Pinned Enigma Signal Meter 2 - za sve E1 i E2 prijemnike

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• lemy wrote:

Munja, evo ja sam sada prvi put probao na dm8000 neće se conectirati i izbacuje "failed to open box request ! Unable to conect to the remote server" Resiver radi na nekom kanalu (SD) i to izbacuje. Naravno ubacio sam root i passwd te IP ali isto. Ništa drugo nisam ubacivao, jel treba negdje možda što ubaciti ? Imam images ruDREAM infinity-x na usb-u. Tnx.

Rekao bih da je problem ruDream.
      Ako si ispravno unio sve podatke trebalo bi raditi, username, pass, adresu, port i vrstu enigme.
      Mogu ti pomoci jedino da se spojim na tvoj box i vidim o cemu se radi.
      Korisnik trenutno nije dostupan.
      Molimo ostavite poruku ili pokušajte kasnije.
    • Samo da obavestim majstor Munju da vise ne mogu da podignem BH sa USB stika na kojem je juce proveravao zasto na VU risiveru program nije radio.Enigma se rusi zbog web interfejsa,bar to mogu da vidim na zelenom ekranu...Ostale images kao i BH u flesu podizem bez problema?gde da trazim gresku?
      VUK...DM800 original,HDD 500Gb esata,multibut,Dreambox 500 original na cekanju za vecna lovista,VU+ duo sa multibutom,Samsung 9500Viaci,Echostar 3000IP via,vbox3,ofset 140cm,72E do 45W,moduli,kartice(tona),CAS 2,mastera IV,cable 6mb/s i jos svasta...24 godine sa velikom sat antenom...

The post was edited 1 time, last by vveselinvv ().

• Moram reci da ja nisam apsolutno nista mjenjao, ja sam citao ono sto mi box salje, ovo moze biti samo slucajnost.
      Jesi ti sto promjenio u postavkama prije nego sam se ja spojio?
      Koliko ja vidim pukne na liniji

Source Code

1. [WebInterface.registerBonjourService] No module named Bonjour.Bonjour

jesi mozda azurirao kakav plugin ili sam webinterface?

Ako ne ide nikako drugacije, spoji se preko SSH-a i deinstaliraj cijeli webif, restartaj enigmu pa ako radi ponovo instaliraj pa ponovo instaliraj

Source Code

1. ipkg remove enigma2-plugin-extensions-webinterface

restart, vidi jeli radi ako radi ponovo instaliraj

Source Code

1. ipkg update
      2. ipkg install enigma2-plugin-extensions-webinterface

restart
    • Nisam nista menjao,zato mi je i cudno.Isti BH u flesu radi bez problema kao i signal metar program na njemu...
      VUK...DM800 original,HDD 500Gb esata,multibut,Dreambox 500 original na cekanju za vecna lovista,VU+ duo sa multibutom,Samsung 9500Viaci,Echostar 3000IP via,vbox3,ofset 140cm,72E do 45W,moduli,kartice(tona),CAS 2,mastera IV,cable 6mb/s i jos svasta...24 godine sa velikom sat antenom...
    • sinoc nije radio, mogao sam mjenjati programe, ali nisam imao podatke o snazi.
      verzija 0.0.4 - jako zgodan program,

