Pinned Usporedni Test 14 UHF Antena

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Triplex P47 i njeno 16dB pojacalo sam neki dan uzeo bas u fisu i zadovoljan sam.
    Slovence hvata sa 90% signala, cak imam 25% signal sa Tustog vrha na c57 (TV4R i TV PLUS) slike nema. Povremeno se pojavi i 50% signal sa Psunj-a MUX-D c58 u refleksiji od Pljesevicu.
    Uglavnom bolje se pokazala za slabije signale nego jace, MUX D sa Pljesevice mi i dalje zna trzati.

Antena nije uopste toliko velika kad se usporedi sa iskrinom dtx-92 :thumbup:
    Alma S2200
    Triax 110cm, LNB Inverto Singl ECO
    LG 32LV3400 Led Full HD
    Technisat Skystar2 Rev.2.3
    Iskra P-47 Triplex
  • b83 wrote:

220 kn u Emezetti Zagreb. Kad bih mogao posuditi pa isprobati.
    Ja sam posudio (ostavio novce,samo nisu kucali racun u trgovini) "Triplex P-43" , te s njom sam testirao signal na 42 kanalu, i nisam nista uspio postici bolju kvalitetu odnosno jakost signala,od moje "Logaritamske uhf mini". Isto pokazuju jakost 53-55%, nemam priliku za isprobati tu antenu "P-47", jer ih nemaju u trgovini, iako po karakteristikama treba biti bolja od ove koju sam ja isprobao.

Probaj pitati u trgovini, jel je mozes vratiti, ali cini mi se da postoji i nekakav zakon-pravilo da kupac moze vratiti robu, ako nije zadovoljan istom.
  • Engel 2 uhf,24 volta ispr.

orao91 wrote:

Isto bi volio čuti nečije mišljenje.

Duže vrijeme se "cimam"...bi uzeo, ne bi uzeo. Bez obzira na prijemne karakteristike, vuče me mogučnost da antenu koja vani dođe 75-90€ dobijem za više nego u pola cijene.

Isto me zanima dali je netko probao ovo pojačalo: Komplet pojačalo-ispravljač 2UHF/VHF/FM

Od otvorenja trgovina pa do sad vlada muk, nitko da bi riječ rekao o ičemu...
    Evo testirao sam neki dan Engel pojacalo 2 uhf .... 24 volta ispravljac .Imam sant. stup od 14 m. i na njemu antena 91 f a 2 m.ispod antensko pojacalo nipon america( 120 db,tako pise iako sumnjam da je bas 120.db.) i svi postojeci signali su mi 100 u kvaliteti,sada sam se potrudio i zamjenio pojacalo i ispravljac tj.stavio sam pojacalo Engle koje je deklarirano 2x po 40 db...Signal kvalitete 100% na svim fr.,ali kada sam kabel produzio za jos 10 metara (jer na katu imam jos jedan tv ...kvalitet na frkv.67 (duna tv i Autonomia)potpuno se izgubio kao i snaga signala(u eksper.nisam koristio razdjelnik signala).Iako je pojacalo deklarirano da je izlaz 110 db i da funkcionira i kao distrib.pojacalo signala nije bilo na toj visokoj fr....Zakljucak....ne pojacava dovoljno visoke fr.(inace pojacalo sa 2 uhf-a tesko je uskladiti i uvijek se rade kompromisi),vratio sam ga natrag u trgovinu.Cijena je bila zajedno sa ispr.190.00 kunica.Dakle ono staro nipon a... se pokazalo bolje inace kupljeno na arizoni ali nema ga vise(bi sam u proslu subotu)Danas,27.06.2011 bio sam u ant.centru u OS i vidim da za navedeno Engel pojacalo imaju i predpojacalo od 18 db.,e to bi bilo zanimljivo testirati jer imaju i yagicu od 19 db ,sve skupa 500,00 kunica ali to bi zahtjevalo veliku rekonstr.tornja a to za sada ne planiram iako se nikada nezna.
  • Znači nema osjetnog poboljšanja...da, to i mene muči. Ono, da nemam prijem ili je jako loš zaletio bih se uzeo antenu, sad vidim na cijeniku i predpojačalo, i stvar riješena. Ovako je jako upitna investicija, dam 300kn i pitanje kakav će biti rezultat.
    U biti trebao bi svakako L nosać, pa prije kupnje max-90, postojeću uhf 91 prošetati po visini, a na ovim vručinama mi se ne ide na krov.
  • nipon america

telefonn wrote:

