Pinned Amiko tutorijali by Jole

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Amiko tutorijali by Jole

Da li trebam ubaciti software u Alien?
      U Alien se ne mora ubaciti software. Po izlasku novog software-a na internet isti će se automatski
      downloadat na vaš prijemnik (uz vašu potvrdu). Nije potreban nikakav Extra software da bi ostvarili
      dodatne mogućnosti prijemnika. Sve dodatne mogućnosti se ostvaruju putem Plugin-ova.
      Kako da ručno instaliram Software-a u Alien? (kada prijemnik nije na internetu)
      Za najbolje perfomanse vašeg Amiko SHD-8900 Alien prijemnika preporučamo Spark software, osim
      Spark-a Alien može raditi i na Enigmi 2. Software je najlakše ubaciti putem USB-a, kad downloadate
      software-a isti snimite na USB a zatim USB umentnite u prijemnik. Upalite prijemnik pritisnite
      MENU>SYSTEM>UPGRADE>UPGRADE FROM USB,izaberite App+Database, pod opcijom Folder nađite
      Software (koji mora biti smješten u Folder npr. Amiko) počnite sa instalacijom pritiskom na CRVENU
      tipku, po završetku instalacije ići na opciju vrati na tvorničke postavke "Reset to factory default".

Kako da instaliram Plugin?
      Snimiti Plugin na USB. USB umetnuti u prijemnik, pojavit će se izbornik sa upitom da li želite instalirati Plugin, samo potvrdite i Plugin će se instalirati (Folder Plugin mora biti na root-u USB-a).
      Kako da konfiguriram Oscam Plugin i ubacim liniju?
      Postoje dvije vrste konfiguracije Oscam Plugina, putem FTP-a ili putem Browsera. Bez obzira na koji
      način se instalira važno je po završetku instalacije pokrenuti plugin sa OK (kroz Menu otići u Pluginove i pokrenuti, obavezno sa gumbom OK).
      - Konfiguracija putem FTP programa (Total Commander ili FileZilla)
      Sa FTP programom ući u datoteku Oscam.server (koja se nalazi u VAR/KEYS), samo upisati liniju, port, user i pass.

ZABRANJENO PISANJE KONFIGURACIJE EMULATORA !!!

Kako preći sa Spark-a na Enigmu2 ( E2 ) i obrnuto?

Alien pored Sparka ima prostor i za Enigmu2 (istovremeno)...
      Prelazak sa Sparka na E2 mod:
      OFF prekidačem iza, stisnuti OK, pa ON na prekidaču do poruke FORC, onda stisnuti DOWN, na display-u će ispisati ENIG, pa OK dok ne počne odbrojavanje na display-u.Sačekati da se podigne E2.
      Prelazak sa E2 na Spark:
      OFF prekidačem iza, stisnuti OK, pa ON na prekidaču, do poruke FORC, onda stisnuti UP, na display-u će ispisati SPARK pa OK dok ne počne odbrojavanje na display-u.Sačekati Spark.
      Kako instalirati Software Enigma 2 (E2)?
      Snimiti Enigmu 2 na USB (folder nazvati enigma2 i mora biti na root-u), na prijemniku prebaciti na mod Enigma2 (objašnjeno u pitanju kako prebaciti sa Sparka na Enigmu 2). Ugasiti prijemnik, umetnuti USB i pri paljenju držati gumb OK. Nakon poruke na displeju FORC pritisnuti desno ( > ) i sačekati da se instalacija završi.

The post was edited 2 times, last by Jole ().

• FTP program za uređivanje

Enigma2
      DCC 120 je program (inače izvorno namjenjen za DreamBox)za uređivalje filea unutar Alien a sa njim možete editirat i njenjat filove.
      Prvo moramo na kompjuter dovnload dcc120 i instalirati DCC (dreambox control centre) da bismo mogli uči u Aliena moramo ga najprije konfigurirati,upisati potrebne IP ako to sam program neodradi.
      Upisati ispravno Ime i Pasw.

DCC120

The post was edited 2 times, last by Jole ().

• IPKG plugin upute

Sada ću vam ukratko opisati kako instalirat na Aliena neki plugin,skin koji mora bit IPKG i za sh4 procesore.
      POZOR koristite samo provjerene pluginse u suprotnom će vam se srušit Enigma2!
      1.slikaPokrenuti DccE2
      2.slika zatim na >Tools
      3.slika>IPKG Packages >Upload packages > odaberaš file IPKG i prićekati da završi.

Reboot i to je to!!!!
    • Upute kako izvadit iz SPARKA listu kanala plug in i IMG ?

