Ljudi dali je to moguce 3d na 2d plasmi/lcd/projektoru samo u Americi ili ???

• Ljudi dali je to moguce 3d na 2d plasmi/lcd/projektoru samo u Americi ili ???

Americka firma Vip 3d pustila je 1 aprila u prodaju uredjaje koju mogu pretvoriti bilo koji 2d plasma ili lcd ili projektor na 60 ili 120hz u 3d prikaz.Postoji nekoliko modela a sve vezano na nacin na koji zelite gledati 3d odnosno sa kog uredjaja zelite gledati 3d .Sistem je slican optominom 3dxl adapteru to jest samo generalno nacin rada stim sto je vip otisao korak dalje pa je moguce i televizore koji nemaju veze sa 3d-om pretvoriti u 3d.Kako sami kazu oni su ovo napravili prvi u svetu.Mozete kupiti samo uredjaj ili ako nemate ir emiter mozete kupiti i ir emiter plus 3d naocare.
      Sa jednog americkog foruma prenosim utiske od onih koji su ga kupili da su svi do jednog apsolutno odusevljeni ovom spravicom a ako admin dozvoli mogu i postaviti link sa foruma gde ima nekoliko jako dobrih testova korisnika koji ga poseduju.

Posto su tek krenuli od skoro sajt je jos u fazi postavljanja potrebnih informacija a svi detalji su na samom forumu.

sajt prizvodjaca:3d-vip.com/
      4K UHD Android Smart TV Box:Amlogic S905/2GB/DVB-S2/DVB-T2/DVB-C/CA Slot/Oscam/Smart Home alarm Free 100 GB prostora za vase podatke: degoo.com/g/Ov7nAz0
    • I od 365 dana u godini, oni ga puste na prvi april? :P

No ako me sjecanje ne vara 3D filmove smo gledali u normalnim kinima. Imas pomaknutu sliku, filter naocale da se slika razdvoji a nasa glava odradi ostalo. Kad sloze 3D bez potrebe imanja specijalnih naocala, onda cu ga kupiti (mozda).

The post was edited 1 time, last by NenadX ().

• Da smesno,prve probne serije su pustili pre prvog aprila i to bez usb napajanja i bez oznaka na kutiji a posle toga su pustili prve prave serije.Uredjaj definitivno radi i to dobro na lcd ili plasma televizorima bilo novijim bilo onim najstarijim.
      Posto uredaj radi na 60 ili 120hz pitam se dali bi radio kod nas ako bi recimo u dreamboksu stavili u av opcijama 60hz.

Evo link gde mozete procitati sve o ovom uredjaju:avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1323736
      4K UHD Android Smart TV Box:Amlogic S905/2GB/DVB-S2/DVB-T2/DVB-C/CA Slot/Oscam/Smart Home alarm Free 100 GB prostora za vase podatke: degoo.com/g/Ov7nAz0
    • Da gejmer je pusten u prodaju a theatar koji je nama posebno interesantan zbog mogucnosti da na 2d televizoru gledamo uzivo 3d satelitsku sliku jos nije pusten to jest bice za koji dan.Dobio sam i cene za teatar ali cekam da mi odgovore sta tu moze da se jos uradi za nase trziste jer je cena malo visoka.Posebno se prodaje uredjaj+emiter+naocare.Postoji zasada samo jedan bandl a to je emiter +naocare a kada izadje model teatar ocekujem bandl sve u jednom sa nesto boljom cenom a to znaci uredjaj+emiter+naocare u jednoj jedinstvenoj ponudi to jest ceni.
    • Testova ima na linku koji sam postavio ali mene buni ono 60hz ne znam dali to moze biti smetnja za lcd i plasme proizvedene za evropsko trziste.Ako se neko razume moze odagnati nasi sumnje.Postavio sam pitanje direktno osobi u vip-u dali se moze koristiti za opremu proizvedenu u evropi i odgovor je bio pozitivan.

EDIT:

Odgovor vipa:

No problem in Europe!
      Games are in 720p60 frame packed even in europe
      Movies are 1080p24 frame packed which will be converted to 720p60. TV:s in europe support 720p60 and 720p50 fully.

EDIT:

Da bi se ostvario dilerski popust od 20% mora se kupiti 100 uredjaja .Cena je po meni i sa popustom i bez visoka to jest moze se isplatiti nekome jedino:

- ako je skoro kupio nov tv bez 3d-a a 3d mu treba.

- ako neko ima stariji tv i to velike dijagonale pa mu je prodaja takvog za istu 3d dijagonalu preskupa i ne racionalna.

- ako neko poseduje pionir kuro plasmu i ne zeli da se tako lako odrekne vhrhunskog 2d televizora.

cene na komad:

3D-Theatre: $499.00 (Games, Movies, Satellite/Cable & Internet and 60Hz/120Hz TV/projector)
      na ovu cenu se dodaje jedan par naocara sa infra red emiterom:
      +IR emitter glasses with emitter: $129.00 i ako nekom treba jedan dodatan par naocara:
      +each additional glasses without the emitter are at $99.00

Sve cene su u Americi bez obaveznog lokalnog transporta ili transporta van Amerike nasta ide lokalna carina i porez.

The post was edited 2 times, last by PLASMA ().

• Dace bog da kinezi to odrade na svoj nacin u inat panasoniku koji svoj novi model naocara (a uzgred stari model naocara je imao jako puno problema)prodaju za neverovatnih 150 eura i jos se busaju u prsa kako je aktivna bolja od pasivne i umesto da poklanjaju naocare uz tv oni odbijaju kupce u suprotan tabor svojim ludackim cenama.
      Da je cena ludacka dovoljno je reci da njihov odlican blurej 3d plejer kosta jedan ipo par ovih naocara prosto neverovatno.
      Das za 42 inca 3d tv 1500 i kusur eura i jos 300 eura za dva para naocara i to izadje preko 1800eura za 42 ekran pa sto je mnogo mnogo je.

EDIT:

Samsung kao da me je cuo pa je juce izdao javno saopstenje da ce odsada uz bilo koji 3d tv isporucivati 2 para 3d naocara kao i da je smanjio cenu za 3d naocare na samo 50$.Bravo za Samsung tako se bori za aktivnu tehnologiju i trziste i svakog kupca.

The post was edited 2 times, last by PLASMA ().