sad radi sve Enigma 2 na prijemniku Topfield TF 7700HD PVR

@munja
      ujedno hvala na trudu koji cinis na usavrsavanju programa

da li postoji mogucnost gore gdje stoji naziv programa da se istovremeno prikaze freqvencija, SR, CR, polarizacija
      naravno ako to ne predstavlja puno programiranja i ako ne usporava prikazivanje snage prijema
    • @munja
      Obrisao sam plugin webinterface iz usr/lib/enigma2/pythonPlugins/extensions, image radi kao puska,odradim ipkg update i potom install webinterfejsa i dobijem poruku da je doticni webinterfejs UP TO DATE.Ali tvoj plugin opet ne radi...Posto ipak webinterface ne vidim u listi pugina ali je u listi mogucih plugina obelezen zeleno(postoji u boksu) opet ga deinstaliram i instaliram ponovo i enigma se opet rusi...Listajuci BH plugine vidim u odeljku mreza dodatak Bonjour/Avah kontrolni dodatak,a koliko se secam u kras logu je bio neki bonjour,pred adios enigma...Nije zapelo,mogu uraditi novu cistu instalaciju posto isti imidz radi iz flesa bez problema nego me nervira...Pozdrav i hvala,pa kad budes raspolozen...
    • @Munja Čestitke na dobro odrađenom poslu, jedva čekam verziju za mobilni telefon.. nadam se na Android platformi. Program radi odlično na mom Dm8000 ali ima par sitnica po kojem je taj model specifičan.. ne radi mu Ber uopće što nije toliko bitno ali bitno je da njegovo mjerenje povremeno kada nema signala pokazuje ogromne negativne vrijednosti, od par desetina pa čak i dvije tri stotine.. Tvoj generirani govorni signal kaže prije toga i ''negativ'' ali je sve skupa dosta zbunjujuče, mislim da bi bilo bolje da sve sa negativnim predznakom ne očitava ili druga mogučnost da aktivaciju mjerenja koristiš ''lock'' signal ako je moguće pa dok nema ''lock-a'' da nema ni mjerenja.

Još nešta opčenito što vrijedi za sve modele. Čim je program izašao htio sam ti predložiti uvođenje frekventno moduliranog signala umjesto govora i onda sam uvidio da si to već napravio :D . Mislim da je takav signal daleko bolji za podešavanje, uho je fantastičan instrument i što je najbitnije ne traži veliku koncentraciju kao kod slušanja govora. E sad ovaj signal kakav si uveo nije ono što sam imao prilike čuti na nekim instrumentima, npr. moj Unaohm EP316 to ima fantastično riješeno ili čak obični Digisat Pro. Bitno je koristiti što veči frekventni opseg i što više koraka od 0-100 %, znači idealno bi bilo 100 različitih tonova u opsegu od cca 300 do 5000 Hz a na mobitelu uz upotrebu slušalica bi mogao biti još i veći. Čini mi se da se tebi ton mjenja samo kod promjene desetine skale a kao drugo ton za razliku od govora nije konstantan nego isprekidan i to dosta nepravilno, čime takav princip gubi smisao. Ne znam dali uopće možeš dobiti da je tonski signal besprekidan zbog odziva mreže, ako ne onda bi taj zvučni signal trebao imati namjerno izazvanu pauzu u istim vremenskim intervalima i naravno da se modulacija mjenja sa svakim postotkom kao što je i u govornom očitanju.

Nadam se da ne zamjeraš na podužem komentaru, želim ti puno uspjeha u radu i ne mogu si ni zamisliti šta bi nastalo iz kombinacije SignalMeter-a i DishpointPro-a na mom DesireHd. Bio bi to doslovno instrument iz snova.
      3,1m MZT parabola (u fazi obnove)
      2,7m Laminas offset (28,5E)
      1,5m Gibertini offset (uskoro motorizacija)
      1,2m Channel Master offset + Optibox DM3800S (90E-40W)
      90cm Tele system offset (93,5E-58W)
      Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (28,5E-0,8W)
      TBS5927;TBS5925;DM8000
    • @Konjic
      To je dobra ideja, pogledati cu sto se da napraviti, nebi trebalo usporiti ocitavanje jer te podatke kupi samo jednom prilikom svakog ZAP-a. Jos jednom, odlicna ideja.

@vveselinvv
      Nikada nemoj rucno brisati file-ove od plugina. Za to postoje sistemske naredbe koje sam ti dao. Zbog toga ti i jest napisao da ti je UP TO DATE a u biti nije nista napravio.
      Makni cijeli ipkg paket kako sam napisao, testiraj, pa onda instaliraj kako sam napisao. Medutim, po vlastitom iskustvu najpametnije je jednostavno image iz flasha koji ti radi kopirati na usb, jer ne znas zbog cega se to dogada, a cijelo kopiranje traje 10 minuta.

@LamdaKt
      Zahvaljujem na ovom dugackom osvrtu :)
      Kao sto rekoh, mobilna verzija jeste u planu, ali vrijeme je ipak ogranicavajuci faktor jer sam ne stignem sve, tako nemoj se razocarati ako ne bude nista od toga.

