Promjena ugovora

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Promjena ugovora

Zanima me sljedeće:

Korisnik sam B.net TotalTV-a od 11. mjeseca 2010. godine, dakle ugovor sam potpisao prije nego je B.net preuzeo Totalnu Televiziju d.o.o.
      Kada sam potpisivao ugovor nigdje se nije spominjalo trajanje ugovora po programskim paketima, samo ugovor od 24 mjeseca ukoliko uzimam opremu na revers.

Sad, kada je B.net preuzeo TotalTV, postoji i obveza od 12 mjeseci na sve dodatne programske pakete.

U Općim uvjetima piše ovo:

Ako Pretplatnik u roku od 8 dana od dana objave izmjena Općih uvjeta i Ponude sa cjenikom ne obavijesti Total TV o tome da raskida Pretplatnički ugovor, smatrat će se da je dao svoj pristanak na sve izmjene Općih uvjeta i Ponude sa cjenikom, ukoliko nešto drugo nije propisano ovim Općim uvjetima.

Da li to znači da ja sad moram imati poaktivirane sve dodatne pakete do isteka tih 12 mjeseci ili ih mogu ranije prekinuti? Je li taj rok od 8 (OSAM!) dana uopće legalan? I to ne obavještavaju korisnike pismenim putem nego na web stranici?? 8| Što ako nemam internet doma? Oni stave da je ugovorna obveza 100 godina i ja moram cijeli život njima plaćat?

Pitam jer sam im 14.5. poslao mail (u formi koju traže - s potpisom i preslikom osobne) da želim da mi od 1.6. isključe sve osim Osnovnog paketa. Dobio sam odgovor da je moj dopis predan Odjelu Prodaje. Jučer mi stiže račun za 6. mjesec, opet na 165 kn.

Pa reko prije neg ih nazovem da se ovdje raspitam da li se uopće imam osnove žaliti ;)
    • promjena pravila igre!!

dok b-net nije ušao u strateško partnerstvo sa totalom promjena paketa mogla se je vršiti telefonom i to skoro pa svaki mjesec,sada za uključivanje novoga paketa moraš poslati pisani zahtjev i pazite obaveza gledanaja je 12 mjeseci tek po isteku navedenog perioda taj isti možeš deaktivirati!!

The post was edited 3 times, last by iboric ().

• Sve je to ok ali, ponavljam, na koji su način oni mene obavijestili da je došlo do promjene Općih uvjeta? Putem svojih web stranica? Da sam dobio doma nekakav dopis gdje se spominju nova pravila igre, stjerao bi ih u rodno mjesto i ne bi nikad aktivirao sve te silne pakete.

Još se sjećam dok mi je njihov distributer rekao "Zimi, kad si puno u kući, aktiviraš HBO, a ljeti, kad si vani i ne gledaš puno televiziju, ugasiš." Jbg sad :) Upalio jesam, ugasiti ne mogu.

Poslao sam upit HAKOM-u pa javim što su mi rekli kad/ako dobijem odgovor.
    • Meni su promijenili pretplatu na samo osnovni paket od prošlog mjeseca - iako nje prošlo 12 mjeseci od kad sam se pretplatio na Total. Promjenu uvjeta sam tražio u 5-tom mjesecu. Prošlo je 10 mjeseci, ako se u tih deset mjeseci uračuna i "gratis" period (pretplata od početka 8-og mjeseca lani).
      Sve je relativno samo je kretanje apsolutno. :smilie19:
    • Uglavnom - meni su uvažili poduži dopis koji sam im poslao, iako su me poslje tog mog dopisa nazivali i telefonom, pa i tražili da dopis ponovim sa potpisom, a u računu za šesti mjesec (lipanj) je samo OSNOVNI paket, a bio sam pretplaćen još plus na Prošireni TotalTV (Total TV2), HBO i Club X, a na neka pitanja iz tog mog podužeg dopisa mi nisu odgovorili (naravno) iako ta pitanja koja sam im postavio nisu bila uopće teška - pa se i tu vidi koliko uopće "šmirglaju" i zarezuju korisnike.

U dopisu sam se pozvao na to da sam ugovor sklopio prije datuma nego što je B-net preuzeo TotalTV, a i prije nego što sam poslao dopis pričao sam s B-netom o tome telefonom i "stručnjak" kojeg mi je TETA iz službe za korisnike dala mi je objasnio da se onih 12 mjeseci za proširene pakete ne odnosi na one koji nisu ugovor sklopili sa B-netom.

A što se na karti vidi - pravo da Ti kažem neznam jer kartu nisam ni stavljao u orginalni box nakon što je prestala raditi u DM-u, tj. na Kathi UFS-910 HD, jer nisam taj Total niti kupio da gledam u tom orginalnom boxu.
      Sve je relativno samo je kretanje apsolutno. :smilie19:
    • Ne dva mjeseca nego dva obračunska razdoblja, npr.ako si sklopio ugovor krajem mjeseca imaš povlaštenu tarifu do kraja tog i još jedan cijeli mjesec. Obračunsko razdoblje je kalendarski mjesec jer računi se formiraju od prvoga do prvoga pa je za iskorištenje povlastica najbolje sklapat ugovor početkom mjeseca...
      I gledam moje Konavle
      Bijelih dvora trag
      Tihe snene uvale
      Stari Cavtat grad
      Gledam moje Konavle
      Očima od sna
      Dok pod srcem živo vri krv konavoska
    • Takođe, ukoliko dođe do promene cene paketa može se raskinuti ugovor u predviđenom roku, tako je bar u Srbiji definisano. Treba proveriti da li to važi i kada se neki kanal izbaci, jer se time menja ponuda, te ukoliko se ne odreaguje u tom roku, smatra se da se korisnik slaže s novim uslovima.

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
      Strong 6355, Sector 250 analogni rec. + T-Rex&Matrix CAM
      no name anetena 120cm (Astra 19°E-W2 16°E-Hotbird 13°E)
      Fracarro 80cm (motorizovana 30W-62E)
      Orbit 55cm (Intelsat 10-01/Thor3)