*Trebate formatirat USB u FAT32
      *ubacite USB u reciver
      *MENU->SYSTEM->UPGRADE->zatim odabrati BACKUP SYSTEM TO HDD
      -ako želite BackUP-IMG(SW) izaberite APP i crvenu tipku na daljinskom
      -ako želite BackUP-Plug in izaberite Plug in i crvenu tipku na daljinskom
      - ako želite BackUP-Listu kanala izaberite Database i crvenu tipku na daljinskom
      -ako želite BackUP-IMG+listu izaberite APP+database i crvenu tipku na daljinskom

Mozete to uradit sve na isti USB uz odabir željenog postupka i saćekat da završi do kraja.
      Postupak ubacivanja u reciver se radi u opciji -Upgrade from USB!

The post was edited 1 time, last by Jole ().

• Upravo sam nabavio ovaj Amiko HD8340. Instalirao sam najnoviji sw preko stika sw 1.3.66. Sad imam namjeru da instaliram onaj plugin za UPC direkt sa thora, pa cccam ali tu nastaje problem. Moze li se DCC za Dreambox koristiti za Sparka? Ubacio sam IP koji je prihvatio risiver u DCC ali ne mogu da se povezem.
      Raspakovao sam na stik ovaj plugin spark cccam 2.1.4 kao i plugin za UPC direkt ali mi nikako ne nudi na ekranu mogucnost da to i instaliram. Ujedno primijetio sam da su to raspakovani cccam jer se ne radi o datoteci .ipk ili .sh4
      Pozdrav svima
      *** Sport.na satelitu***
      AMIKO A5 UHD E2+SPARK+ANDROID 7.1 - 2GB RAM
      Optibox EVO TWIN Enfinity
      00387/61 505-815 olx.ba/mojpik

• Za moj Topfield HDMU team radi image.
      Kad instaliram image, udjem unutra i preko downloada skinem plugin za otkljucavanje pasworda(setpaswd).
      Ukljucim plavu tastaturu i vidim upisani paswd, koji je nastao po slucajnom izboru. Pobrisem postojeci i unesem potrebni.
      Uradim set paswd. I to je to.
      Mozda je i kod tebe tako. To su poceli raditi u zadnja dva mjeseca.
    • [quote='Jole'
      Kako instalirati Software Enigma 2 (E2)?
      Snimiti Enigmu 2 na USB (folder nazvati enigma2 i mora biti na root-u), na prijemniku prebaciti na mod Enigma2 (objašnjeno u pitanju kako prebaciti sa Sparka na Enigmu 2). Ugasiti prijemnik, umetnuti USB i pri paljenju držati gumb OK. Nakon poruke na displeju FORC pritisnuti desno ( > ) i sačekati da se instalacija završi.[/quote]

Ako moze objasnjenje kako folder staviti na root ''(folder nazvati enigma2 i mora biti na root-u)''.
      Kakav je postupak za to.
      Pozz
    • A sto ti sada upadas sa tim svojim glupim komentarom. Ko razumije problem zna tacno na sto sam ja mislio.
      Jbg na svakom forumu se mora naci neki dezurni najblaze receno pametnjakovic da spamuje temu. Pusti covece ljude koji znaju neka pomognu ako mogu.
      Ubacio sam enigmu 2 sa postupkom iz tutorijala:
      ''Snimiti Enigmu 2 na USB (folder nazvati enigma2 i mora biti na root-u), na prijemniku prebaciti na mod Enigma2 (objašnjeno u pitanju kako prebaciti sa Sparka na Enigmu 2). Ugasiti prijemnik, umetnuti USB i pri paljenju držati gumb OK. Nakon poruke na displeju FORC pritisnuti desno ( > ) i sačekati da se instalacija završi.''

i to tek iz treceg pokusaja i prosla je verzija enigme:
      HDMU_1380_E2_spark_211_git_4961_nodebug_lcd_Diff0_ffm_Flash.rar
      Zahvaljujem kolegi Jole na tutorijalu.
      Pozz
    • @stoper,
      Ne znam šta bih ti najblaže rekao... osim što si ograničen i nepismen jer ne znaš ni šta hoćeš ni šta pišeš, uz to vređaš onoga ko je hteo da ti pomogne. Ona žuta fleka u mom postu je smajli koji namiguje, očito ni to ne znaš u svojoj bahatosti i nadobudnosti.
      I nije ti uspelo da svoje "xml" lupetanje prikriješ ničim izazvanim bezobrazlukom i osionim ponašanjem. Trebaće tebi još puno pomoći i ove i one druge...
    • Pozz. Imam poblem sa upgradeom hdmu imagea. Naime , instalirao sam neki hdmu image i sad bih stavio najzadnju verziju ali ne ide, tj ne znam kako. Probao sam staviti Ona 2 filea u enigma2 folder i pokusao instalirati ali nece. Upalim i drzim ok i kad dode poruka forc stisnem desno ali samo pise facct. Nista onda ne pomaze nego reset. Inace se boota u hdmu bez problema. Hvala na pomoci u naprijed.