Ovo sa BER-om mi nije bas jasno, jeli u negativ ide BER, SNR ili oboje, ili ti uopce ne ocitava BER? Program glasovno ocitava samo SNR, a SNR bi trebao biti -1 kada je ocitavanje neuspjesno, ali nikada nebi trebao biti manje od -1. Razlika je izmedu -1 i 0, nula je legitimna vrijednost ocitanja, a kada ti ocita -1 onda znas da signal nije procitan kako treba, tj, u tom trenutku box nije davao tu informaciju (vracao je vrijednost N/A, to se dogada kod recimo ZAP sa satelita na satelit kada mu treba malo vise vremena). Zato je stavljen NEGATIVE, mogu eventualno staviti da umjesto "negative one" ocita "error". Ako je negativna vrijednost manja od -1 onda to treba ispitati (treba se spojiti).

Sto se tice tonova, ja sam totalni laik, moje uho nije njezan instrument i ne razlikuje bas tako lako frekvencije. Sa ovim "beep"-anjem sam se samo igrao, cisto da vidim jeli i sto je moguce napraviti, uostalom, nigdje u programu nemas opciju da ukljucis bas zato sto je neozibljno napravljeno. Ne sjecam se napamet ali mislim da cak ne detektira ni desetinu signala, nego stupnjeve od 25%, i ja jos uvijek nisam cuo razliku :) Nije moguce napraviti tzv. "konstantni" zvuk kojem bi se mjenjala frekvencija, da previse ne davim, ukratko imas ovdje kako funkcionira msdn.microsoft.com/en-us/library/4fe3hdb1%28v=vs.80%29.aspx

Naravnom da ne zamjeram na poduzem komentaru, dapace, drago mi je dobiti ovakav feedback.
    • @Munja
      Naravno,samo rekoh da me nervira onaj bonjour pred padanje enigme...
    • @vveselinvv
      Bonjour je mrezni protokol za dijeljenj multimedijalnih zapisa, zato sam te pitao jesi sto prckao po postavkama. Ja preko WebIf-a svakako ne mogu nikakve promjene postavki raditi.

OVOM PRILIKOM ZELIM POSEBNO ZAHVALITI SVIMA KOJI NISU POSTOVALI MOJU MOLBU DA SE PROGRAM NE DISTRIBUIRA DOK NE BUDE SPREMAN ZA TO. :thumbdown:
    • Nisam nista cackao nego je on,bonjour, otprilike problem,a ne znam zasto.Instaliram image ponovo pa cu proveriti...
    • @munja
      gore gdje stoji tvoj download stavi i oznaku verzije da znamo da je verzija promjenjena

a sto se tice distribucije, uvijek je bilo da se dobre stvari prebacuju brzinom munje,
      zato na sam program stavi oznaku da se radi o eksperimentalnoj i nedovrsenoj verziji

ako dodavanje osnovnih podataka nece uticati na brzinu mozes staviti ovako:
      naziv satelita
      naziv paketa
      naziv programa
      freqvencija
      polarizacija
      SR
      CR
    • @Munja Čudan je stroj taj Dm8000 i izgleda da ima neku hardversku grešku na internim Sat tunerima pa kod nikoga Ber uopće ne radi, dok Snr normalno radi dok ne izgubiš ''lock'' , tada počinje pumpanje signala i mjerenja skaču od minus 250 do nule pa nastane ludnica.. Pokušaj ubaciti ''error'' za negativne vrijednosti pa čemo vidjeti jeli to riješenje problema. Interesantno je kod Dm8000 da kada ubacim 3. externi tuner za satelit u njega Ber radi, pa to potvrđuje da je greška u samim tunerima na ploči. Ispočetka me to živciralo ali sad sam se pomirio sa time da nema riješenja...

Snimiti ču ti kako radi modulacija na mom instrumentu da shvatiš o čemu se radi pa češ sam vidjeti dali je uopće moguče tako nešta napraviti.
      3,1m MZT parabola (u fazi obnove)
      2,7m Laminas offset (28,5E)
      1,5m Gibertini offset (uskoro motorizacija)
      1,2m Channel Master offset + Optibox DM3800S (90E-40W)
      90cm Tele system offset (93,5E-58W)
      Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (28,5E-0,8W)
      TBS5927;TBS5925;DM8000