacno video mode, i radilo se po logici u odnosu na aspect ratio i streching , ali ima mali milion kombinacija... ovako je najednostavnije posto drievr se lose ponasao pri bootanju , resetovao je vrijednosti za aspect ratio i scaliranje, jer sigma dozvoljava da utices na ulazni signal , na scr.box mislimd da ga tako nazivaju , znaci sta dajes tv-u , pa onda sta ces izmedju da kombinujes, tako da je i to sredjeno...

MultiMedia improve i fix:
      - za pričvršćivanje paketa GStreamer za avi podršku (napokon riješena većina pitanja kod sinhronizovanja)
      - sada pleya DTS 1080p kroz mediacenter od NFS-a...

Da NAPOMENEM: Još nisu provedene i ubacene u RC8. Ti fixevi će biti objavljeni uskoro, sto je @MickeySa vec i obavjestio..;)
      Mower je pri kraju da se odradi i zavrsi titl code sto i to ubrzo izlazi..
      Kod DVB-T radi se na fixu za audio, pogotovo za Mediaset Premium pakete,posto imaju codifiku stereo na ac3, dok ostali s MEPG rade ok....

To su stvari koje se rijesavaju i iste ce nam biti dostupne onog momenta kad se i zavrse...

Pozdrav..;)

Daconi

The post was edited 4 times, last by Daconi75 ().

• @MickeySa

Ovog puta je instalacija image prosla iz prve sto je jako dobro

Nisam dugo testirao ali sam odmah primjetio jedan novi problem
      a to je da slika nema format 1280 X 720 pix tacaka
      vec je ona nekog drugog formata (veceg formata jer se slika vidi iza lijevog i desnog ruba OSD i iza lijevog ruba Menu)
      promjene u A/V settings nisu pomogle barem ih ja nisam mogao naci.
      Naravno moguce je da je slika korektnog 1280x720 formata a da je skin format umanjen
      medjutim to nije problem skina kao skina vec nacina na koji je to obradjeno u samom image video kodiranju.

Pozdr i mnogo uspjeha u vasem radu

Miro
      vuplus-community.net

The post was edited 1 time, last by Miro ().

• Pozdrav Miro,

Ja koristim ovaj AzConcinnity, u kombinaciji sa 1080p 24 Hz postavkama iz AV Settings, i jos scaling mi je na auto, tako da nisam primjetio, ali evo prenjet cu i pokusati isto to.

Evo i mali vidio o zapp-u :

Source Code

1. http://www.youtube.com/watch?v=UVB1bvOxYA4
      AZBox Elite, Premium, Me, MiniMe
      Dreambox 8000
      AZBox Titan - Android 4.1.4 - Twin tuner DVB-S2 - XBMC - Ubuntu 12.04 ARM release
    • To se ne primjeti u AzConcinnity (jos nisam testirao)
      jer taj skin nije od ruba do ruba pa se naravno ne vidi da je skin fakticki drugacijeg formata
      nego sama slika.Cini mi se da se to odnosi samo na format po sirini 1280 tacaka a ne po visini
      i nije vezano za scaler ili za format 1080 ili 720 mode za sliku ne utjecu na tu relaciju slika>skin
      koja i dalje ostaje ista odnosno da skin ima umanjeni format u odnosu na sliku.

Cini mi se da je image sada daleko bolji i ton se vratio recimo na MTV HD sada imam ton sto nije radilo dobro
      u verziji 7.

Dakle definitivno ima odlicnih pomaka i video kvalitet slike na HD gdje sam testirao je isto jako dobar.
      Dakle ja preporucujem onima koji to nisu da predju sa starijih verazija na ovu
      barem sto se tice TV gledanja ostalo nisam testirao niti me bas zanima.

Dakle za TV gledanje to sad radi vrlo vrlo dobro.
      vuplus-community.net