Pinned DVB-T2 Hrvatska

• @humaxxx
      Ništa ja tebe ne razumem osim onoga što je očito, da si ogorčen na trgovce koji nude DVB-T televizore. DVB-T2 kreće u Hrvatskoj 2019 godine, I šta sad? Prodavci tri godine ranije treba da bace sve DVB-T televizore koje imaju na lageru? Televizor nije krompir i valjda i onaj što kupuje razmišlja šta ga čeka i raspita se pre kupovine. Ne branim trgovce, niti sam njihov lobista, ali sam prvenstveno reagovao na ovo tvoje " zakonska zabrana prodaje zastarjelih uređaja koji više nemaju nikakvu svrhu" pošto je totalno netačno.
    • stipest wrote:

joule1309 wrote:

berdo wrote:

EVO TV strpa 30 kanala u 2 muxa. Znači 15 kanala po muxu.

Da budemo precizni: 52 kanala u 2 muxa!

I kvaliteta slike pati zbog takvog trpanja kanala sa niskim bitrateom :(

Ali to je sa H264 kodiranjem.Mene zanima koliko bi stalo kanala po muxu sa najavljnim H265/HEVC kodiranjem?

U teoriji H265 treba 35-45% manji bitrate u odnosu na H264, uz istu kvalitetu.
    • Upravo tako, 2011. nisam kupovao novi tv zbog prelaska na dvb-t, stari trinitron je dobio stb i sve ok, i da nije u međuvremenu otišao velikom manitu-u, i danas bi zadovoljavao prosječne tv potrebe jer još nije ni HD zaživio, a kad će ne zna se :D
      Ako mi u međuvremenu kupljena pan plazma doživi te godine, kupit ću opet stb bio standard h.264, 265 ili možda 266, svejedno, telkać je full hd, a tek tada će i on kod nas zaživjet kao standard, UHD i sve ostalo što slijedi je za nas ipak daleka, daleka budućnost a da bih sad razmišljao o tome. Dakle pričam iz kuta prosječnog tv konzumenta kojih je kod nas zasigurno više od 50%, zaboravimo sad na prijem preko satelita, isp platformi, gledanja preko compa i slično, pričamo isključivo o prijemu iz dvb-t(t2) mreže.
    • joule1309 wrote:

berdo wrote:

Ja evotv pratim preko njihovog CI+ modula i combo receivera Edision Piccollo 3in1 Plus CI. S obzirom na neke komentare, ugodno sam iznenađem slikom. Nizak je bitrate,ali on nije u ovom slučaju presudan, uz kvalitetne enkodere, veliko iskustvo firme Odašiljači i veze, te ovaj moj njemački receiver. Slika je bolja nego kod mnogih tv provajdera koji možda imaju veći bitrate, ali svojim pretplatnicima uvale nekakav kineski šrot od recivera na kojem se onda ta njihova slika deformira i do negledljivosti.
      KIII Android TV Box
    • brođanin wrote:

joule1309 wrote:

berdo wrote:

Ja evotv pratim preko njihovog CI+ modula i combo receivera Edision Piccollo 3in1 Plus CI. S obzirom na neke komentare, ugodno sam iznenađem slikom. Nizak je bitrate,ali on nije u ovom slučaju presudan, uz kvalitetne enkodere, veliko iskustvo firme Odašiljači i veze, te ovaj moj njemački receiver. Slika je bolja nego kod mnogih tv provajdera koji možda imaju veći bitrate, ali svojim pretplatnicima uvale nekakav kineski šrot od recivera na kojem se onda ta njihova slika deformira i do negledljivosti.

Ne znam, moguće je da su rezultati drugačiji sa modulom i drugim receiverom. Nisam imao prilike koristiti EvoTV modul. Moje iskustvo se bazira na prijemu sa njihovim receiverom. I usporedio sam sa MaxTV IPTV i Bnet digitalnom kabelskom.

Gledao sam i uspoređivao iste programe kod ta 3 providera. Razlike su kod nekih programa veće, kod nekih manje, ali najbolju sliku ima Bnet. MaxTV je drugi, Evo treći.
    • stipest wrote:

Koliko programa SD,a koliko HD stane u jedan MUX sa ovim načinom emitiranja DVB-T2/HEVC?

Ralf wrote:

SD preko 30, HD 10-tak, možda i više.

Gledam prezentaciju OiVa iz posta 281 ove teme i onako laicki od oka ako bi protok bio 25Mps onda bi u H.265 satalo 10 tv programa u 1080p ili 16 u 720p sto isto nije lose za HD tv .
      25Mps se dobije ako su parametri kako se predlaze 64QAM 2/3 i tad bi se smanjile postojece regije . Bilo bi to nekako mi se cini bolje kao regija : Jadran , Sredisnja Hrvatska i lika , Slavonija i Baranja ( fantaziram )
      MUX a sadrzaj svugdi isti , MUX b se ne koristi ( ceka UHD ) , MUX d samo lokalci i dio se renat EVO tv ako pozivi .
      Ovaj post je poslan sa Moto Z Force bez korištenja Tapatalk :P

Perfect 10
      24w-139w
    • King 2005 wrote:

@humaxxx
      Ništa ja tebe ne razumem osim onoga što je očito, da si ogorčen na trgovce koji nude DVB-T televizore. DVB-T2 kreće u Hrvatskoj 2019 godine, I šta sad? Prodavci tri godine ranije treba da bace sve DVB-T televizore koje imaju na lageru? Televizor nije krompir i valjda i onaj što kupuje razmišlja šta ga čeka i raspita se pre kupovine. Ne branim trgovce, niti sam njihov lobista, ali sam prvenstveno reagovao na ovo tvoje " zakonska zabrana prodaje zastarjelih uređaja koji više nemaju nikakvu svrhu" pošto je totalno netačno.

očigledno ne pratiš šta se vani dešava,a činjenica je da neke države ko što su velika britanija,italija te nordijske zemlje imaju zakone koji zabranjuju prodaju zastarjelih uređaja koji više nemaju svrhu ni upotrebu.nisu trgovci krivi nego država koja na taj način gomila smeće koje baš i nije zdravo za okolinu,a istovremeno bi trebala štiti svoje građane od bespotrebnog bacanja novaca.zar misliš da sam toliko bedast da nakon 25 kodina rada u trgovini ne znam šta se sve uvaljuje ljudima pod kao "novo i kvalitetno."
      Xtrend - ET - 5000
      Xtrend - ET - 9500
    • @humaxxx

Ništa ja tebe ne razumem osim onoga što je očito, da si ogorčen na
      trgovce koji nude DVB-T televizore. DVB-T2 kreće u Hrvatskoj 2019
      godine, I šta sad? Prodavci tri godine ranije treba da bace sve DVB-T
      televizore koje imaju na lageru?

Pa trebali bi jer dvb-t2 omogučuje i pračenje dvb-t programa. Ali trgovci su obično jako slabo educirani i boli njih Kita za kupce!?! Ne mislim da bi morali baciti u smeče zalihe, ali bi trebali omogučiti da kupci imaju izbor i sami odaberu.
      XYZ

OCTAGON SF4008 Triple 2XDVB-C/T2&1XDVB-S2X UHD + multistream + HEVC

EDISIOON Argus VIP3 Magicvision
      DVB-S2/DVB-T2/C

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45,0W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.