Dvb viewer i codeci

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• zato sam i rekao... za youtube i za filmove i muziku najbolje je koristiti XBMC. tamo ne trabaju nikakvi codeci, a sve radi. Podrska za flac je odlicna, ne postoji program koji ima bolju podrsku za flac. jer mp3 npr. licno ne kosristim od 2003
      @ master-serbia, na dvbvieweru jos uvijek ne radi mkv sa titlovima u dxva, tj. ne radi kao svajcarski sat. XBMC=svajcarski sat. prema tome ne potrebno. koristi li se ffdshow dxva, dolazi do knflikta. sa svim ostalim codecima. youtube odn. VOD source filter je u pre-alpha fazi i trajati ce minimum godinu dana, da preko njega radi sve.
      CoreAVC 2.5 je najvece sranje od codeca i zao mi je sto sam ga kupio. na 4 racunala isprobao i nigdje nije radio kako treba sa dvbviewer-om.
      Sto se tice cyberlinka powerdvd 9 na intelima na amd-u powerdvd 10.
      pozdrav, cisco
    • Fino je to kazem ja cyber 10 na amd kod mene opterecenje 11-17% core avc 3.0.1 35-40% ali bolje radi core iako ne dekodira grafa. Na grafi ati hd 4670 radi na cyber na skyuk skyaction hd 1 sat i onda zamori kartu ili sta drugo i zadrma sliku i zezne core avc 3 6 sati 3 filma odgledao + igi + overkay render i bez greske radi. U dvbvieveru rade mkv fajlovi i titl bez problema.
    • master-serbia wrote:

Comedy paket radi iz tog online o kojem pricas a youtube ne. Da nisu skinuti ti kanali sa youtube il ima neko sudaranje sta si odabrao za audio LAV ili ac3

Online plugin s YouTube čita RSS kanale (XML), što znači da je uvijek svježe. Za dekodiranje (ponavljam) odabrao za sve LAV, te niti jednog drugog dodatog splitera nemam u Windowsima osim LAV splitera.

*Kada nađem vremena probaću kako radi ubacivanje nečijeg YouTube kanala u Online plugin listu, a ne samo ovih što nudi YouTube na svojoj stranici. Evo dolje primjera kako bi trebalo... valjda :)

Source Code

1. http://gdata.youtube.com/feeds/api/users/HameBiH/uploads?alt=rss

I tako za bilo čiji kanal.
      ♫ U tako malo nota reći toliko.
    • Radi online plugin i youtube ne rusi se sa obicnim clv pack al kad instaliras hdpack nece. Verovatno ga neki spliter ik nesto iz hdpack zeza. Takodje ga zeza vobsub. A sto se tice codeka ne mora LAV moze i microsoft windowsow codec takodje pod audio moze i sa ac3 al ovo pod evr render.

The post was edited 1 time, last by master-serbia ().

• Već nekoliko dana se mučim sa online plugin-om, ali nikako da proradi. Uvijek dobijem poruku kao dolje u attachu.
      Napominjem da koristim 4.5.0. verziju (krekiranu) i Win Xp.
      Humax IRCI-5400 + Gilbertini 125 cm + HH-120 (& DM800 HD PVR & Sky Star HD2)
      AMD Athlon II X2 250 @ 3,01GHz, 2 GB RAM; ATI Radeon HD 4300/4500
      DVBViewer Pro 4.9.0 (kupljen)
    • Evo radi sa LAV ... youtube i ostalo...

Trik je ne dodavati ostale kodeke samo LAV i radice, jer neki smetaju ucitavanje i rad online plugina

The post was edited 1 time, last by master-serbia ().

• Proradilo sa X-Scin BE v1.1 (kao što kaže "hame") i gornjim postavkama codeka,
      Nije savršeno, ali ću se poigrati sa codecima.
      Humax IRCI-5400 + Gilbertini 125 cm + HH-120 (& DM800 HD PVR & Sky Star HD2)
      AMD Athlon II X2 250 @ 3,01GHz, 2 GB RAM; ATI Radeon HD 4300/4500
      DVBViewer Pro 4.9.0 (kupljen)