a kakvo je to pojacalo sto si kupio na koriduru i sto kazes da je bolje..
    mozel slikica?
    Kao sto jednom rekoh pojacalo se zove nipon america(pise 120 db,mislim da nije bas toliko ali tako pise) napajanje je sa ispravljaca izmjenicne struje tako da nema pada napona do pojacala(za razliku od tunalija gdje je gubitak oko 3 volta na pojacalu(istosmjer.str.),pet tranzistora,jedan vhf i jedan uhf.Dosta pojacala sam isprobavao ali ovo mi se pokazalo najboljim.Prosle subote bio sam u Arizoni ali imaju samo pojacalea tunali turske proiz.Ovo kinesko vise nece biti u prodaji jer traze visoke serije izvoza.Bas steta.Inace Arizona je u komi,sve propada.Mislim da bi varijanta Engel pojac plus pretpojacalo iste marke uz onu njihovu yagicu dalo izvrsne rezultate..190.+250+50=490.kunica.
  • Sve je to lijepo, krasno, decki moji.
    Sve te antene, male,velike,midi, yagi,LOG...pojačala...
    Na papiru, i u labaratorijskim uvjetima, kada su im mjerili pojačanje (dobitak signala), odnos naprijed/nazad, vertikalni-horizontalni kut prijema...itd...
    Sve bi to bilo lijepo, da smo u vremenu od prije 30-40 godina prije, kada je Dalmacijom vladala prava pomama za gledanjem RAI1,2,3 i stotinjak ITA
    lokalnih kanala iz područja Bari-ja, Ankone i Peskare...Hebiga, truli zapad je privlačio tada, više nego danas, kada smo jednom nogom u EU.
    No, mi smo u vremenu sadašnjem, u vremenu DVB-T signala, koji je započeo sprovodom analognom signalu, i akcijom SIĐITE S KROVOVA.
    A što imamo...
    Situaciju da čim ste van fizičkog pogleda na odašiljaće (udaljene 5-10-15 km zračne linije), u nekoj od ovih 1000 prekrasnih uvala i obala,riva, lijepe naše Dalmacije, da moramo razmišljati o kupovini antene dobitka 16-20 dB, (cca 150-250 kn), o pojačalu 20-30 dB (cca 200 kn sa ispravljačem)...
    Usput rečeno, ako nemate KVALITET signala na samoj anteni, niti jedno pojačalo Vam NEĆE pomoći, neznam koliko kvalitetno i koliko nizak šumni broj imalo...I Ni koliko jako u dB bilo..!!!
    I onda se tu još umiješa propagacija iz Italije, i rezultat: IMA SLIKE -NEMA SLIKE...
    I ponovo, pitam (kao u jednom mom threadu od prije 20-tak dana): NETKO je odgovoran za ovo...
    Koji je razlog da je KVALITETA signala, "pokrivenog odašiljaća"= optički nevidljivog, a udaljenog 5 -15 km, tako niska, da je ometa 250 km daleki signal, nekog lokalnog Italijana...
    I koje je rješenje za to..Da čujemo stručnjake sa OIV-a???? :thumbsup:
    Pozdrav
    Titan
  • slavk brk wrote:

telefonn wrote:

a kakvo je to pojacalo sto si kupio na koriduru i sto kazes da je bolje..
    mozel slikica?
    Kao sto jednom rekoh pojacalo se zove nipon america(pise 120 db,mislim da nije bas toliko ali tako pise) napajanje je sa ispravljaca izmjenicne struje tako da nema pada napona do pojacala(za razliku od tunalija gdje je gubitak oko 3 volta na pojacalu(istosmjer.str.),pet tranzistora,jedan vhf i jedan uhf.Dosta pojacala sam isprobavao ali ovo mi se pokazalo najboljim.Prosle subote bio sam u Arizoni ali imaju samo pojacalea tunali turske proiz.Ovo kinesko vise nece biti u prodaji jer traze visoke serije izvoza.Bas steta.Inace Arizona je u komi,sve propada.Mislim da bi varijanta Engel pojac plus pretpojacalo iste marke uz onu njihovu yagicu dalo izvrsne rezultate..190.+250+50=490.kunica.

slike
  • Problem je u tome što recimo Sljeme radi sa snagom od 4 kW po muxu ( nek me neko ispravi ako griješim) i naravno da i 100 km dalje slika je dobra i sve radi super.I kod ljudi sa običnom logicom i kod onog ko je dao 200 kn za antenu.E sad lokalni odašiljači/pretvarači su daleko manje snage od par vata pa da 20 vata.
    Talijani upadaju sa velikom snagom i naravno da guše naš signal po obali negdje puno a negdje malo.
    Nadalje i analogija smeta na nekim mjestima , posebno analogija iz BiH o čemu su kolege na forumu već pričale.
    I u mojoj općini je bio isti problem.Smetnje od analogije.Problem se riješio mijenjanjem uređaja koji se koriste u prijemu signala sa Psunja, povećanjem izlazne snage na odašiljaču i boljim usmjerenjem antene.Sve su to ljudi iz Oiva radili da bi bio stabilan signal